Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Yunanistan Vizesi

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi

Yunanistan aile birleşimi vizesi Yunanistan vize kriterlerine göre belirlenen D tipi uzun süreli bir vize türüdür. Aile birleşimi vizesi ile birlikte vize sahibine Yunanistan’da belli bir süre oturma hakkı tanınmaktadır. Aile birleşimi vizesinden Yunanistan vatandaşları ile evlenen kişiler ya da Yunanistan’da oturma veya çalışma izni mevcut kişilerin aile bireyleri yararlanmaktadır.

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi

Yunanistan vize başvuru merkezleri >> https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-basvuru-merkezleri/ ofislerinde Yunanistan aile birleşimi vizesi için vize randevuları alınmakta ve vize başvuru dosyaları hazırlanmaktadır. Aile vizesi için başvuru yapacak kişiler Yunanistan dış temsilciliklerine bizzat başvuru yapmalıdır, her aile bireyi ayrı bir başvuru yapabilir.

Vize başvuru sahipleri Yunanistan aile birleşimi vizesi için gerekli evrakların listesine vize merkezlerinde ulaşabilmektedir. Gerekli evraklarını tamamlayan kişilerin vize başvuru dosyaları kontrol edilir ve vize randevuları alınır.

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evrakların Listesi

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evrakların Listesi

Yunanistan aile birleşimi vizesi için başvuru yapacak kişiler gerekli evrak listesini hazırladıktan sonra vize randevularına bizzat iştirak ederler ve vize başvurularını yaparlar. Vize başvuru merkezlerimiz uzman vize danışmanları bu süreçte vize başvuru sahiplerini yalnız bırakmamaktadır.

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Yunanistan vize formu  >>  eraytur.com/yunanistan-vize-formu-ve-dilekce/ ve Yunanistan vize talep dilekçesi
 • Yunanistan vize talebinde bulunan kişinin kimlik belgelerinin renkli önlü arkalı fotokopileri, nüfus kimlik kartı, öğrenci belgesi, emeklilik kartı, çalışılan resmi ya da özel kurum görev belgelerinin örnekleri verilmelidir.
 • Yunanistan seyahatinde kullanılacak pasaportun renkli fotokopileri, Schengen vizelerinin fotokopileri varsa eski pasaport fotokopileri
 • Yunanistan aile birleşimi vize başvuru dosyası için 2 adet beyaz arka zeminli biyometrik fotoğraf
 • Yunanistan vize başvurusunda bulunan kişinin gelir belgeleri, banka hesap özeti, maaş bordrosu, tapu ve araç ruhsatları örnekleri, diğer mali dokümanlar
 • Yunanistan vize talebinde bulunan kişinin barkotlu adli sicil kayıt örneği
 • Yunanistan’a gidecek kişinin barkotlu nüfus kayıt örneği, aile bireylerinin bilgileri bulunmalıdır.
 • Yunanistan vatandaşı kişinin uluslararası doğum belgesi
 • Yunanistan vatandaşı ve Yunanistan’da oturan aile bireyinin gelir belgeleri
 • Yunanistan’da oturma izni bulunan aile bireyinin oturma ve çalışma izin belgeleri
 • Yunanistan’da oturulacak evin tapu veya kira kontratı fotokopileri
 • Yunanistan’da evlenen kişilerin uluslararası evlilik belgesi
 • Türkiye’de evlenen kişilerin evlilik cüzdanının tercüme edilmiş örneği
 • Boşanmış kimselerin tercüme edilmiş boşanma ilamları
 • Çocuklar için ebeveyn izinleri noter onaylı olmalıdır, velayet ya da veraset belgeleri tercüme edilerek noter onaylı şekilde Yunanistan makamlarına verilmelidir.

Yunanistan aile birleşimi vizesi için gerekli evraklarını oluşturan kimseler vize başvuru merkezlerinde vize başvuru dosyasının kontrolünü sağlamalı, vize randevularının alınmasını talep etmeli ve vize randevularına bizzat katılmalıdır.

Yunanistan aile birleşimi vizesi genelde bir yıllık süre ile verilmektedir. Bu sürenin bitiminde vize sahibi kişi vizeyi uzatmak için tekrar başvuru yapmak durumundadır. Yunanistan’da devamlı oturum izni ve çalışma izni almak isteyen kişiler ayrı bir başvuru sürecinden geçmelidir.

Eraytur vize başvuru merkezleri Yunanistan aile birleşimi vizesi için gerekli evrakların listesini vize başvuru sahibine ulaştırmakta, vize başvuru dosyalarının kontrolünü vize uzmanları ile sağlamaktadır. Yunanistan vize randevularının alındığı vize merkezlerinde vize danışmanları aile birleşimi vizesi almak isteyen kişilere vize randevuları sırasında refakat etmektedir. Yunanistan aile birleşimi hakkında tüm detaylara vize başvuru merkezlerimizden ulaşabilirsiniz.

Yunanistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×