Hindistan Vizesi: Vize Başvuru Rehberi - Eraytur
Hindistan Vizesi

Hindistan Vizesi: Vize Başvuru Rehberi

Hindistan Cumhuriyetine seyahat etmek isteyenler vize almak zorundadır. Eğer Bordo, Yeşil veya Gri pasaport sahibiyseniz vize alma şartı bulunmaktadır. Fakat Siyah pasaport sahipleri vizesiz Hindistan seyahati yapabilir.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan vizesi almak için başvuru şartlarını bilmelisiniz. Başvuru şartlarına uygun şekilde işlemleri yaparak vize sahibi olabilirsiniz.

Hindistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Hindistan vizesi almak isteyenler ilk önce gerekli evrakları hazırlamalıdır. Evrakları hazırladıktan hemen sonra başvuru prosedürünü başlatabilirsiniz. Başvuru işleminde sizden istenen belgeleri takdim etmelisiniz. Ardından vize ücretini ödeyerek başvuru sürecini sonlandırmalısınız. 

Başvuru yaptıktan sonra vizenizin sonuçlanmasını beklemek kalacaktır. Vizenin sonuçlanma süresi ise konsolosluğun yoğunluk durumuna göre değişebilir.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hindistan`a seyahat amacınıza uygun olarak vize almanız gereklidir. Seyahat amacınızı belirledikten sonra vize türünüzü seçmelisiniz. Turistik veya İş Vizesi seçimi yapabilirsiniz. Amacınıza uygun vize tipini seçtikten sonra evrakları hazırlamaya başlamalısınız.

Hindistan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar aşağıdaki şekildedir.

 • Vize Başvuru Formunun Kopyası
 • Seyahat maksadını bildiren iş yerinden alınmış kaşeli İngilizce Dilekçe
 • Güncel 2 adet biometrik fotoğraf
 • İkametgâh Belgesi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Nüfus Cüzdanı Kopyası
 • Pasaport Kopyası (Teslim olunacak sayfaların da fotokopisi sunulmalıdır)
 • 6 Ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • Finansal durumunuzun yeterli olduğunu belirten evraklar
 • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri

Eğer Hindistan iş vizesi almak istiyorsanız, hazırlamanız gereken evraklar daha farklı olacaktır. Bu vize tipi sayesine ülkede daha uzun kalma imkanına sahipsiniz. Fakat iş vizesinin alınması nispeten daha zor olacaktır. Çünkü iş vizesi almak için çok fazla belge talep edilmektedir.

Çok uzun süre kalmayı planlamıyorsanız Hindistan turist vizesini tercih edebilirsiniz. Ticari veya iş için Hindistan vizesi almak istiyorsanız aşağıdaki belgeleri hazırlamalısınız.

 • Online Vize Başvuru Formunun kopyası
 • 2 Adet Biometrik fotoğraf
 • Sizi Hindistan`a davet eden şirkete ait “Incorporation Certificate” evrakı
 • Şirketin antetli kağıdının üzerine İngiliz dilinde yazılan dilekçe
 • Ticaretle uğraştığınıza dair belgenin kopyası
 • Vergi levhası kopyası
 • Pasaport ve Kimlik belgesinin kopyası (Pasaportun sayfalarının fotokopisi)
 • Fatura ya da ikametgâh belgesi
 • Firma banka hesap dökümü belgesi
 • Uçak ve otel rezervasyon belgeleri
 • En az 6 ay geçerli olan pasaport
 • Vize Ücreti (1 Yıl – 123 Dolar)

Belgeleri hazırladıktan sonra çalıştığınız vize şirketinin ofisine götürmelisiniz. Ardından vize başvuru sürecini başlatmalısınız.

Hindistan vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/hindistan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Hindistan Vize Başvuru Formu

Hindistan vize başvuru formunu dolduracağınız zaman oldukça dikkatli olmalısınız. Çünkü Hindistan vize başvurusunda en önemli belgelerden biri de başvuru formudur. Başvuru formundaki bilgileri eksiksiz şekilde girmelisiniz. Ayrıca bilgilerin tamamen size ait olması gereklidir.

Hindistan vize başvuru formu doldurmak istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Ardından tüm işlemleri bitirdikten sonra sizden fotoğraf eklemeniz istenecektir. Bu fotoğrafı mutlaka eklemeniz gereklidir. Fotoğrafı eklemediğiniz taktirde yeniden başvuru yapmanız istenecektir.

Formu doldurduktan sonra sistem tarafından form çıkıtı verilecektir. Ancak form belgesinde randevu tarihiniz görünmeyecektir. Bu kısımda çok dikkatli olmanız gereklidir. Çünkü randevu tarihi net bir şekilde gözükmezse başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Form belgesini sorunsuz bir şekilde tamamlamak için tüm kısımların gözüktüğüne dikkat etmelisiniz. Özellikle pasaport numarası, barkod numaraları ve randevunuzun gözüktüğünü kontrol etmelisiniz.

Tüm işlemleri başarıyla tamamladıysanız geriye randevu gününü beklemek kalacaktır.

Hindistan kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/hindistan-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan vize işlemini online ortamda gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru formunu online bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda vize randevu alma işlemini de online bir şekilde halledebilirsiniz. 

Online randevu almadan önce gerekli evrakları hazırlamanız gereklidir. Evrakları hazırladıktan sonra randevu almalısınız. Randevu tarihi ve saatinde Hindistan Konsolosluğuna gitmelisiniz. Konsolosluğa şahsen sizin gitmeniz gereklidir.

Hindistan vize randevusu sırasında gerekli olan evrakların ibrazını gerçekleştirmelisiniz. Aynı zamanda parmak izi vermeli, biometrik kayıt işlemi ve mülakat bölümlerini tamamlamalısınız.

Randevu günü Konsolosluğa gideceğiniz zaman randevu çıktısını yanınızda götürmelisiniz. Ayrıca sizden mülakat soruları sorulacaktır. Bu sorulara verdiğiniz cevaplardaki bilgiler ile evraktaki bilgilerin uyuşması gereklidir.

Randevu sırasında gerekli evrakların kontrolü gerçekleştirilmektedir. Kontrolün ardından parmak izini ibraz etmeniz gereklidir. Randevu işlemi yetki yazısı ile üçüncü şahıs veya kurum tarafından yapılması mümkün değildir. Çünkü parmak izi vermek zorunluluğu bulunmaktadır.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra vize ücretini ödemeli ve prosedürü sonlandırmalısınız.

Hindistan Vize Randevusu

Hindistan vizelerinin kaç günlük olacağı ve kaç girişli olacağı adına, seyahat türüne ve seyahat sıklığına bağlı olaraktan değişkenlik gösterebilmektedir. Hindistan turist vizesi ise 6 aylıktır ve tek girişli ya da çok girişli olarak verilmektedir. Bunun yanı sıra Hindistan ticari vizesi ise 6 aylıktır ve çok girişli verilebilmektedir.

Başvuru sahibi yeniden Hindistan ticari başvuru vizesi talebinde bulunur ise, bu kez 1 yıllık çok girişli vize alma hakkına da sahiptir. Hindistan ülkesinin turistik ve ticari vizelerinde, seyahat 6 aydan daha fazla bir süre için geçerli olsa dahi, Hindistan ülkesinin sınırları içerisinde kalış süresi en fazla 6 ay olarak belirlenmiştir. Ancak çok girişli bir turist vizesi ile Hindistan ülkesine edilecek olan seyahatlerde iki seyahat arasındaki farkın 2 ay olması zorunludur.

Hindistan vize işlemleri; online bir randevu alınması, başvuru formunun başvuru yapacak kişi tarafından eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması, parmak izi talebi için parmak izinin verilmesi gibi prosedürleri kapsamaktadır. Ancak Hindistan vize başvuru işlemlerinde bölge ayrımları bulunmaktadır. Hindistan ülkesinin büyükelçiliği ve yahut başkonsolosluğu yetki alanını kapsayan listeleri bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra Hindistan ülkesi için yapılacak başvurularda parmak izi uygulaması İstanbul ve Ankara içerisindeki vize merkezleri ya da firmalarında yapılmaktadır. Parmak izi taramasının yapılacağı randevu, randevu için verilen tarihin sonrasındaki ortalama 1 gün içerisinde gerçekleştirilerek işlem sonuçlanmaktadır.

Hindistan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/hindistan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Hindistan Vize Ücretleri

Hindistan vize ücretleri zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bu sebeple fiyatlarda her daim oynamalar olabilir. Ancak ortalama Hindistan vize ücretlerinin 100 Dolar veya üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Vize ücretleri alacağınız vize tipine ve süresine göre de değişebilir. Şu an için Hindistan vize ücretleri aşağıdaki şekildedir.

 • Hindistan Turistik Vize – 103 Dolar (Sadece dolar olarak ödemelisiniz)
 • Hindistan Ticari Vize – 123 Dolar (Sadece dolar olarak ödemelisiniz)

Belirtilen ücretler 1 yıllık vize için ödemeniz gereken tutarlardır. Ayrıca tüm tutarı nakit olarak ödemeniz gereklidir.

Yukarıda belirtilen tutarlara ek hizmet ve vize şirketi ücretleri dahil edilmemiştir. Tutar sadece vize başvuru sırasında ödemeniz gereken miktardır.

Vize başvurunuzun başarısız olması durumunda vize ücretinizin iade edilmeyecektir. Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak için vize şirketiniz ile görüşebilirsiniz. Şirket yetkililerini arayarak güncel vize ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Vize ücretleri dışında ekstra hizmetler de alabilirsiniz. Ek ücret ödeyerek tüm vize başvuru sürecinin daha kolay ve hızlı işlemesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/hindistan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Hindistan Vize Başvuru Ücreti

Başvurunun yapıldığı esnada yetkili taraflara peşin ve sadece TRY ya da USD bazında vize harç bedeli ödenebilmektedir. Hindistan ülkesinin vize harç bedeli ise günce olarak 103 USD olarak yetkililerce belirlenmiştir. Vize harcı direkt olarak ilgili konsolosluğa yapılmaktadır. Vize başvurusunun ret ile sonuçlanması halinde ise ödenmiş olan vize harç bedelinin geri iade işlemi bulunmamaktadır. 57 USD danışmanlık ücreti alınmaktadır.

Hindistan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/hindistan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan vizesinin sonuçlanma süresi ortalama 11 gündür. Ancak bazı sebeplerden dolayı süreç uzayabilmektedir. Belgelerinizde eksik bulunması gibi sorunlarda başvuru süreci gecikebilir. Bu nedenle belgelerinizi dikkatli bir şekilde hazırlamalısınız.

Hindistan ve Türkiye`deki resmi bayramlar sebebiyle başvuru süreciniz uzayabilir. Bu gibi durumları önceden hesaplamanız sizin için faydalı olacaktır. Eğer Hindistan`a önemli bir iş için seyahat düşünüyorsanız, doğru planlama yapmalısınız.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusuna net bir cevap vermemiz doğru olmayacaktır. Bu sebeple tüm işlemlere en az 35 gün önce başlamanız önerilmektedir.

Hindistan Vizesi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Konsolosluğa sunacağınız tüm belgelerin doğru olmasına dikkat etmelisiniz. Tüm bilgileri tek tek okumalı ve sonrasında Konsolosluğa götürmelisiniz.
 • Eğer belgenizdeki herhangi bilgiyi yanlış doldurduysanız görüşme gününde yardım alabilirsiniz. Sorun çıkması durumunda yeniden başvuru formu doldurup gidebilirsiniz.
 • Vize başvurusunu yanlış doldurduysanız, geriye dönük düzeltme yapamazsınız. Bu gibi durumlarda yenidenHindistan vize başvurusu yapmalısınız.
 • Randevu günü yapmanız gereken belirtilen saatte konsolosluğa gitmek olacaktır. Ardından evraklarınızı ve vize ücretini görevli kişiye teslim edeceksiniz. Sonrasında parmak izi alınacak ve size bir fiş verilecektir.
 • Hindistan vizesinde sadece bireysel başvuru yapabilirsiniz. (Çünkü parmak izi alınmaktadır).
 • Fiş aldıktan sonra belirtilen tarihte yeniden başvuru ofisine gitmelisiniz. Ofise gittikten sonra Hindistan vizesi pasaportunuza işlenmiş bir şekilde teslim alabilirsiniz.
 • Hindistan vizesi almak istiyorsanız turist vizesini 3 ay veya 1 aylığına tek girişli alabilirsiniz. Hindistan Ticari Vize ise 6 aylık veya 1 yıllığına çok girişli alabilirsiniz.
 • Randevunuz olmadığı taktirde belgeleriniz hiçbir şekilde işleme alınmaz. Sistem tarafından genellikle 10-14 iş günü sonrasına randevu alabilirsiniz.
 • Son olarak vize ücretini ödeyeceğiniz doların deforme olmamasına dikkat etmelisiniz.
Hindistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/hindistan-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Hindistan Vize İstiyor Mu?

Hindistan ülkesi de diğer pek çok ülke gibi vize talebinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Hindistan vizesi için biyometrik parmak izi kaydı zorunlu ve en önemli prosedürler arasında yer almaktadır. Kişi daha önce Hindistan vizesi adına parmak izi vermiş ise, güncel başvuru esnasında yine de parmak izi talebinde bulunulmaktadır. Bu nedenden dolayı kişinin yapılan başvuru merkezinde şahsen bulunması gerekmektedir. Hindistan ülkesinin konsolosluğu, içerisinde yapılacak olan tüm işlemlerde operasyon yetkilisi, kişiye eşlik etmektedir.

 

Hindistan Vizesi S.S.S.

Hindistan Nüfusu Nedir?
Hindistan nüfusu dünyanın ikinci en büyük nüfusuna sahiptir. 1. 376. 238. 018 nüfusa sahiptir. Dünya üzerinde en çok din ve kültür farklılıklarının olduğu ülkelerden biri olarak, etnik kökenleriyle de inanışlarının farklılık gösterdiği ülkeler arasında yer alır.
Hindistan Türkiye vize var mı?
3 pasaport türüne dair vize zorunluluğu belirtilir. Siyah pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları muaf olarak belirtilir. Hırvatistan vize istiyor mu?
Hindistan vize istiyor mu?
Sadece Diplomatik Pasaport sahipleri muaf kabul edilir. Yeşil, bordo ve gri pasaport sahiplerinin ise vizeye başvuru yapmaları istenir.
Hindistan vize randevusu nasıl alınır?
Hindistan vize randevusu almak istiyorsanız konsolosluk üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ardından sizlere verilen tarihte konsoloslukta bulunmalısınız. Hindistan konsoloslukları üzerinden alacağınız randevu ile sadece bu merkezler aracılığı ile vize başvurunuzun tamamlanmasına izin verilir.
Hindistan vize veriyor mu?
Hindistan vize vermektedir bu nedenle seyahat öncesinde vize alabilirsiniz. Bu konuda Hindistan oldukça hızlıdır. Evet, bu ülkeye seyahat etmek isteyen yeşil, gri ve bordo pasaport sahiplerinin ülkeye giriş yapmak adına mutlaka vize almaları şarttır. Ancak diplomatik pasaport sahiplerinin kısa süreli seyahatlerinde vize almaları şartı bulunmamaktadır. Hindistan vize vermeye devam etmektedir. Fakat ülkeye giriş çıkışların hali hazırda Temmuz ayı itibari ile riskli olduğunun da bildirilmesi gerekir.
Hindistan vizesi ne kadar sürede çıkar?
Hindistan vize başvurusunun sonuçlanması, başvuru yapılan vize türüne göre farklılık gösterir. Kısa süreli Hindistan vize başvurularının sonuçları 3-5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Hindistan vizesi ortalama birkaç gün içerisinde sonuçlanır. Bu nedenle tercih edilmektedir. Hindistan vizesinin başvuru sonuçlarının açıklanması resmi olarak 3 ila 5 iş gününü bulabilmektedir diyebiliriz. Hindistan vizesinin ortalama 3 haftada onaylanması ve başvurunun sonuçlanması beklenir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×