Çin Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Çin Vizesi

Çin Vize Formu ve Dilekçe

Çin vize formu, Çin Halk Cumhuriyeti dış temsilciliklerinin vize başvurusu sahipleri hakkında bilgi toplaması için düzenlenmiş bir formdur. Formda yer alan sorulara verilen yanıtlarla vize başvuru sahipleri kişisel, mesleki, finansal ve seyahat bilgilerini dış temsilcikler vize bölümüne bildirir. Bu bilgiler ışığında vize bölümleri vize başvurusunun dikkate alınıp alınmayacağına karar verir.

Çin Schengen Vize Başvuru Formu
Çin Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
Çin  Vize Başvuru Formu PDF
Çin Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği
Çin Vize  Dilekçe Örneği

Çin Vize Formu ve Dilekçe

Çin vize formu tamamen doldurulmalı, sorulara verilen cevaplar yanlış ve hatalı olmamalıdır. Vize başvuruları için sadece vize formunda kişisel bilgilerin verilmesi yeterli olmaz. Bu bilgileri destekleyecek resmî belgeler onaylı olarak vize başvuru dosyasında hazırlanmalıdır.

Çin vize dilekçesi ise, Çin dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılan, seyahat hakkında bilgi veren ve talep edilen vize türünün belirtildiği şahsi ya da kurumsal bir vize talep yazısıdır. Şahsi dilekçeler normal bir kâğıda yazılabilirken, kurumsal dilekçeler şirketin ya da kurumun antetli kağıdında hazırlanmalıdır. Kurumsal dilekçelerde imzanın yanında kaşe de bulunmalı, dilekçe eki olarak imza sirküleri sunulmalıdır.

Çin Vize Formu Hangi Bilgiler İstenir?

Çin vize formu, Çin dış temsilcilikleri tarafından hazırlanır ve İnternet ortamından ya da vize başvuru merkezlerinden elde edilebilir. Vize başvuru formunda belirli kategorilerde kişisel bilgilerin verildiği soru alanları bulunmaktadır. Tüm sorular cevaplanmalı, eksik ya da hatalı bilgi verilmemelidir. Formun çıktısı alınarak ıslak imza atılır.

Çin Halk Cumhuriyeti turistik seyahatlerde şahsi başvuruların kabul edilmediğini bilmek gerekir. En az beş kişiden oluşan grup başvuruları kabul edilmektedir. Bu beş kişinin de aynı tarihte Çin’e giriş yapması gerekmemektedir. Çin vize onayları ayrı bir belgede düzenlenir.

Çin vize formunda bulunan sorular şu alanlarda düzenlenmiştir:

  • Kişisel bilgi alanları- İsim, soy isim, adres, iletişim bilgileri verilir. Pasaport numarası, türü, başlangıç ve bitiş tarihi yazılır.
  • Mali bilgi alanları- Mali durum hakkında sorulan sorular yanıtlanır.
  • Mesleki bilgi alanları- İş durumu, işyeri adı, adresi, iletişim bilgileri verilir.
  • Aile bireyleri bilgi alanları- Aile bireylerinin kişisel bilgileri yazılır.
  • Seyahat bilgileri alanları- Seyahat hakkındaki sorular cevaplanır, seyahat başlangıç-bitiş tarihleri-seyahat masrafları karşılama yolu belirtilir.
  • Güvenlikle ilgili alanlar- Güvenlikle ilgili sorular dürüstçe cevaplanır.

Çin vize formu soruları kesinlikle yanlış cevaplanmamalıdır. Yanlış beyanlar sonucu vize reddi kararı çok rahat verilmektedir. Yanlış beyan aynı zamanda ciddi bir suçtur.

Çin Vize Dilekçesi

Çin vize dilekçesi turistik ve ticari başvurular için verilen şahsi vize talep dilekçesidir ve turistik vizeler, ticari vizeler için şeklen birbirinden farklıdır. Kısa süreli seyahatlerde verilen dilekçeler doğru bir şekilde hazırlanmalı, verilen bilgiler net ve doğru olmalıdır.

Turistik vize dilekçelerinde vize başvurusu sahibinin adı, soyadı, adresi, telefon bilgileri yer alır. Çalışanlar ve işyeri sahipleri firma bilgilerini ek olarak belirtirler. Şirket sahipleri ve çalışanları şirketlerinin resmi kağıtlarında ek bir dilekçe sunarlar. Dilekçede seyahat amacı, tarihleri, seyahat masraf karşılama yolu belirtilir. Sponsorlar mali ve kişisel bilgileri verilir.

Ticari dilekçeler şirket antetli kağıdında hazırlanmalı, firma bilgileri verilmelidir. Çin’deki şirketin bilgileri de dilekçede bulunmalıdır. Davet eden kişi bilgileri, seyahat masraflarını şirketin karşılayacağı yazılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×