Özbekistan Vizesi

Özbekistan Vize Ücreti

Özbekistan vize ücreti

Özbekistan vize ücreti Özbekistan vize harçları ve vize başvuru merkezindeki işlem bedellerinden oluşmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 günü aşmayan turistik seyahatlerinden vizeden muaftır. Bu süre içerisinde Özbekistan’ı gezmek isteyen vatandaşlarımız bir vize ücreti ödemezler.

Özbekistan Temmuz 2018 tarihinden itibaren e-vize uygulamasına geçmiştir. Kısa süreli seyahatler için 30 günlük vize verilmektedir. 90 günlük vizelerde vizeler kategorilere ayrılmıştır. Özbekistan vizeleri şu kategorilerde verilir:

 • Özbekistan e-vize tek girişli
 • Özbekistan e-vize çift girişli
 • Özbekistan e-vize çok girişli

Türkiye’de oturan yabancı pasaportlu kişiler e-vize uygulamasıyla kolayca Özbekistan vizesi alabilmektedir. Bu kişiler için Özbekistan vize ücreti 2021 fiyatları şu şekilde belirlenmiştir:

 • Özbekistan e-vize 90 günlük tek girişli 158 TL
 • Özbekistan e-vize 90 günlük çift girişli 277 TL
 • Özbekistan e-vize 90 günlük çok girişli 395 TL

Özbekistan vize ücreti Özbekistan vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/ozbekistan-vizesi-basvuru-merkezleri/  sayesinde tahsil edilmektedir. Vize başvuru merkezlerinde aracılık hizmet bedelleri ve ek hizmet bedelleri de ayrıca tahsil edilmektedir.

Özbekistan Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özbekistan vize ücreti Türk vatandaşları için 30 günlük kısa seyahatlerde alınmaz. 30 günü aşan seyahatler için vize başvuru merkezlerinden bilgi alınması gerekmektedir. Özbekistan vize evrakları >> eraytur.com/ozbekistan-vize-evraklari/  başvuru dosyasına hazırlayan vize başvuru sahipleri işlemlerini vize ofislerinden hızlıca yapabilmektedir.

Özbekistan vize ücreti hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

 • Özbekistan vize ücretleri başkasına devredilemez ve satılamaz.
 • Özbekistan vize ücretleri sadece Özbekistan vizeleri için geçerlidir.
 • Özbekistan vize ücretleri talep edilen vize türünde kullanılabilir.
 • Özbekistan vize reddi kararı sonrasında ödenen vize harç bedelleri ve aracı kurum hizmet bedelleri geri iade edilmez.
 • Yeni Özbekistan vize başvurularında tüm ücretler yeniden tahsil edilir.

Özbekistan vize ücretleri zaman içerisinde güncellenmektedir. En güncel vize ücreti bilgilerine Özbekistan vize başvuru merkezleri üzerinden ulaşmak mümkündür. Vize danışmanlarından ve müşteri temsilcilerinden detaylı bilgi alınarak vize işlemlerinin başlatılması gerekmektedir.

Özbekistan e-vizeleri e- posta ile iletilir, Özbekistan’a giriş yaparken çıktısı alınan belge şahsın yanında bulunmalı ve pasaport-kimlik belgeleri seyahat eden kişinin yanında olmalıdır.

16 yaşından küçüklerin Özbekistan vizesi ihtiyacı yoktur. 16 yaşından küçük kişilerin pasaportlarının veya biometrik seyahat belgelerinin bulunması ve yasal temsilcilerinin kendilerine eşlik edilmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×