Amerika Vize Form ve Dilekçe - Eraytur
Amerika Vizesi

Amerika Vize Form ve Dilekçe

Amerika kısa süreli seyahatinde bulunacak kişiler göçmen olmayan vize türlerinde başvuruda bulunurlar. Kısa süreli seyahatler için vize alınması isteniyorsa Amerika vize formu DS-160 online olarak doldurulmalı ve onay kodu alınmalıdır. Vize formu doldurulmadan, onaylanmadan Amerika vize randevusuna katılmak mümkün değildir. Formu doldurmak için ABD Konsolosluğu Elektronik Başvuru Merkezi’ne ulaşmak gerekir, ABD Büyükelçiliği İnternet sitesi üzerinden bu başvuru merkezine ulaşabilirsiniz. Uygulamaya girebilmek için kimlik numaranızı sisteme girmeniz gerekmektedir.

Yemen Vizesi Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Amerika Vize Form ve Dilekçe

Amerika vize formu DS-160’ı doldurabilmek için kişisel bilgilerinizin yer aldığı bazı belgeleri yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır. Bu belgeler şunlardır:

ABD vize başvuruları ne zaman başlayacak?

ABD Vize başvuruları açılmıştır. Pandemi sebebi ile giriş çıkışlarda hala bazı kısıtlamalar olsa da vize başvurunuzu işletebilirsiniz.

DS 160 formu nereden alınır?

DS160 göçmen olmayan vize talepleri için doldurulması gereken formdur. Konsolosluk internet sitesi üzerinden online olarak doldurulabilir.

Amerika vizesi nasıl alınır 2021?

Amerika vizesini alırken başvurularınızı bireysel olarak ya da aracı kurumlar üzerinden tamamlamanıza fırsat verilmektedir.

 • Pasaport
 • Seyahat yerleri listesi
 • Son 5 yıl içindeki seyahat edilen yerlerin listesi
 • Çalışma ve eğitim bilgileriniz
Vize formundan mutlaka doldurmanız gereken alanlar bulunmaktadır. Uygulamaya güvenlik sorusu belirleyerek, başlat düğmesine basarak ulaşabilirsiniz. Uygulama kimliği oluşturduğunuzda kendinize uygun zamanlarda formu tamamlayabilirsiniz. Formdaki bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır.

Amerika Vize Formu DS-160 Yer Alan Bilgi Alanları

Amerika Vize Formu DS-160 Yer Alan Bilgi Alanları

Amerika vize formu DS-160’ta yer alan kişisel bilgileri toplamak için sorulan sorular genel olarak dört grupta kategorize edilebilir. Vize formunda bulunan soruların kategorileri şu şekildedir:

 • Kişisel bilgiler- Kimlik belgenizde ve pasaportunuzda yer alan bilgilerden oluşan bu bölüm hatasız doldurulmalıdır. İkametgah adresiniz belirtilmeli, iletişim bilgileriniz verilmelidir. Seyahat amacı ve tarihleri de belirtilir.
 • Aile bilgileri- Amerika vize formu aile bilgilerinin verildiği sorular içerir. Ebeveynleriniz, eşiniz, ABD’de bulunan akrabalarınız hakkında bu bölümde bilgi verebilirsiniz.
 • İş ve Eğitim bilgileri- Meslek bilgileriniz ve eğitim bilgilerinizin sorulduğu bu alanda eksiksiz bilgiler vermelisiniz. Dil yeteneğinizin derecesi, öğrenim gördüğünüz okullar, özel eğitim alanlarınız belirtilmelidir.
 • Güvenlik bilgileri- Güvenlikle ilgili sorularda bulaşıcı hastalığınız olup olmadığı, fiziki ve psikolojik rahatsızlığınız bulunup bulunmadığı, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklarınızın varlığı sorgulanır. Yasadışı faaliyetleriniz, sabıka durumunuz, terörle bağlantınız, mali suçlarınız, insan kaçakçılığı suçlarına bulaşıp bulaşmadığınız kontrol edilir. Bu güvenlik alanında verilen bilgiler vize başvurusu için çok önemlidir.

Amerika vize formu içerisinde yer alan sorulara doğru yanıtlar verdikten sonra sisteme son 6 ay içerisinde çektirilmiş biyometrik özellikli bir fotoğraf yüklemeniz gerekir. Yükleyeceğiniz fotoğraf sistemin kabul ettiği dosya türlerinde olmalı ve 240kb boyutunu aşmamalıdır.

Fotoğraf sisteme yüklendiğinde bir onay işareti belirir. Fotoğraf yüklenmesinden sonra formu sisteme incelenmesi için gönderebilirsiniz. Bir sonraki aşamada elektronik imzanız ile onay verdiğiniz formu Başvuruyu İmzala ve Gönder butonundan yararlanabilirsiniz. Sistem başvurunuzu kabul ettiğinde bir onay cevabı alırsınız. Form Onay sayfasının bir çıktısını almanız gerekir. Form onay sayfasını Konsolosluk randevusunda ve mülakatında yanınızda bulundurmanız zorunludur. Form doldurmak için bir ücret ödenmez ve onay tarihinden sonra 30 gün geçerlidir.

Amerika Vize Dilekçesi

Amerika Vize Dilekçesi

Amerika vize formu doldurulduktan sonra Amerika Vize Dilekçesi hazırlanmalıdır. Bu dilekçede talep edilen vize türü belirtilir, vize başvurularında önemli bir adımdır. İngilizce olarak yazılacak dilekçede şu bilgiler verilerek ıslak imza ile dilekçe imzalanır:

 • Dilekçe Konsolosluğa hitaben yazılır.
 • Tarih, İsim-Soy isim ve Pasaport numarası belirtilmelidir.
 • Seyahatin amacı ve gezinin tarihleri yazılmalıdır.
 • Ulaşım ve konaklama bilgileri verilmeli, rezervasyonlar ek belgelerle desteklenmelidir.
 • Seyahat masraflarının karşılanma yöntemi belirtilmeli, bir sponsor mevcutsa sponsorun bilgileri verilmelidir.
 • Seyahatiniz bittiğinde ABD’den ülkenize döneceğinize dair garanti verilmeli ve ülkedeki iş, aile gibi kalıcı bağlarınızın olduğunu destekleyen belgeler sunulmalıdır.
 • Çalışanlar ve işverenler güncel şirket bilgilerini ve çalışma pozisyonlarını belirtmelidir.
 • Ticari vize dilekçelerinde şirketin antetli kağıdı kullanılmalı, yetkili imzası ve kaşesi taşımalıdır. Bu dilekçede iş seyahatinin ayrıntıları, ABD şirketinin bilgileri verilir.
Amerika vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/amerika-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Amerika Vizesi Başvuru

Amerika vizesi başvuru işlemlerinde hem konsolosluk hem de aracı kurum sayesinde süreci tamamlayabilirsiniz. Turistik başta olmak üzere farklı birçok kategori söz konusudur.

Amerikan Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Konsoloslukların online şekilde hizmet verdiğin, bunu çok sınırlı personel ile yaptıklarını ve sadece randevu sağladıklarını söylemek lazım. Ne zaman açılacağı konusundaki en iyimser tahmin ise bu yılın sonbahar ayıdır.

ABD Vize Başvurusu

Amerika vize başvurusu, özel tanımlanmış olan formun doldurulması ve aynı zamanda belgelerin sunulmasının sonrasında tamamlanır. Bunun için parmak izi vermek, mülakat sırasında hazır bulunmak esastır.

Amerikan Konsolosluğu Duyuruları

Amerikan konsolosluk duyuruları kapsamında şu an için ABD’nin vize vermediğini görmekteyiz. Bu durumun ne zamana kadar devam edeceği ise net değildir.

Amerika Vize Randevu

Amerika vize randevusu alınabilir. Genellikle 6 ay ya da 1 sene sonrasına randevu verilmektedir. Bu durumun nedeni ise pandeminin olumsuz etkileridir.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak

Konsolosluk açılma tarihi bu sene içinde sonbahar veya 2022 yılının başı olarak açıklanmış olsa da, bu noktada bir netlik yoktur.

Amerika Vize Başvurusu Ne Zaman Açılacak

Çok kısa bir zaman içerisinde başvuru alımı beklenmiyor. Ancak randevu oluşturabilirsiniz. Bu da 6 aydan 1 sene sonrasına kadar farklılık gösterebilmektedir.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Başvuru sürecine dair net olan tek şey, randevuların açık olduğudur. Fakat daha önceden olduğu gibi bunun hemen verilmesi gibi bir durum yoktur. Bazıları 6 ay sonrasına bir kısmı ise 1 yıla randevu alabilmektedir. Vize almak isteyen kişilerin beklemesi devam etmektedir.

Amerika Vizeleri Durdurdu

Amerika, hem dünyanı hem de ülkemizi etkileyen covid pandemisi nedeniyle vize vermemektedir. Ancak sadece randevu alımı gibi bir durum vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×