Kanada Vizesi

Kanada Aile Birleşimi Vizesi

Kanada Aile Birleşimi vizesi

Kanada Aile Birleşimi vizesi, Kanada sınırların içinde geçici oturma izni veren, aile bireylerinin beraber ikametgah etmesine olanak sağlayan uzun süreli bir vize türüdür. Aile Birleşimi vizesi için başvuruda bulunacak kişiler Kanada dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmak durumundadır.

Kanada Aile Birleşimi vizesi, Kanada vatandaşları ile evlenen kişiler ya da Kanada’da oturma ve çalışma izni bulunan kişilerin aile bireylerinin yararlanabileceği bir vizedir. Aile bireylerinin her biri şahsen başvuru yapmak durumundadır. 18 yaş altında kişiler ebeveyn onayı ile başvuruda bulunabilir.

Aile Birleşimi için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra Kanada vizesi başvuru merkezleri>> eraytur.com/kanada-vizesi-basvuru-merkezleri/  uzman desteği almak gereklidir. Vize başvuru dosyaları titizlikle hazırlanmalı ve evraklarda herhangi bir eksiklik veya hata bulunmamalıdır.

Kanada Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kanada Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vizedir, bu yüzden diğer vize türlerinde istenen evraklardan daha fazla evrak istenmektedir. Vize başvuru dosyası vize bölümünde titizlikle incelenmekte ve vize onayının verilip verilmeyeceği karara bağlanmaktadır. Gerekli koşulları oluşturmayan vize başvuruları Kanada vize reddi >> eraytur.com/kanada-vize-reddi/  kararı ile karşılaşır. Vize ücretlerinin geri ödenmediği dikkate alınırsa vize başvurularının uzman danışman desteğiyle yapılmasının önemi anlaşılacaktır.

Kanada Aile Birleşimi vizesi için istenen evraklar şunlardır:

 • Geçerli pasaport aslı ve fotokopileri- Son 10 yıl içinde alınmış pasaportun aslı ve renkli fotokopileri sunulmalıdır.
 • Kanada vize formu >> eraytur.com/kanada-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Kanada vize formu online olarak doldurulur ve uzman desteğiyle doldurulmalıdır. Dilekçe vize türüne uygun olarak hazırlanmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Beyaz arka fonda çekilen fotoğraflar 35-45 mm boyutlarında olmalıdır.
 • Adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği- Barkotlu adli sicil kaydı ve tam vukuatlı nüfus kaydı İnternet E-devlet sitesinden alınabilir.
 • Uluslararası Evlenme Belgesi- Evli çiftlerin uluslararası evlenme belgesi hazırlanmalıdır.
 • Uluslararası Evlenme Cüzdanı fotokopisi- Türkiye’de verilen evlenme cüzdanlarının uluslararası geçerliliği olan fotokopileri düzenlenmelidir.
 • Kanada vatandaşı eşin uluslararası doğum belgesi- Kanada vatandaşının doğum belgesi düzenlenmelidir.
 • Kanada’da yaşayan eşin ikametgâh belgesi- İkametgah belgeleri, kira kontratı ya da ev tapusu fotokopisi hazırlanmalıdır.
 • Kanada’daki aile bireyin çalışma belgeleri- Çalışma ve sigorta belgeleri düzenlenmelidir.
 • Kanada’daki aile bireyinin oturma ve çalışma izni- Aile bireyinin oturum ve çalışma izni fotokopisi vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Mali belgeler- Banka hesap özetleri, tapular ve araç ruhsat fotokopileri, kira ve faiz gelirleri belgelendirilmelidir.
 • Boşanma ilamları- Boşanmış kişilerin boşanma ilamları örneği verilmelidir.
 • 18 yaşından küçük çocuklar için velayet veya veraset ilamları- Çocukların velayet veya veraset ilamları noter onaylı olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası- Kanada seyahat sağlık sigortası uygun süreli ve bedeli olarak düzenlenmelidir.
 • Dil bilme sertifikası- A1 seviyesinde dilbilgisini gösteren bir sertifika sunulmalıdır.

Kanada Aile birleşimi vizesi belli bir süre için verilmektedir, sürenin bitiminde yeniden başvuru yapmak gerekir. Kanada’da sürekli oturum izni ve çalışma izni alabilmek için ayrı bir başvuru prosedürü mevcuttur.

Aile birleşimi gibi uzun süreli vizelerde vize danışmanı desteği almak çok önemlidir. Hukuki koşulları iyi bilen ve evrakların düzgün tanzim edilmesini sağlayan uzman danışmanlar vize başvuru merkezlerinde vize başvuru dosyalarını düzgün bir şekilde tamamlar ve vize randevularının alınmasını sağlar. Vize başvuru sürecinin her adımında destek veren vize uzmanları vize randevusu sırasında da yanınızda olacaktır.

Global Visa Services vize başvuru merkezleri deneyimli kadroları ile Kanada Aile Birleşimi vizesi başvurularınızın sağlıklı bir şekilde tamamlanması sağlar. Etkin koordinasyon hizmetleri ve uzman danışman desteğini sunar.

Kanada vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/kanada-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×