Avustralya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Avustralya Vizesi

Avustralya Vize Formu ve Dilekçe

 

Avustralya vize formu ve dilekçe vize başvurusunda bulunan şahısların kişisel bilgilerini almak, seyahat amaçlarını öğrenmek, mali durumlarını kontrol etmek amacıyla Avustralya dış temsilcilikleri tarafından hazırlanan bir bilgilendirme vize başvuru formu ve vize talep dilekçesidir.

Avusturalya Schengen Vize Başvuru Formu

Avusturalya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global Avusturalya Başvuru Formu

Avusturalya  Vize Başvuru Formu PDF

Avusturalya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Avusturalya Dilekçe Örneği

Avustralya vize formu online olarak doldurulur, bir biyometrik fotoğraf sisteme yüklenmelidir. Başvuru formundaki bilgiler hatasız ve tam olarak doldurulmalıdır.

Yanlış ve yalan beyan vermek hem vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına yol açar hem de suçtur. Vize formu çıktısı alınarak ıslak imza ile imzalanır ve vize başvuru dosyasına eklenir. Vize randevularında çıktısı vize başvurusunda bulunan kişinin yanında olmalıdır.

Avustralya Vize Formu ve Dilekçe

Avustralya Vize Formu Doldurulması Gerekli Alanlar

Avustralya vize formu Avustralya Büyükelçiliğinin sitesinden ve vize başvuru merkezlerinden İnternet ortamında doldurulur. Başvuru formu gerekli evraklar iletildiğinde ve biyometrik fotoğraf sunulduğunda yetki verilen vize başvuru merkezlerinde doldurularak vize randevuları başvuru merkezleri aracılığı ile alınabilir.

Avustralya vize formu doldurulması gerekli alanlar şunlardır:

 • Kişisel Bilgiler- Kişisel bilgiler alanı İsim, soyadı, kızlık soyadı, medeni durum, doğum tarihi ve yeri, ikametgah adresi, iletişim bilgilerinden oluşur.
 • Pasaport Bilgileri- Pasaport bilgileri alanı, pasaport türü, pasaport numarası, verildiği ülke ve şehir, pasaportun veriliş tarihi ve süresinin bitiş tarihi bilgilerini içerir.
 • Seyahat ve Diğer Bilgiler- Seyahat bilgilerinde gidilecek şehir, Avustralya’ya gidiş tarihi, dönüş tarihi, Uçak rezervasyon ve Otel rezervasyon bilgileri, Otel adresi, daha önce Avustralya’ya gelinip gelinmediği bilgileri verilir.
 • Aile Bilgisi- Aile bilgisi alanında ebeveynlerin isimleri ve doğum tarihleri, eşin ve eşin ebeveynlerinin isimleri ve doğum tarihleri, çocukların isimleri ve doğum tarihleri bilgileri verilir. Kardeşlerin isim ve doğum tarihi bilgileri de sorulan sorular arasındadır.
 • Son Mezun Olunan Okul Bilgisi- Son mezun olunan okul adı, bölümün adı, eğitim başlangıç ve bitiş tarihi verilir.
 • Diğer Bilgiler- Askerlik durumu hakkında bilgiler verilir.
 • İş Hayatı Hakkında Bilgiler- Meslek bilgileri, işyerindeki görev, işyeri adı ve adresi, iletişim numaraları, iş tanımı, aylık maaş bilgisi, daha önce çalışılan işyeri bilgileri verilir.
 • Güvenlik Soruları- Güvenlik amacıyla sorulan sorularda sağlık bilgileri, suç ve sabıka bilgileri, bağlı olunan organizasyonlar, organize suça karışıp karışılmadığı sorulmaktadır.

Avustralya Vize Dilekçesi

Avustralya vize dilekçesi Konsolosluğa hitaben yazılan ve talep edilen vize türünün belirtildiği bir dilekçedir. Dilekçeye tarih düşülmeli ve ıslak imza ile imzalanmalıdır. Dilekçe İngilizce olarak yazılır, ticari vize başvurularında işverenler ve çalışanlar firmalarının antetli kağıdını kullanır. Ticari vize dilekçeleri firma yetkilisinin imzasını ve kaşesini taşımalıdır.

Avustralya vize dilekçesinde şu noktalara dikkat etmek gerekir:

 • Avustralya vize dilekçesinde seyahat amacı ve tarihleri belirtilmek zorundadır. Vize talebi seyahat amacına göre belirlenir.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı mutlaka belirtilmelidir. Bir sponsor seyahatin giderlerini karşılayacaksa sponsor bilgiler verilmeli ve mali bilgileri belgelendirilmelidir.
 • Dilekçede seyahatin ayrıntıları belirtilmelidir, Turistik seyahatlerde gidilecek şehirler yazılmalı, başka bir ülkeye gidilecekse belirtilmeli, ticari seyahatlerde iş bağlantısı kurulan şirketin bilgileri verilmeli, iş planları açıklanmalıdır.
 • Turistik seyahatlerde işyeri sahipleri ve çalışanları iki dilekçe hazırlar. Bir dilekçe şirket antetli kağıdında yazılır, imzalanır ve kaşelenir.
 • Otel, konaklama tesisi bilgileri ve uçak, gemi rezervasyonları belirtilmelidir. Yolculuk tarihleri ve konaklama tarihleri belirtilmelidir.
Avustralya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/avustralya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×