Kanada Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Kanada Vizesi

Kanada Aile Birleşimi Vizesi

Kanada Aile Birleşimi vizesi, Kanada sınırların içinde geçici oturma izni veren, aile bireylerinin beraber ikametgah etmesine olanak sağlayan uzun süreli bir vize türüdür. Aile Birleşimi vizesi için başvuruda bulunacak kişiler Kanada dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmak durumundadır.

İtalya Aile Birleşimi Vizesi

Kanada Aile Birleşimi Vizesi

Kanada Aile Birleşimi vizesi, Kanada vatandaşları ile evlenen kişiler ya da Kanada’da oturma ve çalışma izni bulunan kişilerin aile bireylerinin yararlanabileceği bir vizedir. Aile bireylerinin her biri şahsen başvuru yapmak durumundadır. 18 yaş altında kişiler ebeveyn onayı ile başvuruda bulunabilir.

Kanada vizesi veriliyor mu?
Kanada için vize almak isteyen Türk vatandaşları seyahat amaçlarına uygun vizeler için başvuruda bulunabilir.Ancak pandemi dolayısıyla vize işlemlerinde kısıtlamalar bulunmaktadır.
Kanada Aile birleşimi nedir?
Kanada’da bulunan eş ya da çocukların yanına uzun süreli olarak ikamet etmek isteyen kişiler için alınması gereken vize türüne aile birleşimi vizesi denilmektedir.
Kanada vize için bankada ne kadar para olmalı?
Kanada vizesi almak isteyen kişilerin 3-5 günlük seyahatler doğrultusunda banka hesaplarında en az 5 bin ila 7 bin TL tutarında para bulunması gerekmektedir.
Aile Birleşimi için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra Kanada vizesi başvuru merkezleri>> eraytur.com/kanada-vizesi-basvuru-merkezleri/  uzman desteği almak gereklidir. Vize başvuru dosyaları titizlikle hazırlanmalı ve evraklarda herhangi bir eksiklik veya hata bulunmamalıdır.

Kanada Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kanada Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vizedir, bu yüzden diğer vize türlerinde istenen evraklardan daha fazla evrak istenmektedir. Vize başvuru dosyası vize bölümünde titizlikle incelenmekte ve vize onayının verilip verilmeyeceği karara bağlanmaktadır. Gerekli koşulları oluşturmayan vize başvuruları Kanada vize reddi >> eraytur.com/kanada-vize-reddi/  kararı ile karşılaşır. Vize ücretlerinin geri ödenmediği dikkate alınırsa vize başvurularının uzman danışman desteğiyle yapılmasının önemi anlaşılacaktır.

Kanada Aile Birleşimi vizesi için istenen evraklar şunlardır:

 • Geçerli pasaport aslı ve fotokopileri- Son 10 yıl içinde alınmış pasaportun aslı ve renkli fotokopileri sunulmalıdır.
 • Kanada vize formu >> eraytur.com/kanada-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Kanada vize formu online olarak doldurulur ve uzman desteğiyle doldurulmalıdır. Dilekçe vize türüne uygun olarak hazırlanmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Beyaz arka fonda çekilen fotoğraflar 35-45 mm boyutlarında olmalıdır.
 • Adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği- Barkotlu adli sicil kaydı ve tam vukuatlı nüfus kaydı İnternet E-devlet sitesinden alınabilir.
 • Uluslararası Evlenme Belgesi- Evli çiftlerin uluslararası evlenme belgesi hazırlanmalıdır.
 • Uluslararası Evlenme Cüzdanı fotokopisi- Türkiye’de verilen evlenme cüzdanlarının uluslararası geçerliliği olan fotokopileri düzenlenmelidir.
 • Kanada vatandaşı eşin uluslararası doğum belgesi- Kanada vatandaşının doğum belgesi düzenlenmelidir.
 • Kanada’da yaşayan eşin ikametgâh belgesi- İkametgah belgeleri, kira kontratı ya da ev tapusu fotokopisi hazırlanmalıdır.
 • Kanada’daki aile bireyin çalışma belgeleri- Çalışma ve sigorta belgeleri düzenlenmelidir.
 • Kanada’daki aile bireyinin oturma ve çalışma izni- Aile bireyinin oturum ve çalışma izni fotokopisi vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Mali belgeler- Banka hesap özetleri, tapular ve araç ruhsat fotokopileri, kira ve faiz gelirleri belgelendirilmelidir.
 • Boşanma ilamları- Boşanmış kişilerin boşanma ilamları örneği verilmelidir.
 • 18 yaşından küçük çocuklar için velayet veya veraset ilamları- Çocukların velayet veya veraset ilamları noter onaylı olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası- Kanada seyahat sağlık sigortası uygun süreli ve bedeli olarak düzenlenmelidir.
 • Dil bilme sertifikası- A1 seviyesinde dilbilgisini gösteren bir sertifika sunulmalıdır.

Kanada Aile birleşimi vizesi belli bir süre için verilmektedir, sürenin bitiminde yeniden başvuru yapmak gerekir. Kanada’da sürekli oturum izni ve çalışma izni alabilmek için ayrı bir başvuru prosedürü mevcuttur.

Aile birleşimi gibi uzun süreli vizelerde vize danışmanı desteği almak çok önemlidir. Hukuki koşulları iyi bilen ve evrakların düzgün tanzim edilmesini sağlayan uzman danışmanlar vize başvuru merkezlerinde vize başvuru dosyalarını düzgün bir şekilde tamamlar ve vize randevularının alınmasını sağlar. Vize başvuru sürecinin her adımında destek veren vize uzmanları vize randevusu sırasında da yanınızda olacaktır.

Global Visa Services vize başvuru merkezleri deneyimli kadroları ile Kanada Aile Birleşimi vizesi başvurularınızın sağlıklı bir şekilde tamamlanması sağlar. Etkin koordinasyon hizmetleri ve uzman danışman desteğini sunar.

Kanada vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/kanada-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Kanada Evlilik Vizesi

Kanada evlilik vizesi aynı zamanda aile birleşimi olarak da tanımlanmaktadır. Kanada vatandaşı bir eşiniz varsa onun üzerinden vize talep adımlarınızı tamamlamanız gerekir.

Kanada evlilik Vizesi ne kadar sürede çıkar; yaklaşık olarak 3 ay içerisinde vize talep adımlarının yanıtlanmasına imkan tanınmaktadır.

Kanada Aile Birleşimi Vizesi kaç günde çıkar; birleşim için talep adımlarının tamamlanmasının sonrasında 90 gün içerisinde olumlu olumsuz yanıt sunulacaktır.

Kanada Aile Birleşimi ne kadar sürer; bu 3 aylık süre içerisinde firmamız size gerekli olan bilgileri eksiksiz biçimde sunmaya devam edecektir.

Kanada göçmenlik başvurusu 38 meslek grubu içerisinde mühendislik bilimlerinin özel bir yeri vardır. Maden ve kimya mühendisliği ayrıca onay gören meslekler arasındadır.

Kanada göçmenlik meslek listesi kapsamında bilgisayar mühendisliği de yer almaktadır.

Kanada iltica aile birleşimi için talep adımlarını iletirken evliliğin resmi zeminde gerçekleştiğine dair belgeleri İngilizceye noter onaylı şekilde tercüme ettirip sunmanız gerekir.

Kanada’ya gitmenin en kolay yolu öğrenci olarak giriş adımının tamamlanmasıdır. Öğrenci değişim programları üzerinden başvurunun iletilmesi belki de en kolay onay alan sistemler arasında kendini göstermektedir. İşlemlerin büyük bir kısmı hali hazırda onay alınan okullar arasında tamamlanmaktadır.

Kanada göçmenlik testi kapsamında ülkeye dair en azından temel bilgilere hakim olup olmadığınız analiz edilecektir. Bu aşamada kalıcı oturum talep eden kişilerin, ülkede temel ihtiyaçlarını İngilizce olarak karşılayabilecek bilgiye sahip olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×