Mısır Vizesi: 2023 Kimler Vize Alabilir! - Eraytur
Mısır Vizesi

Mısır Vizesi: 2023 Kimler Vize Alabilir!

Mısır’a turistik seyahat edecek olan şahısların Mısır turistik vizesi alması gerekmektedir. Mısır turistik vizesi için şahısların başvurularını yaparken evraklarını hazırlayarak eksiksiz olarak yetkililere sunması gerekmektedir.

Mısır Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi, öncesinde seyahat amacını net bir şekilde belirlemelidir. Seyahat amacının belirlenmesi ile birlikte bu amaç doğrultusuna hizmet edecek olan vize türünün netleştirilmesinin beraberinde başvurarak gerekli hazırlıkları başlatabilmektedir.

Seyahat nedenine uygunluk gösterecek olan vize türüne gerçekleştirilecek başvurularda taraflarca talep edilen bilgiler değişkenlik gösterebilmektedir.

Mısır vizesi için oluşturulacak talepler, talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde oluşturulması ile başlanmaktadır. Değerlendirmeye beyan edilecek olan bilgi ve belgelerin ilgili mercileri tarafınca onay görmüş olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Başvuruya ait olan belgelerin yetkili makamlar tarafından onaylanmış olması başvuru sürecine de olumlu etkiler sağlamaktadır. Başvuruya ait olan belgeler ile beraber Mısır vizesi başvuru formu ve talep dilekçesinin evraklarının da talep edilmesi şeklinde evraklar tamamlanarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Türkiye sınırları içerisinde hizmet vermekte olan yetkili temsilciler tarafından değerlendirilen başvuru dosyasına uygunluk gösteren vize talebi sonucu oluşturulmaktadır. Belgelerin ilgili makamlara iletilebilmesi için ilk olarak vize randevusunun oluşturulması şarttır. Belgelerin yetkili temsilcilere iletilebilmesi adına kesinlikle randevu alınması gerekmektedir. Kurum ile gerçekleştirilecek başvuru süresinde başvuru işlemleri yetkili uzmanlar tarafından, başvuruyu gerçekleştiren kişi adına yapılmaktadır.

Mısır vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/misir-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Mısır Vizesi Hakkında

Mısır vizesi talep ederken talep ettiğiniz vize türüne göre doldurmanız gereken form da değişim gösterecektir.

Mısır’a vize var mı 2023; Mısır’a giriş adımlarını tamamlarken kesinlikle vize almanız gerekmektedir. Mısır’a giriş aşamasında vize başvuru sürecine dair sorunsuz bir ilk adımın atılması için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Mısır Türklere vize vermiyor; gerekli olan temel kıstaslara uygun bir biçimde başvuru adımlarının tamamlanması durumunda vize alma sürecine dair asla bir sorun meydana gelmeyecektir. Vize alma adımlarında Türkiye’ye özel olarak yaşanan bir kısıtlama yoktur.

Mısır vizesi ne kadar; 260 TL ödeme adımının sonrasında vize alım adımlarını tamamlamanıza imkan tanınmaktadır.

Mısır vizesi ücreti 2023 ödeme adımlarında dilediğiniz metodu kullanabilirsiniz. Ödeme adımının sonrasında değerlendirme aşamasından ret yanıtı alırsanız ödemiş olduğunuz tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir.

Mısır vizesi 2023 alım aşamasında sizin gerekli kontrol adımlarını tamamlamanız için bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası ile başvuru durumunu kontrol edebilirsiniz.

Mısır vizesi almak kolay mı; kurallara uygun hareket edilirse vize almak oldukça kolaydır. Eğer ilk vize talebiniz reddedildiyse en azından sonraki başvuruda profesyonel bir destek almak daha verimli olacaktır.

Mısır vizesi nasıl alınır; vize alım aşamasında başvuru formunun doldurulması sonrasında pasaport ve evrakların yetkili birimlere sunulması gerekir.

Mısır vizesi 2023 başvurusunun geçerli olması için harç ödemesi de tamamlanmalıdır.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Vize Ücreti

Mısır vizesinin yapılabilmesi adına kişi başvuruda bulunmadan önce gerekli evrakların içerisine vize harç bedelinin ödenmiş olduğuna dair bir belgeyi de eklemiş olması gerekmektedir. Mısır vizesinin başvurusunda bulunmak için kişi kendi adına 150 Euro ödemesi gerekmektedir. Ayrıca ödediğine dair bir belgenin de talep edilen evrakların içerisine eklenmesi mecburidir. Mısır vizesi için gerekli olan evraklar ise şu şekildedir;

 • Pasaport: Başvuru denildiği zaman akla gelen ilk evrak pasaporttur ve pasaportun da belli başlı kurulları bulunmaktadır. Başvuru yapacak olan kişinin pasaportunun en az 10 yıllık olması şarttır. Aksi halde vize başvurusunda bulunma hakkına sahip değildir ve pasaportunun süresi yenilenerek pasaport yenileme işlemi için gerekli makamlara müracaat etmesi gerekmektedir. Pasaportun deforme olmamasına ve eksik bir herhangi sayfasının bulunmamasına oldukça önem gösterilmelidir. Gerekli vizenin işlenmesi adına, kişinin mevcut pasaportundan en az 2 adet sayfanın bol bulundurulması gerekmektedir. Bunun akabinde seyahat bitim tarihinden itibaren kişinin pasaportunun en az talep edilen ay boyunca devam etmesi gerekmektedir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Başvuru yapacak olan kişinin nüfus cüzdanının ön ve arka sayfasının net ve okunaklı olacak bir şekilde fotokopisi çekilip beyan edilecek başvuru dosyasının içerisinde bulundurulmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Beyan edilecek fotoğrafın uluslararası nitelik taşıması istenilen bir diğer talepler arasında bulunmaktadır. Ayrıca fotoğraf yine yetkili makamlar tarafından istenen ölçülere, arka fonun da beyaz olmasına ayrıca dikkat edilmelidir. Başvuru yapacak kişi biyometrik fotoğrafı son 6 ay içerisinde çektirmiş olmalıdır. Bunun nedeni ise kişinin güncel görünümünün olması içindir. 2 adet biyometrik fotoğraf başvuru yapmak için yeterli bir sayı olarak kabul edilmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Kişinin seyahatinde oluşabilmesi muhtemel olan sağlık sorunlarının ve ciddi vakaların olması nedeni ile uluslararası bir geçerliliği bulunan seyahat sağlık sigortasının da yaptırılarak başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir.
 • Rezervasyon Belgeleri: Kişinin Mısır seyahati boyunca konaklayacak olduğu yere ait rezervasyon çıktısının ve ayrıca uçak biletinde gidiş ve dönüş tarihlerini yer aldığı biletin çıktısı talep edilmektedir.
Mısır vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/misir-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Mısır Turistik Vize

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Şahıslara Mısır turistik vizesi en fazla 90 gülük olarak verilmektedir. Şahıslar bu süre bitmeden çıkışlarını Mısır’dan yapmalıdır. Ancak 90 günü aşmayacak olan seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaf tutulmaktadır. Şahıslar 90 günden fazla olacak seyahatleri için Mısır turistik vizesi almak durumundadır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Mısır Konsolosluğu şahısların turistik vize işlemleri için başvuru yapabilecekleri başvuru noktasıdır. Gerekli evraklar aşağıda hazırlandığı gibidir bu evrakları hazırlayarak ve Mısır Konsolosluğu’na sunarak turistik vizesi sahibi olabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Mısır turist vizesi evrakları aşağıda belirtilmektedir.

 • Mısır vize başvuru formu (Eksiksiz olarak doldurulmuş, başvuru sahibinin seyahat tarihlerini belirten, seyahat amacı ve Mısır’daki konaklanacak yere dair bilgiler, ibraz edilmiş, başvuru sahibinin imzasının olduğu)
 • Pasaport  (Seyahat sonrası az 6 ay geçerliliği olan, son 10 sene içinde çıkartılmış, Mısır vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfası mevcut)
 • 2 tane biyometrik fotoğraf (beyaz arka fonlu, kişinin güncel halini temsil eden, deforme olmamış, rötuşsuz)
 • Vize talebi dilekçesi (Mısır konsolosluğu/elçiliğine hitaben, vize başvuru sahibinin Mısır seyahat tarihlerini, konaklama bilgilerini içeren vize süresi bitmeden ülkeden ayrılacağını taahhüt eden, ıslak imzalı)
 • Otel rezervasyonu (Vize için başvuran şahsın Mısır’da bulunacağı süredeki konaklama bilgilerini içeren)
 • Uçak bileti rezervasyonu (Vize için başvuran şahsın Mısır'a giriş ve çıkış tarihi bilgilerini destekleyen)
 • Pasaportun kimlik bilgilerini içerdiği kısmın fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
Mısır vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/misir-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri ibrazı bulunması bizzat gidilerek başvuru yapılacak turistik vize başvurularında olmaktadır. Mısır turistik vizesi alacak kişiler için biyometrik veri ibrazı bulunmamaktadır. Ancak konsolosluk yetkilisi kişiler gerekli durumlarda biyometrik veri istediği taktirde sunulması gerekmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay öncesinde başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılırken seyahat edilecek tarihe de dikkat etmek gerekmektedir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Mısır turistik vizesi şahısların evraklarını teslim etmesinden sonra yirmi gün içerisinde açıklanmaktadır. En geç yirmi gün sonra Mısır turistik vize başvurusu sonuçlanacaktır. Bu süreç resmi tatillerin araya girmesi durumuna bağlı olarak değişmektedir.

Mısır Ticari Vize

NEDİR?

Mısır’da şirket ile ticari iş yapacak olan şahıslar Mısır ticari vizesi almak durumundadır. bu vize için gerekli evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Bu evraklar istenildiği gibi hazırlanarak yetkililere verilmelidir ardından kısa sürede Mısır ticari vizesi alınacaktır. Mısır Ticari vize, iş gerekçesi ile gidilmesinin yanı sıra kongre, fuar, ve seminer gibi gerekçelerle gidilmesi halinde de alınması gereken bir vize olup Mısır ticari vize başvuruları işveren ve SSK çalışanı olarak yapılmaktadır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Mısır ticari vizesi şahıslara en fazla 90 günlük süre ile verilmektedir. bu süreden daha uzun süre Mısır’da ticari faaliyet yürütecek olan şahıslar yeniden evraklarını hazırlayarak başvuru yapabilirler. Yeniden başvuru yapıldığı taktirde Mısır ticari vizesi almak mümkündür. Bu başvuruyu yaparken Mısır oturma ve çalışma izni belgesi alınmalı ve 5 iş günü içerisinde Mısır’da ikamet edilen yerdeki belediyenin nüfus müdürüne ve yabancılar polisine kayıt yaptırılması gerekmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Mısır Konsolosluğu şahısların vize işlemlerini başvurusunu almak ile yetkili birimdir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiye Mısır’da çalışılacak şirketin yetkili kişisi tarafından yazılmalı ve şirket bilgileri de bu davetiyede yer almalıdır. Davetiye bulunmayan Mısır ticari vize başvuruları genel olarak ret ile sonuçlanmaktadır. Davetiye bu açıdan büyük önem taşıyan evraklardandır. Mısır ticari vize davetiyesinde vize başvuru sahibinin isim ve soy ismi, doğum tarihi ve pasaportu ve kimlik bilgileri, seyahat masraflarını karşılayan taraf, seyahatin kapsadığı süre ve seyahat amacı hakkında bilgilerin yer alması gerekmektedir. Davetiye Mısır’da ziyaret edilecek şirket tarafından hazırlanmış olmalı, bu şirkete dair kaşe ve imzayı bulundurmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Mısır ticari vize için gereken evraklar aşağıda belirtilmektedir.

 • Davetiye (Ticari faaliyet yürütülecek Mısır şirketinden alınmış, bu şirketin iletişim bilgilerini içerip kaşesi ve imzası bulunan)
 • Vize talep dilekçesi (Vize başvuru sahibinin çalıştığı  şirketin antetli kağıdına, şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılmış, vize başvuru sahibinin Mısır'da bulunacağı tarih aralıklarını, seyahatinin sponsorunu ve vize ihlalinde bulunulmayacağını belirten, kaşe ve ıslak imzalı)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport (Mısır seyahati sonrası en az 6 aya kadar geçerliliği olan, vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfası mevcut, 10 seneden eski olmayan)
 • 2 tane biyometrik fotoğraf (Beyaz arka fonlu ve vizeye başvuran şahsın güncel durumunu temsil eden)
 • Otel ve uçak rezervasyonu (Vizeye başvuran şahsın Mısır’da bulunacağı tarih aralıklarını destekleyen bilgileri içeren)
 • Mısır vize başvuru formu (Vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, başvuru sahibinin  seyahat amacını, seyahat süresini, Mısır’dayken konaklama için bulunduğu yerin adres bilgilerini beyan eden, ıslak imzası bulunan)
 • Kimlik bilgilerini içeren bölümün olduğu pasaport fotokopisi

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapmak gerekmektedir. Vizenin çıkış süresi yirmi gün sonrasını bulacaktır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Mısır Ziyaretçi Vizesi

NEDİR?

Mısır’da aile ve arkadaş ziyareti gerçekleştirecek şahıslar eğer 90 günü aşmayan bir seyahat yapacaklar ise bu durumda vize almadan da Mısır seyahatlerini ve ziyaretlerini gerçekleştirebilirler. Bu seyahat 90 günden fazla olacak ise bu durumda Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi alınması gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara en fazla 90 günlük süre için verilmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Mısır Konsolosluğu’na başvuru yapılmalıdır. Mısır Konsolosluğu şahısların tüm Mısır vizesi işlemlerini almaktadır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Mısır aile ziyaret vizesi başvuru belgeleri aşağıda belirtilmektedir.

1. Davetiye (Davet eden kişi tarafından hazırlanıp ikamet ettiği Mısır Belediyesinden onaylı, davet eden kişinin Mısır oturum kartı veya Mısır pasaportu ve Mısır kimlik kartı fotokopileri ile birlikte)

2. Vize başvuru formu (Eksiksiz olarak doldurulup doğru bilgiler içeren, başvuru sahibinin imzasının da bulunduğu)

3. Vize talebi dilekçesi (Vize başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılan, başvuru sahibinin Mısır seyahatinin tarih aralıklarını ve konaklama bilgilerini, seyahatin sponsorunu ve kişinin vize ihlali yapmayacağını belirtilen, şirket yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olan; vize başvuru sahibinin kendisin yazması halinde seyahat tarihleri ve yakının gönderdiği davetiye ile ziyaretin yapılacağı açıklanmış )

4. 2 tane biyometrik fotoğraf (Vize başvuru sahibinin güncel halini gösteren, beyaz arka fonu olan)

5. Pasaport (Vize başvuru sahibinin Mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerli süresi olan, son 10 sene içerisinde çıkartılmış, vize bölümünde en az iki 2 boş sayfası olan, yıpranmış veya hasar görmüş durumda olmayan)

6. Nüfus Cüzdanı fotokopisi

7. Kimlik bilgilerini içeren kısma ait olan pasaport fotokopisi

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede Mısır’da yer alan aile ve arkadaş ziyareti yapılacak kişinin kimlik ve adres bilgileri verilmelidir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten bir ay önce başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için şahıslar vize merkezleri ile irtibat kurmalıdır.

Mısır Transit Vize

NEDİR?

Mısır üzerinden transit geçişler için şahıslar transit vizesi alabilir ve bu vize ile diğer ülkelere geçiş sağlayabilirler. Ancak Mısır ile Türkiye arasında serbest geçiş olduğundan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları geçişlerini sorunsuz olarak yapabilirler. Sadece havalimanından çıkış yapmamaları gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Sadece bir geçiş vizesi olduğu için şahıslara günlük olarak verilemez.

NEREYE BAŞVURULUR?

Mısır Konsolosluğu başvuru merkezidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Mısır vize başvuru formu
 • Pasaport
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Vize talebi dilekçesi
 • Otel rezervasyonu
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Pasaportun kimlik bilgilerini içerdiği kısmın fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri aracılığı ile randevu alınması mümkündür.

Mısır Arap Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen Türkler, ülkenin Türkiye’de bulunan Konsolosluk veya Büyükelçiliğine başvuru yapması gerekir. Mısır'a vize talebi ileten kişiye yasal yoldan ülkeye giriş hakkı verir. Vizeler aracılığıyla devletler ülkelerine gelen yabancıları gerekli durumlarda denetleyebiliyor. Vize ile göç veya yasadışı çalışma gibi hususlar kontrol altında tutulabiliyor.
Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde vize sahibine ülkede 3 aylık süre zarfında 30 gün kalma hakkı vermektedir. Alınan vize türü sadece amacına göre kullanılmalıdır. Mısır'a yapılan seyahatin amacı turistik ise bu vizeniz Mısır'da çalışmanıza imkan vermez ve bu tarz kötü kullanımların cezai yaptırımları vardır. 

Mısır vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/misir-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Mısır Türklere Vize Vermiyor!

Mısır Türklere vize vermiyor; uygun koşullar sağlanarak başvuru adımlarının tamamlanması durumunda vize ile alakalı herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir.

Mısır vizesi 2023 ve 2023 senesinde firmamız üzerinden talep edilen ve hızlıca yanıt alınan alternatifler arasında yer almaktadır.

Mısır Türklere vize vermiyor şeklinde belirtilen unsurlar evrakların temin edilmemesi ya da başvuru formuna ilişkin bazı hataların meydana gelmesinden kaynaklanabilir.

Mısır vizesi kaç günde çıkar; yaklaşık olarak 4 haftalık bir süre içerisinde vizenize onay almanız sağlanacaktır.

Mısır vizesi 2023 talep adımlarını tamamlarken 260 TL değerinde bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Ayrıca vize alım sürecinde bir danışmanlık hizmeti alıyorsanız harcın yanı sıra bir de vize ücreti ödeme adımını tamamlamanız yeterli olacaktır.

Mısır vizesi 45 yaş üstü 2020 için de aynı koşullarda geçerliliğini sürdürmektedir. Firmamız size sunmuş olduğu VIP hizmetler ile herhangi bir başvuru adımı ile uğraşmadan sorunsuz şekilde erişim adımını tamamlamanızı mümkün kılacaktır.

Mısır'a vize var mı 2023; vize talep eden ülkeler arasında bulunmaktadır. Başvuruda bulunacağınız vize türüne göre doldurmanız gereken başvuru formu da değişim arz edecektir.

Mısır vize ücreti 2023 ödeme adımının akabinde ret yanıtı almanız söz konusu olursa bu yatırmış olduğunuz harcın tarafınıza iade edilmesine imkan tanınmayacaktır. Bu kural sadece Mısır için geçerli değildir. Diğer ülkelerde de aynı şekilde iade prosedürü bulunmamaktadır.

Mısır Vizesi S.S.S

Mısır'a gitmek için neler gerekli?
Mısır'a gitmek isteyen bordo pasaport sahipleri öncelikle seyahat amaçlarına uygun bir vize almak zorundadır. Ancak diğer pasaport gruplarının kısa süreli seyahatlerde vize almasına gerek yoktur. Vize alındıktan sonra bu ülkeye gidebilir yani seyahat edebilirsiniz.


Mısır vizesi nasıl alınır 2022?
  Mısır vizesi almak isteyen kişiler, hangi vize türüne başvuruda bulunacaklarsa ona uygun evrakları hazırlamalı ve eksiksiz bir biçimde Mısır Konsoloslukları ya da Mısır Büyükelçiliği'ne teslim etmelidirler.


Mısır vize veriyor mu?
Evet, umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşların kısa süreli ziyaretlerde dahi vize alması zorunludur. Fakat; gri, yeşil, siyah pasaport sahipleri kısa süreli ziyaretlerde vizeden muaftırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×