Mısır Vizesi

Mısır Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Mısır vize evrakları

Mısır Arap Cumhuriyeti vize işlemleri yapmak isteyen kimseleri Mısır Vize Evrakları dosyasını hazırlayarak vize başvuru merkezlerine başvurmak durumundadır. Mısır devleti Umuma Mahsus Bordo Pasaportlu kişilere kısa süreli seyahatleri için vize uygulamaktadır. Yeşil, Gri, Siyah Pasaport sahipleri yani Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaportu bulunanlar 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize almak zorunda değildir.

Mısır kısa süreli vize işlemleri Mısır Ankara Büyükelçiliği ve Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’nda vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Mısır’a turistik gezi için Turistik vize ve ticari ilişkiler için Ticari vize alacak kişiler yetkililer tarafından talep edilen Mısır vize evrakları diye adlandırılan belgeleri tamamlarlar ve vize başvuru merkezlerine iletirler. Vize işlemleri bu sürecin ardından başlar, Mısır vizesi için seyahat tarihinden iki ay önce başvurmak yerindedir, 45 yaş altındaki kişilerin vize işlemleri yaklaşık iki ay sürebilmektedir, 45 yaş üstündeki kişiler ise 8 günde vize sonuçlarını alabilmektedir.

Mısır seyahatleri için en çok başvurulan vize türleri kısa süreli Turistik vizeler ve Ticari vizelerdir. Bu vize türlerinde kişilerin durumlarına göre ve iş ilişkileri açısından farklı evrakalar istenmektedir.

Mısır Vize Evrakları-Turistik Vize

Mısır’a turistik gezi amaçlı kısa süreli seyahatte bulunacaklar aşağıdaki belgeleri tamamlayarak vize başvuru merkezlerine iletirler:

 • Mısır vize başvuru formu- Mısır vize başvuru formu çıktısı alınarak imzalanmalıdır, bilgiler doğru ve hatasız girilmelidir.
 • Mısır vize talep dilekçesi- Mısır vize talep dilekçesinde seyahatin tarihleri, amacı ve masrafları karşılama şekli belirtilir.
 • Geçerli pasaport- Seyahat tarihinden sonra 180 gün geçerli pasaport aslı ve renkli fotokopileri sunulur.
 • Kimlik belgeleri-oturum belgesi- Kimlik belgelerinin fotokopileri verilir, yabancılar oturum belgesi vermelidir.
 • İki adet biyometrik fotoğraf- 5x5cm boyutlarında beyaz arka fonda çekilmiş biyometrik fotoğraflar Mısır vize evrakları dosyasında olmalıdır.
 • İkametgâh belgeleri- Nüfus müdürlüğü idaresinde onaylı ikametgah belgeleri olmalıdır.
 • Otel-Uçak rezervasyonları- Konaklama ve ulaşım bilgileri onaylı olarak bildirilmelidir.
 • Mali bildirimler- Şahsi banka hesap dökümleri, bina, arsa tapu fotokopileri, araç ruhsatları ve diğer gelirlerin onaylı fotokopileri sunulmalıdır.
 • Mesleki evrakları- İşverenler, çalışanlar, memurlar, emekliler, çiftçiler kişisel mesleki evraklarını teslim etmelidir.

Mısır Ticari Vize Evrakları

Mısır’da iş yapmak, yatırım yapmak isteyen işverenler ve şirketleri tarafından görevlendirilerek bir iş bağlantısında görevli çalışanlar ticari vize almak zorundadır. Mısır Vize Evrakları dosyasında mesleki durumlarını ve iş bağlantılarını gösteren belgeler bulunduracak işverenler ve çalışanlar şu evrakları hazırlamalıdır:

 • Mısır ticari vize talep dilekçesi- Ziyaretin ticari amaçla yapılacağını ifade eden dilekçe şirketin antetli kağıdında imzalı ve kaşeli olmak durumundadır.
 • Mısır ticari vize başvuru formu- Başvuru formu eksiksiz doldurulmalı ve istenilen bilgiler doğru olarak bildirilmelidir.
 • Pasaport aslı ve fotokopisi- 6 ay geçerli pasaport ve renkli fotokopileri Mısır vize evrakları dosyasında olmalıdır.
 • Fotoğraflar- İki adet biyometrik fotoğraf 5×5 cm ebatlarında beyaz arka fonlu olmalıdır.
 • Kimlik belgeleri ve ikametgahlar- Kimlik kartlarının önlü arkalı fotokopileri çekilir, ikamet belgesi nüfus müdürlüğü onaylı olmalıdır.
 • Mısır’dan ticari davetiye- Mısır’daki iş bağlantısı kurulan şirketin antetli kağıdına yazılan ticari davetiyede seyahatin ayrıntıları belirtilir.
 • Rezervasyonlar- Otel ve uçak rezervasyonları belgelendirilmelidir.
 • Güncel şirket evraklarının bildirimi- Son bir aylık ticari faaliyet belgesi aslı, imza sirküleri-beyannamelerinin, ticaret sicil gazetesinin fotokopileri verilmelidir. Ticari oda kaydı olmalıdır. Vergi levhası fotokopisi dosyada bulunmalıdır.
 • Mali gelir bildirimleri- Şirket banka hesaplarının dökümü bankaca imzalı ve kaşeli olarak sunulur, çalışanlar maaş bordrolarını üç aylık düzenletmelidir. Diğer gelir kalemleri onaylı olarak sunulur.

Mısır Vizesi Önemli Notlar 2021

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi, öncesinde seyahat amacını net bir şekilde belirlemelidir. Seyahat amacının belirlenmesi ile birlikte bu amaç doğrultusuna hizmet edecek olan vize türünün netleştirilmesinin beraberinde başvurarak gerekli hazırlıkları başlatabilmektedir. Seyahat nedenine uygunluk gösterecek olan vize türüne gerçekleştirilecek başvurularda taraflarca talep edilen bilgiler değişkenlik gösterebilmektedir.

Mısır vizesi için oluşturulacak talepler, talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde oluşturulması ile başlanmaktadır. Değerlendirmeye beyan edilecek olan bilgi ve belgelerin ilgili mercileri tarafınca onay görmüş olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Başvuruya ait olan belgelerin yetkili makamlar tarafından onaylanmış olması başvuru sürecine de olumlu etkiler sağlamaktadır. Başvuruya ait olan belgeler ile beraber Mısır vizesi başvuru formu ve talep dilekçesinin evraklarının da talep edilmesi şeklinde evraklar tamamlanarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Türkiye sınırları içerisinde hizmet vermekte olan yetkili temsilciler tarafından değerlendirilen başvuru dosyasına uygunluk gösteren vize talebi sonucu oluşturulmaktadır. Belgelerin ilgili makamlara iletilebilmesi için ilk olarak vize randevusunun oluşturulması şarttır. Belgelerin yetkili temsilcilere iletilebilmesi adına kesinlikle randevu alınması gerekmektedir. Kurum ile gerçekleştirilecek başvuru süresinde başvuru işlemleri yetkili uzmanlar tarafından, başvuruyu gerçekleştiren kişi adına yapılmaktadır.

Mısır vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/misir-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Vize Ücreti

Mısır vizesinin yapılabilmesi adına kişi başvuruda bulunmadan önce gerekli evrakların içerisine vize harç bedelinin ödenmiş olduğuna dair bir belgeyi de eklemiş olması gerekmektedir. Mısır vizesinin başvurusunda bulunmak için kişi kendi adına 150 Euro ödemesi gerekmektedir. Ayrıca ödediğine dair bir belgenin de talep edilen evrakların içerisine eklenmesi mecburidir. Mısır vizesi için gerekli olan evraklar ise şu şekildedir;

 • Pasaport: Başvuru denildiği zaman akla gelen ilk evrak pasaporttur ve pasaportun da belli başlı kurulları bulunmaktadır. Başvuru yapacak olan kişinin pasaportunun en az 10 yıllık olması şarttır. Aksi halde vize başvurusunda bulunma hakkına sahip değildir ve pasaportunun süresi yenilenerek pasaport yenileme işlemi için gerekli makamlara müracaat etmesi gerekmektedir. Pasaportun deforme olmamasına ve eksik bir herhangi sayfasının bulunmamasına oldukça önem gösterilmelidir. Gerekli vizenin işlenmesi adına, kişinin mevcut pasaportundan en az 2 adet sayfanın bol bulundurulması gerekmektedir. Bunun akabinde seyahat bitim tarihinden itibaren kişinin pasaportunun en az talep edilen ay boyunca devam etmesi gerekmektedir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Başvuru yapacak olan kişinin nüfus cüzdanının ön ve arka sayfasının net ve okunaklı olacak bir şekilde fotokopisi çekilip beyan edilecek başvuru dosyasının içerisinde bulundurulmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Beyan edilecek fotoğrafın uluslararası nitelik taşıması istenilen bir diğer talepler arasında bulunmaktadır. Ayrıca fotoğraf yine yetkili makamlar tarafından istenen ölçülere, arka fonun da beyaz olmasına ayrıca dikkat edilmelidir. Başvuru yapacak kişi biyometrik fotoğrafı son 6 ay içerisinde çektirmiş olmalıdır. Bunun nedeni ise kişinin güncel görünümünün olması içindir. 2 adet biyometrik fotoğraf başvuru yapmak için yeterli bir sayı olarak kabul edilmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Kişinin seyahatinde oluşabilmesi muhtemel olan sağlık sorunlarının ve ciddi vakaların olması nedeni ile uluslararası bir geçerliliği bulunan seyahat sağlık sigortasının da yaptırılarak başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir.
 • Rezervasyon Belgeleri: Kişinin Mısır seyahati boyunca konaklayacak olduğu yere ait rezervasyon çıktısının ve ayrıca uçak biletinde gidiş ve dönüş tarihlerini yer aldığı biletin çıktısı talep edilmektedir.
Mısır vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/misir-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×