Kanada Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Kanada Vizesi

Kanada Vize Formu ve Dilekçe

 
 

Kanada vize formu ve dilekçe vize başvurularında istenen iki resmi evraktır. Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler Kanada Elektronik Seyahat kaydını (Electronic Travel Authorization-eTA) online olarak gerçekleştirir. Bunun için Kanada Büyükelçiliği Resmi İnternet sitesinden giriş yapılmalıdır. Daha sonra evrak bilgileri sisteme girilir ve ön başvuru tamamlanmış olur.

Kamerun Vize Formu ve Dilekçe

Kanada Vize Formu ve Dilekçe

Pandemi sürecinde başvurular sadece İnternet üzerinden alınmaktadır. Online olarak doldurulan formda vize talep dilekçesine gerek yoktur. Başvurular Ankara Kanada Büyükelçiliği vize bölümünde değerlendirilir ve vize başvuru sahiplerine başvurularının prensipte kabul edilip edilmediği bildirilir. Prensip onayı verildikten sonra ikinci bir değerlendirme yapılır.

Kanada vize başvurusu nasıl yapılır?

Kanada vize başvuru adımlarını konsolosluk aracılığı ile randevu alarak tamamlayabilirsiniz. Randevuya istenen tüm belgeler temin edilmiş şekilde gitmelisiniz.

Kanada vize başvurusu kabul ediyor mu?

Vize başvuruları kabul edilmeye başlanmıştır. Bu konuda bir zaman sınırlaması söz konusu değildir.

Kanada vize başvuruları ne zaman açılacak?

Kanada vize başvuruları Temmuz 2021 itibari ile başlamıştır.

Kanada vize başvurularını Kanada vizesi başvuru merkezlerinde uzman vize danışmanları aracılığı ile yapmak en sağlıklı yöntemdir. Online form doldurulması sırasında herhangi bir hata yapmamak için deneyimli vize uzmanları eşliğinde ilgili alanlar doldurulmalıdır.

Kanada Vize Formu Online Bilgi Formu Doldurma Süreci

Kanada Büyükelçiliği vize başvurularını İnternet üzerinden Online olarak almaktadır. Elektronik Seyahat Kaydı (eTA) dikkatlice doldurulmalı, ilgili alanlardaki bilgiler kesinlikle hatalı olmamalıdır. Bu yüzden form konusunda deneyimli uzman vize danışmanlarının yardımını almak gerekir.

Kanada vize formu online form doldurma süreci şu adımlardan oluşmaktadır:

 • Pasaportunuzu ve kredi kartınızı hazırlayınız, İngilizce dilbilgisi bilginiz var ise açıklamaları dikkatle okuyunuz. Vize danışmanları size yol gösterecektir.
 • Online formu bilgilerinizle doldurmaya başlayınız. Form kayıt edilip sonra devam edilemez, tek oturumda doldurulmalıdır. Bu yüzden hata yapmamanız gerekir.
 • Form doldurulduktan sonra 7 Kanada doları ödeme yapılmaktadır. Kredi kartınızla bu ödemeyi yapabilirsiniz.
 • eTA başvuru formu uygulamasından e-mail adresinize bir mail gönderilir, bu birkaç dakika içinde gerçekleşecektir. Bazı durumlarda ek belge yüklemeniz istenebilir, bu durumda mailin ulaşması 72 saati bulabilir.

Kanada vize formu online başvuru formunda şu alanları doldurmanız gerekmektedir:

 • Ebeveyn olup olmadığınız, evli ve çocuğunuz var ise bu alanda Yes/Evet seçeneğini seçmelisiniz.
 • Kişisel bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz-Kimlik kartınızda yer alan isim, soy isim gibi alanlar doldurulur ve adresiniz, telefon numaranız girilir. İşyeri adını da yazmanız gerekmektedir.
 • Pasaport bilgileri- Pasaportun türü, numarası, alınış tarihi, bitiş tarihi gibi alanlar kesinlikle doğru ve hatasız şekilde doldurulmalıdır. Amerika seyahat dokümanları (I-327, I-571) mevcutsa onlar da belirtilmelidir.
 • İş ve meslek bilgileriniz- İşyeri bilgilerinizi doğru bir şekilde vermelisiniz.
 • İletişim bilgileri- Detaylı iletişim bilgilerini vermeniz gerekmektedir.
 • Seyahat bilgileri- Kanada seyahati hakkında detaylı bilgilerin verilmesi gerekmektedir.
 • Ek sorular- Tarafınızı ilgilendiren ek soruları doğru bir şekilde cevaplamalısınız.

Form hatası ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra onaylanır ve ödeme sayfasında form doldurma ücreti 7 Kanada doları ödenir.

Başvurular Kanada Ankara Büyükelçiliği vize bölümünde incelenir ve prensip onayı verilir. Bundan sonra vize bölümü talep ederse vize randevularına katılmak ve Kanada vize evrakları dosyasını vermek gerekir.

Kanada vize ücreti vize randevusu sırasında ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile tahsil edilmektedir.

Kanada Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Kanada vize dilekçesi, Kanada dış temsilciliğine hitaben yazılır, İngilizce ya da Fransızca hazırlanır. Turistik ve ticari vize dilekçesi farklı hazırlanır. Dilekçelerde seyahat amacı, seyahat tarihleri belirtilmelidir. Vize başvuru sahibinin iletişim bilgileri verilir, seyahat masraflarını karşılama biçimi belirtilir.

Ticari vize dilekçeleri firma antetli kağıdına yazılır, şirket yetkilisinin imzasını ve kaşesini taşır. Firma bilgileri verilmelidir, Kanada’daki şirketin bilgileri de yazılmalıdır. Vize başvuru sahibinin işyeri görev ve unvanları belirtilmelidir.

Kanada vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/kanada-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.
 

Kanada Öğrenci Vizesi 2021

Kanada öğrenci vizesi 2021 senesinde de aktif şekilde verilmeye devam etmektedir. Öğrenci değişim programları üzerinden vize onayı almanın diğer seçeneklere göre çok daha hızlı ve kolay olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekir.

Kanada vizesi alınırken size bir referans numarası sunulacaktır. Referans numarası üzerinden vize talep sürecine dair değerlendirme yapılması da mümkün olacaktır.

Kanada vizesi 2021 kategorisinde çalışma izni başvurusunda bulunmak için eğitiminize dair temel bilgileri sunmanız gerekecektir.

Kanada vize başvuruları ne zaman açılacak; vize başvurularını konsolosluklar üzerinden randevu alarak ve tüm belgeleri eksiksiz derleyerek tamamlayabilirsiniz.

Kanada vizesi son durum kapsamında aşı pasaportunun geçerli olup olmadığı hala netleşmemiştir. Ülkeye giriş yapacak olan kişilerin aşı pasaportu durumuna dair bir kısıtlama getirilmemiştir.

Kanada konsolosluğu vize başvuru formlarını doldururken eksiksiz işlem kaydetmeye ve formu da direkt olarak ıslak imzalı biçimde sunmaya özen göstermelisiniz. Başvuru formunun eksik olması vizenin reddedilmesine neden olur.

Kanada vize başvurusu açıldı mı; başvuru adımlarının evrakları da derleyerek tamamlamanızın sonrasında ödeme adımına geçiş yapmalısınız. Ücretin ödendiğine dair dijital olarak kayıt tutulsa da sizin ödeme makbuzunu saklamanız da büyük önem arz etmektedir.

Kanada çalışma vizesi ücreti 100 Kanada Doları olarak belirlenmiştir. Bu ücretin ödenmesinin sonrasında vize reddi almanız durumunda başvuru adımında ödemiş olduğunuz tutarın size iade edilmesine imkan tanınmayacaktır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×