Amerika Vizesi: En iyi Vize Rehberi 2022 - Eraytur
Amerika Vizesi

Amerika Vizesi: En iyi Vize Rehberi 2022

Amerika vizesi için 2022 eksiksiz oluşturulmuş bir rehberdir. Bu rehberde Amerika vize başvurusu hakkında herşeyi inceleyebilir ve eksiksiz bir başvuru yapabilirsiniz.

ABD Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Birleşik Devletleri, uluslararası ilişkilerde yaygın kullanımı ile Birleşik Devletler, genel olarak kullanılan adıyla Amerika, Kuzey Amerika’da kuzeydeki komşusu Kanada ve güneydeki komşusu Meksika arasında bulunan dünyanın en gelişmiş ülkesidir. ABD elli eyaletten ve bir federal bölgeden oluşur, federal anayasal bir cumhuriyettir.

Zimbabve Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Amerika Vizesi: En iyi Vize Rehberi 2021

 

Yüzölçümü 9,8 milyon  km2 olup yeryüzünde kapladığı alan bakımından dünyanın üçüncü en büyük devletidir. Dünyanın da en kalabalık üçüncü ülkesi olan Birleşik Devletler 328 milyon insanın yaşadığı bir ülkedir.

ABD vize nasıl alınır 2021?

ABD vizesi almak için ABD konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurmanız ve konsolosluktan randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde gerekli belgeleri vize merkezine teslim etmeniz ardından başvurunuz tamamlanır.

Amerika vizesi ne kadar 2021?

ABD vize ücreti, başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik gösterir. ABD vizesi için 2021 yılında belirlenen vize harcı 160 dolardır.

2021 Amerika vize veriyor mu?

Amerika, 2020 yılında pandemi sebebi ile vize işlemlerini durdurmuştu. 2021 yılında ise ülke, yabancı uyruklu kişilere vize vermeye başlamıştır. Vize almak için ülkeye gitme amacınıza göre bir vize türüne başvuru yapmanız gerekir.
Federal bölgede bulunan Washington D.C. devlet başkenti iken en kalabalık şehir New York’tur. Belli başlı şehirleri arasında Los Angeles, Chicago, Houston, Dallas, Philadelphia bulunur. En çok göçmen alan ülke statüsünde bulunan ABD, her yıl 67 milyon turist tarafından  ziyaret edilir. Fransa’dan sonra en çok turistin seyahat ettiği ikinci ülkedir.

ABD Vize Koşulları

ABD Vize Koşulları

Amerika Birleşik Devletleri, göçmenlik yasası uyarınca Amerika vize tipine göre vize başvurularını kabul etmektedir. Birleşik Devletler vize koşulları uyarınca Türkiye Cumhuriyeti için pasaport ayrımı bulunmamaktadır. Vize koşullarını yerine getiren Umuma Mahsus (Bordo pasaportlu), Hizmet (Gri pasaport), Hususi (Yeşil pasaport) ve Diplomatik (Siyah pasaport) pasaport sahipleri Amerika’ya giriş hakkına sahip olurlar.

Amerika vizesine başvurmak isteyen kişiler seyahat amaçlarına göre başvuracakları vize türünü belirler ve yetkili konsolosluklarda vize mülakatına girerler. Vize türü için istenen gerekli evraklarını tamamlayan kişiler, parmak izi prosedürünü yerine getirir ve mülakat sonucu olumlu bir onay alırlarsa vizeli pasaportları belirttikleri adreslere posta yolu ile gönderilir. Vize yenileme işlemi dışında, vize başvurusunda bulunan kişiler vize randevusuna ve mülakata şahsen katılmak zorundadır.

ABD vizeleri genellikle 10 yıl süreli olarak verilmektedir, fakat bu ülkede 10 yıl kalabileceğiniz anlamına gelmez. Amerika’daki kalış süreniz gümrük memurları tarafından belirlenmektedir.

Göçmen olmayan vize türlerinde ülkede 6 aydan fazla kalınmasına izin verilmez. Vize türüne göre ülkede kalış tarihleriniz değişir, seyahat amaçlarında değişiklikler olursa bu durumda vize türünün güncellenmesi gereklidir.

ABD Vize Türleri

ABD Vize Türleri

Amerika vizeleri genel olarak iki kategoriye ayrılır; Göçmen Vizeleri ve Göçmen Olmayan Vize Türleri. Göçmen olmayan vize türlerine başvuran kişilerin Türkiye’de bir ikametgahı olması ve aile, iş, okul gibi bağları bulunması istenir. Vize başvurularında bu kişisel bilgiler titizlikle incelenir ve vize başvurusu yapan kişilerin seyahatleri sonrası Türkiye’ye dönmesi beklenir.

Amerika vize kategorileri şu şekilde tanımlanır:

 • A/G Diplomatik, Resmi vizeler
 • B1/B2-Turistik vizeler, Ticari vizeler, Tedavi amaçlı vizeler
 • C-Transit geçiş vizeleri
 • D-Mürettebat vizeleri
 • E1/E2-  Tüccar-Yatırımcı vizeleri
 • F1/F2-M1/M2- Akademik ve dil öğrencileri, Mesleki ve Akademik olmayan eğitim vizeleri
 • J- Değişim programı vizeler
 • H/L/O/P/Q/R- Geçici İşçi, Stajyer, Çalışma vizeleri, Olağanüstü yetenek vizeleri, Dini görevli vizeleri
 • I- Basın mensubu ve Gazeteciler için verilen vizeler
 • Göçmen vizeleri

Amerika’ya kısa süreli turistik seyahatlerde bulunan kişiler B tipi vizelere başvurmak durumundadır. Vize başvurularında bulunanlar seyahat amaçlarına uygun vize türlerine başvurmak zorundadır.

Amerika Vize Başvuru Formu-DS 160 Formu

Amerika Vize Başvuru Formu-DS 160 Formu

Amerika Birleşik Devletleri Vize Başvuru Formu elektronik ortamda doldurulan DS-160 formudur. Vize başvurularında bulunanların ilk yapması gereken bu başvuru formunu doldurmaktır. Form online olarak Amerikan Konsolosluğu’nun İnternet sitesinden doldurulabilir, eksiksiz, İngilizce ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulan formdaki bilgiler dikkatle incelenir.

Elektronik imza ile onaylanan formda Türkçe karakterler kullanılmaz, isteğe bağlı  bölümlerin boş bırakılması sorun teşkil etmezken, pasaport bilgileri kesinlikle eksiksiz ve doğru olmalıdır. Vize başvuru formu doldurma işlemi başvuru işlemlerinden 3 gün önce muhakkak doldurulmalıdır. Başvuru formunun bir çıktısı alınarak vize randevusunda ilgili görevliye verilmesi zorunludur.

Başvuru formunda elliye yakın soru bulunur, bu sorulara verilecek yanıtlar verilmesi gereken evraklardaki bilgilerle çelişemez. Bu yüzden form dikkatle ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Vize başvuru sahibiyle ilgisi olmayan bölümlere “geçerli değil” ibaresi İngilizce olarak girilir (does not apply). Form doldurulduktan sonra Vize Randevusu aşamasına geçilir.

Amerika kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/amerika-vize-form-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

ABD Vize Randevusu

ABD Vize Randevusu

Amerika vize başvuru formu DS-160 formu doldurulduktan ve online olarak vize ücreti ödendikten sonra talep edilen vize türüne göre istenen evraklar tamamlanır ve vize randevusu alınır. Online alınan vize randevusunun bir çıktısı randevu günü konsolosluğa gidildiğinde vize başvuru sahibinin yanında olmalı ve istendiğinde yetkililere teslim edilmelidir.

Vize randevusunda her vize türü için parmak izi prosedürü bulunmaktadır. Sırası gelen başvuru sahipleri evraklarını ve parmak izlerini verdikten sonra mülakat için beklerler. Ebeveynlerinden biri Amerikan pasaportuna sahip olan 14 yaş altı çocuklar ve daha önce Amerika vizesi almış olan 80 yaş üstü kişiler mülakattan muaftır.

Konsolosluktaki yoğunluğa göre randevu günleri ayarlandığından vize başvuru sahipleri seyahatlerinden 8 hafta önce vize başvuru işlemlerini başlatmalıdırlar. Göçmen olmayan vize türlerinde Ankara Amerikan Büyükelçiliği’nden ve İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu’ndan randevu alınabilir.

Abd Vize Başvuru

Abd vize başvuru işlemleri randevu sistemi üzerinden yapılır. Vize alacak kişiler öncelikle vize başvuru formunu doldurmalı ve randevu almalıdır. ABD konsolosluğunu arayarak da vize randevusu alabilirsiniz.

Abd vizesi başvuru ABD konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine yapılır. Başvuru yapacak kişiler, seyahat planlarından 8 hafta öncesinde vize randevusu alarak işlemlerini gerçekleştirebilir.

Amerika online vize başvurusu yapmak için konsolosluk tarafından yayınlanan formların doldurulması gerekir. Bu formlar, DS-160 veya DS-117 gibi farklı isimlerle açılır. Her bir form, vize türüne göre açıldığı için ülkeye gitme amacınıza göre bir başvuru formu doldurmanız gerekir. Bu formları online olarak doldurabilir ve vize başvurusu için randevu alabilirsiniz.

Amerika vize başvuru işlemleri için vize merkezlerine yetki vermiştir. Randevu tarihinde, vize için istenen evrakları vize merkezine verebilir ve vize harcını ödeyerek başvuru yapabilirsiniz.

Amerika vize başvurusu yapacak kişilerin ABD konsolosluğundan randevu alması zorunludur. Randevu almak için online başvuru formu doldurabilir ve konsolosluğu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Amerika vize başvurusu 2021 yılında yapılmaktadır. Seyahat, aile birleşimi veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapmak için konsolosluğa müracaat etmeniz gerekir.

Amerika vize başvurusu için gerekli evraklar: güncel pasaport, pasaport fotokopisi, vize başvuru formu çıktısı, vize talep dilekçesi, kimlik fotokopisi, gelir belgeleri ve vize türüne göre istenen ek belgelerdir.

Amerika vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler, ülkeye gitmeden 6 hafta öncesinde vize işlemlerini gerçekleştirmek için randevu almalıdır. Randevu alan kişilerin hazırlaması gereken güncel evrakların listesi ABD konsolosluğu tarafından yayınlanır.

Amerikan vizesi başvuru ücreti 2021 yılı için 160 dolar olarak belirlenmiştir. Başvuru yapan kişiler vize ücretini online olarak ödeyebilir. Bununla birlikte vize başvuru merkezi ücreti ve evrak ücreti gibi masraflar da vardır.

Amerikan vize başvuru işlemleri için randevu tarihi ortalama 2 hafta sonraya verilir. Vizelerin verilme süresi ise vize türüne göre değişiklik gösterir. Amerika vizesi başvurusu en geç 4 hafta sonra açıklanır.

Amerika Vize Ücreti 10 Yıllık

Amerika, geçerlilik süresi uzun olan vizeler vermektedir. Amerika vize ücreti 10 yıllık hesaplaması yapılırken standart vize ücreti olan 160 dolar üzerinden hesaplanabilir.

Amerika vize ücreti 2020 yılında belirlenen fiyatlar, 2021 yılında da geçerlidir. Vize türü ve geçerlilik süresi fiyatların değişmesine sebep olur. Amerika standart vize ücreti 160 dolar ile 268 dolar arasındadır.

Amerika vize ücretleri verilen vize türü ve geçerlilik süresine göre belirlenir. Temel olarak 160 dolar üzerinden hesaplanan vize ücretleri 10 yıllık gibi sürelerle verildiğinde fiyatlar, standart fiyat üzerinden hesaplanır.

ABD vize ücreti 2021 yılında değişmemiş ve 2020 yılında belirlenen ücret üzerinden ödeme alınmaktadır. Ülkeye gitmek isteyen kişiler, vize başvurusu yaparken 160 dolar vize harcı ödemelidir.

Amerika Green Card çekilişi ile ülkesine her yıl birçok yabancının gelmesini sağlar. Çekilişi kazanan kişilerin vize başvurusu yapması zorunludur. Green Card vize ücreti 220 Amerikan dolarıdır.

Amerika öğrenci vize ücreti iki farklı şekilde ödenir. Vize harcı olan 160 USD online olarak randevu alırken ödenmektedir. Sadece öğrenci vizesi almak isteyen kişilerin ödemesi gereken SEVIS ücreti 350 USD’dir.

Amerika turist vizesi ücreti başvuru formu doldurulduktan sonra Amerikan doları üzerinden online ödenebilir. Vize ücreti 2021 yılı için 160 dolar olarak belirlenmiştir.

Amerika vizesi nasıl alınır: Amerika vizesi almak için vize başvuru formunun doldurulması ve vize harcının ödenmesi ile randevu alınır. Randevu tarihinde gerekli evraklarla birlikte konsolosluğa veya vize merkezine müracaat edilmesi gerekir.

ABD Vizesi İçin Gerekli Evraklar

ABD Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika Vize başvurusunda talep edilen vize türüne göre ve kişisel-mesleki duruma göre istenen evraklar değişmektedir. Her vize türü için geçerli olan genel evraklar bulunmaktadır.

Tüm vize türleri için istenen genel evraklar şunlardır:

 • Pasaportlar- Son on yıl içinde alınmış 2 sayfası boş olan pasaportların asılları ve renkli sayfa fotokopileri yetkililere sunulmalıdır. Pasaportun 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. Eski pasaportlarda alınmış Amerikan vizesi varsa bu sayfaların fotokopileri de başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Kimlik belgeleri- Nüfus cüzdanının ve kimlik kartının önlü arkalı fotokopileri renkli olarak hazırlanmalıdır. Evli çiftler evlilik cüzdanlarının fotokopilerini vermelidir.
 • Amerikan Vize Başvuru formu- DS-160 başvuru formu online olarak doldurulmalı, elektronik imza ile onaylanmalı ve bir çıktısı alınarak randevu esnasında yetkililere verilmelidir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Biyometrik fotoğraflar 35mmx45mm boyutlarında olmalı, beyaz arka fonda çekilmelidir. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmez. Bir fotoğraf başvuru formu için online yüklenmek üzere taranmalıdır.
 • Otel ve ulaşım rezervasyonları- ABD seyahatinin uçak biletlerinin ya da rezervasyonlarının bilgileri belgelendirilmesi olumlu bir yaklaşımdır. ABD’de yaşayan aile bireylerinden alınacak davet mektubu da başvurularda avantaj sağlar.
 • Mali durumu gösteren belgeler- Banka hesap hareketlerinin onaylı örnekleri, taşınmazların tapu fotokopileri, faiz ve kira gelirleri ve diğer gelirleri gösteren belgeler başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • 14 yaşından küçük çocuklar nüfus cüzdan fotokopilerinin yanı sıra her iki ebeveyninin geçerli Amerikan vizelerinin ve biometrik sayfalarının fotokopilerini sunmalıdır.

Vize türlerine göre ve mesleki durumlara göre istenen belgeler şunlardır:

 • B1/B2 Turistik ve ticari vizeler için son bir yıl içinde üniversite mezunu olan kişilerden transkript istenir.
 • B2 tedavi amaçlı vizeler için Amerika’daki doktordan rapor ve tedavi prosedürlerini gösteren belgeler, tedavi süresi ve masraflarını gösteren belgeler, ön ödeme dekontları, sağlık raporu istenir.
 • B1 Ticari vize için başvuranlar şirket bilgilerini, iş yeri sahipleri ve çalışanlar mali durumlarını gösteren belgeleri başvuru dosyalarına eklerler(Vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi fotokopisi, oda sicil kaydı, banka hesap dokümanı, imza sirküleri, maaş bordroları, görev ve izin belgeleri).
 • F1/F2-M1/M2 Eğitim vizeleri için okulca verilen SEVIS kaynaklı I-20 Formu, SEVIS ödeme makbuzu, transkript, ABD eğitim kurumlarından davet mektubu, askerlik durumunu gösteren belge, F2 ve M2 vize türleri için eş ve çocukların kişisel ve mali durumlarını gösteren belgeler.
 • Amerika Ticari ve Yatırımcı vizesi için DS-156E Formu ve G-28 formu, vize talep dilekçesi, şirketin beş yıllık iş planı, son üç yılın vergi beyanı, şirket tescil belgesi, faaliyet belgesi, ticaret kanıtını gösteren belgeler.

Diğer istenilen ek belgelerin bilgisine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür.

Amerika vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/amerika-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

ABD Vize Ücretleri

ABD Vize Ücretleri

ABD vize ücretleri talep edilen vize türüne göre değişmektedir. Vize ücretleri için ödenen konsolosluk bedelleri haricinde vize başvuru merkezi hizmetleri için de ek bir bedel ödenmektedir.

Amerikan Vize türüne göre talep edilen konsolosluk harçları şöyledir:

 • B Turistik seyahat, ticari, tedavi amaçlı vizeler                                                                 
 • C Transit geçiş vizeleri
 • D Mürettebat vizesi
 • F Akademik öğrenci vizesi                                                                                                         160 USD
 • M Akademik olmayan öğrenci vizesi
 • I Basın mensubu vizesi
 • J Değişim Programı vizesi
 • H Geçici İşçi Stajyer Vizeleri                                                                                                     
 • Olağanüstü Yetenek Vizesi
 • P Sporcular, Sanatçılar ve Eğlence Sektörü                                                                        190 USD
 • Q Uluslararası Kültürel Değişim vizesi
 • R Dini Görevli
 • L Şirket içi transfer
 • E1 Anlaşmalı Tüccar vizesi                                                                                                        
 • E2 Anlaşmalı Yatırımcı vizesi                                                                                                      265 USD
 • K Amerikalı kişinin nişanlısı veya eşi
Amerika vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/amerika-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

14 Yaşından Küçükler İçin ABD Vizesi

Amerika’ya seyahat edecek 14 yaşından küçük çocukların vize başvuruları için görüşmeye katılması zorunlu tutulmamıştır. 14 yaşından küçükler için ABD vizesi için parmak izi verme gibi işlemler için randevu almayabilir. Ebeveynlerin çocukları yerine vize randevusu alması ve görüşmeye gitmesi mümkündür.

Amerika’ya seyahat edecek çocuklar için vize başvurularının Amerika konsolosluğuna yapılması gerekir. Amerika vize başvuruları ne zaman başlayacak: Amerika vize başvurusu, seyahat planından 8 hafta önce yapılabilir.

14 yaşından küçük çocukların konsolosluktan alması gereken randevulara ebeveynleri gidebilir. Bunun için gerekli belgeleri konsolosluk tarafından yetki verilen vize merkezlerine teslim edebilirsiniz. Amerikan Konsolosluğu ne zaman açılacak: Amerikan konsolosluklarından vize randevusu Pazartesi ve Perşembe günleri arasında 16.00-17.00 saatlerinde alınmaktadır.

Çocuklar için Amerika vizesi almak isteyen ebeveynler, geçerli pasaport sahibi olmalı, 1 adet biyometrik fotoğrafla birlikte randevu tarihinde konsoloslukta bulunmalıdır. Turistik, eğitim, aile birleşimi gibi farklı vize türleri için istenen ek belgelerin de randevu tarihinde teslim edilmesi gerekir.

Amerika vize başvurusunun seyahat planından en az 1 önce yapılması gerekir. Amerika vize son durum duyurularına göre güncel evrak listelerinin takip edilmesi ve çocuklar için istenen evrakların tümünün randevu tarihinde hazır olması önemlidir.

Amerika, virüs salgını sebebi ile vize işlemlerini 2020 yılında durdurmuştur. Konsolosluklar ne zaman açılacak: 2021 yılında çocuğu ile birlikte Amerika’ya seyahat etmek isteyen kişiler, başvurularını konsolosluktan randevu alarak gerçekleştirebilir.

Amerika Vizesi Alanların Yorumları

Amerika vizesi başvurularının şartları ve gerekli evrakları, yıllara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle vize başvurusu yapacak kişilerin Amerika vizesi alanların yorumları doğrultusunda hareket etmesi, vize reddi almasına sebep olabilir.

Amerika’ya gidecek kişiler, gitme amacına göre bir vize türüne müracaat etmelidir. Amerika’ya hangi vizeyle gidilir: Amerika vize türleri; Green Card, Erasmus, eğitim, çalışma, ticari ve seyahat olarak farklı sınıflara ayrılmıştır.

Amerika vizesi başvurusunda bulunanlar, mülakata girerek vize alabilir. Vize mülakatında sorulan sorular hakkında önceden bilgi alabilir, hazırlık programı sunan merkezlerden yardım alabilirsiniz.

Amerika vizesi yorumlar mülakat aşamasında sorulan sorular hakkında bilgi almanıza olanak sağlar. Mülakata giren kişilerin deneyimlerini izleyebilir ve öncesinde hazırlık yaparak mülakatı daha kolay geçebilirsiniz.

Amerika vize başvuru sonuçları olumlu veya olumsuz yönde açıklanır. Belgelerin eksik veya yanlış olması, finansal sebepler gibi etkenler Amerika vize reddi sonucuna sebep olabilir. Vize reddi alan kişiler, hatalarını gidererek yeniden vize başvurusunda bulunabilir.

10 yıllık Amerika vizesi ile ne kadar kalınır: 10 yıllık Amerika vizesi, ülkede en fazla 6 ay süreyle konaklanmasına izin verir. 10 yıl, vizenin geçerlilik süresidir.

Abd vizesi almak zor mu: ABD vizesi almadan önce başvuru hakkında bilgi sahibi olmak, evrakların doğru bir şekilde hazırlanması ve şartlara uyulması halinde vize almak zor değildir.

Amerika’ya sadece seyahat amaçlı gitmek için alabileceğiniz turistik vize, şartları en hafif olan vize türlerinden biridir. Amerika turist vizesi ile ne kadar kalabilirim: Bu vize süresi sabit değildir ve memurlar tarafından belirlenir. Ülkede en fazla 180 gün kalınmasına izin verilmektedir.

Amerika Vizesi Sık Sorulan Sorular

Amerika Vizesi Sık Sorulan Sorular

Amerika vizesi nasıl alınır?

Amerika vizesi önce konsolosluğun resmi sitesinden ds 160 formu doludurlmalı, sonrasında online randevu alınarak vize başvurusu için gerekli evrakların randevu günü konsolosluğa şahsen sunulması ile alınabilir.

Amerika vizesi ne kadar?

Amerika vize ücretleri en çok başvurulan turistik ve ticari vize başvuruları için 160 Amerikan dolarıdır.

Amerika turist vizesi nedir?

Amerikaya turistik vize seyahatin de bulunacak olanlar B2 turist vize başvurusun’da bulunmalıdırlar. Turist vize başvurusunda seyahat planlarınızı da dosyaya eklemeniz gerekmektedir.

Amerika Vizesi

ABD vize randevu sistemine girerek, internet üzerinden başvuru kabul etmektedir. Vize işlemlerinizi turistik, iş, eğitim ve ziyaret amacını belirterek vize formuyla birlikte göndermelisiniz. Schengen vizenizin olması bir artıdır.

Abd Vize

Abd vize işlemleri, dünyanın tümünü etkisi altına almış olan pandemi nedeniyle önce durdurulmuş daha sonra ise yavaşlatılmıştır. Bundan dolayı seyahat planı olan kişilerin buna göre hareket etmesi şarttır.

Amerikan Konsolosluğu Neden Sürekli Açık Değil?

Konsolosluk çalışanlarının sayısının azaltılmasından dolayı işlemlerde bir yavaşlama söz konusudur. 2021 yılının sonu ya da 2022 yılının başına kadar sürecin bu şekilde devam etmesi gündemdedir.

Amerika Vize Son Durum

Vize alımında son durum, başvurularının alındığı yönündedir. Ancak bu konuda bir yavaşlama söz konusu olduğu için 2021 için 2022 yılına kadar randevu oluşturulmaktadır.

Amerika Vize Randevu

Vize randevu işlemlerini hem aracı kurum hem de konsolosluk üzerinden yapabilirsiniz. Pandemi dolayısıyla yüz yüze mülakatların 2022 senesine sarkması söz konusudur.

Abd Vizesi

Abd vizesi, gerekli formun doldurulması, belgelerin hazırlanması sonrasında verilir. Aynı zamanda konsoloslukta mülakat için hazır olmak şarttır.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Vize başvuruları alınsa da, bunun gecikmeli olduğunu söylemek lazım. 2020 yılında başvuranlar için en erken 2021 yılına gün verilmiştir. 1 yıl gecikmeli olarak süreç devam etmektedir.

Amerika Vizeleri Neden Gecikiyor?

Abd şu an için sadece başvuru kabul etmekte ancak vize randevusu geç bir tarihe vermektedir. Sadece burada okula giden kişiler için istisnai olarak randevunun öne alınması söz konusudur.

Amerikan Konsolosluğu Vize

Amerikan Konsolosluğu vize işlemleri için başvuru kabul eder ve bunu sadece online bir şekilde yapar. Fakat randevular geç bir zaman dilimine verilir. Türkiye’ye özgü bir durum değildir.

Amerikan Vizesi

Amerika vizesi Türkiye’den Amerika Birleşik Devletleri içerisinde girmenizi sağlayan konsolosluk tarafından onaylı giriş iznidir. Amerika içerisinde kalacağınız süreye ve nedeninize bağlı olarak alabileceğiniz 15 farklı vize türü bulunuyor.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Günümüzde vize işlemleri daha çok konsoloslukların web sitelerinden gerçekleşiyor. Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu olan tr.usembassy.gov adresinden başvuru formunu doldurmalısınız. Form doldurma işleminizi ardından online randevu alarak evraklarınızı teslim edebilirsiniz.

ABD Vize Ücreti Ne Kadar?

ABD vize ücreti temelde 160 Amerikan Dolarıdır. Ancak banka kesintileri ve komisyon ile toplamda 180 Amerikan Doları oluyor. Ödemeler de yine online olarak banka üzerinden gerçekleştiriliyor.

Amerikan Vizesi Alınıyor Mu?

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde herhangi bir nedenden bulunmanız gerekiyorsa vize almanız zorunludur. Vize işlemleri gidiş nedeninize bağlı olarak kesintisiz devam ediyor. Türk Vatandaşları için pasaport ayrımı bulunmaksızın vize verilir.

ABD Vize Başvuruları Açık Mı?

Evet, ABD vize başvuruları günümüzde hala açık. Vize işlemlerinizi Amerika Konsolosluğu içerisinde Pazartesi’den Cuma’ya kadar tamamlayabilirsiniz. Vize mülakatlar ise yalnızca randevu ile yapılıyor.

Amerika Turist Vizesi Nedir?

Amerika turist vizesi aile ziyareti, turistik ya da tedavi amaçlı gerçekleştirilen kısa süreli vize türüdür. Amerika turistik vizede iki farklı tür sunuyor; B1 ve B2. B1 vize daha çok kişilerin turistik ziyaretlerinde verilen vizedir. B2 ise kısa süreli iş gezisinde bulunan kişilere verilir.

Amerikan Konsolosluğu Ne Zamanlar Açık?

Amerikan Konsolosluğu günümüzde açıktır ve Pazartesi – Cuma günleri arasında 07:45’ten 16:30’a kadar hizmet veriyor. Ancak sınırlı sayıda işlem yapıldığı için randevu tarihleri ileri tarihler olacak şekilde veriliyor.

Amerikan Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Amerikan vizesi işlemlerinizi tamamlamak için alacağınız Konsolosluk randevularını internet üzerinden alabilirsiniz. Tr.usembassy.gov adresinde randevu alma bölümü bulunuyor. Site içerisinde üyelik oluşturduktan sonra kendinize uygun bir tarih belirleyebilirsiniz.

Amerika Vize Son Haberler

Abd vizesi, konsolosluklar yüz yüze görüşmeye kapalı olmasından dolayı şu an için verilmemektedir. Ancak başvuru yapabilmenizin önünde bir sorun yoktur. Bu noktada en erken randevunun 6 ay ya da 1 sene sonraya verildiğini unutmamak lazım.

Amerika Turist Vizesi

Abd turist vizesi alması en kolay izin türüdür. Pasaport, dilekçe, form, hesap özeti, nüfus cüzdanı fotokopisi, uçak ve otel rezervasyonu belgelerinin hazırlanması şarttır. Bunun yanı sıra vize ücreti ödenmelidir.

Amerika Vize Ücreti 2020

Vize ücreti farklılık gösterir ve 160 dolar konsolosluk harcı olarak tanımlanmıştır. 190 ve 265 dolar olarak belirlenmiş türleri de söz konusudur.

Amerika Vize Başvuruları 2022'de Mi?

Abd vize başvuruları açıktır. En azından randevu alınabilir. Ancak geç tarihli olarak randevu verilir. 2021 yılı içinde başvuru yapacakların, 2022 senesinde mülakata gitmesi söz konusudur.

Amerika Turist Vizesi Maksimum Süre

Abd turist vizesi, istenen belgelerin toplanmasının ardından sunulur. 180 günlük maksimum süresi vardır.

Amerika J1 Vizesi Son Durum

Göçmen olmayan, ABD içinde staj ya da değişim programına katılımı sağlayan bir vize türüdür. Şu an için bunun sağlanması hemen söz konusu değildir. Vize alımı yapılmaz.

Amerika Vizeleri Durdurdu

Amerika vizeleri durdurmuştur. Konsoloslukların resmi sitesi üzerinden başvuru ve randevu alımı yapılabilir. Genellikle en erken 6 ay sonrasında randevu verildiğini ifade etmek lazım.

Amerika Turist Vizesi Açık Mi?

Şu an için turist vizesi de dahil olmak üzere tüm kategorilerde vize verilmesi gibi bir durum yoktur. Geç tarihli olacak şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu

Amerikan vize başvurusu için konsolosluk üzerinden başvuru sürecinin başlatılması gerekmektedir. 2021 yılında devam eden salgından kaynaklı DNA testi, sağlık covid 19 test prosedürüne uygun olmalıdır. Seyahat amacınızın vize kategorisinde uygun olması durumunda seyahat kısıtlamalarından muaf olarak yolculuk yapabilirsiniz.

ABD Vize Başvurusu

Amerikan Birleşik Milletler vize başvuru işlemleri 2022 yılının Eylül ayına kadar kısıtlamalara tabii tutulmuştur. Kısıtlama prosedüründe ülkeye geçiş nedeninin belirtilmesi ve başvuru işlemlerinin salgına göre düzenlenmesi uygun görülmüştür. Danışmanlık merkezi üzerinden sürecin devam etmesi için destek alabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu Ne Zaman Açılacak?

2022 Eylül ayına kadar devam edecek olan vize kısıtlamaları ABD konsolosluğu üzerinden yayınlanmıştır. Amerika’da seyir eden salgından kaynaklı, ülkeler arasındaki yolculuklarda Covid-19 testi, DNA testi ve çıkış nedenine dayalı sağlık ve iş etmenlerine dikkat edilir.

Amerika Turist Vizesi Açık Mı?

Amerika turist vizesi başvuruları süresiz olarak askıya alınmıştır. 2022 yılının Eylül ayına kadar turistik gezi ve seyahat amacıyla ABD ülkeleri kapılarını kapatmıştır. B1/ B2 vize başvurularında süreç askıya alınırken, acil durumlar, iş, eğitim ve ziyaret kaynaklı çıkış nedenlerine göre vize başvuruları yapılabilmektedir.

Amerika Vize Randevu Alma

Göçmen vizeleri prosedürüne uygun başvuru işlemlerinde Amerika vize randevu alma işlemleri konsolosluk üzerinden yürütülmektedir. LPR ‘’Yasal daima yerleşik’’ ve göçmen vizesi başvurularını yaparak, konsolosluk üzerinden randevu kayıtlarınızın oluşturulmasını sağlar. Turistik vize Covid 19 döneminde kapalı olarak prosedüre devam etmektedir.

Konsolosluklar 2022'de Mi Açılacak?

Almanya ve İtalya vize başvuruları resmi olarak açıklanmıştır. 2022 yılında ABD vize başvurularında yeni düzenlemelere yer verilecektir. Vize merkezi üzerinden takip edilen süreçler, vize işlemleri sırasında gerekli olan düzenlemelerle birlikte adaylara konsolosluk bilgilendirmeleriyle birlikte duyurulmaktadır.

Amerika Vize

Amerika vize işlemleri için konsolosluk üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Gri, yeşil, bordo, siyah pasaportun en az 2 sayfası boş olacak şekilde başvuru işlemleri başlatılır. Güney Amerika ve Kuzey Amerika bölgelerine gidiş tarihi üzerinden rezervasyon işlemleri yapılarak başvuru gerçekleştirilmelidir.

Amerika B1 ve B2 Turist Vizesi

B2 ve B1 vize tiplerine göre Amerika turist vizesi işlemleri yapabilirsiniz. 2021 yılında turistik vize başvurularının kısıtlamalara tabi tutulmasıyla, vize işlemelerinin konsolosluk üzerinden sağlık raporuyla kabul edilmesi kararı alınmıştır. Evrak kaydının tutulması ve vize başvurularının kabul edilmesi turistik vize işlemleri için 2022 yılında yeniden düzenlenecektir.

Amerika Online Yolla Vize Randevu Alma

Amerika vize randevu alma işlemleri için online vize merkezi üzerinden işlem yapılabilir. Konsolosluğa gitmeden vize başvuru işlemlerinin düzenlenmesi, online alana geçirilerek vize başvurusu yapılması gerekir. Amerika 2021 yılında sadece acil göçmenlik vizesi ve acil durum vizesi başvurularını kabul etmektedir. Turistik vize işlemlerinde kısıtlamalara tabi tutulmuştur.

Amerika Vize Başvurusu Yapamıyorum?

Amerika vize başvurusu 2021 yılında belirlenen kısıtlamalarla devam etmektedir. 2022 yılında turistik gezi, kültürel etkinlik ve bazı iş alanları için yeni açıklamalar yapılması beklenmektedir. Vize başvuru işlemleri için ABD konsolosluğu üzerinden başvuru yapılması gerekir.

Amerika Turist Vizesi Ne Zaman Açılacak?

Amerika turist vizesi açık değildir. Vize işlemleri için yapılacak yeni düzenlemeleri 2022 yılının Eylül ayına sarkıtılmıştır. Vize başvuru işlemleri için sadece acil göçmenlik ve acil ziyaret bölümlerine yönelik başvuru kabul edilir.

Amerika Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Amerika konsolosluğu resmi tatiller ve bayramlar dışında açıktır. 2021 yılında hizmet vermeye devam eden ABD konsolosluğu sadece acil göçmenlik ve acil durumlara yönelik vize başvurularının kabul edilmesi dair çalışmalar yapar.

Amerika Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Amerika vize işlemleri için online randevu sisteminden veya vize merkezinden yararlanılarak, konsolosluktan direkt olarak başvuru yapılabilir.

Amerika Vize Ücreti Kaç Dolar 2021

Vize işlemlerine tabii olan herkesin vize harçları ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri tarafından 18 yaşının altındaki çocuklarda dahil olmak üzere herkes den vize ücreti talep edilir. 2021 yılı için vize ücretleri 160 dolar ile 265 dolar arasında değişmektedir.

Amerika Vize Ücreti 10 Yıllık Ne Kadar

Birçok ülkedeki vize fiyatları açısından değerlendirildiğinde Amerika vizesi oldukça ekonomiktir. 10 yıllık gibi uzun bir süre için alındığında maliyet çok daha uygun bir fiyata inmektedir. 10 yıllık Amerika vize ücreti bugünkü şartlarda ki vize ücreti üzerinden hesaplanabilir.

Amerika Vize Ücreti 2020 Ne Kadar

Başvuru kategorisine göre Amerika vize ücretleri farklılık göstermektedir. Amerika Konsolosluğu tarafından E ile K vize türleri için belirlenen konsolosluk harcı 265 dolardır. Bu bedele sigorta, danışmanlık, hizmet, kargo ve biyometri işlem bedeli gibi ek maliyetler dahil değildir.

Green Card Vize Ücreti Ne Kadar

Green Card olarak bilinen bir Amerikan kongresi tarafından yapılması zorunlu tutulan yıllık çeşitlilik göçmenlik programına yeşil kart kurası adı verilmektedir. Çeşitlilik vize ücreti kişi başı 330 Amerikan dolarıdır ve yalnızca konsolosluk veznesine ödenir, ülkeye girişten itibaren 6 ay geçerlidir.

ABD Vize Ücreti Kaç Dolar

Amerika vize ücretleri Schengen ülkelerinde olduğu gibi değildir farklılıklar bulunmaktadır. Çocuklarda dahil ülkeye giriş yapacak herkes vize almak zorundadır ve vize ücretleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Konsolosluk harcı her vize türüne göre farklılık göstermekte olup yaklaşık olarak 190 dolar şeklinde işlem yapılmaktadır.

Amerika Vize Ücreti Öğrenci Ne Kadar

Herhangi bir eğitim almak için öğrenciler F1 vizesi almalıdır. Öğrenci vizeleri iki farklı şekilde ödenmektedir, randevu aşamasında online olarak konsolosluk sayfasından 160 Amerikan doları ödenir. Ya da sadece öğrenci vize başvuru sahipleri tarafından 350 Amerikan doları olan SEVIS ücreti ödenir.

Amerika Turist Vizesi Ne Kadar

Göçmen olmayan vize kategorisine giren turistik Amerika vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına genellikle 10 yıllık girişli olarak verilir. Turistik vize için konsolosluk harcı 160 Amerikan dolarıdır, buna ayrıca hizmet bedeli ve zorunlu seyahat sigortası poliçe beledide eklenmektedir.

Amerika Vizeleri Durdurdu Mu

Amerika Birleşik Devletleri yönetimi Türkiye’de yaşanan olaylara ya da sağlık koşullarına karşı güvenlik tedbirleri kapsamında Amerika Birleşik Devletleri Türkiye’de bulunan konsolosluklarında ve temsilciliklerinde hem vatandaşlık hem de vize hizmetlerini geçici bir süre için askıya almaktadır.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak

Covid 19 tedbirleri kapsamında hizmetleri askıya alınan konsolosluklar vize başvuru faaliyetlerini geçici süre durdurmuştu. Bazı konsolosluklar acil ve özel amaçlı seyahatler için başvuru kabulüne başladı. Bazı konsolosluklarda henüz işlemler online olarak sürdürülüyor, resmi herhangi bir açıklama yapılması beklenmektedir.

Amerika Vizesi 2021

Amerika vizesi 2021 yılında alınmaya devam ediliyor ancak kişilerin belirli bir amacının bulunması ön planda tutuluyor. Korona virüs kısıtlamaları kapsamında başvuru yapan kişilere yalnızca aciliyet durumu taşıyan dosyalarda vize veriliyor.

Amerika Vize Ücreti 2021

Amerika vize ücretleri 2021 160 USD’dir. Ancak bu ücretlendirme alacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Vize ücretleri içerisinde en yüksek değer 265 USD’dir.

Amerika Vize Randevu Sitesi

Amerika vize randevu ile alınmaya devam ediyor. Vize randevusu almak için öncelikle tr.usembassy.gov adresine giriş yapmalısınız. Bu sistem içerisinde kendinize bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra sitedeki başvuru formunu edinerek doldurmalısınız. Randevu ile ilgili bölüme geçiş yaptığınızda kişisel bilgilerinizi, ödeme seçeneklerinizi ve teslimatınızın yapılacağı yerin neler olduğunu seçmelisiniz. Vize türünüzü de seçmenizin ardından karşınıza bir takvim açılır. Takvimde gün ve saat seçimi yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu Neden Sarkıtılıyor?

Amerika vize başvuruları devam ediyor ancak bu süreçte yalnızca öğrenci ya da acil duruma sahip kişiler için vize veriliyor. Diğer vize başvuruları ileri döneme yönelik olarak yapılabiliyor. Günümüzdeki başvurular 2022 yılı için sağlanıyor.

Amerika'ya Gitmek İçin Turist Vizesi

Amerika turist vizesi maksimum 6 aylık olarak verilen vizedir. B1 olarak da adlandırılan vizenin temel amacı aile ziyareti, iş seyahati ya da turistik gezidir.

Amerikan Konsolosluğu Çalışma Saat Aralığı?

Amerikan Konsolosluğu günümüzde Pazartesi’den Cuma’ya kadar hizmet vermeye devam ediyor. Konsolosluğun çalışma saatleri ise 07:45 – 16:30 şeklindedir. Görüşmeler ve başvurular ise internet üzerinden alınan randevular ile gerçekleştiriliyor.

Amerika Vize Başvuruları Durduruldu Mu?

Amerika vize başvuruları süre sınırı olmadan askıya alınmış olsa da günümüzde hala başvuru yapılabiliyor. Ancak buradaki sıkıntı randevu sürelerinin çok ileri tarihe veriliyor olmasıdır. Eğer acil bir nedenden kaynaklı (eğitim, iş ya da benzeri) vize ihtiyacınız bulunuyorsa vize takvimini sık sık kontrol etmelisiniz.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi almak için uygulamanız gereken adımlar; • Amerika Konsolosluğu web sitesine giriş yapın. • Site içerisinde kendinize bir üyelik oluşturun. • Sitede bulunan başvuru formunu doldurun ve kaydedin. • Randevu bölümüne geçerek kişisel bilgilerinizi girin. • Ödeme biçiminizi ve evrak gönderim işlemi için PTT şubesini seçin. • Vize türünüzü seçin. • Karşınıza çıkan takvimde tarih ve saat seçerek randevu işleminizi tamamlayın.

Amerika Turist Vizesi Covid

Amerika turist vizesi covid nedeni ile süresiz olarak askıya alınmıştır. Bu süreçte ciddi anlamda acil bir nedeniniz ya da eğitim / çalışma gibi bir durumunuz bulunmuyorsa randevularınız önümüzdeki yıl için düzenlenecektir.

Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika turist vizesi almak için öncelikle gerekli belgeleri toparlamalısınız. Bunun ardından tr.usembassy.gov adresine giriş yaparak kendinize bir randevu oluşturmalısınız. Randevu saatinize uygun olarak konsolosluğa gitmelisiniz.

Amerika B1 Vizesi

B1 vizesi Amerika’ya belirli bir zaman için yalnızca turistik amaçlı gelen kişilere verilen vize türüdür. Bu vize genellikle iş gezisi nedeni ile verilir. Vize maksimum 1 yıl olacak süre şeklinde verilebilir.

Amerika Turist Vizesi Uzatma

Amerika turistik vize uzatma işlemi için uygulayabileceğiniz işlemler Amerika Konsolosluğu resmi web sitesi içerisinde bulunuyor. Uzatma nedeninize bağlı olarak ülkenize hiç dönüş yapmadan vizenizi uzatabilirsiniz. Ancak vize süreniz doldu ise mutlaka ülkenize dönerek yeni bir vize talebinde bulunmalısınız.

Amerika Vize Kaç Para 2021

Amerika vize ücreti 2021 yılında 160 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu fiyat alacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Ödemeler tr.usembassy.gov adresinde belirtilen şekillerde yapılabilir. Alınan ücret yalnızca 1 başvuru için geçerlidir ve başvurunuz reddedilirse ücretiniz geri ödenmez.

Amerika Vizesi Ne Zaman Açılır?

Amerikan vizesi günümüzde açık ancak randevuları 2021 yılının sonunda ya da 2022 yılında olacak şekilde verilebiliyor. Daha erken randevu alabilmek için Amerika Konsolosluğu sitesini sıklıkla ziyaret etmelisiniz.

Amerika Vize Açıldı Mı 2021

2020 yılında pandemi sebebi ile Amerika vize başvurularını durdurmuştu. Amerika vize açıldı mı 2021: 2021 yılında ülkeye eğitim, çalışma veya seyahat gibi amaçlarla gitmek için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Amerika vize başvurusu ne zaman açılacak: Amerika vize başvuruları, 2021 yılında açılmıştır. Ülkeye gitmek için gidiş amacına göre bir vize türüne başvuru yapabilirsiniz.

Amerika’ya gidecek olan kişilerin vize başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi bilgileri takip etmesi önemlidir. Amerika konsolosluğu Amerika vize son durum bilgileri hakkında açıklamalar yapmaktadır. Web adresinden vize başvuru şartları ve güncel evraklar gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

2020 yılında virüs sebebi ile Amerika vizeleri durdurdu ancak 2021 yılında ülkeye gitmek isteyen kişiler, gitme amacına göre vize başvurusunda bulunabilir. Turistik, ticari, aile birleşimi gibi vize türlerinin başvuruları ABD konsolosluğuna yapılır.

Vize başvurusu yapacak kişilerin dikkate alması gereken bilgiler Amerikan konsolosluğu duyuruları olmalıdır. Vize şartları ve gerekli evraklar, her yıl değişiklik gösterebilir. Güncel açıklamaları ABD konsolosluğu web adresinden öğrenebilirsiniz.

Amerika vize ücreti 2020 yılı için belirlenen ücretle aynıdır. 2021 yılında Amerika standart vizesi ücreti 160 dolardır.

Amerika vize başvurusu ne zaman açılacak: ABD vize başvurularını 2021 yılı için açmıştır. Vize alacak kişilerin öncelikle vize başvuru formunu doldurması ve vize randevusu alması gerekir.

Amerika turist vizesi açık mı: Amerika, 2021 yılında turist kabul eden ülkelerden biridir. Vize başvurusunu ABD konsolosluğuna yapabilirsiniz.

Amerika’dan Ne Alınır 2022

2022 yılında Amerika’ya seyahat etmek veya çalışma gibi farklı amaçlarla gidebilirsiniz. Ülkeye gittiğinizde Türkiye’den daha ucuza alışveriş yapabileceğiniz farklı mağazaları mutlaka gezin. Amerika’dan ne alınır 2022: Amerika’ya gittiğinizde Türkiye’de fiyatları çok yüksek olan Apple ürünlerini, oldukça uygun fiyatlarla almanız mümkün. Getirme sınırı doğrultusunda elektronik cihaz alışverişi yapabilirsiniz. Bu sınırı aşmadığınız sürece bilgisayar, cep telefonu ve fotoğraf makinesi gibi tüm elektronik cihazlarla Türkiye’ye dönebilirsiniz.

Amerika’da kaldığınız sürede Türkiye’de yüksek fiyatlarla satılan ürünleri oradan daha ucuza satın alabilirsiniz. Turist vizesi dışında alacağınız diğer vizelerin tümü ülkede çalışmanıza olanak tanır. Böylece kazandığınız paralarla ihtiyaçlarınızı daha kolay alabilirsiniz. Amerika’dan ne alınır 2021: Amerika’da Calvin Klein, Nike, Target gibi ülkemizde pahalı olan markaların ürünlerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Amerika’ya giden kişilerin alışveriş yapmak için farklı alternatifleri vardır. Amerika’dan alışveriş siteleri keşfedebilir, ülkede kaldığınız sürede gezme fırsatınız yoksa online alışveriş yapabilirsiniz.

Amerika’dan alışveriş yaparken sadece ihtiyaçlarınız doğrultusunda değil Türkiye’de almakta zorlandığınız markaları alma yönünde de hareket edebilirsiniz. Victoria’s Secret, MAV, Nars, Lancome, Dior, Guess, Polo gibi pahalı markalar, Amerika’da hem daha uygun fiyatlarla satılır hem de belirli dönemlerde indirime girer.

Ülkede alışverişe çıkmadan önce nerelerden alışveriş yapacağınız konusunda fikir alabilirsiniz. Amerika alışveriş yerleri Türkiye’de olduğu gibi fiyat konusunda farklılık gösterir. Ülkenin belirli alışveriş adreslerini öğrenerek istediğiniz ürünleri daha kolay alabilirsiniz.

Amerikan Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Amerika’ya gidecek olan kişiler vize başvurularını Amerikan konsolosluğuna yapmalıdır. Amerikan konsolosluğu ne zaman açılacak: ABD konsolosluğu 2021 yılında açılmıştır. Seyahat, eğitim, çalışma vizeleri için konsolosluktan vize randevusu alabilirsiniz.

Abd konsolosluğu vize işlemlerini randevu sistemi ile gerçekleştirir. Randevu almak için online başvuru formunu doldurabilir veya konsolosluğu arayabilirsiniz. Randevu tarihinde, vize için gereken belgelerle birlikte konsoloslukta olmanız gerekir.

Amerika vizesi farklı türlerden oluşur ve her biri için gereken evraklar farklılık gösterir. Aynı zamanda yıllara göre vize başvuru şartları da değişmektedir. Bu nedenle başvuru yapacak kişilerin Amerikan konsolosluğu duyuruları ve bilgilendirmelerini dikkate alması önemlidir.

Vize başvuruları, 2020 yılında pandemi sebebi ile ertelenmişti. 2021 Amerika vize başvuruları ne zaman başlayacak: 2021 yılında vize başvurusu yapmak için konsolosluğun online başvuru formunu doldurabilir ve vize randevusu alabilirsiniz.

Amerika vize başvurusu ne zaman açılacak: Amerika vize başvuruları 2021 yılında açılmıştır. Vize almak için öncelikle konsolosluktan randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde gerekli belgeleri vize merkezine teslim edebilirsiniz.

Amerika vizesi alma, vize yenileme, pasaport alma gibi işlemlerin tümünde yetkili kurum konsolosluktur. Amerikan konsolosluğu ne zaman açılıyor: Amerika konsolosluğu, 2021 yılı için hizmet vermeye başlamıştır.

Amerika’ya gidecek kişilerin vize başvurusunu seyahat planından 6 hafta öncesinde yapması gerekir. Konsolosluklar ne zaman açılacak 2021: Amerika konsolosluğu faaliyet göstermeye devam eden konsolosluklardan biridir. Vize başvurusu için arayarak randevu alabilirsiniz.

Konsolosluklar ne zaman açılacak: Konsolosluklar, 2021 yılında açılmış ve vize başvurusu, pasaport alma gibi işlemler için randevu vermeye başlamıştır. Amerika vizesi almak istiyorsanız, konsolosluğun web adresinde yayınlanan başvuru formunu doldurabilir ve randevu alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×