Burundi Vize Evrakları: Yeni Liste [2022] - Eraytur
Burundi Vizesi

Burundi Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Burundi Cumhuriyeti Afrika’nın orta kısmının doğu bölümünde yer alan bir kara ülkesidir. Ruanda, Kongo Cumhuriyeti, Tanzanya ile komşu olan ülkenin başkenti Gitega şehridir. Eski başkent Bujumbura kenti ise ülkenin en gelişmiş kentidir, Burundi’ye giriş çıkışlar uçuş yoluyla genellikle bu kentten gerçekleşir. Burundi Vize Evrakları bu ülkeye seyahat edecek kişilerin hazırlaması gereken evraklardır.

Bulgaristan Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Burundi Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Burundi’ye turistik ve ticari seyahatte bulunacak kişiler vize almak durumundadır, talep ettikleri vize türüne göre Burundi Vize Evrakları hazırlayanlar başvuruda bulunabilir.

Burundi kimin sömürgesi?

Burundi Birinci Dünya Savaşı sonrasında Almanya Sömürgeciliği altında kalan bir sömürge ülkesi idi ancak 1962 yılında bağımsızlığını ilan ederek Almanya sömürgesi altından kurtulmuştur.

Burundi nasıl bir ülke?

Burundi denize kıyısı olmayan ve Afrika kıyısında yer alan küçük bir ülke olarak bilinir. Ülke, doğal güzellikleri ve gölleri açısından zengindir diyebiliriz.

Burundi ne zaman kuruldu?

1962 yılında Almanya sömürgesinden çıkan Burundi bu yıl itibariyle bağımsızlığını ilan etmiş ve bağımsız bir devlet olarak diğer ülkeler tarafından tanınmıştır.

Başvuruda bulunacak kişiler Ankara Burundi Büyükelçiliğine müracaat etmelidir. Vize başvuru merkezimize gelen müşterilerimiz şahsen başvuru yapmak zorunda değildir. Başvuru ve takip süreci başvuru merkezimiz üzerinden gerçekleştirilir.

Burundi Turistik Vize Evrakları

Burundi’ye turistik gezi için gidecek kişiler turistik vize türüne başvuru yapmalıdır. Büyükelçiliğin talep ettiği Burundi Vize Evrakları tamamlanarak vize başvuru merkezimize teslim edilebilir. Vize başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin vizeli pasaportları adreslerine kargo ve kurye aracılığı ile teslim edilir.

Burundi Turistik Vize Evrakları şunlardır:

2 adet biyometrik fotoğraf-3.5×4.5cm boyutlarında, son 6 ay içinde çekilmiş, beyaz arka fonlu biyometrik fotoğraflar

Geçerli Pasaport- En az 6 ay geçerli olan mevcut pasaportun renkli fotokopileri de vize başvuru dosyasına eklenmelidir.

Kimlik Belgesi fotokopileri-Kimlik kartı ya da nüfus cüzdanının fotokopileri renkli olarak hazırlanmalıdır.

Burundi vize başvuru formu- İngilizce olarak doldurulan 2 adet vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız bilgilerle tamamlanmalıdır.

Otel, uçak rezervasyonları- Burundi Vize Evrakları arasında otel konfirmasyonları, uçuş bilgileri ve varsa seyahat aracı kurumundan bir mektup bulunmalıdır.

İşveren ve çalışanlar için şirket bilgileri- Çalışanlar ve İşverenler şirket bilgilerini güncel olarak sunmalıdır. Orijinal faaliyet belgesi, ticari oda kaydı, imza sirküleri, vergi levhası son 3 aya ait olmalıdır. Ticari sicil gazetesi fotokopisi şirket sahibi, hissedarlar ve ortakları belirtmelidir. SGK ve izin belgeleri sunulmalıdır.

Vize ücreti ödendi dekontu- Vize ücreti ödendikten sonra dekontu vize başvuru dosyasına eklenmelidir.

Uluslararası sağlık sigortası- Sağlık sigortası vize başvuru merkezimizde düzenlenebilir.

Uluslararası aşı kartı- Sarıhumma aşı kartı Sağlık Bakanlığı onaylı olmalıdır.

Sponsor mektubu- Seyahat masrafları bir sponsor tarafından karşılanacaksa sponsor mektubu İngilizce olarak hazırlanmalı, kişisel ve mali bilgiler bildirilmelidir.

Burundi Ticari Vize Evrakları

Burundi’ye ticari seyahatte bulunacak çalışanlar ve işyeri sahipleri pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik belgeleri, Uluslararası aşı kartı, sağlık sigortası, Burundi vize başvuru formu, konaklama ve uçuş rezervasyonları dışında seyahat amaçlarını gösteren belgeleri vermek durumundadır.

Ticari seyahatlerde Burundi Vize Evrakları dışında verilmesi gereken evraklar şunlardır:

  • Vize dilekçesi- Çalışılan, sahip olunan şirketin antetli kağıdına yazılan vize dilekçesinde seyahat amacı belirtilmeli, seyahat planı ayrıntılı olarak sunulmalı ve iş yapılacak Burundi’deki şirketin bilgileri verilmelidir.
  • Davetiye mektubu- Burundi’deki şirketin antetli kağıdına yazılan davetiye mektubu ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Davet mektubu mail yoluyla iletilebilir.
  • Şirket bilgileri- Güncel faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, ticari oda kaydı son 3 aya ait olmalıdır. Ticari sicil gazetesi fotokopisi verilmelidir.
  • İzin belgesi- Çalışanlar seyahat tarihlerinde şirketten onaylı olarak alacakları izin belgesini sunarlar.
  • SGK belgeleri- SGK tescil ve hizmet dökümü, işe giriş bildirgesi e-devlet aracılığı ile alınmalıdır.
  • Fuar, seminer bilgileri- Burundi’de iştirak edilecek fuar, seminer, toplantı bilgileri ve giriş biletleri vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
Burundi vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/burundi-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×