Hindistan Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Hindistan Vizesi

Hindistan vize istiyor mu? Hindistan’a ziyarette bulunacak Türk vatandaşlarından bordo, yeşil ve gri pasaportlu vatandaşlar için vize uygulaması vardır. Fakat siyah (diplomatik) pasaportlu Türk vatandaşları için 180 gün içerisinde 90 günden kısa sürecek ziyaretler için vize muafiyeti bulunur.

Hindistan vizesi, tüm evrakların düzenlenmesi ve teslim edilmesi halinde en fazla 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize işlemleri Hindistan Konsolosluğu resmi web sitesi aracılığı ile yapılabilir. Formun doldurulması ve tüm diğer işlemlerde aksaklık ya da hata olmaması açısından Eray Tur’dan danışmanlık hizmeti alınabilir.

Hindistan vize başvurusu online olarak başvuru formu doldurulup gönderilerek yapılır. Sonrasında biyometrik verilerin kaydedilmesi için Hindistan konsolosluğuna çağrı yapılır. Burada parmak izi kaydı yapılır.

Hindistan vizesi evrakları tamamlanarak randevuya gidilmelidir. Vize başvuru formu ile birlikte pasaport, vize talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf ve en az 2500 TL bakiye bulunan banka hesap özeti gereklidir.

Hindistan vize ücreti dolar üzerinden ödenmektedir ve ücret miktarı Hindistan Konsolosluğu tarafından belirlenir ve talep edilir. Ödeme kredi kartı ile yapılabilir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×