Hindistan Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Hindistan Vizesi

Hindistan Vize Formu ve Dilekçe

Hindistan Vize Formu ve Dilekçe, Hindistan seyahatine çıkacak kişilerin vize başvurularında öncelikle hazırlanması ve doldurulması gereken evraklardır. Kısa süreli ve uzun süreli Hindistan vize işlemlerinde ilk önce Vize formu doldurulur ve vize talep dilekçesi yazılır.

Hindistan Vize Formu, Hindistan dış temsilcilikleri tarafından hazırlanan ve vize başvurusunda bulunan kişilerin şahsi, mesleki ve seyahat bilgilerini toplama amaçlı düzenlenen bir başvuru formudur. Vize formu Hindistan dış temsilciliklerinden ve Hindistan vize başvuru merkezleri vasıtasıyla elde edilebilir.

Hindistan vize formu çıktısı alınarak, silinmez bir kalemle doldurulmalı, verilen bilgiler kesinlikle doğru ve eksiksiz olmalıdır. Form doldurulduktan sonra ıslak imza ile imzalanır ve vize başvuru dosyasına eklenir.

Hindistan vize dilekçesi ise turistik seyahatler ve ticari seyahatler için farklı şekilde yazılmaktadır. Seyahat amacını ve tarihlerini  belirten dilekçede talep edilen vize türü ibaresi mutlaka bulunmalıdır.

Hindistan vize formu ve dilekçesi hatasız bir şekilde hazırlanmalıdır. Vize başvuru merkezlerinde uzman desteği ile hazırlanan belgeler en sağlıklı vize başvuru yöntemidir. Global Visa Services, ülkemizin her ili ve ilçesinden vize başvurularını kabul etmektedir.

Hindistan Vize Formu Alanları

Hindistan vize formundaki alanlar dikkatle okunmalı ve verilen bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır. Yanlış verilen bilgiler Hindistan vize reddi kararı verilmesi ile sonuçlanabilir. Vize başvurularının doğru bir şekilde tamamlanması için vize başvuru ofislerinden uzman desteği almak çok önemlidir.

Hindistan vize formu şu bilgi alanlarından oluşur:

  • Başvuru sahibinin kişisel bilgileri- Kimlik belgelerinde yer alan kişisel bilgiler yazılır. Doğum tarihi, yeri, isim, soy isim…
  • Hindistan seyahati ile ilgili bilgiler- Seyahatin amacı, gidiş-dönüş tarihleri, gidilecek yerler belirtilir.
  • Başvuru sahibinin iş durumu ve iş bilgileri- Çalışılan kurum bilgileri yazılır, mali bilgiler verilir.
  • Hindistan’da konaklanacak otel bilgileri- Rezervasyonu yapılan otelin adı ve adresi yazılır.
  • Hindistan’dan davet gönderen kişinin bilgileri- Aile ziyareti, ticari vize gibi vize türlerinde Hindistan’dan davet gönderen kişi ya da kurum yetkilisi bilgileri verilir.

Hindistan Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Hindistan vize dilekçesi, turistik seyahatler için normal bir kağıtta hazırlanabilir. Tarih düşülen dilekçede seyahat amacı, seyahatin kesin tarihleri yazılmalıdır. Seyahatin nasıl finanse edileceği belirtilmelidir. Sponsor ile masraflarını karşılama yöntemi tercih edildi ise sponsorun mali bilgileri de verilmelidir. Adres, telefon ve e-posta bilgilerinin bulunduğu dilekçede, çalışanlar kurum bilgilerini de verirler.

Ticari vize dilekçeleri firma antetli kağıdında imzalı ve kaşeli olarak düzenlenmelidir. Çalışılan ya da sahibi olunan firmanın bilgileri verilmelidir. Hindistan’da iş yapılacak firma bilgileri de dilekçede bulunmalıdır. İşyeri görev ve unvanları yazılmalıdır.

Hindistan vize formu ve dilekçesi hazırlandıktan sonra Hindistan vize ücreti ödenerek vize işlemleri başlatılmaktadır. Global Visa Services güvencesiyle yapılan vize başvuru işlemlerinde yüksek vize kabul oranları sağlanmaktadır.

Hindistan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/hindistan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×