Hindistan Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  Hindistan Turistik Vize

  1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
  2. Hindistan vize bilgi formu
  3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  4. 2 adet biometrik fotoğraf (5X5 cm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz) 
  5. İkametgah
  6. Vadesi Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, en az 2500 TL bakiyesi olan, banka yetkilisi tarafından kaşe ve imzalı)
  7. Vize talep dilekçesi
  8. Otel ve Uçak Rezervasyonu (Şirketimizden temin edebilirsiniz)

  İşlem Süresi

  Parmak izi verilmesinden sonra bir (1) iş günü (Yabancı uyruklu kişilerin yaptığı müracaatlar en az 4 iş günü veya daha fazla sürebilir.)
  KVKK Politikası ve Aydınlatma Metni

  NOT: Lütfen alttaki formu indirerek evraklarla birlikte ülke uzmanımıza ulaştırınız. Sayfanın tamamını okumadan evrakları iletmeyiniz

                                                             —————————-

  Hindistan Ticari Vize

  A-Şahsi Evraklar

  1. Pasaport ve Fotokopisi (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalıdır.) Varsa eski pasaportlar
  2. 2 adet biometrik fotoğraf (5X5 cm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz) 
  3. Hindistan vize bilgi formu
  4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  5. İkametgah
  6. Vize talep dilekçesi
  7. Vadesi Şahsi Banka Hesap Dökümü (Son 3 aylık, en az 2500 TL bakiyesi olan, banka yetkilisi tarafından kaşe ve imzalı)
  8. Otel ve Uçak Rezervasyonu (Şirketimizden temin edebilirsiniz)

  B-Şirket Evrakları

  1. Antetli Kağıda Vize talep dilekçesi 
  2. Bağlı olduğu odadan Faaliyet Belgesi (Güncel olmalıdır)
  3. İmza Beyannamesi fotokopisi
  4. Son Tarihli Vergi Levhası fotokopisi
  5. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

  C-Hindistan’dan İstenen Evraklar

  1. Hindistan’da ki Şirketten Davetiye Mektubu (Antetli kağıda yazılmış , yetkili kişi tarafından imzalanmış olmalıdır.)
  2. Hindistan’da ki firmaya ait “Certificate of Incorporation” , “Certificate of importer/exporter code” , “Chamber of Commerce Registration” veya “Promotion Council Registration” belgelerinden herhangi birinin sunulması zorunludur. ( Davetiye üzerinde yazılan CIN ve TIN numaraları olması kabul edilmemektedir. Mutlaka belge sunulmalıdır.)

  İşlem Süresi

  Parmak izi verilmesinden sonra bir (1) iş günü (Yabancı uyruklu kişilerin yaptığı müracaatlar en az 4 iş günü veya daha fazla sürebilir.)
  KVKK Politikası ve Aydınlatma Metni

  NOT: Lütfen alttaki formu indirerek evraklarla birlikte ülke uzmanımıza ulaştırınız. Sayfanın tamamını okumadan evrakları iletmeyiniz.


  Hindistan Vizesi Önemli Notlar 2021

  Hindistan Vize İstiyor Mu?

  Hindistan ülkesi de diğer pek çok ülke gibi vize talebinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Hindistan vizesi için biyometrik parmak izi kaydı zorunlu ve en önemli prosedürler arasında yer almaktadır. Kişi daha önce Hindistan vizesi adına parmak izi vermiş ise, güncel başvuru esnasında yine de parmak izi talebinde bulunulmaktadır. Bu nedenden dolayı kişinin yapılan başvuru merkezinde şahsen bulunması gerekmektedir. Hindistan ülkesinin konsolosluğu, içerisinde yapılacak olan tüm işlemlerde operasyon yetkilisi, kişiye eşlik etmektedir.

  Hindistan Vize Randevusu

  Hindistan vizelerinin kaç günlük olacağı ve kaç girişli olacağı adına, seyahat türüne ve seyahat sıklığına bağlı olaraktan değişkenlik gösterebilmektedir. Hindistan turist vizesi ise 6 aylıktır ve tek girişli ya da çok girişli olarak verilmektedir. Bunun yanı sıra Hindistan ticari vizesi ise 6 aylıktır ve çok girişli verilebilmektedir.

  Başvuru sahibi yeniden Hindistan ticari başvuru vizesi talebinde bulunur ise, bu kez 1 yıllık çok girişli vize alma hakkına da sahiptir. Hindistan ülkesinin turistik ve ticari vizelerinde, seyahat 6 aydan daha fazla bir süre için geçerli olsa dahi, Hindistan ülkesinin sınırları içerisinde kalış süresi en fazla 6 ay olarak belirlenmiştir. Ancak çok girişli bir turist vizesi ile Hindistan ülkesine edilecek olan seyahatlerde iki seyahat arasındaki farkın 2 ay olması zorunludur.

  Hindistan vize işlemleri; online bir randevu alınması, başvuru formunun başvuru yapacak kişi tarafından eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması, parmak izi talebi için parmak izinin verilmesi gibi prosedürleri kapsamaktadır. Ancak Hindistan vize başvuru işlemlerinde bölge ayrımları bulunmaktadır. Hindistan ülkesinin büyükelçiliği ve yahut başkonsolosluğu yetki alanını kapsayan listeleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Hindistan ülkesi için yapılacak başvurularda parmak izi uygulaması İstanbul ve Ankara içerisindeki vize merkezleri ya da firmalarında yapılmaktadır. Parmak izi taramasının yapılacağı randevu, randevu için verilen tarihin sonrasındaki ortalama 1 gün içerisinde gerçekleştirilerek işlem sonuçlanmaktadır.

  Hindistan Vize Başvuru Ücreti

  Başvurunun yapıldığı esnada yetkili taraflara peşin ve sadece TRY ya da USD bazında vize harç bedeli ödenebilmektedir. Hindistan ülkesinin vize harç bedeli ise günce olarak 103 USD olarak yetkililerce belirlenmiştir. Vize harcı direkt olarak ilgili konsolosluğa yapılmaktadır. Vize başvurusunun ret ile sonuçlanması halinde ise ödenmiş olan vize harç bedelinin geri iade işlemi bulunmamaktadır. 57 USD danışmanlık ücreti alınmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir