Etiyopya Vize Ücreti - Eraytur
Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize ücreti, ülkeye giriş yapmak için vize talebinde bulunan vize başvuru sahiplerinden alınan hizmet bedellerinden oluşur. Vize ücretini oluşturan hizmet bedelleri, Etiyopya dış temsilcilikleri-konsolosluk harcı ve vize başvuru merkezlerinin aracılık hizmetlerinin karşılığıdır.

Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize ücreti dolar üzerinden fiyatlanır ve zaman içerisinde güncellenmektedir. Konsolosluk harcının belirlenmesinde tek yetkili kurum Etiyopya dış temsilcilikleridir. Vize başvuru merkezinin hizmet bedeli ve ek hizmet ücretleri vize başvuru işlemlerini kolaylaştıran ve hızlandıran hizmetler karşılığında alınır.

Konsolosluk harçları nakit olarak ödenir ve dolar olarak ödenmesi gerekmektedir, banka havalesi ve nakit ödeme seçeneği mevcuttur. Vize başvuru merkezi aracılık işlemleri dolar karşılığı Türk lirası olarak ödenebilir ve kredi kartı seçeneği vardır.

Etiyopya Vize Ücreti 2022 Yılı Geçerli Olan Bedeller

Etiyopya vize ücreti, vize türlerine ve vize süresine göre değişmektedir. E-vize uygulaması turistik vize talebinde bulunan kişilerin yararlanabileceği online bir başvuru yöntemidir. Ticari vize işlemleri vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılır.

Vize süreleri 30 günlük ve 90 günlük olarak değişmektedir. Etiyopya vize ücreti konsolosluk harcına vize başvuru merkezi hizmetleri ilave edilerek bir vize bütçesi tasarlanmalıdır.

2022 yılında geçerli olan Etiyopya vize ücreti tarifesi şu şekildedir:

  • E-vize, tek girişlik, 30 günlük Turistik vize                     75 dolar
  • E-vize, çok girişlik, 90 günlük Turistik vize                   100 dolar
  • 30 günlük, tek girişlik, Ticari vize                                 150 dolar
  • 90 günlük, çok girişlik, Ticari vize                                180 dolar

Etiyopya vize sürelerinin dolmasından 14 gün için ülkeden ayrılmayanlara her gün için 20 dolar ceza kesilmektedir. 14 günden uzun süren vize aşımlarında mahkeme süreci devreye girmektedir.

Etiyopya vizeleri satılamaz ve başkasına devredilemez. Vize başvuruları reddedilirse vize ücreti olarak tahsil edilen konsolosluk harçları ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri geri iade edilmez. Her vize başvurusunda vize ücretleri tekrar ödenmek durumundadır. Vize ücretinin ödendiğine dair dekont mutlaka vize başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.

Global Visa Services bünyesinden vize ofislerinden Etiyopya vize türlerinde tüm işlemler büyük bir titizlikle ve sağlıklı olarak yapılmaktadır. Kısa süreli e-vize, Ticari vize talepleri hızlıca işleme konulmaktadır.

Etiyopya Vize Ücreti S.S.S.

Etiyopya vize ücreti ne kadar?
Turistik seyahate dair 1 aylık ücret 120 USD şeklindedir. Ticari vizede ise 150 USD tutarına yer verilir.
Etiyopya vizesi kaç lira?
Etiyopya vize harç ücreti 120 Dolar olarak belirlenmiştir. Ödeme adımı sonrasında makbuzunuzu saklamayı unutmamalısınız. Etiyopya 1 aylık turistik vize ücreti 120 dolar, ticari vize ücreti 150 dolar olarak belirlenmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×