Çin Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Çin Vizesi

Çin vize istiyor mu, Çin Türk vatandaşlarının seyahatlerinde kolaylık sağlamak amacıyla vize uygulamasında değişikliğe gitmiştir. Buna göre yeşil, gri ve siyah pasaportlu Türk vatandaşları 30 gün ile sınırlı olmak şartı ile vizeden muaftır. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları ise her türlü Çin ziyaretinde vize almak durumundadır.

Çin vizesi almak için bireysel başvuru kabul edilmemektedir. Çine turistik gezi yapılacaksa grup şeklinde vize başvuruları kabul edilir. Sadece Hong Kong ve Makau’ya seyahat planlanıyorsa vize şartı yokken, bu şehirlerden Çin’e gidilecekse vize şartı vardır.

Çin vize başvurusu ticari, turistik, eğitim amaçlı ya da aile birleşimi amacıyla yapılabilir. Başvuru yapmak için Çin Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu ile görüşülmelidir.

Çin vizesi evrakları başvuru tipine göre farklılık gösterir. Seyahat amacına göre başvuru evrakları düzenlenmelidir. Buna göre Çin’e yapılacak 16 çeşit vize başvurusu bulunur. Seyahat amacına göre vize türü belirlenerek başvuru yapılmalıdır. Evrak sürecinin doğru ilerlemesi için Eray Tur’dan danışmanlık hizmeti alınabilir.

Çin vizesi ücreti fiyatlar tek ya da çok girişli olarak vize çeşidine göre farklılık gösterebilir. Fakat özel durumların varlığında ücret değişiklik gösterebilir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×