Whatsapp ile Ulaşın

Vize başvurusun'da bulunan kişilerin en çok terettüt ettikleri konu vizelerinin olumsuz  sonuçlanma ihtimalidir.Özellikle Tur alan veya Otel,Uçak gibi seyahat belgelerini satın alan vize başvuru adaylarının ayrıca tedirgin olması çok doğaldır.Aşağıda belirtmiş olduğumuz resmi istatistikler bu konuda çok işinize yarayacaktır.Türkiye'de bulunun konsolosluk temsilciliklerinin kimi evrak ve vize konusunda son derece sıkı bir tutum içersinde olurken ,kimi konsolosluk temsilciliklerde gerekli tedbirleri elden bırakmadan kişinin ekonomik ve seyahat durumlarına göre daha kolay ve misafirperver şekilde davranmaktadırlar.Sık sık vize başvurusu yapan kişiler bu durumları çok iyi bilmektedir.Tabiki yinede her temsilciliğin kuralı farklı oldğu için sizden istenilen tüm bilgi ve belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanızda fayda vardır.Ayrıca daha önce vize reddi yaşayan kişilerde red sebeplerini düzelterek yeniden başvurmaları halinde vize sicilini yeniden temiz bir hale getirebilirler.Ayrıca verilen vizeleri doğru ve zamanına uygun olarak kullanmanız da daha sonraki vize başvurularınız da size önemli öçüde kolaylık sağlayacaktır.

2017 yılı Schengen vize istatistikleri henüz yayımlanmadı, ancak 2015-2016 yılı istatistiklerinin size bir öngör sağlayacağını söyleyebiliriz.

Schengen vize başvurusu

2015 yılı vize istatistiklerine göre Türkiye'de 9000.000 milyon başvuru olmuş ve bu oran  ile 4 sırada yer almaktadır.

Peki yukarıdaki rakamlar Türkiye açısından ne ifade ediyor? 2015 yılında Türkiye’den yapılan başvuraların 862,184’ü yani %96.1‘i olumlu sonuçlanmış. Vize ret yüzdesi yalnızca %3.9 olarak kalmıştır. Onaylanan vizelerin %59‘u ‘multi‘ yani çok girişli olarak düzenlenmiştir. 2015 yılı listesi Schengen’e giriş için karanlık bir tablo olarak görünmüyor, keza 2016 da öyle.

En Çok Vize Başvurusu Yapılan Ülkeler Schengen 

2016 yılında en çok başvuru yapılan ülkeler sırasıyla Fransa, Almanya ve İtalya oldu. Yaklaşık 15,000,000 başvurunun %93.1’i onaylanmış, %6.9’u reddedilmiştir.

En Çok Ret Veren Ülkeler

Malta yapılan başvuruların %21’ini reddederken, onu %15 ile Belçika izlemiştir. Fransa ve Portekizoldukça yüksek olan %10’un üzerinde ret oranına sahiptir.

En Çok Vize Veren Ülkeler

%99.79 kabul oranı ile İzlanda :) açık ara başı çekerken onu %1 oranlarla Baltık ülkeleri izlemiştir. %2’nin altında ret oranı diğer ülkeler ise Finlandiya, Litvanya, Letonya ve Estonya olmuştur. Ancak Finlandiya bizi yanıltmamalıdır. Veriler iştah açıcı görünse de başvuruların çoğu Rusya’dan geldiği için yanıltıcı olmaktadır.

En Çok “Multi” Vize Veren Ülkeler

%80’nin üzerinde çok girişli vize veren ülkeler Almanya, Hollanda, Finlandiya, Estonya ve Lüksemburg olmuştur.

En Az “Multi” Vize Veren Ülkeler

Bu başlıkta da İzlanda %12 ile başı çekmektedir.  Bu orandan da anlaşılacağı üzere İzlanda vize başvuruları olumlu olarak değerlendirilse de ülke uzak, yalnız ve cool olmayı sürdürerek “tek girişli” vize veriyor.  İzlanda’yı İsveç, Norveç, Fransa ve İspanya izliyor.

Sonuç olarak hangi ülke Schengen vizesine başvurmak şansımızı arttırır?

Son yıllara ait vize istatistiklerinden ve deneyimlerimizden yola çıkarak İtalya, Polonya, Hollanda ve Yunanistan yönünde şansınızı denemenizi tavsiye ederiz. Eğer daha önce alınmış  ve  vize kullanım kuralları ihlal edilmemiş Schengen vizeleriniz var ise görece daha uzun süreli vizeler için Almanya ve Hollanda yönünde şansınızı denemenizi öneriyoruz. Ret oranları, multi vize ve görece uzun kalışlı vizelerle Türkiye’deki en mantıklı tercihler olduğunu düşünüyoruz. Ancak bu ülke konsolosluklarına yaptığınız başvuruların 100% olumlu sonuçlanacağının garantisini vermiyoruz. :) İlk başta kişisel nedenler (eksiksik evrak, yetersiz bakiye) ve ardından diplomatik nedenler hayal kırıklıklarına nadiren de olsa neden olabilmektedir.

Sonuç yerine, Schengen bölgesine, vize başvurusunu yaptığınız ülke sınırından giriş yapmanız ve bölgede en uzun kalış süresini vizesine sahip olduğunuz ülkeye ayırmanız gerektiğini, aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında ve/veya bir sonraki Schengen vize başvurunuzda sıkıntı yaşayabileceğinizi hatırlatırıyoruz.

 

AP Komitesi ,Avrupa Birliğine dahil olan ülkelerin uyguladığı vize ücretlerinin 60 Eurodan , 80 Euroya çıkarılmasına dair yasa tasarısına onay verdi.Tasarıya Göre 12 yaş altı çocuklardan ücret alınmayacak,ayrıca vize başvurları 9 ay öncesinden yapılabilecek,bu durum kişilerin vize başvurularında zaman sorununu çözmüş olacak ,ancak bir kişinin 9 ay öncesinde vizsesinin başlaması bu tarihten önce başka bir schengen ülkesine seyahat etmesi halinde var olan geçerli vizesi varken yeniden başvuru yapabilirmi gibi bazı soruları ortaya çıkaracaktır.

Değerli Misafirlerimiz; Polonya Büyükelçiliği Ankara ve Polonya Başkonsolosluğu İstanbul Vize başvuru müracaatları için yeniden Vfs Global vize merkezleri ile anlaşmıştır.Vize başvuruları Vfs Global Vize Merkezleri'nin bulunduğu illerden yapılabilmektedir.Uzun dönem Eğitim Erasmus Polonya vize başvurularınıda Vize Merkezlerin'den yapabilirsiniz.

Bölge ayrımı listesi aşağıdaki gibidir.

1) İstanbul VEYA GAZİANTEP'DEN VİZE BAŞVURUSU YAPMAK ZORUNDA OLAN ŞEHİRLER :

2) Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Stambuł, Izmir, Iğdır, Izmit (Kocaeli), Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Mardin, Muş, Osmaniye, Rize, Sakarya (Adapazarı), Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Van illeri bulunacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’ndeki Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği; Büyükelçiliği’ne ait konsolosluk görev çevresi sınırları bünyesinde:

1) Ankara şehri; ANKARADAN VİZE BAŞVURUSUNDA BULUNMASI ZORUNLU OLAN İLLER 

2) Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Hatay, İçel (Mersin), Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat, Zonguldak illeri bulunacaktır.

 

Ankara'daki vize merkezi:

Adres: Atatürk Bulvarı No. 154, Kavaklıdere, 06690 Çankaya - Ankara

 

Istanbul'daki vize merkezi (Avrupa yakası):

Adres: Cumhuriyet Caddesi, Kok Apt. No: 193, Sisli – Istanbul

 

Istanbul'daki vize merkezi (Anadolu yakası):

Adres: Ordinaryüs Profesör Doktor Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No: 31 B Blok Euro Color İş Merkezi, Altunizade – Üsküdar – Istanbul

 

Antalya'daki vize merkezi:

Adres: Yeşilbahçe Mah.1480 sokak Ülker Apt No:42/B, Antalya

 

 Gaziantep'teki vize merkezi:

Adres: İncilipınar mah. 7 nolu sok. Kaplama iş merkezi altı, Gaziantep

 

 İzmir'deki vize merkezi:

Adres: Kültür Mah.1375 Sok. No 25/E Alsancak, İzmir

 

Trabzon'daki vize merkezi:

Pazar Kapı Mahallesi Sahil Caddesi N 103 Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası Kat 6 Ortahisar, Trabzon

 

Yapılması gerekenler:

1. http://www.vfsglobal.com/poland/turkey/  sayfasını açın.
2. Vize müracaat formuna eklenmesi gereken evraklarla ilgili bilgileri okuyun.
3. Evrakları tamamladıktan sonra sayfa içerisinde bağlantılı olan http://www.e-konsulat.gov.pl/ sayfasına girin.
4. Sağ tarafta açılan penceredeki listeden bir dil seçin. Türkçe versiyonu da mevcuttur.
5. Vize menüsünden "Schengen Vizesi - FORMU KAYDET" veya "Ülke Vizesi - FORMU KAYDET" seçeneklerinden birini tıklayın. Konsolosluk'tan Randevu alma formu açılacaktır.
6. Açılan listeden: Ülke>Türkiye>Konsolosluk>Ankara>Hizmet türü>Schengen vizesi veya Ülke vizesi>Konum>Ankara> randevu tarihi >uygun tarih ve saat seçin.
7. Görüntü doğrulama alanına, resimdeki yazıyı aynen yazınız ve sonra Randevu al kutusuna basarak seçiminizi onaylayın.
8. Randevu alındıktan sonra otomatikman vize müracaat formu açılacaktır. Formu doldurmak için 60 dakikanız var. Lütfen, sırayla tüm alanları doldurun. Boş bırakılan veya yanlış doldurulan alanlar kırmızı olarak gösterilecek ve sistem bunu kaydetmeye müsade etmeyecektir.
9. Doldurma işlemini tamamladığınızda, yazdığınız bilgileri onaylamak için İlerle kutusuna basın.
10. Girdiğiniz bilgileri tekrar kontrol ediniz. Düzeltme yapmak için Düzeltkutusuna basın. Bilgiler doğru ise, Yazdır kutusuna basın.
11. Referans numarasını içeren bilgi notu ekrana geldiğinde, İndir kutusuna basın.
12. PDF formatındaki müracaat formunuzu kaydedin, yazıcıda yazdırın, eklenecek belgelerle birlikte randevu günü ve saatinde Konsolosluğa getirin.
Yazdırılan formu şahsen imzalamanız gerekiyor.

Önemli not: Vize işlemlerindeki gerekli procedür nedeniyle başvurularının planlanan seyahat tarihinden en az bir ay önce yapılması yararlı olacaktır

 

Posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmez. 

Deneyimli ekibimizle vize başvurunuzda hızlı ve doğru adımlarla size her zaman yardımcı olmaktadır. İzlanda Schengen bölgesine bağlı üye ülkelerden biridir. Türkiye de İzlandaya ait başkonsolosluk ve konsolosluk bulunmamaktadır. İzlandayı temsilen Danimarka Başkonsolosluğuna bağlı birim olan Vfs Globalden başvuru yapabiliriz. İzlanda vize başvurularınız ortalama 15 gün sürmektedir. Firmamız aracılığı ile eksiksiz ve hızlı başvuru yaparak en acil şekilde çözüm alabilirsiniz. Ölüm hastalık gibi konular için acil İzlandaya gitmek istiyorsanız bunu bir dilekçe ile belirterek işlem süresini kısaltabiliriz. Pasaportunuz sonuçlandıktan sonra güvenli bir şekilde istediğiniz adrese kargo yapabiliriz.Bizi arayarak güvenli ve hızlı adımlarla vize alabilirsiniz T:05321300247 T:08509698375

Amerika Büyükelçiliği, Amerika Başkonsolosluğu, 14 yaş altı çocukların mülakata veya parmak izi için konsolosluğa gelmelerine gerek yoktur. Ebeveynlerden biri anne yada baba 14 yaş altı çocuk için randevu alabilir ve başvuruya gelebilir. Başvuruya gelecek anne yada baba yanında getirmesi gereken ek evraklar şunlardır:

Geçerli pasaport

Randevu tarihinden en az iki iş günü önce internet üzerinden doldurulmuş elektronik başvuru formu DS-160' ın barkodlu onay sayfasının çıktısı 

Bir adet fotoğraf - elektronik forma yüklenemediği durumlarda

Vize sınıfına bağlı olarak sınırlı sayıda ilave destekleyici belge gerekli olabilir

Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair Fortis Bankası dekontu 

Eğer 14 yaşın altındaki bir başvuru sahibinin ebeveynlerinden biri veya her ikisinin de geçerli ABD vizesi yoksa, başvuru sahibinin ebeveynlerinden biri randevu almalı ve doldurulmuş başvuru formu ve gerekli belgelerle vize görüşmesine girmelidir. Başvuru sahibi çocuğun gelmesi gerekli değildir. Ankara ve Gaziantepdeki şubemiz sizin için formu doldurup gerekli evrakalrı hazırlayabiliriz.

Ankara Amerika Büyükelçiliği Amerika Başkosolosluğu vize bölümü..

 As Visa Solutions Vize Başvuru Merkezi Macaristan Büyükelçiliği tarafından yetkili kılınan tek başvuru merkezidir. Vize başvuru merkezleri yalnızca başvuru işlemlerini yürütmektedir, vize onayını garanti edemez. Onay ve red yetkisi tamamen konsolosluğa bağlıdır. Macaristan vize başvuru hızlı ve güvenli adımla yapılmaktadır.As Visa Solutions Vize Başvuru Merkezinin VİP ayrıcalığıda mevcuttur.Vıp şekilde yapılan başvurularda konsolosluk öncelik sağlamaktadır.Macaristan vizesi için başvurunuz yapıldıktan sonra 7 ila 15 gün içerisinde başvurunuz sonuçlanmaktadır. Daha önce 24 eylül 2015 tarihinden sonra VIS ibareli vize almış kişiler için başkası adına As Visa Solutions'a akredite olmuş ve TÜRSAB Belgeli bir Seyahat Acentesi tarafından yapılabilmekte olup, bunun dışında ki kişilerin şahsen gelmeleri zorunludur. Şahsen gelecek kişiler başvuru öncesinde evraklarını bize gönderip sadece parmak izi için başvuruya gelebilirler. Sizin yerinize hızlı bir şekilde vize danışmanlarımız tarafından randevu alınıp formlarınız ve evraklarınız hazırlanacaktır. Vize danışmanlarımızı arayıp Macaristan vizesi ile ilgili sorular sorabilirsiniz.  T:05321300247 T:08509698375

-İngiltere ve İsviçreye ülkelerine başvuruda bulunabilirsiniz. Sizin için işinde deneyimli ve güvenilir vize danışmanlarımız randevu alabilir gerekli evrakları hazırlayabilir. Tlccontact İsviçre için prosüdürü şu şekildedir Vize başvuru işleminize başlamak için öncelikle TLScontact Türkiye web sitesine kayıt olunuz. Tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresi ve TLScontact hesabı oluşturmak.Kayıt olduktan sonra gerekli form önünüze çıkacak oradan gidiş amacınıza göre formu doldurup onayladıktan sonra çevrimiçi randevu alabilirsiniz. Sonrasında mutlaka randevu kağıdının ve formun çıktısını almayı unutmayınız. En önemli olan ise randevuya tam zamanında gitmekdir. Randevu kaçırıldığında ek olarak ücret ödenmektedir ve diğer önemli olan ise formu doğru doldurmaktır yanlış olduğu takdirde başvuru sırasında Tlccontact başvuru merkezindeki personeller tarafından düzeltilip ek ücret alınmaktadır. Sizin için doğru randevu ve doğru form hazırlayabiliriz Ankara ve Gaziantep şubemize ulaşabilirsiniz.

Tlccontact Başvuru Merkezi Ankara, Tlccontact Başvuru Merkezi Gaziantep(İngiltere), İsviçre büyük Elçiliği, İngiltere Başkonsolosluğu

Değerli misafirimiz;

Acil Fransa vizesi alabilmeniz için bizimle iletişime geçip acil randevu hattımızı arayıp 0850 969 83 75 veya 0532 130 0247 nolu whatsapp hatımızdan bilgileriniz eşliğinde başvuru için online randevu alabiliriz. Fransa vizesi için Fransa Başkonsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu aracı kurum olan Vfs Globalden başvuru yapabilirsiniz. Gerekli evrakaları firmamıza kargo ile gönderdikten sonra hızlı ve güvenilir şekilde işlemler başlayacaktır. Uzman danışmanlarımız tarafından evraklarınız incelenip tarafınıza bilgisi verilecektir.Ayrıca danışmanlarımız tarafından Fransa vizesi için randevuya gelmenize gerek olup olmadığı konusunda size bilgisi verilecektir.Randevuya gelmemeniz halinda başvurunuz firmamız tarafından yapılıp sonuçlandıktan sonra kargo yolu ile veya elden pasaportunuz size teslim edilecektir. Eğer randevuya gelmeniz durumunda randevu günü ve saatinda belirlenmiş olan adreste 20 dakika öncesinde orada olmanız gerekmektedir. Sizinle birlikte firmamızda başvuru merkezinde bulunacaktır. Başvurunuz yina firmamız tarafından yapılıp siz sadece parmak izi vereceksiniz. Başvuru yapıldıktan 3-4 iş günü sonrasında başvurunuz sonuçlanıp size acil bir şekilde pasaportunuz ulaştırılacaktır.Vizeniz sonuçlandıktan hemen sonra uçak biletinizi alıp seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette Rusya ya gitmek için hemen vize alabilirsiniz. Öncelikle geçerli süresi olan bir pasaportunuzun olması gerekmektedir. Sonrası gerekli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Kimlik fotokobiniz ve diğer gerekli olan bilgileri uzman vize danışmanlarımızdan bilgi alarak hazırlayabilirsiniz.T:05321300247 T:08509698375 Rusya Büyükelçiliğinin yetkilendirmiş olduğu aracı kurum olan Vfs Globeldan başvurunuz yapılacaktır. Firma yetkililerimiz sizin yerinize başvuruda bulunup sizin başvuruya gelmenize gerek kalmadan işlemler güvenilir bir şekilde tamamlanacaktır. Başvurudan sonra 7-8 iş günü içerisinde pasapotunuzsonuçlanacaktır. Daha hızlı bir şekilde pasaportunuzun sonuçlanmasını istiyorsanız Express hizmetinizde bulunmaktadır normal hizmetten bir tık fiyat farkı ile  2 iş günü içerisinde vizeniz alınacaktır. Pasapotunuz sonuçlandıktan sonra aynı gün kargo yolu ile ya da elden teslim edilecektir.

nolu hattan arayabilir yada +90 532 130 02 47 nolu hattı veya +90 543 215 78 08 nolu whatsapp hattın bizlere ulaşabilirsiniz.

Acil Cezayir Büyükelçiliği vize başvurusu firma yetkililerimiz tarafından yapılmaktadır. Firmamız deneyimli ve güvenilir bir şekilde 8 saat içerisinde Cezayir vizesi alabilmektedir. Firma yetkilerimiz ile iletişime geçip gerekli olan evrak listesiniz istiyebilirsiniz. Cezayir vize başvurusu için direk Büyükelçiliğe müracaat edilmektedir. Turistik vizesi maalesef mevcut değildir. Ticari olarak gitmek için mutlaka davetiyenin gelmesi gerekmektedir. Cezayir Büyükelçiliğinin en çok dikkat ettiği konu davetiyedir. Davetiyenin mutlaka belediyeden onaylı olması ve gönderen şirketinde mührü olması gerekmektedir. Davetiyede eksik birşey olduğunda başvurunuz kabul edilmemektedir. Renkli davetiye istenmektedir.Şirket evraklarınında tam olmasına dikkat etmelisiniz. Davetiyenin doğru olup olmadıgınız öğrenmek için 0532 130 02 47 nolu whatsapp hattımıza resmini gönderebilirsiniz uzman firma yetkililerimiz tarafından kontrol edilip size bilgisi verilecektir. Bütün evraklar tammalandıktan sonra firmamızı kargo ile gönderebilirsiniz. Gelen evraklarınız uzmanlarımız tarafından incelenip bilgisi verilecektir. evraklarınız bize geldikten sonra eğer tam ve bir eksiği yok ise ertesi sabah başvurunuz yapılıp başvurduğumuz akşam vizeniz sonuçlanıp elçilikten alınacaktır. Sonuçlanmış olan vizenizi istediğiniz adrese acil bir şekilde kargo edilecektir.

Firmamız sizin için Pakistan Başkonsolosluğundan Pakistan için vize alabilir. Öncelikte sizin gerekli olan evrakları hazırlayıp www.eraytur.com adresinden çalışan iş sahibi emekli öğrenci bölümlerinden kendinize uygun olan kısmın gerekli evraklarınız hazırlayıp  Ankara veya Gaziantap şubemize kargo yapabilirsiniz. Sonrasında gelen evraklarınız firmamız tarafından incelenıp bilgisi verilecektir. Daha sonrasında evraklarınız ile birlikte hazırlamış olduğumuz başvuru formu ile başvurunuz Pakistan Büyükelçiliğine yapılacaktır. Başvurunuz yapıldıktan 3-4 iş günü içerisinde pasaportunuz sonuçlanacatır. Pasaportunuzu istediğiniz adrese kargo yolu ile yada elden teslim edebiliriz. Vize danışmanlarımızı T:05321300247 T:08509698375 nolu telefon numaralarından arayabilir yada whatsapptan bilgi alabilirsiniz. 

Pakistan Büyükelçiliği Pakistan Başkonsolosluğu Pakistan vizesi Acil Vize İşlemleri

Öncelikle şunu bilmek gerekmektedir; İngiltere, Schengen vizesi ile seyehat edemeyeceğiniz ülkelerden biri. Bu nedenle İngiltere'ye gidebilmeniz için İngiltere vizesi (Birleşik Krallık Vizesi) almanız gerekiyor. Eğer diplomatik pasaport sahibi değilseniz; Birleşik Krallık seyahatinizde vize başvurusu yapmak zorundasınız. İngiltere'ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; mutlaka İngiltere vizesi almak durumundadırlar.

İngiltere Birleşik Krallığı'na seyahat etmek isteyen kişilerin İngiltere vizesi için temin etmeleri gereken evraklar, kişilerin İngiltere'ye yapacakları seyahatin amacına göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere Konsolosluğu gerek görmesi halinde İngiltere vizesi için sunulan gerekli evraklara ilave olarak seyahat durumuna göre ek evrak talep etme hakkına sahiptir. İngiltere vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Büyükelçiliği, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar ve Turizm/Seyahat Acentelerine yapabilirler. Daha sonrasında başvuru sahibi belirlenmiş olan gün ve saatte başvuru merkezinde biometri işlemi için gelmesi gerekmektedir. İngiltere başvuru merkezi olan aracı kurum Tlccontact Başvuru Merkezinde İngiltere vizesi için Express hizmetlerde mevcuttur acil vize almanız gerekiyor ise bi hizmetide tercih edebilirsiniz 5 ila 7 iş günü içerisinde pasaportunuz sonuçlanacaktır. Acil İngiltere vizesi için uzman vize danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 0850 969 83 75 0532 130 02 47

Hindistan Devleti, ülkesine seyahat etmek isteyenlere 2013 yılı Şubat ayından itibaren Hindistan vizesi uygulamaya başlamıştır. Hindistan vize başvurusu sırasında parmak izi alınmaktadır. Hindistan vizesi parmak izi uygulaması, bütün dünya ülkelerinde 2013 yılı başından itibaren güvenlik amacıyla işleme alınmıştır.

Hindistan vizesi online bir vize türüdür.Hindistan Büyükelçiliğine ait web sitesinden online form doldurulduktan sonra başvuru için randevu belirlenmektedir.Hindistan Büyükelçiliği vize başvurusu için Hindistan Vize Başvuru Formunun İngilizce olarak doldurulması halinde değerlendirmeye alınmaktadır. Hindistana seyahat edecek vatandaşlarımız seyahatlarından en az 1 hafta öncesinde Hindistan Elçiliğine müracaatta bulunmalılardır. Hindistan vize başvurusu başvurusu başvurusu yapıldığı gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Türk vatandaşı olmayan ya da Türkiye’de uzun süreli ikamet izni sahibi olmayan yabancıların ise Hindistan vize işlem başvuruları en fazla 4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Çift uyruklu veya yabancı kişiler için bu süre 3-4 iş günüdür. Türkiye'de yaşayan yabancı uyruklu kişilerin başvurularında oturum izinlerini sunmaları gerekmektedir.Hindistan vizesi başvurularında bulunacak kişiler Hindistan Konsolosluğu ile yetkili olan Eray Tur Vize Center ile birlikte güvenilir ve hızlı bir şekilde başvurunuz yapılacakır.

Haiti vizesi için resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir.90 günden az kalacak iseniz vizeler Haiti Elçiliğinden ya da Haiti Başkonsolosluğundan alınmamaktadır. haitiye sehayat edecek umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarımız  Haiti ülke girişlerinde havaalanında 10 ABD Doları karşılığında  90 gün kalma olanağı veren ve turist kartı olarak adlandırılan giriş vizesi alarak ülkeye girebilmektedir. Resmi pasaport sahibi vatandaşlarımızın ise giriş için herhangi bir ödeme yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Haiti vatandaşları da ülkemize girişlerinde vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleriwww.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize şeklinde, dış temsilciliklerimizde resen veya sınır kapılarımızda bandrol usulüyle verilebilmektedir.

Haiti de Haziran ve Kasım ayında fırtına ve karısgalar şeklinde doğal afetler görülmektedir. Haitiyi seyahat edecek olan vatandaşlarımız hava durumunu kontrol ederek gitmeleri ricadır. Ek bilgi için vize danışmanlarımızı arayabilirsiniz 0850 969 83 75- 0532 130 02 47

Fildişi Sahilleri vizesi başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşları Umuma bordo pasaport sahipleri vizeye tabididr. Hıususi pasaport, Hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahipleri 90 gün süre ile vizeye tabi değildir. Fildişi Sahilleri vize başvuruları Türkide sadece Ankara Fildişi Büyükelçiliğinde yapılmaktadır. Diğer İstanbul Fildişi Fahri konsolosluğu ve İzmir Fildişi Fahri konsolosluğu ülkelerine temsilen bulunmaktadır ve vize işlemi yapmamaktadır.

Eksiksiz hazırlanmış evrak listesiyle ve eksiksiz doldurulmuş Fildişi Sahilleri vize başvuru formu ile şahsen ya da yetkili seyahat acentaları tarafından başvurunuz yapılabilir. Yetkili olan Eray Tur Vize Center seyahat acentamız sizin için eksiksiz ve güvenilir şekilde Fildişi Sahilleri vizesi başvurunda bulunabilir ve güvenilir şekilde vizenizi  aldıktan sonra istediğiniz adrese veya elden pasaportunuzu teslim edebiliriz. Öncelikle pasaportunuz ve gerekli evrakalrla birlikte Ankara veya Gaziantepte bulunan ofisimize avrakları kargo yapabilirseniz bütün işlemler hızlı bir şekilde başlatılacaktır. Profesyonel vize danışmanlarımızdan bilgi almak için 0850 969 83 75 nolu hattı arabilir veya 0532 130 02 47 nolu hata whatsapptan sorularınızı sorabilirsiniz.