Özbekistan Vize Ücreti - Eraytur
Özbekistan Vizesi

Özbekistan Vize Ücreti

Özbekistan vize ücreti Özbekistan vize harçları ve vize başvuru merkezindeki işlem bedellerinden oluşmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 günü aşmayan turistik seyahatlerinden vizeden muaftır. Bu süre içerisinde Özbekistan’ı gezmek isteyen vatandaşlarımız bir vize ücreti ödemezler.

Nijerya Vize Ücreti

Özbekistan Temmuz 2018 tarihinden itibaren e-vize uygulamasına geçmiştir. Kısa süreli seyahatler için 30 günlük vize verilmektedir. 90 günlük vizelerde vizeler kategorilere ayrılmıştır. Özbekistan vizeleri şu kategorilerde verilir:

  • Özbekistan e-vize tek girişli
  • Özbekistan e-vize çift girişli
  • Özbekistan e-vize çok girişli

Türkiye’de oturan yabancı pasaportlu kişiler e-vize uygulamasıyla kolayca Özbekistan vizesi alabilmektedir. Bu kişiler için Özbekistan vize ücreti 2023 fiyatları şu şekilde belirlenmiştir:

Özbekistan e-vize 90 günlük tek girişli 158 TL
Özbekistan e-vize 90 günlük çift girişli 277 TL
Özbekistan e-vize 90 günlük çok girişli 395 TL

 

Özbekistan vize ücreti Özbekistan vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/ozbekistan-vizesi-basvuru-merkezleri/  sayesinde tahsil edilmektedir. Vize başvuru merkezlerinde aracılık hizmet bedelleri ve ek hizmet bedelleri de ayrıca tahsil edilmektedir.

Özbekistan Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özbekistan vize ücreti Türk vatandaşları için 30 günlük kısa seyahatlerde alınmaz. 30 günü aşan seyahatler için vize başvuru merkezlerinden bilgi alınması gerekmektedir. Özbekistan vize evrakları >> eraytur.com/ozbekistan-vize-evraklari/  başvuru dosyasına hazırlayan vize başvuru sahipleri işlemlerini vize ofislerinden hızlıca yapabilmektedir.

Özbekistan Vize Ücreti
Özbekistan Vize Ücreti

Özbekistan vize ücreti hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

  • Özbekistan vize ücretleri başkasına devredilemez ve satılamaz.
  • Özbekistan vize ücretleri sadece Özbekistan vizeleri için geçerlidir.
  • Özbekistan vize ücretleri talep edilen vize türünde kullanılabilir.
  • Özbekistan vize reddi kararı sonrasında ödenen vize harç bedelleri ve aracı kurum hizmet bedelleri geri iade edilmez.
  • Yeni Özbekistan vize başvurularında tüm ücretler yeniden tahsil edilir.
Özbekistan vize ücreti ne kadar?

Yetişkinler için belirlenen ücret 140 Euro şeklindedir. 6 – 12 yaş aralığı için de 110 Euro tutarına yer verilir.

Özbekistan'a vize lazım mı?

Tüm pasaport tiplerinin kısa süreli seyahatlerde vizeden muaf olması esas alınmıştır.

Türkiye'den Özbekistan'a vize gerekiyor mu?

Otel ya da yabancılar polisine karşı ikamet kayıtları değerlendirilir ve giriş yapmalarına izin verilir.

Özbekistan vize ücretleri zaman içerisinde güncellenmektedir. En güncel vize ücreti bilgilerine Özbekistan vize başvuru merkezleri üzerinden ulaşmak mümkündür. Vize danışmanlarından ve müşteri temsilcilerinden detaylı bilgi alınarak vize işlemlerinin başlatılması gerekmektedir.

Özbekistan e-vizeleri e- posta ile iletilir, Özbekistan’a giriş yaparken çıktısı alınan belge şahsın yanında bulunmalı ve pasaport-kimlik belgeleri seyahat eden kişinin yanında olmalıdır.

16 yaşından küçüklerin Özbekistan vizesi ihtiyacı yoktur. 16 yaşından küçük kişilerin pasaportlarının veya biometrik seyahat belgelerinin bulunması ve yasal temsilcilerinin kendilerine eşlik edilmesi gerekmektedir.

Özbekistan Vize Ücreti
Özbekistan vize ücreti 90 günlük olarak tanımlanmış tek girişli şekilde verildiği zaman 158 TL‘dir. Çift girişli olanı ise 277 TL limite sahiptir. Çok girişlilerde bunun 395 TL olduğunu görmekteyiz.
Özbekistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
Özbekistan konsolosluğu vize başvuru formu doldurmaya gerek yoktur. Bunun nedeni ise Özbekistan’ın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hiçbir şekilde vize istememesidir. Bu sayede sorunsuz şekilde seyahat etmek mümkündür.
Özbekistan Vize Ücreti 2020
Vize ücreti en düşük olarak 158 TL şeklinde belirlenmiştir. Bunu farklı yollar üzerinden ödeyerek hemen ilgili ülkeye giriş işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Özbekistan Vize 2020
Özbekistan vize istemeyen bir ülkedir. Daha önce bu ülke ile yapılmış olan karşılıklı anlaşmaların hemen sonrasında vize de kalkmıştır. Bu sadece 30 günlük bir zaman dilimini kapsamaktadır.
Özbekistan Vize Fiyatları
Vize fiyatları 158 TL‘den başlar ve çoklu ve çift girişli olup olmamasına göre farklılık göstermektedir.
Özbekistan Vizesi Kaç Günde Çıkar
Vize olmadığı için hiçbir şekilde ilgili işlemi yapmaya gerek yoktur. Sadece pasaport ve aynı zamanda otel ile uçuş rezervasyonlarının sunulması yeterli olacaktır.
Özbekistan Vize Varmı 2020
Özbekistan vize talebinde bulunmayan bir ülkedir. Bu sayede sorun yaşamadan, ilgili süreç ile uğraşmadan seyahat işlemlerinizi çok basit bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.
Özbekistan Giriş Çıkış
Giriş çıkış işlemleri için tanımlanmış olan süre 30 gündür. Yani Türk vatandaşları bu ülkede vize olmadan tam 30 gün boyunca kalabilmektedir. Bunun sonrasında ise vize söz konusu değilse birtakım sorunlarla karşı karşıya kalmak ihtimaller dahilindedir.
Özbekistan Vize Sorgulama
Vize sorgulama işlemini yapmaya hiçbir şekilde gerek yoktur. Çünkü ülkenin TC vatandaşlarından bu yönde bir talebi söz konusu değildir. 30 gün boyunca Özbekistan sınırları içerisinde kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×