Avustralya Vize Evrakları - Güncel Gerekli Belgeler
Avustralya Vizesi

Avustralya Vize Evrakları – Güncel Gerekli Belgeler

Avustralya Vize Başvuru Süreci – Kesin Rehber: Avustralya vizesi almak isteyen vize başvuru sahipleri Avustralya Vize Evrakları ve istenilen ek belgeleri eksiksiz olarak hazırlamalı ve İnternet üzerinden online olarak ya da yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden Avustralya Büyükelçiliği’ne ulaştırmalıdır.

Avustralya Vize Evrakları- Genel Belgeler

Avustralya vizesi almak isteyen kişiler farklı seyahat amaçları için belirlenen vize türleri için gerekli Avustralya Vize Evrakları hazırlamalıdır. Vize türlerine göre kişiler mesleki durumlarını gösteren, mali durumlarını belgeleyen, seyahat amaçlarını ve planlarını gösteren ek belgeleri vize başvuru dosyalarına eklemeli ya da online vize sistemine yüklemelidir.

Avustralya vizesi için istenen genel Avustralya Vize Evrakları şunlardır:

 • Online Avustralya vize başvuru formu İnternet üzerinden doldurulabilen form İngilizcedir ve İngilizce doldurulmak zorundadır. Online formu eksiksiz ve doğru şekilde dolduranların vize başvuruları öncelikli olarak değerlendirilir.
 • Pasaportlar– Seyahat bittiğinde 6 ay geçerli olacak mevcut pasaportun renkli fotokopisi vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Pasaportta 2 boş sayfa bulunmalıdır. Eski pasaportlar ve vize sayfalarının fotokopileri de hazırlanmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı- Kimlik belgeleri önlü arkalı renkli fotokopi olarak sunulmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği- Vize başvurusunda bulunan kişilerin aile bireylerinin bilgilerinin olduğu belgede ikametgah adresleri de bulunmalıdır. Nüfus Müdürlüklerinden onaylı belge alınmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraflar- 2 adet biyometrik özellikteki fotoğraf bulundurulmalıdır. Beyaz arka fona sahip fotoğraflar 35x45mm boyutlarında olmalı, vize başvurusunda bulunan kişinin yüzü net olarak cepheden görülmelidir.
 • Avustralya Vize Talep Dilekçesi- İngilizce hazırlanan vize talep dilekçesinde talep edilen vize türünün yanı sıra seyahat planları, tarihleri, masrafları karşılama yöntemleri açıklanmalıdır. İki vize talep dilekçesinin verilmesi gerektiği vize türleri vardır.
 • Uluslararası Sağlık Sigorta Poliçesi Uluslararası sağlık sigortaları vize başvuru merkezlerinde düzenlenebilir. Poliçe tutarları sigorta süresine göre değişir.
 • Banka hesap bildirimi- Şahsi banka hesap dökümleri son 3 aya ait olmalıdır. Banka memurunun imza sirküleri ile birlikte ıslak imzalı, kaşeli hesap döküm belgesi hazırlanmalıdır.
 • Diğer gelirleri gösteren mali belgeler- Vize başvurusunda bulunan şahsın tüm gelirleri belgelenmelidir. Taşınmaz tapu fotokopileri, kira-faiz gelirleri, maaş bordroları-elde edilen tüm gelirlerin resmi ve onaylı belgeleri vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Muvafakatname 18 yaşından küçük kişiler ebeveynleri tarafından imzalanmış noter onaylı muvafakatnameyi hazırlamalıdır.
 • Otel konfirmasyonu ve uçuş rezervasyonları Konaklama ve ulaşım rezervasyonları onaylı olarak sunulmalıdır.
 • Sponsor evrakları- Seyahat masrafları bir sponsor tarafından karşılanacaksa sponsor bilgileri ve mali durumunu gösteren belgeler vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Eğitim ve çalışma evrakları- Vize başvurusunda bulunan öğrenciler ve çalışanlar kendi kişisel kimlik ve çalışma evraklarını sunmalıdır. Eğitim kurumu bilgileri, şirket bilgileri yetkili imza ve kaşelerini taşımalıdır.

Tüm  belgelerin İngilizce onaylı çevirileri hazırlanmalı ve vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Bu belgeler dışında büyükelçilik ve konsolosluk yetkilileri ek belge talep edebilirler.

Çalışanlar kişisel durumlarına göre ek belgeler düzenlemek durumundadır. Bu ek belgeler vize türüne göre değişebilmektedir, turistik vizeler ve ticari vizeler için hazırlanması gereken belgelerde farklılıklar bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×