Mısır Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  Mısır Turistik Vize

  1. Vize başvuru formu
  2. Vize talep dilekçesi
  3. Seyahat dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport
  4. Kimlik fotokopisi-oturum kartı
  5. 5*5 2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf
  6. Otel ve uçak rezervasyonu
  7. Nüfus Müdürlüğünden orijinal kaşeli imzalı İkametgah belgesi
  8. Çalışmayanlar için son 3 aylık banka hesap dökümü en az 15.000 TL veya karşılığı döviz hesabı olan banka hesap dökümü ile birlikte başvuru yapılması gerekir.
  9. Emekli olan kişiler E devletten Barkodlu emeklilik belgesi 

  Vize İşlem Süresi

  30-45 gün bazı başvurlar daha uzun sürebilir. Süreç tamamen Mısır Konsolosluğu ile ilgilidir. 

  KVKK Politikası ve Aydınlatma Metni

  NOT: Lütfen alttaki formu indirerek evraklarla birlikte ülke uzmanımıza ulaştırınız. Sayfanın tamamını okumadan evrakları iletmeyiniz.


  Mısır Ticari Vize

  1. Vize başvuru formu
  2. Vize talep dilekçesi
  3. Seyahat dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport
  4. Kimlik fotokopisi-oturum kartı
  5. 5*5 2 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf
  6. Davetiye ( Multi başvurusu yapılacak ise davetiyede belirtilmesi gerekiyor )
  7. Otel ve uçak rezervasyonu
  8. Nüfus Müdürlüğünden orijinal kaşeli imzalı İkametgah belgesi

  Vize İşlem Süresi

  30-45 gün bazı başvurlar daha uzun sürebilir. Süreç tamamen Mısır Konsolosluğu ile ilgilidir. 

  KVKK Politikası ve Aydınlatma Metni

  NOT: Lütfen alttaki formu indirerek evraklarla birlikte ülke uzmanımıza ulaştırınız. Sayfanın tamamını okumadan evrakları iletmeyiniz.


  Mısır Vizesi Önemli Notlar 2021

  Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

  Mısır vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi, öncesinde seyahat amacını net bir şekilde belirlemelidir. Seyahat amacının belirlenmesi ile birlikte bu amaç doğrultusuna hizmet edecek olan vize türünün netleştirilmesinin beraberinde başvurarak gerekli hazırlıkları başlatabilmektedir. Seyahat nedenine uygunluk gösterecek olan vize türüne gerçekleştirilecek başvurularda taraflarca talep edilen bilgiler değişkenlik gösterebilmektedir.

  Mısır vizesi için oluşturulacak talepler, talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde oluşturulması ile başlanmaktadır. Değerlendirmeye beyan edilecek olan bilgi ve belgelerin ilgili mercileri tarafınca onay görmüş olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Başvuruya ait olan belgelerin yetkili makamlar tarafından onaylanmış olması başvuru sürecine de olumlu etkiler sağlamaktadır. Başvuruya ait olan belgeler ile beraber Mısır vizesi başvuru formu ve talep dilekçesinin evraklarının da talep edilmesi şeklinde evraklar tamamlanarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

  Türkiye sınırları içerisinde hizmet vermekte olan yetkili temsilciler tarafından değerlendirilen başvuru dosyasına uygunluk gösteren vize talebi sonucu oluşturulmaktadır. Belgelerin ilgili makamlara iletilebilmesi için ilk olarak vize randevusunun oluşturulması şarttır. Belgelerin yetkili temsilcilere iletilebilmesi adına kesinlikle randevu alınması gerekmektedir. Kurum ile gerçekleştirilecek başvuru süresinde başvuru işlemleri yetkili uzmanlar tarafından, başvuruyu gerçekleştiren kişi adına yapılmaktadır.

  Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Vize Ücreti

  Mısır vizesinin yapılabilmesi adına kişi başvuruda bulunmadan önce gerekli evrakların içerisine vize harç bedelinin ödenmiş olduğuna dair bir belgeyi de eklemiş olması gerekmektedir. Mısır vizesinin başvurusunda bulunmak için kişi kendi adına 150 Euro ödemesi gerekmektedir. Ayrıca ödediğine dair bir belgenin de talep edilen evrakların içerisine eklenmesi mecburidir. Mısır vizesi için gerekli olan evraklar ise şu şekildedir;

  • Pasaport: Başvuru denildiği zaman akla gelen ilk evrak pasaporttur ve pasaportun da belli başlı kurulları bulunmaktadır. Başvuru yapacak olan kişinin pasaportunun en az 10 yıllık olması şarttır. Aksi halde vize başvurusunda bulunma hakkına sahip değildir ve pasaportunun süresi yenilenerek pasaport yenileme işlemi için gerekli makamlara müracaat etmesi gerekmektedir. Pasaportun deforme olmamasına ve eksik bir herhangi sayfasının bulunmamasına oldukça önem gösterilmelidir. Gerekli vizenin işlenmesi adına, kişinin mevcut pasaportundan en az 2 adet sayfanın bol bulundurulması gerekmektedir. Bunun akabinde seyahat bitim tarihinden itibaren kişinin pasaportunun en az talep edilen ay boyunca devam etmesi gerekmektedir.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Başvuru yapacak olan kişinin nüfus cüzdanının ön ve arka sayfasının net ve okunaklı olacak bir şekilde fotokopisi çekilip beyan edilecek başvuru dosyasının içerisinde bulundurulmalıdır.
  • Biyometrik Fotoğraf: Beyan edilecek fotoğrafın uluslararası nitelik taşıması istenilen bir diğer talepler arasında bulunmaktadır. Ayrıca fotoğraf yine yetkili makamlar tarafından istenen ölçülere, arka fonun da beyaz olmasına ayrıca dikkat edilmelidir. Başvuru yapacak kişi biyometrik fotoğrafı son 6 ay içerisinde çektirmiş olmalıdır. Bunun nedeni ise kişinin güncel görünümünün olması içindir. 2 adet biyometrik fotoğraf başvuru yapmak için yeterli bir sayı olarak kabul edilmektedir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Kişinin seyahatinde oluşabilmesi muhtemel olan sağlık sorunlarının ve ciddi vakaların olması nedeni ile uluslararası bir geçerliliği bulunan seyahat sağlık sigortasının da yaptırılarak başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir.
  • Rezervasyon Belgeleri: Kişinin Mısır seyahati boyunca konaklayacak olduğu yere ait rezervasyon çıktısının ve ayrıca uçak biletinde gidiş ve dönüş tarihlerini yer aldığı biletin çıktısı talep edilmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir