Kanada Vizesi 2023 Kimler Vize Alabilir! Kanadaya Nasıl Gidilir? - Eraytur
Kanada Vizesi

Kanada Vizesi 2023 Kimler Vize Alabilir!

Kanada, Amerika kıtasında yer alır ve ABD’nin hemen kuzey kısmında bulunur. Dünyanın en geniş topraklarına sahip ülkelerin içinde bulunur. Kanada vizesi 2023 senesinde belli bir prosedüre göre verilir. Bu Schengen vizesi değildir. Kendi içinde farklı kuralları mevcuttur.

Kanada

Kanada vizesi kaç günde çıkar: Kanada vizesi 2023 yılı başvurusu ile gidebileceğiniz bu ülke ilgili izni minimum 2 hafta içerisinde vermektedir. Ancak zaman zaman bunun 4 haftaya kadar çıkması söz konusudur. Kanada, Amerika kıtasında yer alır. Sınırları içerisinde 10 tane eyalet bulunur. Üç farklı bölgesi mevcuttur. Kanada ülkesinin başkenti ise Ottava’dır. Nüfusunun 37.59 milyon olduğunu görmekteyiz. Hem İngilizce hem de Fransızca olmak üzere iki farklı resmi dil kabul edilmiştir. Vize uygulaması söz konusudur ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu izni elde edebilmesi sonucunda ülkeye ziyaretleri konusunda bir sorun yoktur. Gidiş amacına göre hareket edilmelidir.

Kanada Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Kanada vizesi almak kolay mı: Kanada vizesi 2023 senesinde alınabilir. Bunun belli bir yolu söz konusudur. Özellikle Kanada vizesi gerekli evraklar 2023 listesine göre hareket ederek şu evrakları edinmek şarttır;

 • Turistik bir başvuru yapmak isteyen Türk vatandaşlarının pasaportlarının olması gerekirken, bunun geçerlilik süresi ise 6 ay ve üzeri olarak kabul edilmiştir.
 • Başvuru formu doldurulmak zorundadır. Üç dil kabul edilir. Bunlar Fransızca, İngilizce ve son olarak Türkçe şeklinde karşımıza çıkıyor.
 • Aile bilgi formunu online ortam üzerinden edindikten sonra istenen bilgiler girilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf son 3 aylık zaman dilimi içinde çekilmiş olmalı ve 2 tane şeklinde sunulmalıdır.
 • Güncel bir tarihe sahip olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de talep edilen evrakların içinde dikkat çeker.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve dilekçe ile başvuru yapılmalıdır.
 • Otel rezervasyon bilgilerine ek olarak uçak bileti verileri, Kanada vizesi gerekli evraklar 2023 yılı listesinde her daim karşımıza çıkmaktadır.
 • Seyahat sağlık sigortası istenen standart bir evraktır.
 • Aynı zamanda meslek bilgileri, maaş bordrosu ve son olarak banka hesap döküm özetini hazırlayarak bunu Kanada konsolosluğuna sunmak zorundasınız.

Kanada Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Kanada vizesi nasıl alınır: Kanada vizesi 2023 itibariyle belli evrakların sorunsuz ve tam olarak toplanmasının ardından alınır. Aile birleşimi için farklı belgelerin talep edilmesi son derece normaldir. Kanada aile birleşimi gerekli evraklar şöyledir;

 • Her vize başvurusunda olduğu gibi hemen özel hazırlanmış olan formun doldurulmasıyla sürecin başlatılması mümkündür. Kesinlikle bunun başvuruyu yapan kişi tarafından yazılmasının ardından imzalanması da gerekiyor.
 • Aynı zamanda 35×45 mm olarak tanımlanmış olan iki tane biyometrik fotoğrafın çekilmesi lazım. Bunlardan bir tanesi başvuru formunun hemen ilgili kısmına iliştirilmek zorundadır.
 • Pasaport da talep edilmektedir. Geçerlilik süresi 1 yıl olmalıdır. Kanada konsolosluğu çok eski olan pasaportları hiçbir zaman kabul etmez.
 • Önceden alınmış ancak artık kullanımda olmayan pasaportlar söz konusu ise bunların da sunulması vize alımına her daim olumlu bir etki yapacaktır.
 • Bunların yanı sıra bir diğer dikkat çeken belge ise eşin mali durumunu gösteren evraklardır.
 • Aynı zamanda eşinizin oturma izni mevcutsa bunun fotokopisinin mutlaka verilmesi önemli bir detay olarak karşımıza çıkar.
 • Kanada sınırları içinde yaşayan eşin alması gereken bir ikametgah belgesi bulunmalıdır. Bu da kısa sürede konsolosluğa verilmelidir.
 • Güncel, aile ve adres bilgilerinin ayrıntılı bir biçimde yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, her zaman talep edilmiş olan evrakların içinde karşımıza çıkar.
 • Buna ek olarak uluslararası evlenme kayıt örneği, yine aynı özelliklere sahip olan doğum kayıt sureti de Kanada aile birleşimi gerekli evraklar içerisinde yer aldığından bunların temin edilmesi ve verilmesi lazım.

Kanada Vizesi 2022

Kanada Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada vizesi 2023 yılında alınabilir. Bu dönemde amacı bu ülke sınırları içerisinde çalışmak olan kişilerin şu evrakları edinmesi lazım;

 • Kanada çalışma vizesi gerekli evraklar arasında bir başvuru formunun doldurulması her zaman ilk sırada gelir. Aynı zamanda bunun iki farklı dilden bir tanesi seçilerek doldurulması esastır. Çünkü Kanada’da iki resmi dil vardır. Birisi İngilizce iken diğeri ise Fransızca olarak karşımıza çıkar.
 • Geçerlilik süresinin dolmadığı bir pasaport, işlemler sırasında her daim bulunmak zorundadır. Çok eski, katlanmış, yıpranmış, tüm sayfaları dolu olan pasaportların hiçbir şekilde kabul edilmediğini bilmek gerekmekte.
 • Biyometrik fotoğrafın da olması lazım ve bunun ölçüleri standart olarak bilinen 35×45 mm şeklindedir.
 • En çok dikkat edilmesi gereken evraklardan birisi ise işverenden alınmış olan mektuptur. Bunda üç temel şeyin olması mühimdir. Birisi Kanada sınırları içinde faaliyet gösteren firmanın adı, burada yetkili olan bir kişi ile kurulacak olan kişinin bilgileri, telefon numarası ve adresidir. Bunun yanı sıra Türk vatandaşı olarak vize başvurusunu yapan kişinin şirkette hangi pozisyonda çalışacağı da mühimdir.
 • Kanada çalışma vizesi gerekli evraklar arasında şirkette kaç saat ve hangi günler çalışılacağı, maaş, barınma, tazminat gibi bilgilerin yer aldığı özel bir dokümanın da bulunması mühimdir.
 • Sizden ayrıca iki taraf arasında imzalanmış olan iş sözleşmesi de istenir.
 • Tüm bunlara ek olarak önceden çalışmış olduğunuz yer tarafından verilen referanslar, sürecin her daim daha kolay olması demektir.
 • Teklifte bulunulan işi yapabileceğinize dair sunacağınız mesleki yeterlilik evrakları sayesinde başvuru işlemleri de sona ermiş olur.

Görüldüğü üzere Kanada bu noktada hangi evrakları isteyeceğini çok net bir biçimde ifade etmiştir. Bunları tamamladıktan sonra vizenizi alabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Öğrenci olarak Kanada’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının, Kanada vizesi 2023 protokolüne göre hareket etmesi şarttır. Kanada öğrenci vizesi gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Geçerlilik süresi minimum 6 ay olan bir pasaport istenir.
 • Bunun yanı sıra pasaportun özellikle ilk sayfasının fotokopisinin çekilmesi ve konsolosluğa sunulması şarttır.
 • Eskiden alınmış pasaportlar ve vizeler, başvuru aşamasında kesinlikle sunulmak zorundadır.
 • Bütün bunlara ek olarak oldukça standart bir evrak olan iki tane resim çektirilmelidir. Biyometrik kurallara uygun olmasının yanı sıra bunların arka kısmında doğum tarihi, isim ve soyadı ibarelerinin eklenmesi gerekiyor. Bu farklı bir prosedürdür ve mutlaka yapılmalıdır.
 • Öğrenci olarak buraya gelecek olanların bu durumlarını kanıtlaması lazım. Bu da her zaman Türkiye’deki eğitim görülen okuldan alınacak belge ile mümkündür.
 • Mezun olan ve burada eğitimine devam etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise çıkış belgesi veya okulun vermiş olduğu diplomayı sunmaları temel bir kural olarak dikkat çeker.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin nüfus müdürlüklerinden veya online bir sistem olan e-devlet üzerinden alınmasının ardından başvuru dosyasının içine eklenmesi mühimdir.
 • Sağlık sigortası mutlaka seyahat süresini kapsamak zorundadır.
 • Evli olan Türk vatandaşlarının bu durumlarını, uluslararası geçerliliğe sahip olan evlilik cüzdanları ile kanıtlamaları her zaman temel kriterlerin içinde öne çıkar.
 • Kabul mektubu olmadan başvuru yapılamaz. Kanada öğrenci vizesi gerekli evraklar arasındaki bu evrakın edinimi ise eğitim alınacak olan okul üzerinden kolaydır.
 • Erkek başvuru sahipleri için aynı zamanda askerlik durumunu gösteren de evrak talep ediliyor.

Bunun yanı sıra tanımlanmış olan farklı koşulların da bulunduğunu görmekteyiz. DLI adındaki ünlü eğitim kurumları üzerinden kayıtların yapılması olması en temel şartların içinde karşımıza çıkar. Buna eğitim izni adı verilmektedir. İlgili programa dahil olunmasının sonrasında bunun tamamlanabilmesi için kayda değer birtakım ilerlemelerin kaydedilmesi önemlidir.

Aynı zamanda tanımlanmış olan eğitim kurallarına saygı gösterilmesi mühimdir. Bunların yanı sıra izin süresi bittikten sonra Kanada sınırları içinde kalmak gibi bir durum söz konusu olmadığından, en kısa zaman dilimi içinde ülkeden çıkış sağlanmalıdır. Bunlara uyum sağlandığında bir sorunla karşı karşıya gelmezsiniz.

Kanada Vizesi Ücreti 2023

Kanada vizesi 2023 yılı ücreti dolar olarak ifade edilmiştir. Bu Kanada doları şeklindedir. Kısaltması ise CAD’dır. Turistik, ticari, aile ziyareti ve kısa süreli dil okulu vizesi almak isteyen kişilerin 100 CAD ödemesi şarttır. Kanada vizesi ücreti 2023 yılında daha farklı kategoriler üzerinden, değişik meblağlarla tanımlanmıştır.

Buna göre uzun süreli bir eğitim almak için buraya gidecek olan Türk vatandaşlarının ödemesi gereken meblağ, 150 CAD’dır. Kanada sınırları içindeki bir kentte çalışma amacı olanların ise 155 CAD yatırması gerekiyor. Burada unutulmaması gereken kuralların başında ilgili paranın online şekilde ödenmesinin gerekliliğidir. Türk Lirası da Kanada Konsolosluğu tarafından kabul edilmiş para birimlerinin içinde bulunur. Kanada vizesi ücreti 2023 yılı tarifesine göre hareket edilmelidir.

Kanada Vizesi Aile Birleşimi 2023

Kanada vizesi 2023 prosedürlerine göre hareket edecek olanların, aile birleşimi vizesi almalarını konusunda bir sorun yoktur. Bunun kuralları şöyledir;

 • Kanada vizesi aile birleşimi 2023 senesi koşullarına göre ilgili izin eşlerin aynı yerde yaşayabilmesi için sunulur ve bu yasal olarak koruma altın altınmış bir hak şeklinde dikkat çeker.
 • Bunun ön koşullarından birisi eşin Kanada vatandaşı olmasıdır. Yani Kanada vatandaşlığına geçmiş veya doğuştan bu unvana sahip olan kişiyle yapılmış evlilik, vize alımının en temel kurallarından birisi olarak karşımıza çıkar.
 • Kanada vizesi aile birleşimi 2023 yılı kriterleri içinde oturum hakkına sahip bir eşin bulunması da, mevcut izin için yeterli olarak kabul edilmektedir. Yani Kanada vatandaşlığı olmasa bile eğer oturumu varsa aile birleşimi işlemlerini rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Bu noktada Türk vatandaşlarının dikkat etmesi gereken şey ise her zaman tüm evrakları edinmek, sorun, eksik ya da hata olmadan bunları konsolosluğa sunmaktır. 12 aylık bir zaman dilimi içerisine sonuçlanır. Uzun süreli bir vize türüdür. D olarak tanımlanmıştır. Başvuru işlemlerinde her zaman konsoloslukların yanı sıra aracı kurumların da kullanılması, tanınmış opsiyonların içinde öne çıkar.

Kanada Çalışma Vizesi 2023

Kanada vizesi 2023 yılını da kapsayacak şekilde çalışma amacıyla da verilmektedir. Kanada çalışma vizesi 2023 senesinde alınırken bunun belli kategoriler üzerinden sağlanmış olduğunu görmekteyiz. Bunlar şöyledir;

 • Birisi işverene özgü olan çalışma iznidir. Yani burada kuralları belirleyen otorite çalışılacak olan işletmedir. Bundan dolayı ilgili kriterlerin çok net bir biçimde ifade edilmesi temel bir kriter olarak karşımıza çıkar.
 • Kanada çalışma vizesi 2023 yılı kategorileri içinde daha farklı olarak açık çalışma izninin de alınması mümkündür. Ancak masaj hizmeti veren, erotik dansların sergilendiği işletmeler ve son olarak striptiz kulüpleri buna dahil değildir. Bunun haricinde dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

Kanada İş Arama Vizesi 2023

Kanada vizesi 2023 iş arama kategorisinde sunulur. Temel özelliği ise çalışma vizesiyle aynı olmasından dolayı bu isimle anılmış olmasıdır. Kanada iş arama vizesi 2023 yılı uygunluk şartları şu şekilde ifade edilmiştir;

 • Çalışma süresinin dolması durumunda, bu ülkeden ayrılacağınızı mutlaka kanıtlamanız gerekmekte.
 • Bu ülkede çalışırken hem kendinizin hem de ailenizin ihtiyaçlarını sağlayabileceğinizi belirtmeniz önem arz eder.
 • Bunun yanı sıra Türkiye dönüşüne yetecek kadar paranın banka hesabında bulunması, bunun kesinlikle ilgili finans kurumundan alınacak resmi evrak ile belirtilmesi, ilgili sürecin bir parçası olarak dikkat çeker.
 • Kanada iş arama vizesi 2023 yılı evraklarının hazırlanması da mühimdir. Bunların olmaması halinde başvuru kabul edilmez.
 • Kanada hükümeti tarafından uygun olmayan ibaresi ile belirtilmiş yerlerde çalışmak söz konusu değildir. Bu tip bir işveren ya da firma olması, başvurunun kabul edilmeyeceğini hemen ifade etmek lazım.
 • Dünyanın en güvenli ülkelerinden birisi olan Kanada, tehlike arz edecek potansiyele sahip kişilere bu vizeyi vermez.

Kanada Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Kanada eğitim & Erasmus vizesi 2023 yılında alınmaktadır. Amacı bu ülkede eğitim görmek olan kişilerin sorunsuz bir başvuru işlemini en kısa zaman dilimi içinde tamamlaması esastır. Bu noktada dikkat çeken temel konuların başında ise hangi tip vizenin alınacağıdır. Çünkü uzun ve kısa olmak üzere bunun iki farklı şekilde Kanada tarafından sunulmuş olduğunu görmekteyiz.

Oldukça standart olan evraklar ilgili sürecin bir parçası olarak tanımlanmıştır. Buna ek olarak eğitim hayatınızla alakalı birtakım belgelerin de verilmesi, Kanada eğitim & Erasmus vizesi 2023 yılında bir zorunluluk olarak dikkat çeker. İngilizce kullanılması esastır. Ayrıca bu ülkede Fransızca da yoğun şekilde konuşulduğu için onun tercih edilmesi konusunda da bir sorun yoktur. Ayrıca Kanada’da Erasmus programının geçerli olmadığını hemen ifade etmek lazım.

Kanada Vize Reddi 2023

Kanada vize reddi 2023 yılında değişik nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Her zaman bunların başında evrakların eksik olması ilk sırada gelen bir gerekçe olarak karşımıza çıkar. Bu ülke ne tür belgelerin toplanması gerektiğini açık şekilde ifade etmiştir. Bir tanesinin bile tam olmaması halinde olumsuz yanıt tarafınıza bildirilir.

Kanada vize reddi 2023 yılında daha farklı sebeplerden de oluşuyor. Dilekçenin yazılması sırasında vize amacının net bir biçimde ifade edilmemesi bunlardan birisidir. Turistik bir izin almak üzere dilekçe kaleme alan bir kişi, bu amacını destekleyen belgelerin sunmaması durumunda ret yanıtını almaktadır.

Her ülkede olduğu gibi Kanada vizesi için de sahip olduğunuz banka hesabında belli tutarda bir paranın yer alması lazım. Konsolosluk bunu bir güvence olarak kabul eder. Bunun tam olmaması veya istenen tutardan düşük olması halinde vize başvurusu ne yazık ki olumsuz bir biçimde sonuçlanacaktır. Bunların tümüne dikkat etmek, sorunsuz bir izin alabilmek için önem arz eder.

Kanada Vizesi S.S.S.

 

Kanada vizesi başvurusu nereden yapılır?
Kanada vizesi başvurusu için konsolosluğa gitmeniz veya aracı kurum üzerinden işlemleri başlatmanız lazım.Kanada vizesi başvurusu için konsolosluğa gitmeniz veya aracı kurum üzerinden işlemleri başlatmanız lazım.
Kanada vizesi ücreti nereye ödenir?
Kanada vizesi başvurularında; pasaport, form, dilekçe, seyahat evrakları, meslek ve finans belgeleri ile sağlık sigortası talep edilmektedir. Kanada vizesi ücreti bankaya ödenir ve her zaman TL olarak da bu işlemi tamamlayabilirsiniz.
Kanada vizesi için hangi belgeler istenir?
Kanada vizesi ücreti bankaya ödenir ve her zaman TL olarak da bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Kanada vizesi başvurularında; pasaport, form, dilekçe, seyahat evrakları, meslek ve finans belgeleri ile sağlık sigortası talep edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×