Çin Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Çin Vizesi

Çin Vize Reddi ve Çözümü

Çin vize reddi kararı, Çin dış temsilcilikleri vize bölümleri tarafından verilen, vize başvuru dosyasının uygun bulunmamasına dayanan ve ülkeye giriş izninin verilmediği resmi bir karardır. Vize bölümü yetkilileri vize başvurularını dikkatle inceler, seyahat edecek kişilerin bilgilerini değerlendirir, evrak kontrolü yapar ve uygun bulmadığı vize başvuru dosyaları için vize reddi kararı verebilir.

Çin Vize Reddi ve Çözümü

Çin vize reddi kararı sonucu ile karşılaşmak istemeyen vize başvuru sahipleri vize başvurularını uzman bir danışmanın yardımıyla gerçekleştirmelidir. Uzman vize danışmanlarının vize başvurusunun her aşamasında yardımları ve kontrolleri vize başvuru dosyasının vize kriterlerine uygun bir şekilde hazırlanmasını sağlayacaktır.

Global Visa Services vize başvuru merkezleri, deneyimli kadrosu, sektördeki 30 yıla yaklaşan deneyimi ile tüm ülkelerin dış temsilcilikleriyle etkin bir iletişim kurmakta, sorunsuz bir koordinasyon hizmeti sağlamakta ve hızlı-konforlu bir vize başvuru sürecinin yaşanmasını sağlamaktadır.

Çin Vize Reddi Kararı Nedenleri ve Çözümü

Çin vize reddi kararı verilmesinin temel nedenleri bulunmaktadır. Vize başvuru dosyaları Çin Halk Cumhuriyeti dış temsilciliklerinin belirlediği vize başvuru kriterlerine uygun olmalıdır. Bu kriterlere uygun bulunmayan şahıs başvuru dosyaları vize reddi kararı alabilir.

Çin vize reddi kararının verilmesinin temel nedenleri şunlardır:

  • Uygun şekilde başvuru yapılmaması- Çin turistik vize başvurularında grup uygulaması vardır. Beş kişilik grup başvuruları kabul edilir, şahsen tek başınıza başvuru yapamazsınız.
  • Eksik evrak ve hatalı bilgilerin evraklarda bulunması- Gerekli evrakların tümü tamamlanmalıdır, belgelerde hatalı ve çelişkili bilgiler olmamalıdır.
  • Pasaportun yeterli geçerlilik süresinin olmaması- Pasaport seyahat tarihinden sonra 6 ay geçerli olmalıdır.
  • Mali durumun seyahati karşılamaması- Banka hesaplarında yeterli bakiye olmalı, düzenli bir gelir bulunmalıdır. Mali durum seyahat masraflarını karşılamalıdır. Sponsor varsa sponsorun mali bilgileri verilir.
  • Vakti gelince Çin’i terk edeceğine dair güvence verilememesi- Çin’e giriş yapacak kişiler seyahatleri sonunda ülkeden ayrılacaklarını taahhüt ederler. Bu durum için ülkelerinde iş, aile gibi kalıcı bağları olmalıdır.
  • Güvenlik sorunları- Çin’e giriş yapacak kişilerin adli sicil kaydı verilmelidir, kamu düzenini tehdit edeceği düşünülen kişilerin başvuruları kabul edilmez. Bulaşıcı hastalığı olanlar ve seyahat sağlık sigortası uygun olmayanların vize başvuru dosyaları reddedilir.

Vize reddi kararı Çin dış temsilcilikleri tarafından verildikten sonra vize bölümü resmi bir yazı ile kararı vize başvuru sahibinin belirttiği adrese gönderir. Bu belgede vize reddedilme nedeni belirtilir, reddedilme neden eksik evraklar ise itiraz sonucu bu evrakların tamamlanması istenebilir. Vize reddi kararı başka nedenlerle verilmiş ise bu karara Çin dış temsilciliklerine bir itiraz dilekçesi yazılarak itirazda bulunulur. İtiraz kabul edilmez ise vize başvuru sahibi vize reddi kararını temyize götürebilir.

Vize başvuruları sonucu ödenen tüm ücretleri vize reddi kararı çıktığında geri verilmez. Kişi yeniden bir Çin vizesi başvurusu yapacak ise konsolosluk harcı ve hizmet bedellerini tekrar ödemek durumundadır.

Vize başvuru süreci deneyim isteyen, kriterlere harfi harfine uyulması gereken bir süreçtir, vize başvuru merkezleri en etkin hizmeti sunmaktadır. Global Visa Services kurumsal kimliği ile vize başvurularını deneyimli uzman danışmanlarının desteğini vererek hızlıca tamamlar.

Çin Vize Reddi S.S.S.

 

Çin Vize Reddi ve Çözümü
Çin vize başvurunuz ret olarak yanıtlamış ise o zaman buna itiraz edebilir ve bunu da itiraz dilekçesi yazarak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunu karar açıklandıktan 1 ay içerisinde yapmanız şarttır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×