Özbekistan Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Özbekistan Vizesi

Özbekistan Vize Formu ve Dilekçe

 
 
 

Özbekistan vize formu ve vize talep dilekçesi Özbekistan vize işlemleri sırasında verilmesi gereken evraklardır. Vize formu ve Özbekistan vize dilekçesi ile vize başvuru sahibi vize türüne göre belirlenen vize evraklarını hazırlayarak kişisel ve seyahat bilgilerini Özbekistan dış temsilciliklerine ileterek vize talebinde bulunur.

Norveç Vize Formu ve Dilekçe

Özbekistan Vize Formu ve Dilekçe

Özbekistan vize formu vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini toplamak amacıyla Özbekistan dış temsilcilikleri vize bölümünce hazırlanmıştır. Vize başvuru sahibi çıktısını alarak Özbekistan vize başvuru formunu hatasız bir şekilde doldurmalı ve Özbekistan vize evrakları başvuru dosyasında bulundurmalıdır.

Özbekistan'a vize isteniyor mu?

Özbekistan vize talep etmeyen ülkeler arasındadır. Fakat ülkeye giriş yaptıktan sonra resmi birimlere bu konuda bilgi verme zorunluluğu vardır.

Özbekistan'a gitmek için ne yapmam lazım?

Özbekistan’a girme sürecinde umumi ya da hususi pasaporta sahip olan kişilerin sadece seyahat hazırlıklarını yapması yeterli olacaktır. Herhangi bir vize zorunluluğu söz konusu değildir.

Türkiye'den Özbekistan'a vize var mı?

90 günü aşmamak kaydı ile ülkelere vatandaşların vizesiz olarak giriş yapmasına imkan tanımıştır.

Özbekistan vize talep dilekçesi konsolosluk vize bölümüne hitaben yazılır ve vize talebini resmi makamlara iletir. Seyahat amacına göre belirlenen Özbekistan vize türlerine göre vize talep dilekçesi farklı hazırlanmaktadır. Vize formu ve vize dilekçesi Özbekistan vizesi başvuru merkezleri uzman vize danışmanları denetiminde hazırlanmalıdır.

Özbekistan Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Özbekistan vize formu İnternetten çıktısı alınarak doldurulur, Özbekistan dış temsilcilikleri veya vize başvuru merkezlerinden elde edilebilir. Formdaki tüm bilgiler doğru olmalı ve form eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Özbekistan vize başvuru formundaki bilgiler verilen diğer belgelerdeki bilgilerden farklı olmamalıdır.

Özbekistan vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Özbekistan vize başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgileri- Özbekistan vize başvurusunda bulunan kişinin kimlik bilgileri, adresi ve telefonu forma yazılır.
  • Özbekistan vize başvurusunda kullanılan geçerli pasaport bilgileri- Vize başvurusunda kullanılan pasaport türü, numarası ve alınış-bitiş tarihleri belirtilmelidir.
  • Özbekistan seyahatinin ayrıntıları- Özbekistan’da gidilecek yerler, seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri, uçuş bilgileri verilir.
  • Özbekistan vize başvurusu yapan kişinin aile bilgileri- Özbekistan vize başvurusu yapan kişinin aile bilgileri verilir.
  • Özbekistan’da kalınacak otel bilgileri- Özbekistan’daki otelin adı ve adresi, diğer bilgiler formda bulunmalıdır.
  • Özbekistan’dan davetiye gönderen kişinin bilgileri- Özbekistan’dan davetiye gönderen aile bireyi ya da kurum yetkilisinin bilgileri ayrıntılı olarak yazılmalıdır.

Özbekistan vize formu doldurulduktan sonra vize talep dilekçesi yazılarak vize başvuru işlemleri başlatılacaktır, Özbekistan vize ücreti ödemeleri vize başvuru merkezlerinde yapılabilir.

Özbekistan Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Özbekistan vize dilekçesi Özbekistan konsolosluklarına hitaben yazılan bir vize talep dilekçesidir. Vize başvuru sahibi seyahat amacını belirterek Özbekistan seyahatin ayrıntılarını yazmalıdır. Seyahat masraflarını karşılama şekli açıklanmalı, sponsor var ise sponsor bilgileri verilmelidir. Vize başvuru sahibi adresini ve telefonunu dilekçeye yazmalıdır.

Özbekistan ticari vize talep dilekçesi daha resmi bir şekilde düzenlenmelidir, şirket antetli kağıdında yazılmalıdır. Özbekistan iş seyahatinin ayrıntıları ve Özbekistan’da iş yapılacak firmanın bilgileri verilmelidir. Özbekistan’da yapılacak iş faaliyetleri ayrıntıları verilmelidir. Ticari vize talep dilekçeleri şirket yetkilisi tarafından onaylanır, imza-kaşe dilekçede bulunmalıdır.

Özbekistan vize formu ve vize talep dilekçesi hazırlandıktan sonra diğer vize evrakları düzenlenir ve vize başvuruları vize başvuru merkezleri aracılığı ile kolayca yapılır. Uzman vize danışmanlarımız vize başvuru sürecinin her aşamasında Özbekistan vize türleri hakkında sizi bilgilendirecek ve işlemleri kolayca tamamlamanızı sağlayacaktır.

Eraytur ve Global Visa Services yetkili vize ofisleri Gaziantep-Ankara illerindeki merkezlerinde vize başvurularını kabul etmektedir. Dünyanın belli başlı ülkelerinin ve Schengen vize bölgesi ülkelerinin vize işlemlerinin tamamlandığı vize ofislerimizde güvenle vize başvuru işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Özbekistan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/ozbekistan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Vize Başvuru Formu

Özbekistan çalışma vizesi kaç günde çıkar; çalışma vizesi almak için 4 hafta kadar bekleme süresi ile karşılaşabilirsiniz. Bu bekleme süresinin pandemi sebebi ile uzayabildiği görülmektedir.

Özbekistan işçi vizesi kaç günde çıkar; eğer kurumsal bir firmadan davet mektubu alındıysa, çalışma vizesi başvurusundan onay almak sizin için çok daha kolay bir hal alacaktır.

Özbekistan çalışma vizesi kaç günde çıkar; çalışma vizesi ortalama 4 haftada tamamlanmaktadır. Bir firmadan ya da yakınınızdan davetiye sunmanız vizenizin onay alma şamasını sizin için daha kolay biri hale getirecektir.

Özbekistan çalışma vizesi alma aşamasında eğitim durumunuz ve daha önceki iş tecrübelerinize dair de veri sunmanız gerekir.

Özbekistan’a gitmek için gerekli evraklar arasında en başta pasaportunuz bulunmaktadır. Pasaportunuzun tarihinin güncel olmasına ayrıca özen göstermeniz gerekir.

Özbekistan vize ücreti 2020 tek girişli olmak kaidesi ile 158 TL olarak belirlenmiştir.

Özbekistan vize 2020 çift girişli olursa ödemeniz gereken tutar 277 TL olacaktır. Ödeme adımında dilediğinizi yöntemi kullanmanıza imkan verilmektedir.

Özbekistan vize istiyor mu 2020; giriş adımında güncel pasaportunuz üzerinden almış olduğunuz vizenizi sunmanız gerekir. Hatta ülke gerekli görürse geçmişte kullandığınız pasaportunuzu dahi talep edebilir.

Özbekistan vize ücreti 2021 ödeme adımının sonrasında resmi birimlerden ret yanıtı alınırsa, kişilerin bu yatırdıkları vize harç tutarının kendilerine iade edilmesi söz konusu olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×