Finlandiya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vize Formu ve Dilekçe

 
Finlandiya vize formu ve dilekçe, Finlandiya vize başvurularında doldurulması ve yazılması gereken iki resmi belgedir. Finlandiya kısa süreli ve uzun süreli vize başvurusu öncesinde hazırlanan vize başvuru dosyalarında vize formu ve dilekçe mutlaka yer almalıdır.

Finlandya Schengen Vize Başvuru Formu

Finlandiya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global Finlandiya  Vize Başvuru Formu

Finlandiya  Vize Başvuru Formu PDF

Finlandiya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Finlandiya Dilekçe Örneği

Finlandiya Vize Formu ve Dilekçe

Finlandiya vize formu, Finlandiya dış temsilcilikleri tarafından Schengen vize bölgesi kurallarına uygun olarak hazırlanmış ve vize başvurusunda bulunan şahısların kişisel bilgilerini ve seyahat bilgilerini öğrenmek amacıyla hazırlanmış bir bilgi toplama formudur.

Finlandiya vize formu, Finlandiya Büyükelçiliği İnternet sitesinden ve vize başvuru merkezlerinden alınan bir formdur. Formun çıktısı alınarak, sağ üst köşesindeki ilgili alana biyometrik bir fotoğraf yapıştırılır, formdaki sorular silinmez bir kalemle doldurulur ve form ıslak imza ile imzalanır. Formdaki gerekli tüm alanlar doldurulmalı, net ve doğru cevaplar verilmelidir.

Vize başvuru merkezlerinde uzman vize danışmanları eşliğinde İngilizce hazırlanacak Finlandiya vize başvuru formunun hatasız doldurulması en sağlıklı vize başvuruları açısından çok önemlidir.

Finlandiya Vize Formu Kişisel Veriler Hakkındaki Sorular

Finlandiya vize formu, Schengen vize bölgesi ülkelerde kullanılan Schengen vize başvurusu formudur. Kısa süreli Finlandiya seyahatlerinde Schengen C tipi vize başvurusu yapılmaktadır. Uzun süreli vize başvuruları D tipi başvuru olarak adlandırılır ve Finlandiya dış temsilciliklerine şahsen başvurmak gerekmektedir.

Finlandiya vize formunda şu alanlarda sorulan sorulara cevap vermek gerekir:

  • Kişisel bilgiler- İsim, soy isim, adres, telefon, medeni durum gibi kişisel bilgilerin verildiği alandır.
  • Kimlik ve pasaport bilgileri- Kimlik bilgileri ve pasaport türü, veriliş tarihi, bitiş tarihi gibi sorular bulunur.
  • Mesleki ve mali bilgiler- İş durumu ve iş bilgileri hakkında sorular bulunmaktadır. Maaş bilgileri ve gelir bilgileri de verilir.
  • Seyahat ile ilgili sorular- Seyahat tarihi, amacı, gidilecek yerler belirtilir.
  • Schengen vize bilgileri- Eski Schengen vizeleri bilgileri verilir.
  • Davet eden kişi hakkında sorular- Finlandiya’da bulunan ve davet gönderen kişinin bilgileri verilir.
  • Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşı aile bireyi bilgileri- AB üyesi ve İsviçre vatandaşı olan aile bireylerinin bilgileri yazılır.

Finlandiya Vize Dilekçesi Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Finlandiya vize dilekçesi, Finlandiya konsolosluğuna hitaben yazılan, istenen vize türünün belirtildiği bir vize talep dilekçesidir. Dilekçede seyahat amacı mutlaka belirtilmeli, seyahat tarihleri yazılmalıdır. Seyahat masrafının karşılanma yolu açıklaması yapılır. Kişilerin adresi, telefonu, e-posta adresleri verilir. Şirket bilgileri, şirket görev ve unvanları çalışanlar ve işverenler tarafından yazılmalıdır.

Finlandiya ticari vize talep dilekçeleri firma antetli kağıdında yazılır. Finlandiya’daki şirketin ismi ve yetkilisi belirtilir. Dilekçe imzalanmalı ve kaşelenmelidir. Sponsor kişi veya kurumlar, şirketler dilekçede belirtilmelidir.

Finlandiya vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/finlandiya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×