Kanada Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Kanada Vizesi

Kanada Vize Reddi ve Çözümü

Kanada vize reddi, Kanada vize başvurularının değerlendirilmesi sonucunda Kanada dış temsilcilikleri tarafından verilen bir uygunsuzluk kararıdır. Bu karar sonucunda vize başvurusunda bulunan kişinin Kanada sınırları içine girmesine izin verilmez. Bu karar vize başvuru sahibinin iletişim adresine bildirilir.

Bangladeş Vize Reddi ve Çözümü

Kanada Vize Reddi ve Çözümü 1 – kanada vize reddi ve cozumu 1 scaled

Kanada vize reddi kararı verilmeden önce vize başvuru dosyaları titizlikle incelenir. Online vize başvurularının ardından bir prensip onayı kararı verilir. Vize başvuru sahibinin bilgileri dikkatlice incelenerek vize onayına uygun olup olmadığı tespit edilir. İki aşamalı vize kabul süreci Pandemi sürecinde Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından oluşturulmuştur. Online vize başvurularında herhangi bir hata yapmamak için Kanada vizesi başvuru merkezleri uzman danışmanları aracılığı ile online Elektronik Seyahat Kabul formu-eTA, doldurulmalıdır.

Kanada vize için bankada ne kadar para olmalı?

Vize başvurularında finansal durum değerlendirilir ve en az 4000 TL olan bakiyeye karşılık sonuç alınabilir.

Kanada vize başvuruları açık mı?

Başvurular açıktır ve vize prosedürlere bağlı olarak seyahate geçmeniz esas alınır.

Kanada için vize gerekli mi?

Ülkeye vizesiz olarak giriş yapılmaz ve T.C. vatandaşlarının başvurularına karşı harekete geçmeleri istenir.

Vize reddi kararının neden verildiğini bilmek başvuruların daha sağlıklı yapılması için çok önemlidir. Kanada vizeleri için mutlaka vize başvuru merkezlerinin desteği alınmalıdır.

Kanada Vize Reddi Kararı Verilmesinin Nedenleri

Kanada ciddi sayıda göçmenlik vizesi almak isteyen kişilerin vize başvurusunda bulunduğu bir ülkedir. Bu ülkeden Amerika’ya geçişlerin olduğu da dikkate alınırsa, Kanada vize başvuruları titizlikle incelenir ve vize başvuru sahipleri vize kriterleri açısından dikkatlice tetkik edilir. Kanada vize kriterlerinde “istenmeyen kişi” konumu da mevcuttur.

Kanada vize reddi kararı genel olarak şu nedenlerle verilir:

  • Kanada vize formu online başvuruların hatalı yapılması- Online vize başvuru formu dikkatlice doldurulmalıdır, yapılacak en küçük hata başvurunun reddine neden olur. Bu yüzden uzman desteği almak gereklidir.
  • Kanada vize evrakları dosyasının eksik ve yanlış hazırlanması- Başvuruda istenen belgeler eksiksiz olmalı ve kesinlikle doğru olmalıdır.
  • Kanada seyahat sağlık sigortasının uygun düzenlenmemesi- Seyahat sağlık sigortaları uygun bedellerle ve uygun tarih aralıklarında düzenlenmelidir.
  • Vize başvuru sahibinin finansal açıdan yetersiz olması- Kanada vizesi almak isteyen kişinin banka hesap bakiyesinde yeterli bakiyesi olmalıdır. Seyahat masraflarını kendisi karşılıyorsa düzenli geliri ve yeterli mal varlığı olmalıdır. Kanada seyahati bir sponsor aracılığı ile gerçekleşiyorsa sponsor güvenceleri verilmelidir.
  • Sağlık sorunları- Bulaşıcı hastalığı olanlar Kanada’ya kabul edilmez. Sağlık raporları uzman doktor tarafından yetkili sağlık kuruluşlarınca verilmelidir.
  • Vize başvuru sahibinin seyahat sonrasına ülkesine dönme garantisi vermesi- Kanada vize başvurularında bulunan kişiler seyahat sonrası ülkesine döneceklerine dair kanıtlar sunmalıdır. Kariyer ve aile bağları bu güvence için önemlidir.
  • Güvenlik ve adli problemler- Kanada vize başvurusunda bulunan kişilerin adli sicili temiz olmalıdır. İnsan kaçakçılığı, mali suçlar, uyuşturucu kaçakçılığı, silah kaçakçılığı gibi organize suçlara karışanlar Kanada’ya kabul edilmez. İnsanlığa karşı suç işleyenler, kamu düzeni tehdit edecek suç geçmişi olanlar, psikolojik sorunları olanlar ülkeye giriş çıkış yapamazlar.

Kanada Vize Reddi Çözümü

Kanada vize reddi kararı verildikten sonra vize başvuru sahibine bu bilgi iletilir. Vize başvuru sahibi Kanada dış temsilciliklerine başvurarak bu karara itiraz edebilir, bir olumlu sonuç alınmazsa karar temyize götürülebilir.

Kanada vize reddi kararı sonunda Kanada vize ücreti tutarları geri ödenmez. Her yeni vize başvurusunda bu bedeller yeniden ödenmek zorundadır. Bu nedenle vize başvurularında azami dikkat gösterilmeli ve vize başvuru merkezindeki uzman vize danışmanlarından destek alınmalıdır. Vize başvuru sahipleri Kanada vizesi hakkında tüm detaylı bilgileri vize başvuru merkezleri üzerinden ulaşabilir.

Kanada vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/kanada-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Kanada Vize Reddinden Sonra Tekrar Başvuru

Kanada vize reddinden sonra tekrar başvuru hakkı sunulmaktadır. Bu başvuru adımında yeniden harç yatırma zorunluluğunuz da vardır.

Kanada dil okulu vize reddi sık karşılaşılan bir durum değildir. Bunun tam aksine dil okulu veya öğrenci değişim programları ile ülkeye giriş yapan kişilerin genellikle onay aldığı ve işlemlerin büyük bir çoğunluğunun da okullar aracılığı ile tamamlandığı görülmektedir.

Kanada vize başvuruları ne zaman açılacak; konsolosluklardan gerekli olan randevuların alınmasının sonrasında, ilgili belgeleri derleyerek başvuru adımınızı tamamlayabilirsiniz.

Kanada vize sonuçlanma süresi 4 hafta kadar sürmektedir. Pandemi öncesi süreçte vize onayı almak daha kolay ve daha hızlı bir şekilde tamamlanmaktaydı.

Kanada vize reddi itiraz adımları sadece konsoloslukların belirtmiş olduğu zaman aralıklarında tamamlanabilmektedir. Bu süreç içerisinde harç tutarının size iade edilmeyeceğini de bilmelidir. Vize ret yanıtı almak direkt olarak harç tutarının da yanması manasına gelir.

Kanada’ya tatile gitmek isteyen kişiler firmamız ile iletişime geçerek vize adımlarının tümünün alanında uzman olan temsilcilerimiz tarafından gerçekleştirilmesini mümkün kılmaktadır.

Kanada vize red oranı oldukça düşüktür. Ret yanıtı almamak için başvuru formunun eksiksiz doldurulmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca başvuru formunu ıslak imzalı şekilde sunmanız da bir diğer önemli unsurdur.

Amerika vize reddi Kanada’yı etkiler mi; daha öncesinde vize ret yanıtı almış olmak Kanada’dan da ret yanıtı alacağınız anlamına gelmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×