Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Yunanistan Vizesi

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi

Yunanistan aile birleşimi vizesi Yunanistan vize kriterlerine göre belirlenen D tipi uzun süreli bir vize türüdür. Aile birleşimi vizesi ile birlikte vize sahibine Yunanistan’da belli bir süre oturma hakkı tanınmaktadır. Aile birleşimi vizesinden Yunanistan vatandaşları ile evlenen kişiler ya da Yunanistan’da oturma veya çalışma izni mevcut kişilerin aile bireyleri yararlanmaktadır.

Rusya Aile Birleşimi Vizesi

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi

Yunanistan vize başvuru merkezleri >> https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-basvuru-merkezleri/ ofislerinde Yunanistan aile birleşimi vizesi için vize randevuları alınmakta ve vize başvuru dosyaları hazırlanmaktadır. Aile vizesi için başvuru yapacak kişiler Yunanistan dış temsilciliklerine bizzat başvuru yapmalıdır, her aile bireyi ayrı bir başvuru yapabilir.

Yunanistan şuan vize veriyor mu?

Schengen vize rejimine uygun olacak şekilde bordo pasaport hamili olan vatandaşların başvurularını iletmeleri esas alınmıştır.

Yunanistan vize ücreti ne kadar?

Turistik ve ticari gibi kısa süreli seyahatlerde yatırılması gereken harç bedeli 60 Euro şeklindedir.

Yunanistan Schengen vize veriyor mu?

Schengen vize uygulamalarına yanıt verilir ve bu yolla ülkeye giriş yapmanız mümkün hale gelir.

Vize başvuru sahipleri Yunanistan aile birleşimi vizesi için gerekli evrakların listesine vize merkezlerinde ulaşabilmektedir. Gerekli evraklarını tamamlayan kişilerin vize başvuru dosyaları kontrol edilir ve vize randevuları alınır.

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evrakların Listesi

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evrakların Listesi

Yunanistan aile birleşimi vizesi için başvuru yapacak kişiler gerekli evrak listesini hazırladıktan sonra vize randevularına bizzat iştirak ederler ve vize başvurularını yaparlar. Vize başvuru merkezlerimiz uzman vize danışmanları bu süreçte vize başvuru sahiplerini yalnız bırakmamaktadır.

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Yunanistan vize formu  >>  eraytur.com/yunanistan-vize-formu-ve-dilekce/ ve Yunanistan vize talep dilekçesi
 • Yunanistan vize talebinde bulunan kişinin kimlik belgelerinin renkli önlü arkalı fotokopileri, nüfus kimlik kartı, öğrenci belgesi, emeklilik kartı, çalışılan resmi ya da özel kurum görev belgelerinin örnekleri verilmelidir.
 • Yunanistan seyahatinde kullanılacak pasaportun renkli fotokopileri, Schengen vizelerinin fotokopileri varsa eski pasaport fotokopileri
 • Yunanistan aile birleşimi vize başvuru dosyası için 2 adet beyaz arka zeminli biyometrik fotoğraf
 • Yunanistan vize başvurusunda bulunan kişinin gelir belgeleri, banka hesap özeti, maaş bordrosu, tapu ve araç ruhsatları örnekleri, diğer mali dokümanlar
 • Yunanistan vize talebinde bulunan kişinin barkotlu adli sicil kayıt örneği
 • Yunanistan’a gidecek kişinin barkotlu nüfus kayıt örneği, aile bireylerinin bilgileri bulunmalıdır.
 • Yunanistan vatandaşı kişinin uluslararası doğum belgesi
 • Yunanistan vatandaşı ve Yunanistan’da oturan aile bireyinin gelir belgeleri
 • Yunanistan’da oturma izni bulunan aile bireyinin oturma ve çalışma izin belgeleri
 • Yunanistan’da oturulacak evin tapu veya kira kontratı fotokopileri
 • Yunanistan’da evlenen kişilerin uluslararası evlilik belgesi
 • Türkiye’de evlenen kişilerin evlilik cüzdanının tercüme edilmiş örneği
 • Boşanmış kimselerin tercüme edilmiş boşanma ilamları
 • Çocuklar için ebeveyn izinleri noter onaylı olmalıdır, velayet ya da veraset belgeleri tercüme edilerek noter onaylı şekilde Yunanistan makamlarına verilmelidir.

Yunanistan aile birleşimi vizesi için gerekli evraklarını oluşturan kimseler vize başvuru merkezlerinde vize başvuru dosyasının kontrolünü sağlamalı, vize randevularının alınmasını talep etmeli ve vize randevularına bizzat katılmalıdır.

Yunanistan aile birleşimi vizesi genelde bir yıllık süre ile verilmektedir. Bu sürenin bitiminde vize sahibi kişi vizeyi uzatmak için tekrar başvuru yapmak durumundadır. Yunanistan’da devamlı oturum izni ve çalışma izni almak isteyen kişiler ayrı bir başvuru sürecinden geçmelidir.

Eraytur vize başvuru merkezleri Yunanistan aile birleşimi vizesi için gerekli evrakların listesini vize başvuru sahibine ulaştırmakta, vize başvuru dosyalarının kontrolünü vize uzmanları ile sağlamaktadır. Yunanistan vize randevularının alındığı vize merkezlerinde vize danışmanları aile birleşimi vizesi almak isteyen kişilere vize randevuları sırasında refakat etmektedir. Yunanistan aile birleşimi hakkında tüm detaylara vize başvuru merkezlerimizden ulaşabilirsiniz.

Yunanistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Aile Birleşimi

Yunanistan’da evlilik yoluyla oturum izni almak mümkündür. Bu durumda olan yani Yunanistanlı biri ile evlenen herkes evlilik yolu ile oturum alabilmektedir. Ancak bu 5 senelik bir süreçtir ve 5 sene sonunda hala evli iseniz oturum izinin uzatabilirsiniz. Oturum izninin avantajlarından biri de çalışma izni olarak da geçmesidir. Bu süreçte Yunanistan’da çalışabilmeniz mümkün hale gelmektedir.

Yunan erkekle evlenmek veya Yunan bir kadınla evlenmek arasında bir fark yoktur. Her ikisinde de aile birleşimi vizesi alabilmek mümkündür. Bu vize 5 senelik bir vizedir ve sonrasında yenilenmesi gerekmektedir. Ancak evlilik devam ediyor ise yenilenebilmektedir. Sonrasında hali hazırda bir işiniz varsa ancak boşandıysanız da bunu çalışma izni gibi izinlere çevirebilirsiniz.

Yunanistan vatandaşlığı alabilmek de mümkündür. Ancak bunun için bir süreç söz konusudur. Yunanistan vatandaşlığı nasıl alınır sorusu sorulsa da bunun için aile birleşimi vizesinden faydalanabilmek mümkündür. Ancak sadece bu yeterli değildir. Uzun bit süre bizzat Yunanistan’da ikamet etmek gibi birtakım faktörler de şarttır.

Yunanistan evlilik gelenekleri ile uyumlu olmak gibi bir zorunluluk bulunmaz ancak bu süreçte Yunan geleneklerini benimsemek sizleri orada çok daha rahat hissettirecektir.

Yunanistan’a vize alabilmenin pek çok yolu vardır. Bunlardan biri de Yunanistan aile birleşimi vizesidir. Yunanistan aile birleşimi vizesi almak için ise evlilik şarttır. Aynı zamanda evrakları Yunanca olarak da sunmak gerekmektedir.

Yunan vatandaşlık yasası 19. madde nedeni ile özellikle Marmara Bölgesi’nde yer alan pek çok insan vatandaşlığını kaybetmiş olsa da bu madde kaldırılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×