Amerika Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Amerika Vizesi

Amerika Vize Reddi ve Çözümü

Amerika Göçmen ve Göçmen olmayan vize türlerinde yapılan vize başvuruları, Konsolosluk ve Büyükelçilik vize departmanca özenle incelenir ve bu inceleme sonunda Amerika vize reddi kararı verilebilir.

Amerika vize reddinin nedenleri birçok ülke vize başvurularının kabul edilmeme nedenleriyle benzerlik göstermektedir.

Vize başvurusu için gerekli evrakların hepsinin tamamlanması vize başvurusunun kabul edileceği garantisi sağlamaz. Vize yetkilileri kısa süreli ve uzun süreli, Göçmen olmayan ve Göçmen vizelerinde yapılan başvuruları ve vize başvuru dosyalarını titizlikle incelemekte ve vize alınıp alınamayacağına karar vermektedir.

Amerika Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Amerika vizeleri için başvurulan vize türlerinde yapılacak vize işlemleri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Amerika Vize Reddi kararının verilmemesi için tüm evraklar tamamlanmalı, doğru beyanlar verilmelidir.

Amerika Vize Reddi kararı çıkmasında en önemli rol oynayan kriterler şöyle sıralanabilir:

  • Yalan beyan ve eksik verilen belgeler- Amerika vizeleri için verilen gerekli evraklar eksik bulunmamalıdır. Her vize türüne özgü evraklar bulunmaktadır, bu evrak listeleri vize başvuru merkezlerinden bir liste halinde alınabilinir ve uzman danışmanlar eşliğinde doğru bir şekilde hazırlanması sağlanır. Belgelerdeki bilgiler tamamen doğru olmalıdır, yalan beyan ve evrakta sahtecilik ciddi bir suçtur. Vize başvuru dosyasına eklenen her evrak titizlikle incelenmekte ve Amerika vize başvuru formu ve dilekçede verilen bilgilerle tutarlılığı kontrol edilmektedir.
  • Mali durumun uygun bulunmaması- Vize başvurusunda bulunan kişinin finansal durumu vize vermek için uygun bulunmayabilir. Düzenli bir gelire sahip olmamak, sponsorun garanti mektubu sunmaması, vize başvurusu yapan kişinin banka hesap hareketleri bulunmaması, banka hesabında yeterli bakiye olmaması, uçak ve otel rezervasyon tutarlarının banka bakiyesinden yüksek olması finansal yetersiz olarak görülür. Amerika’da kalınacak süre içinde yapılacak harcamalar ile kişinin banka hesabındaki bakiye de tutarlı olmalıdır.
  • Amerika vize başvuru formunun DS-160 hatalı ve eksik doldurulması- Amerika vize başvuru formu online olarak İngilizce doldurulur ve onaylanır. Bu formdaki bilgiler diğer belgelerle desteklenecek şekilde doğru olarak verilmelidir. Başvuru formu ve diğer belgeler arasındaki çelişkiler Amerika vize reddi kararına neden olabilir.
  • Güvenlik tehditi oluşturma- Vize başvurusunda bulunan kişinin sabıka kaydı temiz olmalıdır, diğer seyahatlerinde işlediği suçlar incelemeye tutulur. Ağır suç işleyenler güvenlik tehditi olarak algılanır. Amerika’da kamu düzenini bozacak kişilerin vize başvuruları kabul edilmez. Organize suçlar ve insan kaçakçılığı, uyuşturucu ve silah kaçakçılığına karışanlar ABD sınırları içine kabul edilmez. Bulaşıcı hastalıkları ve ağır sağlık sorunları bulunanlar da kamu sağlığı için tehdit olarak görülür. Tedavi amaçla gelenler dışında Amerika vize başvurusu yapan kişiler sağlıklı olmalıdır.
  • Seyahat amacını ve gerekli evrakları tutarsız hazırlama- Amerika vize türleri seyahat amacına göre belirlenir. Talep edilen vize türü ile seyahat amacı tutarlı olmalıdır. Turistik vize için verilen vize başvuru evrakları ile Ticari vize için verilen vize başvuru evrakları farklıdır. Bu yüzden ABD seyahatinin amacı doğru olarak belirtilmeli ve başvurulan vize türü doğru seçilmelidir.

ABD Vize Reddi Çözümü

ABD Vize Başvurularını sonuca bağlamak sadece ABD dış temsilciliklerinin yetki alanındadır. Vize reddi kararı vize başvurusunda bulunan kişiye bir mektupla iletilir ve vize başvuru reddi nedeni açıklanır. Vize reddi kararına belirtilen tarih içinde itiraz hakkı mümkündür, itiraz sonucu karar değişmez ise temyiz yolu açıktır.

Vize reddi kararından sonra tekrar ABD vize başvurusu yapılabilir, her başvuruda vize ücreti tekrar ödenir. Ret edilen başvuruların vize ücretleri geri iade edilmez.

Amerika vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/amerika-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Amerika Vize Reddi ve Çözümü

Amerika vize şartları birden fazla yapılan başvurular ve bir o kadar da gelen ret cevapları ile vatandaşlar zorlu süreçlerden geçmektedir.

Belirlenen şartların eksizsiz olarak tamamlanması gerekir. Tüm evrakların hazırlanması bazen yeterli olmamakta ve yine her şey uygun olsa bile vizeniz için onay çıkmamaktadır.

Bu konular da kişilere destek olabilecek vize merkezleri, sürekli ret cevabı ile karşılaşanların imdatlarına yetişir niteliktedirler. Bu merkezler içinde de başvuracağınız merkezlerin konu ile ilgili tecrübeli olmaları gerekir. Tüm evrak hazırlama işlemlerinizde size destek olacaklar ve mülakatlarınıza da sizi hazırlayacaklardır.

Amerika Vize Reddi ve Çözümü S.S.S.

Amerika Vize Reddi
Amerika vize başvurusu, başvuru tarihinden sonra 1 ay içerisinde olumlu veya olumsuz yönde açıklanır. Amerika vize reddi genellikle evraklarda eksiklik veya yanlışlık olmasından kaynaklanır. Vize başvuru formlarının doğru bilgilerle doldurulması ve tüm evrakların doğru olmasına dikkat edilmelidir.
Amerika vizesi neden reddedilir?
Seyahatin bittiği tarihten sonra ülkeye dönüşü beyan etmeniz önemli. Çünkü beyan edilmeyen bilgilere ve eksik belgelere karşı vize reddine karar verilir.

Bir Yorum

  1. cok guzel anlatmissiniz fakat konsolosluk sitesinde itirazimi yapacagim online adresi bulamadimitirazimi yapacagim online adresi bulamadim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×