Etiyopya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vize Formu ve Dilekçe

 
Etiyopya vize formu turistik ve ticari seyahatler için düzenlenmiş bir bilgi başvuru formudur. Online yapılan e-vize başvurularında oldukça kısa ve basit olan form, vize başvuru merkezleri üzerinden yapılan standart başvurularda çıktısı alınarak, tükenmez kalemle, okunaklı olarak doldurulur ve ıslak imza ile imzalanır.

Etiyopya Schengen Vize Başvuru Formu

Etiyopya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Etiyopya  Vize Başvuru Formu PDF

Etiyopya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Etiyopya Vize  Dilekçe Örneği

Etiyopya Vize Formu ve Dilekçe

Etiyopya vize formu vize başvurularında bulunan kişilerin kimlik bilgileri, pasaport bilgiler, mali bilgileri hakkında bilgi toplamak için hazırlanmıştır. Ticari vize başvurularında davet eden kişi ya da şirketin bilgileri de istenir.

Etiyopya online vize formu ise daha basit düzenlenmiş bir formdur. E-vize işlemlerinde az evrakla, kısa sürede Etiyopya seyahat vizesi almak mümkündür. E-vize işlemleri 3 gün içerisinde tamamlanmakta, vize mail olarak vize başvurusunda bulunan kişinin e-posta adresine yollanmaktadır. Vize sisteme yüklenir ve sınır kapılarında görevliler tarafından kontrol edilir. Vize sahibi onaylı vize çıktısını Etiyopya seyahati boyunca yanından bulundurmalıdır.

Etiyopya Vize Formu Online E-vize Başvuruları

Etiyopya Online vize başvuru formuna Etiyopya Büyükelçiliği İnternet sitesinden ya da vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür. Uzman danışmanlar aracılığı ile yapılacak vize başvuru işlemleri hatasız ve sağlıklı bir vize başvuru süreci yaşanmasını sağlar.

Etiyopya online vize formunda şu bilgiler vize başvurusunda bulunan kişiden istenir:

  • Vize başvurusu yapan kişinin milliyeti
  • Kimlik bilgileri, adı, soy ismi, doğum tarihi ve yeri
  • Pasaport bilgileri
  • Seyahat tarihleri

Sisteme uygun dosya formatıyla yüklenecek evraklar ise şunlardır:

  • Renkli olarak taranmış pasaport
  • Renkli olarak taranmış kimlik belgesi
  • Biyometrik fotoğrafın taranmış e-dosyası
  • Vize ücretinin ödendiğine dair dekontun taranmış dosyası

E-vize uygulaması hızlı ve konforlu bir vize başvuru sürecinin yaşanmasını sağlar. Etiyopya vize formu dikkatle doldurulmalıdır. Vize başvuru merkezlerinden yapılacak işlemlerde Etiyopya vize bilgi formu çıktısı alınır, tükenmez kalemle doldurulur ve ıslak imza atılır.

Etiyopya Vize Dilekçesi

Vize başvuru merkezlerini üzerinden yapılan standart vize başvurularında Etiyopya vize formu doldurulur ve bir vize talep dilekçesi yazılır. Dilekçede seyahat amacı, tarihleri, gidilecek şehirler ve seyahat masrafları karşılama yöntemleri belirtilir.

Ticari vize dilekçeleri şirketin antetli kağıdında hazırlanır, şirket yetkilisinin imza ve kaşesi dilekçede bulunmalıdır, imza sirküleri verilmelidir. Dilekçe İngilizce ya da Türkçe yazılabilir. Tüm dilekçelerde adres ve iletişim bilgileri mutlaka olmalıdır. Davet eden firma ve şahıs bilgileri verilmelidir. Sponsor mevcut ise sponsorun kişisel ve mali bilgilerinden bahsedilmelidir.

Etiyopya vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/etiyopya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×