Özbekistan Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Özbekistan Vizesi

Özbekistan vize istiyor mu sorusunun cevabı 2018 yılında değişiklik göstermiştir. Özbekistan 2018 yılından beri 30 gün kadar tüm pasaportlar için vizesiz girişi onaylamış bulunmaktadır.

Özbekistan vizesi almanız ancak 30 gün sonrasında gerekecektir. Bu özellikle turistik amaçlar için ziyaret edecek olan kişilerin işine yaramıştır. Bir anlamda turist sayısını arttırmak adına yapılan bir çalışmadır.

Özbekistan vizesi almanıza gerek yoktur ancak 30 günden fazla kalacaksanız Özbekistan vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bunu Özbekistan’da yapabileceğiniz gibi Türkiye’den de yapabilirsiniz. Burada amaç vizeyi uzatmak da olabilir bunun dışında direkt çalışma vizesi gibi uzun süreli vizeler almak için başvuru yapabilirsiniz.

Özbekistan vizesi evrakları birden fazladır. Özbekistan bu süreçte otel rezervasyonu muhakkak ister. Bir tanıdığınızda kalacaksanız bu adresi belirtmeniz gerekecektir. Bunun dışında kendiniz ile bilgiler ve en az 6 ay süresi olan pasaport şarttır.

Özbekistan vizesi ücreti ise ilk 30 gün için olmayıp sonrasında vizenize göre değişim gösterecektir. Bu nedenle vize başvurusu esnasında ödeme yapılmalı ve belgelenmelidir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×