Etiyopya Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Etiyopya Vizesi

Etiyopya vize istiyor mu? Etiyopya, Türkiye vatandaşları için vize muafiyeti uygulamaz. Bu sebeple sadece siyah pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 güne kadar vize muafiyeti uygulanırken yeşil, gri ve bordo pasaport sahipleri için vize alınması zorunludur.

Etiyopya vizesi sınır kapısında verilmez. Türk vatandaşları Etiyopya’dan sadece turistik, ticari ve özel amaçlı vize alabilirler. Kapı vizesi uygulaması bulunmazken elektronik vize uygulaması başlatılmış olup konsolosluğa gelmeden sadece internet üzerinden vize alınabilmektedir.

Etiyopya vize başvurusu yapmadan önce gerekli şartlar yerine getirilmelidir. Evrakların doğru ve eksiksiz olarak düzenlenmesi ve Etiyopya konsolosluğuna ya da Eray Tur’a iletilmesi halinde hızlı bir şekilde vize işlemi gerçekleşecektir.

Etiyopya vize evrakları arasında vize başvuru formu, en az 6 ay daha geçerli bir pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, otel ve uçak rezervasyonları gereklidir. Aynı zamanda difteri, tifo, hepatit A, B, Tetanos ve Kolera aşıları yapılmalıdır.

Etiyopya vizesi ücreti ile ilgili olarak vize ücretleri vizenin türüne ve süresine göre değişiklik gösterir. Vize süreci ile ilgili her türlü danışmanlık Eray Tur’dan alınabilir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×