Yunanistan Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vize Reddi ve Çözümü

Yunanistan vize reddi kararı Yunanistan dış temsilciliği vize bölümünce verilen, vize başvurusunun kabul edilmediğini gösteren olumsuz karardır. Bu kararın ardından vize başvuru sahibinin vize başvuru dosyası reddedilir ve Yunanistan’a girişine izin verilmez. Vize başvuru sahibinin bu karara itiraz edebilme hakkı mevcuttur.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi

Yunanistan Vize Reddi ve Çözümü

Yunanistan vize reddi kararı Schengen vize kriterlerine göre Yunanistan vize evrakları vize başvuru dosyasının incelenmesi sonucu verilir. Vize başvuru sahipleri tüm belgelerde hata yapmamalı, yanlış bilgi vermemelidir. Yapılacak en küçük hata vize başvuru dosyasının kabul edilmemesine neden olacaktır.

Yunanistan şuan vize veriyor mu?

Hali hazırda vize şartlarına uygun olan T.C. vatandaşları başvuruda bulunabilir ve ülkeye giriş yapabilir.

Yunanistan kolay vize veriyor mu?

Vize prosedürleri zorlayıcı değildir. Bunun için ülkeye seyahat etmek isteyenler kısa sürede sonucu öğrenecektir.

Yunanistan Schengen vizesi veriyor mu?

Schengen vizesine sahip olanlar Yunanistan’a kısa süreli seyahat edebilir.

Yunanistan vize başvuru merkezleri uzman vize danışmanları gözetiminde hazırlanan vize başvuru dosyalarında hata olasılığı çok düşüktür. Yetkili ve bilgili kişilerin hazırladığı vize başvuru dosyaları Yunanistan dış temsilciliklerinden yüksek oranlarda vize kabulü almaktadır.

Yunanistan Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Yunanistan vize reddi kararının neden alındığını bilmek vize başvuru sahiplerinin hata yapmaması adına çok önemlidir. Vize başvuru merkezlerinde vize danışmanları vize başvuru sahibinin durumunun Schengen vize kriterlerine uygunluğunu denetler, hazırlanan vize evraklarını kontrol eder. Vize başvuruları alanında uzman ve yetkili kişilerle birlikte hazırlanmalıdır.

Yunanistan vize reddi kararının alınmasının temel nedenleri şunlardır:

  • Yunanistan vize formu ve Yunanistan vize talep dilekçesinin uygun şekilde düzenlenmemesi
  • Yunanistan vize evrakları dosyasından eksik belge bulunması, verilen belgelerde hatalı ve yanlış bilgilerin bulunması
  • Yunanistan seyahat sağlık sigorta poliçesinin uygun bedeller ve Yunanistan seyahati süresini kapsayacak şekilde yapılmaması
  • Yunanistan’a gidecek kişinin seyahat bitiminde ülkesine döneceğine dair kanıtlar sunamaması, vize başvuru sahibinin ülkesiyle iş ve aile bağları kuvvetli olmalıdır.
  • Vize başvuru sahibinin Yunanistan seyahatinin masraflarını karşılayacak mali gücünün bulunmaması, banka hesaplarında yeterli bakiye olmaması, düzenli geliri ve mal varlığı olmaması. Sponsor güvencelerinin verilmemesi
  • Yunanistan’a giriş yapacak kişinin sağlık sorunlarının bulunması, bulaşıcı hastalık taşıması
  • Yunanistan vize talebinde bulunan kişinin güvenlik sorunları, adli sicilinin parlak olmaması, suç organizasyonlarıyla bağı bulunması, uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığına bulaşmış olması, daha önce Yunanistan’da sınır dışı edilmiş olması.

Yunanistan vize reddi nedenleri vize başvuru dosyasının reddedilmesine yol açmakta ve vize başvuru sahibinin Yunanistan’a girişini engellemektedir.

Yunanistan Vize Reddi Çözümü

Yunanistan vize reddi kararı Yunanistan dış temsilcilikleri tarafından vize başvuru sahibine gerekçeli karar ile bildirilir. Vize başvuru sahibi bu karara konsolosluğa bir dilekçe ile itiraz edebilir, bir sonuç alamadığında vize reddi kararını temyize götürmek mümkündür.

Yunanistan vize reddi kararı sonrasında ödenmiş Yunanistan vize ücreti ve vize başvuru merkezi ücretleri vize başvuru sahibine geri iade edilmez. Vize başvuru sahipleri mevcut Yunanistan vize başvurularında dikkatli davranmalı ve yetkili vize başvuru merkezlerinde uzman vize danışmanları ile çalışmalıdır.

Eraytur vize merkezi Yunanistan ve Schengen vizelerinde uzman vize danışmanları ile yurdumuzun her köşesinden vize başvurularını kabul etmekte, vize başvuru sahiplerinin vize işlemlerini güvenle yerine getirmesini sağlamaktadır.

Yunanistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×