Amerika Saat Kaç 2022 - Eraytur
Eraytur Blog

Amerika Saat Kaç 2022

Türkiye ile Amerika arasında yaklaşık 8 saat fark oluştuğundan dolayı Amerika saat kaç hesaplayabilmek için Türkiye saati baz alınmalıdır. Türkiye’de saat 18:00 iken Amerika Birleşik Devletleri’nde 10:00 civarıdır. Amerika Birleşik Devletlerinde ülkenin doğusu ile batısı arasında 3 saat zaman farkı bulunmaktadır.

ABD Washington Saat Kaç?

Amerika Birleşik Devletleri’nin doğusunda yer alan başkent Washington ile Türkiye arasında 7 saat fark bulunmaktadır, buna göre Türkiye’de sabah saat 07:00 iken Washington’da 00:00’dır. Amerika Birleşik Devletleri kendi içerisinde 6 farklı zaman dilimine sahiptir bundan dolayı Amerika saat kaç araştırmasına göre;

  • Havaii
  • Alaska
  • Pasifik
  • Mountain
  • Merkez
  • Doğu şeklinde farklı zamanlar bulunmaktadır.

Amerika Türkiye Saat Farkı

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki zaman birimlerinin UTC’si Türkiye’de sırası ile UTC-10, UTC-9, UTC-8, UTC-7, UTC-6, UTC-5 şeklinde sıralanır. Türkiye ile eyaletler arasında zaman farkını hesap edebilmek için eyaletin ülkenin hangi bölgesinde yer aldığını bilmek gerekir.

2016 yılında Türkiye’nin kış saati uygulamasından çıkması ile birlikte iki ülke arasındaki saat farkı 1 saat artmış durumdadır, buna göre Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu zaman diliminde bulunan eyaletler ile Türkiye arasındaki saat farkı 8 saate çıkmıştır.

Central Tıme bölgesindeki eyaletler ile aradaki saat farkı 9, Mountain Time Zone dilimindeki eyaletler ile ise fark 10 saattir. Amerika Birleşik Devletleri’nin Pasifik Okyanusu tarafındaki eyaletler ile Türkiye arasında zaman farkı 11 saat, Alaska eyaleti ile 12 saat, Havai ile arasındaki fark 13 ila 14 saat arasındadır.

Amerika Birleşik Devletleri Konumunda Saat

Kasım ayı itibariyle kış saati uygulamasına geçen Amerika Birleşik Devletleri’nde saatler bir saat geri alınır. Türkiye’de kış saati uygulaması kaldırıldığından bu yana Amerika Türkiye saat farkı hesaplaması çok daha zor bir hale geldi.

Türkiye’nin Amerika’nın doğu kıyısı ile arasında 7, batı kıyısı ile arasında 11 ile 12 saat arasında değişen fark bulunmaktadır. Türkiye zaman olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne göre daha ileridedir.

Teksas Amerika Birleşik Devletleri Konumunda Saat

Texas ile Amerika Birleşik Devletleri başkenti Washington arasında 2 saat dilimi bulunmaktadır dolayısıyla Teksas Türkiye’nin 8 saat gerisindedir. Eyalette güneşin doğduğu saat 07:26, battığı saat ise 19:13’tür. Teksas ile New York arası 1 saat, Los Angeles ile iki saattir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×