Finlandiya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vize Reddi ve Çözümü

Finlandiya vize reddi, Finlandiya dış temsilcilikleri tarafından verilen, vize başvurusunun kabul edilmediğini ifade eden bir karardır. Vize başvurusunda bulunan kişilerin Finlandiya’ya girişine müsaade edilmez. Vize reddi kararı, konsolosluk tarafından resmi bir yazı ile vize başvuru sahibine iletilir.

Finlandiya Vize Reddi ve Çözümü

Finlandiya vize reddi kararının alınmasında temel neden vize türü için istenen belgelerdeki eksiklikler ve hatalardır. Vize başvurularının dikkatli bir şekilde yapılmaması, uzman desteği ile belgelerin tamamlanmaması ve hatalı bilgilerle dolu belgelerle oluşturulmuş vize başvuru dosyalarında vize reddi kararının çıkma olasılığı yüksektir.

Global Visa Services Finlandiya vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/finlandiya-vizesi-basvuru-merkezleri/ aracılığı ile yapılan vize başvurularında her türlü Finlandiya vizesi için sağlıklı bir vize başvuru süreci sağlanmaktadır. Global Visa Services vize başvurularında yüksek kabul oranlarına ulaşan güvenilir bir vize başvuru kurumsal ağıdır.

Finlandiya Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Finlandiya vize reddi kararının verilmesinde Schengen vize kriterleri belirleyici rol oynar. Bu kriterleri karşılamayan vize başvuru dosyaları reddedilmektedir. Başvuruların dikkatli bir şekilde yapılması, vize başvuru sürecinin tüm aşamalarının uzman danışmanlar eşliğinde yürütülmesi çok önemlidir.

Finlandiya vize reddi kararı verilmesinin nedenleri şöyle sıralanabilir:

  • Seyahat amacına uygun vize türünün doğru tespit edilememesi
  • Belirlenen vize türünde eksik ve hatalı evrak teslimi. Belgelerin birbirleriyle çelişmeleri, yalan beyan.
  • Vize başvuru formunda ve vize dilekçesinde yapılan içerik ve şekil hataları
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat masraflarını karşılayacak mali gücü bulunmaması. Yetersiz banka hesap bakiyesi, yetersiz mal varlığı. Sponsor olarak bildirilen kişinin seyahat masraflarını karşılayacağına dair güvence vermemesi.
  • Seyahat sağlık sigortasının en az 30.000 Euro bedelli tanzim edilmemesi, sağlık sigortasının süresinin seyahat tarihleriyle uyumsuzluğu. Uzman doktordan alınmayan ya da yetersiz bilgi içeren sağlık raporları, bulaşıcı hastalık testinin olumsuz olması
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin Finlandiya için kamu tehditi oluşturması. Schengen vize bölgesi bir ülkeden sınır dışı edilmiş olması. İnsanlığa karşı suçlara bulaşmış olması, insan kaçakçılığı gibi suç organizasyonlarına katılma. Uyuşturucu gibi bağımlılıklar, ağır mali suçlar.

Finlandiya Vize Reddi Kararı Çözümü

Finlandiya vize reddi kararı vize başvuru sahibine ulaştırıldıktan sonra, vize başvuru sahibi bu karara itiraz edebilir. Finlandiya dış temsilcilikleri itirazı kabul etmezse vize reddi kararı temyize götürülebilir. Vize reddi kararı kesinleştikten sonra vize başvuru sahibinin vize ücreti olarak ödediği bedeller geri ödenmez. Vize başvuruları tekrarlanacaksa bu ücretler yeniden tahsil edilir.

Global Visa Services vize başvuru ofislerinde yapılan vize başvuruları en sağlıklı biçimde koordine edilmekte ve vize başvuru sahibinin hızla vizeli pasaportlarına kavuşmaları sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×