Burundi Vizesi Nasıl Alınır? - Eraytur
Burundi Vizesi

Burundi Vizesi Nasıl Alınır?

 

Burundi’ye yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi durumdadır.

 • İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar yolculuklarında karşılıklı vizeden muaftırlar. Ancak umuma mahsus pasaport sahipleri aldıkları vize iznine göre 90 güne kadar bu izinden yararlanabilir.

Burundi vizesi için gerekli belgeler ise aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Burundi vizesi başvuru formu (2 adet doldurulmuş, tamamlanmış)
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve aracı seyahat kurumundan mektup
 6. Sarıhumma hastalığına karşı aşı kartı
 7. Çalışan ya da şirket sahibi kimseler için şirket bilgileri (ticari gazete, sicil, imza sirküleri ve izin mektubu)
 8. Burundi vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Geri dönüleceğine dair hazırlanmış, mühürlenmiş ve pul yapıştırılmış bir mektup
 10. Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 11. Uluslararası sağlık sigortası
Burundi Turistik Vize
Burundi Ticari Vize
Burundi Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Burundi Transit Vize
Burundi Erasmus Vizesi
Burundi Aile Birleşimi Vizesi

 

Burundi Vizesi Gerekli Evraklar 

 • Burundi Cumhuriyeti Afrika’nın orta kısmının doğu bölümünde yer alan bir kara ülkesidir. Ruanda, Kongo Cumhuriyeti, Tanzanya ile komşu olan ülkenin başkenti Gitega şehridir.
 • Eski başkent Bujumbura kenti ise ülkenin en gelişmiş kentidir, Burundi’ye giriş çıkışlar uçuş yoluyla genellikle bu kentten gerçekleşir. Burundi Vize Evrakları bu ülkeye seyahat edecek kişilerin hazırlaması gereken evraklardır.
 • Burundi’ye turistik ve ticari seyahatte bulunacak kişiler vize almak durumundadır, talep ettikleri vize türüne göre Burundi Vize Evrakları hazırlayanlar başvuruda bulunabilir.
Başvuruda bulunacak kişiler Ankara Burundi Büyükelçiliğine müracaat etmelidir. Vize başvuru merkezimize gelen müşterilerimiz şahsen başvuru yapmak zorunda değildir. Başvuru ve takip süreci başvuru merkezimiz üzerinden gerçekleştirilir.

Burundi Turistik Vize Evrakları

Burundi’ye turistik gezi için gidecek kişiler turistik vize türüne başvuru yapmalıdır. Büyükelçiliğin talep ettiği Burundi Vize Evrakları tamamlanarak vize başvuru merkezimize teslim edilebilir. Vize başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin vizeli pasaportları adreslerine kargo ve kurye aracılığı ile teslim edilir.

Burundi Turistik Vize Evrakları şunlardır:

 1. 2 adet biyometrik fotoğraf-3.5×4.5cm boyutlarında, son 6 ay içinde çekilmiş, beyaz arka fonlu biyometrik fotoğraflar
 2. Geçerli Pasaport- En az 6 ay geçerli olan mevcut pasaportun renkli fotokopileri de vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 3. Kimlik Belgesi fotokopileri-Kimlik kartı ya da nüfus cüzdanının fotokopileri renkli olarak hazırlanmalıdır.
 4. Burundi vize başvuru formu- İngilizce olarak doldurulan 2 adet vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız bilgilerle tamamlanmalıdır.
 5. Otel, uçak rezervasyonları- Burundi Vize Evrakları arasında otel konfirmasyonları, uçuş bilgileri ve varsa seyahat aracı kurumundan bir mektup bulunmalıdır.
 6. İşveren ve çalışanlar için şirket bilgileri- Çalışanlar ve İşverenler şirket bilgilerini güncel olarak sunmalıdır. Orijinal faaliyet belgesi, ticari oda kaydı, imza sirküleri, vergi levhası son 3 aya ait olmalıdır. Ticari sicil gazetesi fotokopisi şirket sahibi, hissedarlar ve ortakları belirtmelidir. SGK ve izin belgeleri sunulmalıdır.
 7. Vize ücreti ödendi dekontu- Vize ücreti ödendikten sonra dekontu vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 8. Uluslararası sağlık sigortası- Sağlık sigortası vize başvuru merkezimizde düzenlenebilir.
 9. Uluslararası aşı kartı- Sarıhumma aşı kartı Sağlık Bakanlığı onaylı olmalıdır.
 10. Sponsor mektubu- Seyahat masrafları bir sponsor tarafından karşılanacaksa sponsor mektubu İngilizce olarak hazırlanmalı, kişisel ve mali bilgiler bildirilmelidir.

Burundi Ticari Vize Evrakları

Burundi’ye ticari seyahatte bulunacak çalışanlar ve işyeri sahipleri pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik belgeleri, Uluslararası aşı kartı, sağlık sigortası, Burundi vize başvuru formu, konaklama ve uçuş rezervasyonları dışında seyahat amaçlarını gösteren belgeleri vermek durumundadır.

Ticari seyahatlerde Burundi Vize Evrakları dışında verilmesi gereken evraklar şunlardır:

 • Vize dilekçesi- Çalışılan, sahip olunan şirketin antetli kağıdına yazılan vize dilekçesinde seyahat amacı belirtilmeli, seyahat planı ayrıntılı olarak sunulmalı ve iş yapılacak Burundi’deki şirketin bilgileri verilmelidir.
 • Davetiye mektubu- Burundi’deki şirketin antetli kağıdına yazılan davetiye mektubu ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Davet mektubu mail yoluyla iletilebilir.
 • Şirket bilgileri- Güncel faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, ticari oda kaydı son 3 aya ait olmalıdır. Ticari sicil gazetesi fotokopisi verilmelidir.
 • İzin belgesi- Çalışanlar seyahat tarihlerinde şirketten onaylı olarak alacakları izin belgesini sunarlar.
 • SGK belgeleri- SGK tescil ve hizmet dökümü, işe giriş bildirgesi e-devlet aracılığı ile alınmalıdır.
 • Fuar, seminer bilgileri- Burundi’de iştirak edilecek fuar, seminer, toplantı bilgileri ve giriş biletleri vize başvuru dosyasına eklenmelidir.

Burundi Vize Formu ve Dilekçe

 
Burundi Vize Formu ve Dilekçesi, Burundi vize başvurularının en önemli iki evrakıdır ve vize talebinin değerlendirilme sürecinde ilk incelenen belgelerdir. Vize başvurusu yapan kişinin bilgilerinin derlendiği ve bildirildiği bu iki evrak resmi evrak statüsündedir, özenle doldurulmalı ve kesinlikle yanlış beyandan kaçınılmalıdır.

Brundi Schengen Vize Başvuru Formu

Brundi Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Brundi  Vize Başvuru Formu PDF

Brundi Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Brundi Vize  Dilekçe Örneği

Burundi Vize Formu, Burundi dış temsilcilikleri vize bölümünün hazırladığı ve vize başvurusunda bulunan kişilerin kişisel, mali, mesleki bilgilerinin ilgili sorularla toplandığı bir resmi başvuru formudur. Formdaki bütün sorular net bir şekilde cevaplanmalıdır.  Verilen bilgiler kesinlikle doğru olmalı, gerekli evrak listesinde temin edilecek diğer belgelerle çelişmemelidir.

Burundi vize dilekçesi, Konsolosluklara hitaben yazılır ve hangi vize türünün istendiği dilekçede belirtilir. Seyahat ile ilgili bilgiler dilekçede bulunmalıdır. Dilekçe ıslak imza ile onaylanmalı ve muhakkak güncel tarih bulunmalıdır. Ticari vize talep dilekçeleri firmanın özel başlıklı kağıdında hazırlanır ve yetkili imzası ile kaşe taşımalıdır.

Burundi Vize Formu Cevaplanması Gereken Sorular

Burundi vize formu, Burundi dış temsilciliklerinin hazırladığı bir bilgi toplama formudur. İlgili kategorilerde vize başvurusunda bulunan kişiye kişisel sorular sorulur ve seyahat hakkında bilgi edinilir. Sorulan sorulara mutlaka cevap yazılmalı ve okunaklı bir el yazısı kullanılmalıdır, form tükenmez kalemle doldurulur. Başvuru formuna İnternet sitelerinden ve vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür.

Burundi vize formunda cevaplanması gereken soruların bulunduğu alanlar şöyle sınıflandırılmıştır:

 • Kişisel Veriler- İsim, soy isim, pasaport bilgileri, iletişim bilgileri verilir.
 • Seyahat verileri- Burundi’ye giriş çıkış tarihleri, seyahat amacı yazılır
 • Firma ve Meslek verileri- Meslek bilgisi ve firma adı, adresi, telefon numarası bulunmalıdır
 • Ulaşım ve Konaklama bilgileri- Ulaşım tarihleri ve bilgileri verilir, otel adı, adresi belirtilir.
 • Davet eden kişinin bilgileri- Davette bulunan kişinin adı, adresi ve iletişim bilgileri verilmelidir.

Burundi Vize Dilekçesi Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Burundi vize dilekçesi vize başvurusunda bulunan kişi tarafından vize talebinde bulunmak üzere yazılır. Dilekçe Burundi Konsolosluğu vize bölümüne hitaben yazılmalıdır, İngilizce veya Türkçe yazılabilir. Üst bölüme tarih düşülmeli, talep edilen vize türü ilk paragrafta belirtilmeli, seyahat tarihleri kesin tarihlerle yazılmalıdır. Seyahat giderlerinin karşılama yöntemi muhakkak belirtilmelidir, sponsor varsa sponsor olan kişi de bir dilekçe hazırlamalıdır. Dilekçenin sonunda isim ve soyadı belirtilir, ıslak imza ile dilekçe onaylanır.

Ticari vize talep dilekçeleri firmaların antetli kağıdında hazırlanır. Firma bilgileri, adresi verilir, çalışanın ya da işverenin unvanları veya görevleri belirtilir. Burundi’de iş yapılacak firmanın bilgileri de verilmelidir.

Dilekçelerde irtibat bilgileri ve adresler muhakkak olmalıdır. Dilekçede belirtilen her durum belgelerle kanıtlanmalı, otel ve ulaşım rezervasyonları ve tarihleri yazılmalıdır.

Burundi Vize Başvuru Merkezleri

Burundi vize başvuru merkezleri Global Visa Services ayrıcalığı ile Burundi vize başvuru işlemlerinin tamamlandığı etkin bir adrestir. Tüm Türkiye’den başvuru yapabileceğiniz başvuru merkezlerindeki deneyimli personelimiz vize başvurusu hakkındaki tüm merak ettiğiniz konularda sizi bilgilendirir ve vize başvuru sürecinizi kolaylaştırır.

Burundi vize başvuru merkezleri Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere ülkelerin konsolosluklarının bulunduğu merkezlerde koordinasyon hizmetlerinde son derece uyumlu ve hızlı bir rol oynamaktadır. Burundi ve diğer ülkelerin vize bölümleriyle etkin bir iş birliği sergileyen uzman danışmanlarımız vize sürecinin bütün adımlarında sizin yanınızdadır.

Vize başvuru işlemleri yasal prosedürlerin işlediği, resmi ve özen gösterilmesi gereken bir süreçtir. Her adımın dikkatle atılması, gerekli belgelerin eksiksiz ve hatasız tamamlanması gerektiği vize başvuru işlemlerinde Global Visa Services kadrosu 30 yıla yaklaşan deneyimi ile vizelerinizi sorunsuz bir şekilde almanızı sağlar.

Burundi Vize Başvuru Merkezleri Hizmet Anlayışı

Burundi vize başvuru merkezleri, Burundi kısa ve uzun süreli vizelerin alımında başvurmanız gereken ilk adrestir. Vize başvuru merkezlerimizle iletişime geçtiğinizde vize başvuru sürecini başlatmış olursunuz. Burundi vize başvurularında atmanız gereken adımlar şunlardır:

 • İnternet sitemiz üzerinden, e-posta ile, telefon ile ya da vize başvuru merkezimize gelerek müşteri temsilcilerimiz ve uzman danışmanlarımızla iletişime geçiniz.
 • Başvuracağınız Burundi vize türünü seyahat amacınıza göre belirleyiniz.
 • Talep edeceğiniz vize türü belirlendikten sonra vize türü için istenen gerekli evrak listesi size ulaştırılacaktır.
 • Gerekli evrak listesinde bulunan belgeleri onaylı bir şekilde dikkatlice tamamlayınız. Elde edemediğiniz evraklar konusunda vize ofislerimizden yardım alabilirsiniz.
 • Belgeleri tamamladıktan sonra vize başvuru dosyanızı vize başvuru merkezlerimize iletiniz. Kendiniz bizzat gelerek ya da kargo yolu ile evraklarınızı iletebilirsiniz.
 • Vize randevularınıza iştirak ediniz, parmak izi vermeniz gerekiyorsa parmak izinizi veriniz ve talep edilirse mülakatlara katılınız.
 • Vize başvuru süreci hakkında vize başvuru merkezlerimizden her an bilgi alabilirsiniz.
 • Vize başvurunuz onaylandığında vizeli pasaportlarınız adresinize teslim edilecektir.

Burundi kısa süreli ve uzun süreli, tek girişli ya da çok girişli vizeler için gerekli prosedürlerin tamamlanmasında uzman danışmanları ve ek hizmetleriyle vize sürecini konforlu yaşamanızı sağlayan Global Visa Services vize ofislerinin hizmet anlayışı müşteri memnuniyetini ön plana almaktadır.

Global Vize Hizmetleri – Vize İşlemleri

Global Visa Services

Telefon/Faks

Tel:    +90 (850) 969 83 75

Faks: +90 (850) 969 46 27

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00
Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

Burundi Vizesi S.S.S.

Burundi kimin sömürgesi?
Bir süre Alman sömürgesi olsa da sonrasında Belçika sömürgesi olmuştur. Burundi Birinci Dünya Savaşı sonrasında Almanya Sömürgeciliği altında kalan bir sömürge ülkesi idi ancak 1962 yılında bağımsızlığını ilan ederek Almanya sömürgesi altından kurtulmuştur. 1800’lü yıllarda Alman sömürgesi olan Burundi, daha sonra Belçika tarafından işgal edilmiş 1962 yılında ise bağımsızlığı Belçika tarafından kabul edilmiştir. Burundi, 1850 yılında Avrupalılar tarafından işgal edilmiştir. 1800’lü yıllarda Alman sömürgesi altına girmiştir. Daha sonra Belçika’ya teslim edilmiştir. 1962 yılında ülke, bağımsızlığını ilan etmiştir.
Burundi nasıl bir ülke?
Burundi denize kıyısı olmayan ve Afrika kıyısında yer alan küçük bir ülke olarak bilinir. Ülke, doğal güzellikleri ve gölleri açısından zengindir diyebiliriz. Burundi, dünyanın en fakir ülkelerinden biridir. Ülkenin geçim kaynağı tarıma dayanır. Doğal güzelliğe sahip olan ülke Tanganika gölü ile çevrili bir coğrafyada yer alır. Burundi, uzun yıllar Avrupa ülkelerinin sömürgesi altında yaşayan gelişmemiş bir ülkedir. Genellikle doğal güzellikleri ile tercih edilen bir ülkedir.
Burundi ne zaman kuruldu?
1962 yılında Almanya sömürgesinden çıkan Burundi bu yıl itibariyle bağımsızlığını ilan etmiş ve bağımsız bir devlet olarak diğer ülkeler tarafından tanınmıştır. Burundi, 1680 yılında kurulan ve Avrupa ülkelerinin sömürgesi altında yaşayan bir ülkedir. Önce Almanya sömürgesinde olan Burundi, Belçika’ya teslim edilmiştir. 1962 yılında ise ülke bağımsız hale gelmiştir.
Burundi Vize istiyor mu
Burundi vize istemektedir bu nedenle başvuru yapılmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×