Mısır Vizesi

Mısır Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Mısır vizesi en iyi vize rehberi

MISIR VİZESİ

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Mısır’a turistik seyahat edecek olan şahısların Mısır turistik vizesi alması gerekmektedir. Mısır turistik vizesi için şahısların başvurularını yaparken evraklarını hazırlayarak eksiksiz olarak yetkililere sunması gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Şahıslara Mısır turistik vizesi en fazla 90 gülük olarak verilmektedir. Şahıslar bu süre bitmeden çıkışlarını Mısır’dan yapmalıdır. Ancak 90 günü aşmayacak olan seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaf tutulmaktadır. Şahıslar 90 günden fazla olacak seyahatleri için Mısır turistik vizesi almak durumundadır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Mısır Konsolosluğu şahısların turistik vize işlemleri için başvuru yapabilecekleri başvuru noktasıdır. Gerekli evraklar aşağıda hazırlandığı gibidir bu evrakları hazırlayarak ve Mısır Konsolosluğu’na sunarak turistik vizesi sahibi olabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Mısır turist vizesi evrakları aşağıda belirtilmektedir.

Mısır vize başvuru formu (Eksiksiz olarak doldurulmuş, başvuru sahibinin seyahat tarihlerini belirten, seyahat amacı ve Mısır’daki konaklanacak yere dair bilgiler, ibraz edilmiş, başvuru sahibinin imzasının olduğu)

Pasaport  (Seyahat sonrası az 6 ay geçerliliği olan, son 10 sene içinde çıkartılmış, Mısır vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfası mevcut)

2 tane biyometrik fotoğraf (beyaz arka fonlu, kişinin güncel halini temsil eden, deforme olmamış, rötuşsuz)

Vize talebi dilekçesi (Mısır konsolosluğu/elçiliğine hitaben, vize başvuru sahibinin Mısır seyahat tarihlerini, konaklama bilgilerini içeren vize süresi bitmeden ülkeden ayrılacağını taahhüt eden, ıslak imzalı)

Otel rezervasyonu (Vize için başvuran şahsın Mısır’da bulunacağı süredeki konaklama bilgilerini içeren)

Uçak bileti rezervasyonu (Vize için başvuran şahsın Mısır’a giriş ve çıkış tarihi bilgilerini destekleyen)

Pasaportun kimlik bilgilerini içerdiği kısmın fotokopisi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Mısır vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/misir-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri ibrazı bulunması bizzat gidilerek başvuru yapılacak turistik vize başvurularında olmaktadır. Mısır turistik vizesi alacak kişiler için biyometrik veri ibrazı bulunmamaktadır. Ancak konsolosluk yetkilisi kişiler gerekli durumlarda biyometrik veri istediği taktirde sunulması gerekmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay öncesinde başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılırken seyahat edilecek tarihe de dikkat etmek gerekmektedir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Mısır turistik vizesi şahısların evraklarını teslim etmesinden sonra yirmi gün içerisinde açıklanmaktadır. En geç yirmi gün sonra Mısır turistik vize başvurusu sonuçlanacaktır. Bu süreç resmi tatillerin araya girmesi durumuna bağlı olarak değişmektedir.

Mısır Vizesi: En İyi Vize Rehberi 1 – misir ticari vize

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Mısır’da şirket ile ticari iş yapacak olan şahıslar Mısır ticari vizesi almak durumundadır. bu vize için gerekli evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Bu evraklar istenildiği gibi hazırlanarak yetkililere verilmelidir ardından kısa sürede Mısır ticari vizesi alınacaktır. Mısır Ticari vize, iş gerekçesi ile gidilmesinin yanı sıra kongre, fuar, ve seminer gibi gerekçelerle gidilmesi halinde de alınması gereken bir vize olup Mısır ticari vize başvuruları işveren ve SSK çalışanı olarak yapılmaktadır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Mısır ticari vizesi şahıslara en fazla 90 günlük süre ile verilmektedir. bu süreden daha uzun süre Mısır’da ticari faaliyet yürütecek olan şahıslar yeniden evraklarını hazırlayarak başvuru yapabilirler. Yeniden başvuru yapıldığı taktirde Mısır ticari vizesi almak mümkündür. Bu başvuruyu yaparken Mısır oturma ve çalışma izni belgesi alınmalı ve 5 iş günü içerisinde Mısır’da ikamet edilen yerdeki belediyenin nüfus müdürüne ve yabancılar polisine kayıt yaptırılması gerekmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Mısır Konsolosluğu şahısların vize işlemlerini başvurusunu almak ile yetkili birimdir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiye Mısır’da çalışılacak şirketin yetkili kişisi tarafından yazılmalı ve şirket bilgileri de bu davetiyede yer almalıdır. Davetiye bulunmayan Mısır ticari vize başvuruları genel olarak ret ile sonuçlanmaktadır. Davetiye bu açıdan büyük önem taşıyan evraklardandır. Mısır ticari vize davetiyesinde vize başvuru sahibinin isim ve soy ismi, doğum tarihi ve pasaportu ve kimlik bilgileri, seyahat masraflarını karşılayan taraf, seyahatin kapsadığı süre ve seyahat amacı hakkında bilgilerin yer alması gerekmektedir. Davetiye Mısır’da ziyaret edilecek şirket tarafından hazırlanmış olmalı, bu şirkete dair kaşe ve imzayı bulundurmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Mısır ticari vize için gereken evraklar aşağıda belirtilmektedir.

Davetiye (Ticari faaliyet yürütülecek Mısır şirketinden alınmış, bu şirketin iletişim bilgilerini içerip kaşesi ve imzası bulunan)

Vize talep dilekçesi (Vize başvuru sahibinin çalıştığı  şirketin antetli kağıdına, şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılmış, vize başvuru sahibinin Mısır’da bulunacağı tarih aralıklarını, seyahatinin sponsorunu ve vize ihlalinde bulunulmayacağını belirten, kaşe ve ıslak imzalı)

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Pasaport (Mısır seyahati sonrası en az 6 aya kadar geçerliliği olan, vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfası mevcut, 10 seneden eski olmayan)

2 tane biyometrik fotoğraf (Beyaz arka fonlu ve vizeye başvuran şahsın güncel durumunu temsil eden)

Otel ve uçak rezervasyonu (Vizeye başvuran şahsın Mısır’da bulunacağı tarih aralıklarını destekleyen bilgileri içeren)

Mısır vize başvuru formu (Vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, başvuru sahibinin  seyahat amacını, seyahat süresini, Mısır’dayken konaklama için bulunduğu yerin adres bilgilerini beyan eden, ıslak imzası bulunan)

Kimlik bilgilerini içeren bölümün olduğu pasaport fotokopisi

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapmak gerekmektedir. Vizenin çıkış süresi yirmi gün sonrasını bulacaktır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Mısır Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2 – misir ziyaret vizesi

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Mısır’da aile ve arkadaş ziyareti gerçekleştirecek şahıslar eğer 90 günü aşmayan bir seyahat yapacaklar ise bu durumda vize almadan da Mısır seyahatlerini ve ziyaretlerini gerçekleştirebilirler. Bu seyahat 90 günden fazla olacak ise bu durumda Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi alınması gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara en fazla 90 günlük süre için verilmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Mısır Konsolosluğu’na başvuru yapılmalıdır. Mısır Konsolosluğu şahısların tüm Mısır vizesi işlemlerini almaktadır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Mısır aile ziyaret vizesi başvuru belgeleri aşağıda belirtilmektedir.

1. Davetiye (Davet eden kişi tarafından hazırlanıp ikamet ettiği Mısır Belediyesinden onaylı, davet eden kişinin Mısır oturum kartı veya Mısır pasaportu ve Mısır kimlik kartı fotokopileri ile birlikte)

2. Vize başvuru formu (Eksiksiz olarak doldurulup doğru bilgiler içeren, başvuru sahibinin imzasının da bulunduğu)

3. Vize talebi dilekçesi (Vize başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılan, başvuru sahibinin Mısır seyahatinin tarih aralıklarını ve konaklama bilgilerini, seyahatin sponsorunu ve kişinin vize ihlali yapmayacağını belirtilen, şirket yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olan; vize başvuru sahibinin kendisin yazması halinde seyahat tarihleri ve yakının gönderdiği davetiye ile ziyaretin yapılacağı açıklanmış )

4. 2 tane biyometrik fotoğraf (Vize başvuru sahibinin güncel halini gösteren, beyaz arka fonu olan)

5. Pasaport (Vize başvuru sahibinin Mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerli süresi olan, son 10 sene içerisinde çıkartılmış, vize bölümünde en az iki 2 boş sayfası olan, yıpranmış veya hasar görmüş durumda olmayan)

6. Nüfus Cüzdanı fotokopisi

7. Kimlik bilgilerini içeren kısma ait olan pasaport fotokopisi

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede Mısır’da yer alan aile ve arkadaş ziyareti yapılacak kişinin kimlik ve adres bilgileri verilmelidir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten bir ay önce başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için şahıslar vize merkezleri ile irtibat kurmalıdır.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Mısır üzerinden transit geçişler için şahıslar transit vizesi alabilir ve bu vize ile diğer ülkelere geçiş sağlayabilirler. Ancak Mısır ile Türkiye arasında serbest geçiş olduğundan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları geçişlerini sorunsuz olarak yapabilirler. Sadece havalimanından çıkış yapmamaları gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Sadece bir geçiş vizesi olduğu için şahıslara günlük olarak verilemez.

NEREYE BAŞVURULUR?

Mısır Konsolosluğu başvuru merkezidir.

Mısır Vizesi: En İyi Vize Rehberi 3 – misir vizesi gerekli evraklar

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Mısır vize başvuru formu

Pasaport

2 tane biyometrik fotoğraf

Vize talebi dilekçesi

Otel rezervasyonu

Uçak bileti rezervasyonu

Pasaportun kimlik bilgilerini içerdiği kısmın fotokopisi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri aracılığı ile randevu alınması mümkündür.

Mısır Arap Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen Türkler, ülkenin Türkiye’de bulunan Konsolosluk veya Büyükelçiliğine başvuru yapması gerekir. Mısır’a vize talebi ileten kişiye yasal yoldan ülkeye giriş hakkı verir. Vizeler aracılığıyla devletler ülkelerine gelen yabancıları gerekli durumlarda denetleyebiliyor. Vize ile göç veya yasadışı çalışma gibi hususlar kontrol altında tutulabiliyor.
Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde vize sahibine ülkede 3 aylık süre zarfında 30 gün kalma hakkı vermektedir. Alınan vize türü sadece amacına göre kullanılmalıdır. Mısır’a yapılan seyahatin amacı turistik ise bu vizeniz Mısır’da çalışmanıza imkan vermez ve bu tarz kötü kullanımların cezai yaptırımları vardır. 

Mısır vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/misir-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×