Özbekistan Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Özbekistan Vizesi

Özbekistan Vize Formu ve Dilekçe

 
Özbekistan vize formu ve vize talep dilekçesi Özbekistan vize işlemleri sırasında verilmesi gereken evraklardır. Vize formu ve Özbekistan vize dilekçesi ile vize başvuru sahibi vize türüne göre belirlenen vize evraklarını hazırlayarak kişisel ve seyahat bilgilerini Özbekistan dış temsilciliklerine ileterek vize talebinde bulunur.

Özbekistan Schengen Vize Başvuru Formu

Özbekistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Özbekistan  Vize Başvuru Formu PDF

Özbekistan Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Özbekistan Vize  Dilekçe Örneği

Özbekistan Vize Formu ve Dilekçe

Özbekistan vize formu vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini toplamak amacıyla Özbekistan dış temsilcilikleri vize bölümünce hazırlanmıştır. Vize başvuru sahibi çıktısını alarak Özbekistan vize başvuru formunu hatasız bir şekilde doldurmalı ve Özbekistan vize evrakları başvuru dosyasında bulundurmalıdır.

Özbekistan vize talep dilekçesi konsolosluk vize bölümüne hitaben yazılır ve vize talebini resmi makamlara iletir. Seyahat amacına göre belirlenen Özbekistan vize türlerine göre vize talep dilekçesi farklı hazırlanmaktadır. Vize formu ve vize dilekçesi Özbekistan vizesi başvuru merkezleri uzman vize danışmanları denetiminde hazırlanmalıdır.

Özbekistan Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Özbekistan vize formu İnternetten çıktısı alınarak doldurulur, Özbekistan dış temsilcilikleri veya vize başvuru merkezlerinden elde edilebilir. Formdaki tüm bilgiler doğru olmalı ve form eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Özbekistan vize başvuru formundaki bilgiler verilen diğer belgelerdeki bilgilerden farklı olmamalıdır.

Özbekistan vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Özbekistan vize başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgileri- Özbekistan vize başvurusunda bulunan kişinin kimlik bilgileri, adresi ve telefonu forma yazılır.
  • Özbekistan vize başvurusunda kullanılan geçerli pasaport bilgileri- Vize başvurusunda kullanılan pasaport türü, numarası ve alınış-bitiş tarihleri belirtilmelidir.
  • Özbekistan seyahatinin ayrıntıları- Özbekistan’da gidilecek yerler, seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri, uçuş bilgileri verilir.
  • Özbekistan vize başvurusu yapan kişinin aile bilgileri- Özbekistan vize başvurusu yapan kişinin aile bilgileri verilir.
  • Özbekistan’da kalınacak otel bilgileri– Özbekistan’daki otelin adı ve adresi, diğer bilgiler formda bulunmalıdır.
  • Özbekistan’dan davetiye gönderen kişinin bilgileri- Özbekistan’dan davetiye gönderen aile bireyi ya da kurum yetkilisinin bilgileri ayrıntılı olarak yazılmalıdır.

Özbekistan vize formu doldurulduktan sonra vize talep dilekçesi yazılarak vize başvuru işlemleri başlatılacaktır, Özbekistan vize ücreti ödemeleri vize başvuru merkezlerinde yapılabilir.

Özbekistan Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Özbekistan vize dilekçesi Özbekistan konsolosluklarına hitaben yazılan bir vize talep dilekçesidir. Vize başvuru sahibi seyahat amacını belirterek Özbekistan seyahatin ayrıntılarını yazmalıdır. Seyahat masraflarını karşılama şekli açıklanmalı, sponsor var ise sponsor bilgileri verilmelidir. Vize başvuru sahibi adresini ve telefonunu dilekçeye yazmalıdır.

Özbekistan ticari vize talep dilekçesi daha resmi bir şekilde düzenlenmelidir, şirket antetli kağıdında yazılmalıdır. Özbekistan iş seyahatinin ayrıntıları ve Özbekistan’da iş yapılacak firmanın bilgileri verilmelidir. Özbekistan’da yapılacak iş faaliyetleri ayrıntıları verilmelidir. Ticari vize talep dilekçeleri şirket yetkilisi tarafından onaylanır, imza-kaşe dilekçede bulunmalıdır.

Özbekistan vize formu ve vize talep dilekçesi hazırlandıktan sonra diğer vize evrakları düzenlenir ve vize başvuruları vize başvuru merkezleri aracılığı ile kolayca yapılır. Uzman vize danışmanlarımız vize başvuru sürecinin her aşamasında Özbekistan vize türleri hakkında sizi bilgilendirecek ve işlemleri kolayca tamamlamanızı sağlayacaktır.

Eraytur ve Global Visa Services yetkili vize ofisleri Gaziantep-Ankara illerindeki merkezlerinde vize başvurularını kabul etmektedir. Dünyanın belli başlı ülkelerinin ve Schengen vize bölgesi ülkelerinin vize işlemlerinin tamamlandığı vize ofislerimizde güvenle vize başvuru işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Özbekistan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/ozbekistan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×