Etiyopya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vize Reddi ve Çözümü

Etiyopya vize reddi, Etiyopya dış temsilcilikleri tarafından alınan bir karardır. Vize reddi kararı vize başvurusunda bulunan kişilerin vize başvuru dosyaları uygun bulunmadığından Etiyopya’ya giriş izni verilmemesi anlamına gelmektedir. Vize reddi, gerekçeli bir karar yazısı ile resmen vize başvurusunda bulunan kişinin iletişim adresine bildirilir.

Etiyopya Vize Reddi ve Çözümü

Etiyopya vize reddi kararı vize başvurusunun Etiyopya vize kriterlerine uygun olmaması anlamına gelmektedir. Vize başvuruları başvuru merkezleri aracılığıyla uzman kurum ve personeller gözetiminde yapıldığında olumlu sonuç alma olasılığı çok yüksektir.

Global Visa Services vize başvuru merkezleri 30 yıla yaklaşan sektör deneyimi ile vize başvurularını sağlıklı ve güvenli bir şekilde tamamlayabileceğiniz vize ofislerinden oluşan kurumsal bir vize başvuru ağıdır.

Etiyopya Vize Reddi Nedenleri

Etiyopya vize reddi kararının verilmesinde temel bazı nedenler bulunmaktadır. Etiyopya dış temsilcilikleri vize bölümleri her başvuruyu titizlikle incelemekte ve makul bir sürede vize başvuru dosyasının onaylanıp onaylanmadığını vize başvuru sahibine bildirmektedir.

Etiyopya vize reddi kararının nedenleri şunlardır:

  • Vize başvurusunun uygun vize türünde yapılmaması. Seyahat amacı ile talep edilen vize türünün birbiriyle uyumlu olmaması.
  • Etiyopya vize bilgi formunun hatalı doldurulması ve vize dilekçesinin hatalı hazırlanması.
  • Etiyopya vize başvurusu dosyasında eksik evrak bulunması, verilen evraklarda hatalı ve çelişkili bilgiler bulunması.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin Etiyopya seyahatinin masraflarını karşılayabilecek mali gücü bulunmadığına karar verilmesi.
  • Vize başvurusunda bulunan şahsın bulaşıcı hastalığının olması, ağır fiziki ve psikolojik rahatsızlıklarının bulunması, seyahat sağlık sigorta poliçesinin uygun şekilde hazırlanmaması.
  • Vize başvuru sahibinin diğer yurtdışı seyahatlerinde kamu tehditi içeren suçlar işlemesi, adli sicil kaydında ağır suçlar bulunması, insanlığa karşı işlenen suçları bulunması, insan kaçaklığı ve diğer suç organizasyonlarıyla bağının olması, uyuşturucu bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklarının olması. Başka bir ülkeden sınır dışı edilmesi.

Etiyopya Vize Reddi Kararının Çözümü

Etiyopya vize reddi kararı resmi bir yazı ile vize başvurusunda bulunan kişinin adresine bildirilir. Ret kararı kendine ulaşan kişi belirtilen tarihi süreye kadar Etiyopya dış temsilciliklerine itirazda bulunabilir. Vize ret kararını temyize götürme hakkı bulunmaktadır.

Vize reddi kararı kesinleşirse konsolosluk harçları ve vize başvuru merkezinde ödenen hizmet ücretleri geri ödenmez. Bu yüzden her başvurunun dikkatle tamamlanması ve vize başvuru merkezleri uzman danışmanları gözetiminde yapılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×