Etiyopya Vize Ücreti - Eraytur
Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize ücreti, ülkeye giriş yapmak için vize talebinde bulunan vize başvuru sahiplerinden alınan hizmet bedellerinden oluşur. Vize ücretini oluşturan hizmet bedelleri, Etiyopya dış temsilcilikleri-konsolosluk harcı ve vize başvuru merkezlerinin aracılık hizmetlerinin karşılığıdır.

Estonya Vize Ücreti

Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize ücreti dolar üzerinden fiyatlanır ve zaman içerisinde güncellenmektedir. Konsolosluk harcının belirlenmesinde tek yetkili kurum Etiyopya dış temsilcilikleridir. Vize başvuru merkezinin hizmet bedeli ve ek hizmet ücretleri vize başvuru işlemlerini kolaylaştıran ve hızlandıran hizmetler karşılığında alınır.

Etiyopya ya vize var mı?

Yeşil, bordo ve gri pasaportlar için vize uygulamalarına geçilir. Söz konusu siyah pasaport sahipleri ise 90 gün muaf kabul edilir.

Etiyopya vizesi ne kadar sürede çıkar?

Kısa süreli olan vizeler için ortalama 3 – 5 iş gününe yer verilir ve eksiksiz belgelere karşı olumlu yönde sonuç alınır.

Etiyopya ya nasıl gidilir?

Tek girişli vize sahibi olan T.C. vatandaşları havayolları üzerinden direkt sefer seçeneği ile seyahat edebilir.

Konsolosluk harçları nakit olarak ödenir ve dolar olarak ödenmesi gerekmektedir, banka havalesi ve nakit ödeme seçeneği mevcuttur. Vize başvuru merkezi aracılık işlemleri dolar karşılığı Türk lirası olarak ödenebilir ve kredi kartı seçeneği vardır.

Etiyopya Vize Ücreti 2021 Yılı Geçerli Olan Bedeller

Etiyopya vize ücreti, vize türlerine ve vize süresine göre değişmektedir. E-vize uygulaması turistik vize talebinde bulunan kişilerin yararlanabileceği online bir başvuru yöntemidir. Ticari vize işlemleri vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılır.

Vize süreleri 30 günlük ve 90 günlük olarak değişmektedir. Etiyopya vize ücreti konsolosluk harcına vize başvuru merkezi hizmetleri ilave edilerek bir vize bütçesi tasarlanmalıdır.

2021 yılında geçerli olan Etiyopya vize ücreti tarifesi şu şekildedir:

  • E-vize, tek girişlik, 30 günlük Turistik vize                     75 dolar
  • E-vize, çok girişlik, 90 günlük Turistik vize                   100 dolar
  • 30 günlük, tek girişlik, Ticari vize                                 150 dolar
  • 90 günlük, çok girişlik, Ticari vize                                180 dolar

Etiyopya vize sürelerinin dolmasından 14 gün için ülkeden ayrılmayanlara her gün için 20 dolar ceza kesilmektedir. 14 günden uzun süren vize aşımlarında mahkeme süreci devreye girmektedir.

Etiyopya vizeleri satılamaz ve başkasına devredilemez. Vize başvuruları reddedilirse vize ücreti olarak tahsil edilen konsolosluk harçları ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri geri iade edilmez. Her vize başvurusunda vize ücretleri tekrar ödenmek durumundadır. Vize ücretinin ödendiğine dair dekont mutlaka vize başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.

Global Visa Services bünyesinden vize ofislerinden Etiyopya vize türlerinde tüm işlemler büyük bir titizlikle ve sağlıklı olarak yapılmaktadır. Kısa süreli e-vize, Ticari vize talepleri hızlıca işleme konulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×