Yunanistan Vizesi 2023 Kimler Vize Alabilir? - Yunanistan'a Nasıl Gidilir?
Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi 2023 Kimler Vize Alabilir?

Komşu ülke Yunanistan’a gitmek isteyen Türk vatandaşları her zaman vizeye tabidir. Yunanistan vizesi 2023 senesinde, birtakım koşulların sağlanması ve aynı zamanda evrakların toplanmasının ardından alınır. Bordo renkli umuma mahsus bir pasaportun sahibi olmak yeterlidir. Vize kategorisinin de önemli olduğunu atlamamak lazım.

Yunanistan

Yunanistan turistik vize veriyor mu: Yunanistan, Türkiye’nin batıdaki komşusudur ve başvuru işlemlerini yapan kişilere turistik olarak tanımlanmış olan vizeyi vermektedir. Yunanistan nüfusu 10 milyondur. Başkenti Atina’dır. İkinci büyük şehri ise Selanik olarak dikkat çeker. Balkan Yarımadası’nın en güney kısmında bulunur. Ege Denizi ile komşudur.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Yunanistan kolay vize veriyor mu: Yunanistan vizesi 2023 yılında her zaman evrakların toplanmasının ardından gerekli incelemeler yapılarak sunulmaktadır. Yunanistan vizesi gerekli evraklar 2023 yılı listesine baktığımız zaman karşımıza şunlar çıkıyor;

 • Schengen vize protokolü uygulanır ve başvuru işlemleri pasaportla yapılmak zorundadır.
 • Varsa eski vize ve pasaportların sunulması, vize alımında kolaylık sağlar.
 • Konsolosluk sitesinden ya da beraber çalıştığınız aracı kurumun temin etmesiyle bir başvuru formunu indirmek ve doldurmak gerekiyor.
 • Bunun yanı sıra seyahatin amacını açıklayan bir dilekçe yazılmak zorundadır.
 • Finansal belgelerin sunulması esastır. Bunların içinde hem maaş bordrosu hem de banka hesap döküm özeti olmalıdır.
 • Meslek evrakları, talep edilmiş olan dokümanların içinde dikkat çeker.
 • Aracı kurumun temin edeceği, seyahat süresini kapsayan sağlık sigortasının da bulunduğunu unutmamak lazım.
 • Seyahatle gidilecek ülkede kalacağınız otelden mutlaka rezervasyon almalısınız.
 • Bunun yanı sıra uçak gidiş ve dönüş rezervasyonu da talep edilir.
 • Yunanistan vizesi gerekli evraklar 2023 yılı listesinde dikkat çeken diğer dokümanların içinde; vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik kartının sureti, 2 tane biyometrik resim de bulunmak zorundadır.

Bunların tümünün tek bir sorun olmadan hazırlanması ve bir dosya içerisinde konsolosluğa verilmesi gerekiyor. İlgili evraklar, kısa süreli ya da bir diğer deyimle Schengen tipi turistik vize için şart olan dokümanlardır. Bu ülkeye gidiş amacına göre farklı belgelerin de istenmesi her zaman söz konusudur. İlgili durum baz alınarak hareket edilmelidir.

Yunanistan Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi 2023 prosedürleri son derece net bir biçimde ifade edilirken, aile birleşimi de bunların içinde öne çıkar. Yunanistan aile birleşimi gerekli evraklar şunlarda oluşuyor;

 • Pasaportun aslı ve 2 tane biyometrik fotoğraf istenir.
 • Aynı zamanda pasaportun tüm sayfalarının suretinin sunulması esastır.
 • Başvuru formunu ülkenin dilinde hazırlamak ve doldurmak lazım.
 • Nüfus müdürlüğünden alınacak formül A ve formül B belgelerinin olması gerekmekte.
 • 1 ayı geçmemiş olması kaydıyla sabıka kaydı, istenilen evrakların içinde dikkat çeker.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin yanı sıra aynı zamanda evlilik cüzdanı ve protokol belgesi de her zaman istenir.

Yunanistan aile birleşimi gerekli evraklar arasında Yunanistan’da hazırlanması gereken dokümanlar da söz konusudur. Yunanistan vatandaşı konsolosluğa şunları sunmalıdır; pasaport sureti, vatandaşlık belgesi, oturulan evin tapusu veya kira sözleşmesi, son 3 ayı içeren maaş bordrosu, doğum belgesi, ikametgah evrakı, elektrik faturası. Böylelikle süreç başarılı bir biçimde sona erer.

Yunanistan Vizesi 2022

Yunanistan Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi 2023 yılı çalışma izni başvurusunu yapmak oldukça basittir. Yunanistan çalışma vizesi gerekli evraklar listesi şu şekilde ifade edilmiştir;

 • Pasaport, vize başvuru formu ve aynı zamanda kimlik fotokopisi, istenilen standart evrakların arasında yer alır. Bunların tümünün hiçbir sorun içermemesi esastır.
 • Seyahat sağlık sigortasının da talep edildiğini görmekteyiz. 30000 Euro teminata sahip olması gerekmekte.
 • En fazla 6 ay önce çekilmiş olan 2 tane biyometrik fotoğraf üzerinden başvuru işlemleri yapılır.
 • Otobüs, feribot, uçak ya da tren rezervasyonlarının konsolosluğa verilmesi sürecin en dikkat çekici parçalarından birisidir. Eğer bu tip bir satın alma söz konusu değilse, birçok aracı kurum sizin için bunu temin etmektedir.
 • Aktif banka hesaplarının ve içindeki tutarın resmi şekilde kanıtlanması, ilgili vize için temel bir kural olarak dikkat çeker.
 • Seyahat planının anlatılmış olduğu dilekçe de verilmek zorundadır.
 • Yurtdışı giriş ve çıkış belgesi hazırlanarak sunulmalıdır.
 • İsme kayıtlı olan her türlü tapu ve araç ruhsatı, vizenin alınması için gerekli olan evrakların içinde yer alır.

Tüm bunlar standart evraklardır. Yunanistan çalışma vizesi gerekli evraklar ayrıca şunlardan oluşuyor;

 • Mesleki gelişimin çok açık bir biçimde ifade edildiği her türlü diploma, karne, öz geçmiş bilgileri konsolosluk tarafından talep edilir.
 • Motivasyon mektubu büyük bir öneme sahiptir. Dikkatli şekilde doldurulması sayesinde olası sorunların önüne de geçmiş olursunuz.
 • Yüksek öğrenim diploması söz konusu ise bunun verilmesi gerekmekte.
 • Yıllık olarak tanımlanmış brüt maaşın ne kadar olduğunu gösteren iş teklifinin resmi bir belge üzerinden Yunan makamlarına verilmesi lazım.
 • Yunanistan sınırları içerisinde çalışacağınız iş yerinin sicil kaydının istenmesi söz konusu olduğundan bunu hemen işverenden talep ederek sunmanız mühimdir.
 • En son alınmış olan eğitimi gösteren diplomalar da verilmelidir.

Bu sürecin sona ermesinden sonra yapılacak olan değerlendirmelerle beraber, vizenin çıkıp çıkmadığı net bir biçimde belli olacaktır.

Yunanistan Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi 2023 senesinde, burada eğitim görebilmek için de alınır. Bunun için başvuru sahibi Türk vatandaşlarının toplaması gereken birtakım evraklar söz konusudur. Bunlarda bir eksiklik olmaması önem arz eder. Yunanistan öğrenci vizesi gerekli evraklar şöyledir;

 • Öğrenci belgesi bunlardan birisidir. Öğrenci olduğunuzu kanıtlayabilmek için Türkiye’de eğitim görülen okuldan bir evrakın alınması lazım.
 • Eğer başvuruyu yapacak olan kişi mezunsa bunun da belirtilmesi gerekmekte. Yunanistan makamları sizden diploma veya mezuniyet belgesini başvuru sürecinde her zaman talep edecektir. Bunun altında kesinlikle imza ve mühür olmalıdır.
 • Yunanistan öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında Yunanistan sınırları içerisinde devam edeceğiniz okulun size sağlamış olduğu davetiyenin de bulunması lazım. Buna kabul belgesi adı verilmektedir. Çünkü kurallara göre öncelikle bir okul ile irtibat kurmak, buradan onay almak şarttır. Bunun sonrasında ilgili evrak edinilerek Yunan makamlarına sunulmalıdır.
 • Sponsor evrakları önem arz eder. Eğitim için bu ülkeye gelecek olan Türk vatandaşlarının masraflarını kim karşılayacak ise bunun yine dokümanlar üzerinden ifade edilmesi gerekmekte. Bu sayede sorunsuz bir biçimde eğitim vizesini alabilirsiniz.
 • Yaşı henüz 18 olmamış olan kişilerin ise ailelerinden muvafakatname almaları lazım. Bu işlem her zaman Türkiye’deki noterler üzerinden oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanır. Hem anne hem de baba hayattaysa ikisinin onayı istenir. Bu sayede sizden sadece bu vizeye yönelik olarak talep edilmiş evrakların toplanması süreci sona erer.

Tüm bunların yanı sıra parmak izinin verilmesi gerektiğini de hiçbir şekilde unutmamalısınız. Konsolosluk veya başvuru merkezlerine gidilmesinin ardından ilgili işlem çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanır. Standart olarak bilinen vize evraklarını da temin etmeniz gerekmekte.

Bunların içinde pasaport, başvuru formu, dilekçe, harç ödendi dekontu, seyahat sağlık sigortası, kimlik kartının sureti, tam vukuatlı nüfus kaydı, otel rezervasyonları olmak zorundadır. Yapılacak değerlendirmelerin sonrasında vize sonucu açıklanır.

Yunanistan Vizesi Ücreti 2023

Yunanistan vizesi 2023 fiyatlandırmasına göre hareket ederek ilgili paranın yatırımını en kısa zaman dilimi içerisinde tamamlamak esastır. Yunanistan vizesi ücreti 2023 yılı için 80 Euro olarak belirlenmiş olmasından dolayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının işlemi başlatmadan önce ilgili meblağı ödemesi yasal bir zorunluluk olarak dikkat çeker.

Yunanistan vizesi ücreti 2023 senesinde her daim olduğu gibi en bilinen yöntem olan banka havalesi ile yatırılmak zorundadır. Bunu yaparken online sistemleri tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda bizzat bankaya giderek de paranın ödenmesi mümkündür. TL ve Euro olarak tanımlanmış iki farklı para biriminin kabul edildiğini ifade etmek gerekiyor.

Yunanistan Vizesi Aile Birleşimi 2023

Yunanistan vizesi 2023 aile birleşim vizesi de söz konusudur. Yunanistan vatandaşı olan bir kişi ile evlenen Türk vatandaşı, istenilen evrakları sağlayarak Yunanistan vizesi aile birleşimi 2023 yılı sürecini de tamamlamış olacaktır. Bunun iki aşamalı olduğunu hemen ifade etmek lazım. Bunlardan ilki Türk vatandaşının vermesi gereken dokümanlar olarak dikkat çeker. Aynı zamanda Yunanistan vatandaşı şahsın da sunması lazım olan birtakım belgeler mevcuttur.

Yunanistan vizesi aile birleşimi 2023 senesinde de konsolosluk üzerinden yapılır. Dikkat edilecek en önemli husus ise evraklarda hiçbir eksikliğin bulunmamasıdır. Standart pasaport dokümanlarına ek olarak aynı zamanda evliliğin uluslararası kaydı ve belgeleri de talep edilir. Daha farklı bir süreç olmasından dolayı başvuru işlemleri hemen sonuçlanmaz. En az 3 en çok 6 aylık bir zaman dilimi içerisinde vize alınmış olacaktır.

Yunanistan Çalışma Vizesi 2023

Yunanistan da çalışabilmek için izninizin olması gerekmektedir. Yunanistan vizesi 2023 yılı kurallarına göre bunun elde edilmesi mümkündür. Buna D tipi vize adı verilmektedir. Bunun elde edilebilmesi için hem standart olarak bilinen evrakları hem de çalışmaya yönelik olan belgeleri sorunsuz şekilde toplamak esastır. Bu süreçte eksik doküman olmamasına dikkat edilir.

Yunanistan çalışma vizesi 2023 yılı aşamalarına baktığımız zaman ilgili iznin elde edilmesinden sonra Türk vatandaşının oturum hakkını elde edebilmek için başvuru yapması esastır. Bunun ortalama çıkış süresi ise 3 ay olarak tanımlanır. Göçmenlik bürosu oturum kartını size verir. Böylelikle oturum aldığınız için Schengen bölgesi üyeleri arasında vizesiz bir biçimde seyahat etme fırsatına da kavuşmuş olacaksınız.

İş veren ile yapılmış olan iş akdinin çok büyük bir önemi söz konusudur. Başvuru yapacak olan kişilerin buna dikkat etmesi, ilgili evrakı edindikten sonra bunu sunması temel kriterlerin içinde yer alır. Davet mektubu gibi bir belge de olmak zorundadır. Yunanistan’da çalışacağınız yer sizi resmi olarak istemelidir. Bunun bir doküman içinde ifade edilmesi sayesinde vize alımı konusunda bir sorunla karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Yunanistan çalışma vizesi 2023 yılında en erken 3 aylık bir zaman diliminde sonuçlanır. Özellikle çok yoğun başvuruların olduğunda bunun 6 aya kadar uzanmış olduğunu görmekteyiz. Belgelerin Türkçe olarak sunulması konusunda hiçbir sorun söz konusu olmasa da, Yunanistan bunların tercümesini de ister ve kesinlikle Yunanca yazılmasına özen gösterilir.

Yunanistan İş Arama Vizesi 2023

Yunanistan vizesi 2023 kategorilerinden bir diğeri ise iş arama amacına sahip olandır. Yunanistan iş arama vizesi 2023 senesinde çalışma izni olarak tanımlanmasından dolayı bunun tek bir izin türü olduğunu ifade etmek lazım. Sürecin başarılı bir biçimde başlatılabilmesi için mutlaka konsolosluk üzerinden başvuru işlemlerini tamamlamak gerekmekte. Bunun yapılmasının ardından D tipi olarak da bilinen çalışma vizesi alınır.

Ancak belli prosedürlerin olduğunu hemen ifade etmek lazım. Yunanistan iş arama vizesi 2023 yılında; bir firma üzerinden verilir. Yani bu ülkede sizinle çalışmak istediğini açık bir şekilde belirtilmiş bir işletmenin olması esastır. Buradan alınacak olan belge geçerlidir. Böylelikle oturma izninin de önü açılacaktır.

Yunanistan Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Gerek Erasmus gerekse eğitim için Yunanistan vizesi 2023 yılı kurallarına göre hareket ederek, ilgili süreci çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlamak mümkündür. Yunanistan Eğitim & Erasmus vizesi 2023 senesinde, iki farklı şekilde verilmektedir. Bunlardan birisi C tipi olarak tanımlanmıştır. Yani kısa süreli olarak bu ülkede kalabilir ve istediğiniz okulda eğitimizi almaya başlayabilirsiniz.

Uzun süreli olan eğitim vizesine ise D tipi adı verilmektedir. Her zaman başvuru işlemlerinde konsolosluğun tercih edilmesi lazım. Akreditesi yapılmış aracı kurumların bu izni alabilmek için tercih edilmesi noktasında hiçbir sorun yoktur.  Belgeleri de iki farklı şekilde değerlendirmek lazım. Standart vize evraklarının her zaman olması lazım. Bunlar konsolosluk tarafından istenir.

Bunun yanı sıra Yunanistan Eğitim & Erasmus vizesi 2023 yılı başvurusuna yönelik olarak sunulması lazım birden çok doküman da söz konusudur. Güncel olması esastır. Takip edilmesi gereken yola baktığımızda ilk sırada vize uzmanlarıyla irtibat kurulması geliyor. Bunun ardından istenen evrakların tümü hazırlanmalıdır. Aracı kurum sayesinde evrakları direkt olarak yollayabilirsiniz. Olası eksiklik söz konusu olduğunda bilgilendirme hemen yapılır. Ayrıca dileyen Türk vatandaşları Erasmus vizesini de talep edebilirler. Başvuruların tamamlanmasının sonrasında vizenin çıkış süresi en fazla bir ay olarak tanımlanmıştır.

Yunanistan Vize Reddi 2023

Yunanistan vize reddi 2023 gerekçeleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bunları hemen şöyle ifade edebiliriz;

 • Her zaman öne çıkan en geçerli sebep, pasaportu geçerlilik süresinin bitmiş olmasıdır. Dünyanın her yerinde pasaportlar belli bir zaman dilimi için sağlanır. Bu sürenin dolması halinde kullanımı söz konusu değildir. Bu da bir vize ret nedeni olarak karşımıza çıkar.
 • Evrakların eksik olması, yine tanımlanmış olan sebeplerin içinde bulunmaktadır. Konsolosluk vize başvurularında çok kontrollü bir biçimde hareket ettiği için bunun ortaya çıkmamasına dikkat edilmelidir.
 • Bunun yanı sıra gerçekliği bulunmayan bilgilerin tercih edilmesi bir diğer gerekçe olarak karşımıza çıkar.
 • Her zaman seyahat öncesinde, masrafların karşılanacağına dair teminat vermek gerekiyor. Bu da banka hesap döküm özetinin resmi bir biçimde alınarak konsolosluğa sunulmasıyla mümkündür. Miktarın az olması durumunda olumsuz bir yanıt almanız ne yazık ki söz konusudur.

Yunanistan vize reddi 2023 yılı nedenlerinden dolayı iznin alınamaması büyük bir sorundur. Bu tip bir şeyle karşı karşıya kalmamak için yapılacak iki şey vardır. Bunlardan birisi dikkatli olarak hareket etmek iken diğeri ise kesinlikle yetkisi bulunan, profesyonel bir aracı kurumdan gerekli desteği ücret karşılığında talep etmektir.

Yunanistan vize başvurusu nereden yapılır?

Yunanistan vize başvurusu her zaman ülkemiz sınırları içerisindeki konsolosluklar ya da aracı kurumlar üzerinden en kısa sürede tamamlanır.

Yunanistan vize tipleri nelerdir?

Yunanistan vizeleri arasında turistik, aile birleşimi, çalışma, eğitim ve Erasmus vizeleri öne çıkar.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?

Yunanistan vizesi turistik olduğunda 15 gün içerisinde çıkar. Diğerlerinde ise zaman dilimi farklılık göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×