Amerika Vizesi Başvuru Merkezleri - Eraytur
Amerika Vizesi

Amerika Vizesi Başvuru Merkezleri

 

Ankara

 Adres

Farabi Sk.49/2 Çankaya

 Telefon/Faks

0850 969 83 75

 Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 08.30 – 18.00

 Eposta

ankara@eraytur.com

Amerika Vizesi Başvuru Merkezleri Global Visa Services bünyesinde Amerika göçmen ve göçmen olmayan vize başvuruları için kaliteli hizmet veren ve müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşımla vize işlemlerinizi kolaylaştıran vize başvuru merkezleridir.

Bulgaristan Vizesi Covid 19

Amerika Vizesi Başvuru Merkezleri

Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep vize başvuru merkezlerimizle ülkenin her yerinden iletişime geçerek Amerikan vizeleri hakkında bilgi alabilir, talep ettiğiniz vize türüne göre gerekli vize evrakları listesini edinebilir ve vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vize türüne göre istenen evraklar tamamlandıktan sonra kargo veya kurye yolu ile evraklarınızı Amerika vize başvuru merkezleri adresine iletebilirsiniz.

ABD vize başvuruları ne zaman başlayacak?

ABD vize başvuruları başlamış bulunmakta olup vize almak için evrakları hazırlamak yeterlidir.

Amerika Türkiyeye vize veriyor mu?

Türk vatandaşı Amerikan vizesi alabilir.

Amerika vize veriyor mu?

Amerika vize vermektedir.
Ankara ili ve çevre il-ilçelerde oturan vatandaşlarımız Ankara merkez ofisimizle Amerikan vizeleri hakkında iletişime geçebilir, İstanbul ili ve çevre il-ilçelerde oturan vatandaşlarımız da İstanbul vize merkezimize ulaşarak vize işlemlerini başlatabilir. Amerikan Büyükelçiliği Ankara’da, İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul bölgesinde vize randevuları verir ve vize mülakatlarını düzenleyerek vize başvurularını sonuca bağlar.

Uzman vize danışmanları ile Global Visa Services Amerika Vizesi Başvuru merkezleri Amerika vize başvurularında yüksek bir vize kabul oranına sahiptir. Vize başvuru hizmetleri sektöründe ön plana çıkan şirketimiz vize başvuru hizmetlerini yüksek kalite anlayışı ile sağlıklı bir şekilde yerine getirmektedir. İletişim kanallarımız vasıtasıyla müşteri temsilcilerimizle irtibata geçtiğinizde Amerikan vize başvuru koşullarını ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Amerika Vizesi Başvuru Merkezleri İletişim Kanalları

Amerika Vizesi Başvuru Merkezleri İletişim Kanalları

Amerika vizeleri için başvuracak kişiler Amerikan vize prosedürlerini çok iyi bilmek zorundadır. Amerika vizeleri için başvuran kişiler Başkonsolosluk binasına bizzat gitmek, parmak izi vermek ve vize mülakatına katılmak zorundadır. Ayrıca Amerika vize başvuru formu DS-160 online olarak eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalı, İngilizce vize dilekçesi kurallara uygun bir şekilde yazılmalıdır. Tüm bu vize işlemlerinde Amerika Vizesi Başvuru Merkezleri uzman danışmanlarımız her an yanınızda olacaktır.

Global Visa Services Amerika Vizesi Başvuru Merkezlerine şu yollardan ulaşabilirsiniz:

  • İnternet sitemiz üzerinden müşteri temsilcimizle canlı sohbet yapabilirsiniz, online randevu alarak Whatsapp iletişim kanalımızı kullanabilirsiniz.
  • Amerika vizesi başvuru merkezi binamıza bizzat gelerek kaliteli hizmet anlayışımızı yerinde görebilirsiniz.
  • Başvuru merkezlerimize gelmeden telefonla ya E-Posta yolu ile Amerika vizeleri hakkında bilgi alabilir, vize başvurusu için gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Amerika Vizesi Alabilmek İçin Yapmanız Gerekenler

Amerika Vizesi Alabilmek İçin Yapmanız Gerekenler

Amerika vizesi alabilmek için Amerika Vize başvuru merkezlerimizle iletişime geçtiğinizde vize başvuru sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Konforlu bir Amerika vizesi başvuru süreci için şunları yapmanız gerekir:

  • İletişim kanallarından Amerika Vizesi Başvuru Merkezleri ile iletişime geçiniz.
  • Almak istediğiniz vize türünü bildiriniz, vize türü seyahat amacı ile aynı olmalıdır.
  • Başvurmak istediğiniz vize türü için gerekli vize evrak listesini alınız, mail yoluyla iletilir. Bu liste çerçevesinde vize başvuru evraklarınızı tamamlayınız.
  • Vize başvuru evraklarınızı vize başvuru merkezlerimize iletiniz.
  • Vize başvuru randevunuza katılınız ve parmak izinizi verip, mülakatta bulununuz.
  • Amerika vize başvurunuz onaylanırsa vizeli pasaportunuz size posta yolu ile iletilecektir.

Global Visa Services

Telefon/Faks

Tel:    +90 (850) 969 83 75

Faks: +90 (850) 969 46 27

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00
Cumartesi: 10.00 – 14.00

 Eposta

info@eraytur.com

Amerika Vize İşlemleri

Türkiye’den Amerika’ya gidecek olan vatandaşların vize alması zorunludur. Amerika vize işlemleri randevu sistemi ile yürütülmekte ve ülkeye gitme amacına göre verilmektedir.

Amerika vizesi almak için öncelikle eğitim, çalışma, seyahat gibi ilgili vize türü için randevu almalısınız. Vize randevusu, ABD konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunun doldurulması ile online olarak alınabilir.

Amerika vizeler için vize merkezlerine yetki vermiştir. Randevu tarihinde, vize için istenen evrakların tümünü vize merkezine teslim etmelisiniz. Vize harcını online olarak ödeyebilir ve vize merkezine ödeyerek başvuru yapabilirsiniz.

Abd vize işlemleri hakkında gerekli açıklamaları konsolosluk adresinden yayınlar. Vize başvurusu yapacak kişiler, istenen güncel evrak listelerini bu adresten takip etmelidir. Belgelerin doğru ve eksiksiz olması, vize şartlarına uyulması önemlidir. Aksi takdirde vize reddi alabilirsiniz.

Amerika, ülkesini seyahat etmek isteyen veya ülkede eğitim almak isteyen kişilere vize verir. Amerika vizesi alınıyor mu: eğitim, çalışma, konferans, iş seyahati, aile birleşimi gibi amaçlarla gitmek için vize alabilirsiniz.

Amerika vize işlemlerini gerçekleştirmeniz için belirli vize harcını ödemeniz zorunludur. Amerika vize ücreti 2020 yılı için 160 dolar olarak belirlenmiştir. 2021 yılında başvuru yapacak kişiler, standart vize ücreti olan 160 dolar ödemeyi yapmalıdır.

Vize işlemlerini yapacak kişilerin Amerika vize randevusu alması zorunludur. Vize randevusu 2 gün ve 2 hafta arasında verilir. Vize sonucu ise ortalama 1 ay içerisinde açıklanır. Bu nedenle seyahat tarihinden 8 hafta öncesinde başvuru yapabilirsiniz.

Amerika turist vizesi açık mı: Amerika’nın kısa süreli vize türlerinden biri olan turist vizesi, 2021 yılında alınabilir. Vize işlemlerini gerçekleştirmek için ABD konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz.

Amerika Vizesi Yenileme

Amerika vize yenileme işlemlerinde konsoloslukta mülakat söz konusudur ancak mülakat gerçekleşmeden vize yenilemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları belirlenen şartları yerine getirmelidir. Şartları yerine getiren başvuru sahipleri mülakat gerçekleştirmeden avantajlı bir şekilde vize yenileme işlemlerini tamamlar.

Amerika Vizeleri Neden Durdurdu

Amerika Birleşik Devletleri covid-19 nedeniyle ülkeye giriş için vize işlemlerini durdurdu. Ülkeler arası ulaşımın kısıtlanmasının ardından zorunlu nedenler olmadığı sürece Amerika’ya girişler kısıtlandı. Bu kısıtlamalardan Türk vatandaşları da olumsuz yönde etkilendi, öğrenciler ile zorunlu seyahatler dışında işlemler yapılmıyor.

Amerika Vize Ücreti 2020

2020 yılı için Amerika vize ücretleri konsolosluk harcı 265 Amerikan doları olarak belirlendi. Belirlenen Amerika vize ücretlerine zorunlu seyahat sigorta bedeli dahil edilmedi. Ayrıca hizmet bedeli ya da danışmanlık bedeli gibi ek ücretlerde konsolosluk harcına ilave edilmektedir.

DS 160 Formu Ne Demek

DS 160 formu Amerika vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahiplerinin konsolosluğun resmi internet sitesi üzerinden doldurmak zorunda oldukları online forma verilen isimdir. Formda kişisel bilgiler ile birlikte vizenin alınma nedeni gibi bazı soruların cevaplandırılması gerekmektedir.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak

Amerika İstanbul Başkonsolosluğu pazartesiden cumaya kadar hafta içi her gün saat 07:45 ve 16:30 saatleri arasında hizmet vermeyi sürdürüyor. Hususi, hizmet ya da diplomatik pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını şahsen yapmak zorundadır.

Amerikan Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak

Amerikan Konsolosluğu halen acil gidiş ya da öğrenciler için yardımcı olacak şekilde açık bulunmaktadır. 2020 yılı içerisinde sınırlı olarak verilen randevular 2021 yılına ertelendiğinden dolayı yoğunluk bulunmaktadır. Yeni randevular için konsolosluk en yakın olarak 2022 tarihine vermektedir.

Amerika Vize Son Durum 2021

Amerika Konsolosluğu kovid-19 nedeni ile 2020 yılında vize randevularını tamamını kapattı. Amerika vizesi almak isteyen Türk vatandaşları için 2021 yılında randevu verildi. Ancak şu anki yaşanan yoğunluktan dolayı yeni vize başvurusu için en erken 2022 yılına randevu veriliyor.

Amerika Vize Yenileme İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

Amerika vize yenileme işlemleri DS 160 formu onay sayfası, daha önce alınan vizenin içinde bulunduğu pasaportun aslı, güncel pasaportun aslı, son 6 ay içerisinde gözlüksüz olarak çekilmiş 5 x 5 ebatında ve arkası beyaz fon şeklinde 2 tane biyometrik fotoğraf gerekmektedir.

Amerika Turist Vizesi Açık Mı

Daha önce askıya alınan vize başvuruları Amerika seçimlerinin ve pandeminin zayıflaması ile birlikte yeniden açıldı ancak mülakat randevuları halen bekletiliyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusunda bulunduktan sonra konsolosluk tarafından en erken 1 yıl sonrasına randevu veriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×