ABD Vizesi Yenileme - Eraytur
Amerika Vizesi

ABD Vizesi Yenileme

ABD vizesinin süresi olan kişiler Amerika’da kalmaya devam etmek istemeleri durumunda vizelerinin yenilenmesini isteyebilirler. Bunun için yenileme işlemini nasıl yaplacağının araştırmasını yaparlar. Yenileme işlemleri vize alma işlemleriyle aynıdır ve şartlara uygun olan kişiler vize başvurusu yapar gibi yenileme başvurusu yaparak vizelerini yeniden kullanmaya başlayabilirler.

Belçika Aile Birleşimi

ABD Vizesi Yenileme

Hangi Durumlarda ABD Vizemi Yenileyebilirim?

ABD vizesi sahipleri hangi durumlarda vizelerini yenileyebileceklerini merak etmektedirler. Yenileme işleminin gerçekleşmesi için gelişmesi gereken birden fazla durum vardır.

Amerika vizesini yenilemek için ne yapmam gerekiyor?

Amerika vize yenileme işlemlerini ABD konsolosluğu tarafından belirtilen usullere uygun olarak konsolosluk ile iletişime geçerek tamamlamalısınız.

ABD vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Vize başvuruları açılmıştır. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Sadece ülkeye giriş çıkışta bir kısıtlama olup olmadığı duyurular kısmında kontrol edilmelidir.

Amerika turist vizesi veriyor mu?

Amerika turist vizesi vermeye devam etmektedir. Turist vizesi için otel rezervasyonu ve uçak bilet nüshaları talep edilir.

Bunlar;

 • Vizenin geçerlilik süresinin bittiği durumlarda (vize türü fark etmeksizin)
 • ABD vizenizin süresi doldu ve siz kendi ülkenizdeyseniz
 • Vizenizin 48 aydan daha az süre önce süresinin dolduğu durumlarda
 • Süresi dolan vizeniz için aranılan şartları hala taşıyorsanız
 • Önceki dönemlerde vize başvurunuz reddedilmediyse

Bu durumları taşıyorsanız yenileme için başvuruda bulunabilirsiniz. Vizenizi süresi bitti ancak siz hala Amerika’da bulunuyorsanız Amerika’dan vizenizi yenilemek için başvuru yapmanız mümkün değildir.

ABD Vizesinin Yenilenebilmesi İçin Gerekli Olan Belgeler

ABD vizenizin yenilenmesini istiyorsanız bunu yapabilmek için büyükelçilik ya da konsoloslukların sizden talep edeceği belgeleri tamamlamanız gerekir.

Vizenizin yenilenebilmesi için hazırlamanızın gerekli olduğu belgeler şunlardır;

 • Pasaport (geçerli-en az 6 ay)
 • Eski pasaport (Abd vizesi alınmış)
 • İki fotoğraf (pasaport standartlarına uygun çekilmiş)
 • Vize ücreti ödeme makbuzu
 • Başvuru formunun onay sayfası çıktısı
 • Yenilemenin yapılması için istenilen belgeler

Bu belgeler yanı sıra Amerika’da sağlık hizmetlerinden sigorta kapsamında yararlanmak isterseniz sağlık sigortası yaptırarak belgelerinizi diğer belgeler arasına koyabilirsiniz.

Vizeyi Yenilemek İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Geçerlilik süresi dolan vizenizi yenilemek istediğinizde yenileme işlemlerini nasıl yapacağınıza dair araştırma yapmaya başlarsınız. ABD vizenizi yenilemek için yapacağınız işlemler vizeyi ilk olarak alırken yapmanız gereken işlemlerle büyük oranda benzerdir.

Vizenizi yenilemek istiyorsanız şu adımları uygulamalısınız;

 • DS 160 başvuru formunu doldurun
 • Büyükelçilik veya konsolosluktan vize yenileme randevusu alın
 • Vize yenilemek için gerekli ücreti ödeyin
 • Abd vizesinin yenilenebilmesi için istenilen belgeleri teslim edin
 • Vize yenilemek için aldığınız randevuya gidin

Bu işlemleri tamamladığınızda yapmanız gereken tek şey başvurunuzun işleme alınması ve yenileme için onayın verilmesidir.

DS 160 Başvuru Formunu Doldurun

DS 160 başvuru formu vize başvurularında doldurulması zorunlu olan bir formdur. Aynı zamanda bu formun yenileme işlemlerinde de doldurulması gerekir. Formu Konsolosluk Elektronik Başvuru Merkezi adresi üzerinden doldurabilirsiniz.

Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için İngilizce bilginizin olması gerekir. Çünkü bu formu İngilizce olarak doldurmanız gerekir. Bu nedenle kendiniz doğru bir şekilde formu doldurabileceğinizi düşünmezseniz yardım alabilirsiniz.

Formu kendiniz doldurduğunuzda ya da sizin adınıza doldurulduğunda gönderim işlemini tamamlamanız gerekir. Bu işlemi tamamladığınızda onay sayfası ekrana gelir ve sizin bu sayfayı kesinlikle yazdırarak görüşme sırasında yanınızda bulundurmanız lazımdır.

Amerika kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/amerika-vize-form-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

Büyükelçilik veya Konsolosluktan Vize Yenileme Randevusu Alın

Vize başvurularında olduğu gibi vize yenilemelerinde de 14-79 yaş aralığında bulunuyorsanız vize görüşmesi yapma zorunluluğunuz vardır. Bu nedenle ABD konsolosluğundan veya büyükelçiliğinden randevu almanız gerekir.

Bu randevu sayesinde kurum görevlisiyle görüşerek vizenizi yenileme isteğinizi ve bu isteğin altında yatan sebebi anlatırsınız. Böylelikle görevli olan kişi gerekli incelemeleri yaparak ve sizi dinleyerek vizenizin yenilenmesi veya yenilenmemesi gerekliliğine karar verir. Yenileme işlemlerini tamamlamak için randevuyu online, telefonla veya bizzat büyükelçiliğe ya da konsolosluğa giderek alabilirsiniz.

Vize Yenilemek İçin Gerekli Ücreti Ödeyin

ABD’ye girişinizi sağlayacak vizenizi yenilemek istiyorsanız eğer yenileme ücretini ödemeniz gerekir. Bu ücretin tutarı 160 dolardır.

Bu ücreti elektronik başvuru formunu doldurduktan sonra ve görüşme öncesinde ödeyerek makbuzunuzu almanız ve görüşmeye makbuzunuzla birlikte gitmeniz gerekir. Ayrıca bazı durumlarda yenileme ücretinin ödemesini başvuru formunu doldurmadan önce yapmanız gerekebilir. Bu ülkelere göre farklılık gösterir ve sizin başvuru formunu doldurabilmeniz için ödeme makbuzunuza ihtiyacınız ortaya çıkabilir.

Vizenizi yenileyebilmeniz için istenilen ücreti banka kartı, banka veya elçilikte nakit olarak ödeyip ödeme makbuzunuzu alabilirsiniz.

ABD Vizesinin Yenilenebilmesi İçin İstenilen Belgeleri Teslim Edin

Vize başvurularında olduğu gibi yenileme işlemlerinde de başvuru merkezlerine, konsolosluklara ya da büyükelçiliklere bazı belgeleri teslim etmeniz gerekir. Bu belgeler sayesinde vize sahibi olabilirsiniz. ABD vizenizin yenilenmesi için istenilen belgelerin teslimini üç seçenekle gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar;

 • Büyükelçilikte yapacağınız görüşmeden günler öncesinden sizden istenilen belgeleri büyükelçiliğe teslim edebilirsiniz. Sonrasında randevu gününde görüşmeye gidersiniz.
 • Sizden istenilen belgeleri vize başvuru merkezine teslim eder ve sonrasında ABD büyükelçiliğine giderek görüşmenizi gerçekleştirirsiniz.
 • Son olarak ise görüşmeye giderken belgeleri yanınızda götürür ve görüşme öncesinde görevliye teslim edersiniz.

Vize yenilemesi için gerekli olan belgelerin teslimini görüşme gününden ayrı bir günde yapmak isterseniz iki farklı randevu almanız gerekebilir. Bunlar belge teslimi ve görüşme randevusu olabilir.

Bu durumla karşılaşmamak adına belgelerinizi görüşme gününde teslim ederek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca bazı vize türlerinin yenilenmesi için görüşme yapmanıza gerek olmadığından sadece belge teslimi ile işinizi bitirebilirsiniz.

Vizenizi Yenilemek İçin Aldığınız Randevuya Gidin

ABD vizenizin yenilenmesini talep ediyorsanız randevu alıp görüşme yapmanız gerekir. Bu görüşme ABD büyükelçiliğinde vize işlemleriyle ilgilenen bölüm yetkilileriyle sizin aranızda gerçekleşir. Yetkili olan kişi size vizenizin yenilenmesini neden istediğinizi, ülkeye gidiş sebebinizi, maaşınızı ve diğer bilgilerinizi öğrenmek adına sorular sorar.

Sizin verdiğiniz sorular neticesinde de vizenizin yenilenip yenilenmeyeceğine karar verir. Ayrıca bu görüşme sırasında yanınızda götürmeniz gereken belgeleri incelemek isteyebilir ve bu belgeler sayesinde olumlu ya da olumsuz olacak bir cevap verebilir. Yapacağınız görüşmenin olumlu geçmesini ve vize edinmeyi istiyorsanız görüşme sırasında karşılaşabileceğiniz soruların neler olduğunu araştırarak öğrenebilirsiniz.

Vize Yenileme Görüşmesinden (Randevu) Feragat Etme

Yenileme için başvurduğunuz vize türüne bağlı olarak yapacağınız yenileme işlemlerinde vize görüşmesinden feragat etme hakkı vardır. Görüşme feragat hakkı elde etmek için O, M, J, F, B1, D, B2 ve C1 vizelerinin yenilenmesi için başvuruyor olmanız gerekir.

Yetkili isimlerle görüşme yapmadan vize için gerekli olan belgeleri konsolosluğa veya başvuru merkezlerine teslim ederek yenilemenin gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz. Bu sizin randevu alma ve randevu gününün gelmesini bekleme gibi durumları yaşamamanızı sağlar.

Ancak görüşmeden feragat etme hakkınızın bulunup bulunmadığını konsolosluk görevlilerinden öğrenerek görüşme randevusu işlemini gerçekleştirmeyebilirsiniz.

Vizenin Yenilenmesi Ne Kadar Sürer?

Vize yenileme işlemleri ilk defa alınan vize işlemleriyle benzerlik gösterir. Bu nedenle yenileme süreleri de vize işlem süreleriyle benzerlik gösterir. Bu süre birkaç aya kadar uzayabileceği gibi birkaç hafta içinde de tamamlanabilir.

Yenilenme süresinin uzayıp kısalmasında başvuru yapılan konsolosluk veya büyükelçiliğin yoğunluğunun büyük etkisi vardır. Yoğun olan büyükelçilikte işlemler daha uzun sürebileceği gibi iş yükü az olan büyükelçilikte ise vize yenilenmesi daha kısa sürebilir.

Vize yenilemelerinde mülakata girilip girilmediği de önemlidir. Eğer mülakata girildiyse görüşmenin hemen ardından işlemin onaylanıp onaylanmadığı bildirilebilir. Ancak bu her zaman geçerli değildir ve görüşme sonrasında cevap verilmeyerek günlerce beklemeniz gerekebilir.

Abd Vize Yenileme

ABD vizelerinin belirli bir geçerlilik süresi vardır. Ülke, en çok 10 geçerlilik süresi olan vizeler verir. Vize sahibi kişilerin, vize geçerlilik süresi bitmesi halinde yeniden vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Abd vize yenileme işlemlerini gerçekleştirerek vize süresini uzatabilirsiniz.

Abd vize uzatma işlemleri belirli durumlarda mülakata bağlıdır. Daha önce vize alan kişilerin: önceki vize başvurusunda 14 yaşından büyük olması, aynı vize türüne başvuru yapacak olması, ad-soyad değişikliği olmaması, vize bitiş süresinin 1 yılı aşmaması, vizenin kaybolmamış olması ve üzerinde açıklama olmaması halinde mülakata gitmesine gerek yoktur.

Amerika vize uzatma şartlarına dikkat edilerek uzatma başvurusunda bulunulması gerekir. Bu aşamada değişen meslek durumu, gelir durumu gibi tüm bilgilerin doğru şekilde bildirilmesi önemlidir. Vize uzatma başvurusu için DS-160 formunun doldurulması zorunludur.

Amerikan pasaportu yenileme işlemi için ABD konsolosluğu vatandaşlık işlemleri bölümünden randevu alınması gerekir. DS-82 pasaport yenileme formu doldurularak randevu tarihinde yenileme işlemi gerçekleştirilir.

Amerikan konsolosluğu ne zaman açılacak: Vize uzatma başvurusu, vize alma veya pasaport yenileme gibi işlemleri için ABD konsolosluğu 2021 yılında açılmış ve hizmet vermeye başlamıştır.

Amerika vize başvuruları ne zaman başlayacak: Amerika vize başvurusu yapmak isteyen kişiler 2021 yılında vize randevusu alarak işlemlerini gerçekleştirebilir.

Amerika vize yenileme işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri DS-160 formu doldurma aşamasında bilgilerin doğru olmasıdır. Bu form, statü değişikliği gibi önemli bilgileri içerir. Vizesini yenileyecek olan kişiler, güncel meslek ve gelir durumlarını belirtmelidir.

Yenilenen Vizenin Geçerlilik Süresi Kaç Aydır?

Vize yenilenmesi işlemi yeni bir vize almakla eşdeğer olan bir işlemdir. Bu sebeple yeni alınan aynı türdeki vizenin geçerlilik süresi ne kadarda yenilenen vizede de geçerlilik süresi aynıdır. Örneğin B2 vizesi yenilendiyse ilk alınan vizenin geçerlilik süresi 6 ay olduğu için yenilenen vizenin geçerli olabileceği sürede yine 6 aydır. Bu süre vizenin türüne bağlı olarak değişir.

Abd Vize Randevu

Amerika vize başvurusunda bulunacak kişilerin öncelikle randevu alması gerekir. Abd vize randevu tarihi almak için vize başvuru formunu doldurabilir ve online randevu alabilirsiniz.

Amerika vizesi almak isteyen kişilerin belgelerini hazırlama ve vize alma sürecinde danışmanlık alabileceği acenteler vardır. Amerika vize acentaları danışmanlık hizmeti ile güncel evrakları öğrenebilir, evrak hazırlama konusunda destek alabilir ve işlemlerinizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Amerikan konsolosluğu ne zaman açılacak: Amerika konsoloslukları 2021 yılında açılmıştır. Vize almak isteyen kişiler, ABD konsolosluğunu pazartesi ve Perşembe günleri arasında arayarak randevu alabilir.

Amerika vize randevu alma işlemleri online olarak yapılabilir. ABD konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurarak randevu alabilirsiniz. Aynı zamanda konsolosluğu arayarak da randevu almanız mümkündür.

Amerika vize randevu bekleme süresi yoğunluk olan dönemlerde uzasa da en geç 3 hafta sonrasına randevu verilir. Randevu süreleri 2 günden 2 haftaya kadar değişir.

ABD vize başvurusu için randevu alan kişiler, randevu tarihinde vize için gereken tüm belgelerle birlikte konsoloslukta olmalıdır. Vize ücretinin de ödenmesi ile başvuru işlemi gerçekleştirilir.

Amerika vize randevuları ne zaman açılacak: 2021 yılında Amerika vize randevularını açmıştır. Ülkeye seyahat etmek veya çalışma gibi farklı amaçlarla gitmek için konsolosluk sayfasından başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Abd vize randevusu kaç gün sonraya veriliyor: ABD vize randevusu en erken 2 en geç 3 hafta sonrasına verilir. Bu nedenle seyahat planınızdan en az 6 hafta öncesinden vize başvurusu yapmalısınız.

ABD Vizesi Yenileme Başvurusu Reddedilebilir Mi?

ABD konsolosluğuna yaptığınız ABD vizesi yenileme başvurunuzun reddedilme ihtimali vardır. Başvurunuzun reddedilmesi için çeşitli sebepler bulunabilir.

Bu sebepler konsolosluk görevlisi tarafından size başvurunuzun reddedildiği açıklanırken anlatılır. Başvurunun reddedilmesi genellikle belgelerde bulunan eksiklikler ve vizeye başvurma niyetinin iyi olmadığından şüphelenilmesi gibi nedenlerden dolayı yaşanır.

Geçmişte vize alan ancak yenileme başvurusu reddedilen kişiler kendilerine red sebebi bildirildiğinde bu sebebin ortadan kalkması için hak mahrumiyeti feragatnamesine başvurabilirler. Böylece söz konusu sebepten feragat ederek vizelerini yenileyebilirler.

Abd Vize Yenileme

Eski vize sürecinde 14 yaşından büyük olan, eski vize ile aynı kategoride, ad soyad kısmı değişmemiş, bitiş süresi 1 yıla aşmamış, çalınmamış ya da kaybolmamış eski vizeye sahip olan kişiler mülakat gerçekleşmeden Abd vize yenileme işlemlerini yapabilir. Vizenin üzerinde herhangi bir şekilde açıklama bulunmaması gerekir.

ABD Vize Yenileme Nasıl Yapılıyor

Vize başvurusunda randevularda görüşmeler şahsen yapılmaktadır. Türkiye’de bulunan konsolosluklardan randevu alarak belirlenen tarihte şahsen gitmek ve konsolosluk yetkilileri ile görüşmek gerekmektedir. Randevu online alındığı gibi görüşmelerde evraklarında eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanarak kişinin yanında bulundurması gerekli.

Amerikan Konsolosluğu Ne Zaman Açılıyor

2020 yılında sınırlı sayıda verilen randevular dışında sadece öğrenci ya da acil olarak gidecek olanlara yardımcı olundu. Tüm randevular 2021 yılına aktarıldı, 2021 yılı içerisinde ise randevu talebi yoğunluğundan dolayı Amerikan Konsolosluğu 2022 yılına randevu vermektedir.

Amerika Vize Son Durum

Amerika Birleşik Devletleri tüm Türk vatandaşlarına pasaport ayrımı yapmadan vize mecburiyeti getirmiş durumdadır. Amerika Birleşik Devletleri vize prosedürlerini iki farklı gruba ayırmaktadır. Seyahat amacına göre gitmek isteyenler Amerika göçmen olmayan vizesi başvurusunda bulunurken uzun süreli yerleşecek olanlar Amerika göçmen vizesi başvurusu yapmalıdır.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak

Amerika Konsolosluğu Türkiye’de hizmet veren en eski konsolosluktur, iki ülkenin antlaşması sonucunda kurulmuştur. Türkiye’de birden fazla Amerika Konsolosluğu bulunmaktadır, hafta içi sabah 08:00 ile 16:30 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

Amerika Vizeleri Durdurdu Mu

Amerika Birleşik Devletleri ülkede yaşanan siyasi ve politik durum nedeni ile tüm konsolosluklarda ve temsilciliklerde vatandaşlık ve vize hizmetlerini askıya almaktadır. Randevu alanlar için konsolosluklar tarafından yeniden bir planlama yapılarak e- posta ile bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Amerika’ya seyahat etmek isteyenlerin vize başvurusunda bulunabilmesi için resmi tatil günleri ve yoğunluk gibi durumları dikkate alması gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerini seyahat planı tarihi belli olduktan sonra en az 6 ila 8 hafta önce olması gerekmektedir.

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Vize randevu sistemi internet üzerinden yürütülmektedir, başvuru formu ile birlikte tüm yönlendirmeler internet ile yapılmakta ve randevu oluşturulmaktadır. Gerekli evrakların hazırlanmasının ardından randevu tarihinde konsoloslukta bulunmak gerekmektedir. Vize başvuru ücretinin online şekilde ödenmesi şarttır, seyahat nedenine göre vize başvurusu yapılmalıdır.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak 2021

Amerika vize başvuruları açıktır ancak bu hemen vize alacağınız anlamına gelmez. Sadece randevu oluşturulması söz konusudur. İşlemler online şekilde gerçekleştirilir.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak

Bu yılın sonu ya da 2022 yılının başında Amerika vize alımı söz konusu olabilecektir. Bu konuda bir açıklama yoktur. Şu an için sadece ileri tarihli randevu alımına izin verilmektedir.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak 2021

Amerika vize başvurularını online şekilde yapabilirsiniz. Randevu oluşturma dışında hiçbir işlem söz konusu değildir. 2021 yılında vize almak isteyen kişilere randevular 2022 yılı için sağlanmıştır.

Amerika Vize Başvurusu Ne Zaman Açılacak?

Amerika vize başvurusu eskisi gibi ne zaman başlayacak konusunda hiçbir bilgi yoktur. Bu sene sonu ya da bir sonraki yılın başında faaliyetler start alabilir.

Amerikan Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

2021 yılının sonbahar ya da kış aylarının yanı sıra 2021 senesinin ocak ayına kadar sürecin uzaması ihtimaller dahilindedir. Net bir bilgi yoktur.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak

Konsolosluk açılma tarihi belli değildir. Bunun erken sene sonu olacağı söylense de, pandeminin gidişatı bunu net olarak belirleyecektir.

Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak

Vize başvuruları yüz yüze olmayacak şekilde ve sadece randevu alımı söz konusu olacak biçimde açıktır.

Amerika Vize Başvurusu Ne Zaman Açılacak

En erken verilen tarih 2021 yılının sonbahar ayı olsa da bu konuda net bir durumun olmadığını hemen ifade etmek lazım.

Amerika Vize Son Durum

Şu an için Amerika vizesi almak söz konusu değildir. Sadece, çok ileri tarihli olması şartıyla, online randevu oluşturabilirsiniz. Bundan dolayı herkesin belli bir süre daha beklemesi gerekmektedir.

Amerika Vizesi Yenileme

Amerika vize yenileme işlemleri için 14 yaşından büyük olma şartı bulunmaktadır. Vize yenileme işlemlerinde, vize üzerinde açıklama ve yazı olmaması gerekmektedir. Yeni yapacağınız vize başvuru türü için dilekçe ve form doldurmanız gerekmektedir. Vizenizin kaybolmamış olması ya da çalınmamış olması gerekmektedir.

Amerika Vize Yenileme İçin Gerekli Evraklar

Vize yenileme işlemleri için B1/ B2 vize yenileme işlemlerine dair belgeler 6 ay geçerli pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf ve 14 yaşın altındaki başvuru sahipleri için nüfus kayıt örneğinin de bulunması gerekir. Pasaport başvurusu için gerekli evraklarla birlikte, vize yenileme işleminde de vizenizin üzerinde herhangi bir yazı ve işlem olmamalıdır. Eski vizenizin iptal yazısıyla onaylanması gerekmektedir.

Amerika Vize Ücreti 2020

Amerika vize ücretleri, yeni düzenlemelere göre 265 dolardır. E tipi ve K tipi vizelere göre değişiklik gösterecek olan vize düzenlemelerinde, sigorta bedeli, hizmet bedeli ve KVK bedeli seçenekleriyle ücret farklılık gösterebilmektedir. Başvuru kategorisine ve gidilecek bölgeye göre farklılıklar olabilir.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Amerika vize başvuru işlemleri 2021 yılında acil göçmenlik bürosu üzerinden devam etmektedir. Vize başvuruları, turistik çıkışlar için kısıtlanmıştır. Vize başvuruları için konsolosluk üzerinden başvuru yapılması ve vize alım nedeninin belirtilmesi gerekmektedir.

ABD vize Başvuru Nasıl Yapılır?

ABD vize başvurusu için konsolosluk üzerinden belge verilesi gerekir. Çıkış nedenini belirten dilekçeyle birlikte, çıkış süresi ve gerekli evrakların düzenlenmesi şartı bulunmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde belge eksikliği olmaması şartı vardır.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılacak?

Amerika vize konsolosluk işlemleri için Turistik vizeler askıya alınmıştır. Konsolosluklar görevine hafta içi mesai saatleri içinde devam etmektedir. Resmi tatiller ve bayramlar dışında vize başvuruları acil göçmenlik bürosu üzerinden 2021 yılında devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×