Çin Vize Ücreti - Eraytur
Çin Vizesi

Çin Vize Ücreti

Çin vize ücreti, kısa süreli Çin seyahatlerinde ve uzun süreli oturma, çalışma izinlerinde alınan, ülkeye giriş-çıkış ve Çin’de oturma-çalışma izni alınmasını sağlayan bir bedeldir. Çin dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize ücreti sadece Konsolosluk harçlarını içermez. Kısa süreli seyahatlerde vize başvuru merkezlerinin verdiği koordinasyon ve ek hizmetler vize ücreti bedeline dahil edilmelidir.

Çin Vize Ücreti

Çin vize ücreti Çin dış temsilcilikleri tarafından tek girişlik, çift girişlik, 6 ay çok girişlik olarak düzenlenmiştir. Vize ücreti dolar üzerinden tahsil edilir. Çin vize merkezi Ekspres vize adı verilen, kısa sürede değerlendirilen bir vize uygulama yapmaktadır. Çok girişli ve Ekspres vizelerdeki ödemelerde mutlaka konsolosluk onayı olmalıdır.

Çin Vize Ücreti 2021 Güncel Fiyatlar

Çin vize ücreti zaman içerisinde Çin dış temsilcilikleri tarafından güncellenebilmektedir. En sağlıklı vize ücret bilgisine vize başvuru merkezleri iletişim noktalarından ulaşmak mümkündür. Ödemeler dolar üzerinden nakit ve peşin yapılır. Vize başvuru merkezlerinin verdiği koordinasyon hizmeti ve ek hizmetler ayrı bir şekilde fiyatlanır.

2021 yılında geçerli olan Çin vize ücreti bedelleri şu şekildedir:

Çin Tek Girişlik Turistik Vize 3 ay süreli-58 dolar
Çin Tek Girişlik Ticari Vize 3 ay süreli-58 dolar
Çin Çift Girişlik Turistik Vize 6 ay süreli-87 dolar
Çin Çift Girişlik Ticari Vize  6 ay süreli-87 dolar
Çin Çok Girişlik Turistik Vize 6 ay süreli-116 dolar
Çin Çok Girişlik Ticari Vize 6 ay süreli-116 dolar
Ekspres Vize Farkı 25 dolar

Normal vize başvuruları 7 iş gününde sonuçlanırken, Ekspres vize uygulamasında bu süre 4 iş günüdür.

Vize başvuru reddi kararı verildiğinde konsolosluk harç ücretleri kesinlikle geri iade edilmez. Başvurusu reddedilen kişiler tekrar vize başvurusunda bulunabilirler, yeni başvurularda konsolosluk harçları tekrar ödenir.

Çin vize ücreti konsolosluk harçları yanında vize başvuru merkezlerinin verdiği aracılık hizmet bedelleri ödenir. Vize başvuru merkezleri koordinasyon ve uzman danışman desteği mutlaka satın alınması gereken hizmetlerdir. Bu hizmetlerin yanında vize başvuru sürecinin kısa sürede tamamlanmasını sağlayan, vize başvuru sahiplerine konfor sağlayan ek hizmetler bulunmaktadır.

Çin Vize Başvuru Merkezleri Ek Hizmetleri

Çin vize ücreti konsolosluk harcı yanında talebe bağlı olarak verilen ve ayrı ayrı fiyatlanan ek hizmetler bulunmaktadır. Vize başvuru merkezlerinde verilen ek hizmetler şunlardır:

  • Vize başvuru formu doldurma ve vize dilekçesi yazma
  • Sağlık sigorta poliçesi düzenleme
  • VIP hizmeti ve Prime Time hizmeti
  • Fotokopi ve çıktı hizmeti
  • Biyometrik Fotoğraf çekilmesi ve hazırlanması
  • Kurye-Kargo hizmetli
  • İnternet Kiosk hizmeti
  • SMS bilgilendirme hizmeti
Çin vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/cin-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Çin Vize Ücreti S.S.S.

 

Çin vize ücreti ne kadar?
Çin vize harç bedelleri alınacak olan vize türüne göre farklılık göstermekte olup, kısa süreli vizeler için ödenecek tutar 87 USD olarak belirlenmiştir. Çin vize ücreti giriş bazında ve süre bazında değişiklik göstermektedir. Tek girişli 3 aylık vize 58 dolar olmaktadır. Çift girişli vize ise 87 dolar olmaktadır. Çin vize ücreti 58 Dolar olarak belirlenmiştir. Ödeme adımı akabinde makbuzun saklanması tavsiye edilmektedir. 3 aylık olan tek girişe dair 58 USD değerine yer verilir. Çift giriş 6 aylık ücret ise 87 USD şeklinde belirtilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×