Mısır Vize Evrakları: Yeni Liste [2021] - Eraytur
Mısır Vizesi

Mısır Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Mısır Arap Cumhuriyeti vize işlemleri yapmak isteyen kimseleri Mısır Vize Evrakları dosyasını hazırlayarak vize başvuru merkezlerine başvurmak durumundadır. Mısır devleti Umuma Mahsus Bordo Pasaportlu kişilere kısa süreli seyahatleri için vize uygulamaktadır. Yeşil, Gri, Siyah Pasaport sahipleri yani Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaportu bulunanlar 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize almak zorunda değildir.

Meksika Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Mısır Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Mısır kısa süreli vize işlemleri Mısır Ankara Büyükelçiliği ve Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’nda vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Mısır’a turistik gezi için Turistik vize ve ticari ilişkiler için Ticari vize alacak kişiler yetkililer tarafından talep edilen Mısır vize evrakları diye adlandırılan belgeleri tamamlarlar ve vize başvuru merkezlerine iletirler.

Mısır'a gitmek için neler gerekli?

Mısır’a gitmek isteyen bordo pasaport sahipleri öncelikle seyahat amaçlarına uygun bir vize almak zorundadır. Ancak diğer pasaport gruplarının kısa süreli seyahatlerde vize almasına gerek yoktur. Vize alındıktan sonra bu ülkeye gidebilir yani seyahat edebilirsiniz.

Mısır vizesi nasıl alınır 2021?

  Mısır vizesi almak isteyen kişiler, hangi vize türüne başvuruda bulunacaklarsa ona uygun evrakları hazırlamalı ve eksiksiz bir biçimde Mısır Konsoloslukları ya da Mısır Büyükelçiliği’ne teslim etmelidirler.

Mısır vize veriyor mu?

Evet, umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşların kısa süreli ziyaretlerde dahi vize alması zorunludur. Fakat; gri, yeşil, siyah pasaport sahipleri kısa süreli ziyaretlerde vizeden muaftırlar.

Vize işlemleri bu sürecin ardından başlar, Mısır vizesi için seyahat tarihinden iki ay önce başvurmak yerindedir, 45 yaş altındaki kişilerin vize işlemleri yaklaşık iki ay sürebilmektedir, 45 yaş üstündeki kişiler ise 8 günde vize sonuçlarını alabilmektedir.

Mısır seyahatleri için en çok başvurulan vize türleri kısa süreli Turistik vizeler ve Ticari vizelerdir. Bu vize türlerinde kişilerin durumlarına göre ve iş ilişkileri açısından farklı evrakalar istenmektedir.

Mısır Vize Evrakları-Turistik Vize

Mısır’a turistik gezi amaçlı kısa süreli seyahatte bulunacaklar aşağıdaki belgeleri tamamlayarak vize başvuru merkezlerine iletirler:

 • Mısır vize başvuru formu- Mısır vize başvuru formu çıktısı alınarak imzalanmalıdır, bilgiler doğru ve hatasız girilmelidir.
 • Mısır vize talep dilekçesi- Mısır vize talep dilekçesinde seyahatin tarihleri, amacı ve masrafları karşılama şekli belirtilir.
 • Geçerli pasaport- Seyahat tarihinden sonra 180 gün geçerli pasaport aslı ve renkli fotokopileri sunulur.
 • Kimlik belgeleri-oturum belgesi- Kimlik belgelerinin fotokopileri verilir, yabancılar oturum belgesi vermelidir.
 • İki adet biyometrik fotoğraf- 5x5cm boyutlarında beyaz arka fonda çekilmiş biyometrik fotoğraflar Mısır vize evrakları dosyasında olmalıdır.
 • İkametgâh belgeleri- Nüfus müdürlüğü idaresinde onaylı ikametgah belgeleri olmalıdır.
 • Otel-Uçak rezervasyonları- Konaklama ve ulaşım bilgileri onaylı olarak bildirilmelidir.
 • Mali bildirimler- Şahsi banka hesap dökümleri, bina, arsa tapu fotokopileri, araç ruhsatları ve diğer gelirlerin onaylı fotokopileri sunulmalıdır.
 • Mesleki evrakları- İşverenler, çalışanlar, memurlar, emekliler, çiftçiler kişisel mesleki evraklarını teslim etmelidir.

Mısır Ticari Vize Evrakları

Mısır’da iş yapmak, yatırım yapmak isteyen işverenler ve şirketleri tarafından görevlendirilerek bir iş bağlantısında görevli çalışanlar ticari vize almak zorundadır. Mısır Vize Evrakları dosyasında mesleki durumlarını ve iş bağlantılarını gösteren belgeler bulunduracak işverenler ve çalışanlar şu evrakları hazırlamalıdır:

 • Mısır ticari vize talep dilekçesi- Ziyaretin ticari amaçla yapılacağını ifade eden dilekçe şirketin antetli kağıdında imzalı ve kaşeli olmak durumundadır.
 • Mısır ticari vize başvuru formu- Başvuru formu eksiksiz doldurulmalı ve istenilen bilgiler doğru olarak bildirilmelidir.
 • Pasaport aslı ve fotokopisi- 6 ay geçerli pasaport ve renkli fotokopileri Mısır vize evrakları dosyasında olmalıdır.
 • Fotoğraflar- İki adet biyometrik fotoğraf 5×5 cm ebatlarında beyaz arka fonlu olmalıdır.
 • Kimlik belgeleri ve ikametgahlar- Kimlik kartlarının önlü arkalı fotokopileri çekilir, ikamet belgesi nüfus müdürlüğü onaylı olmalıdır.
 • Mısır’dan ticari davetiye- Mısır’daki iş bağlantısı kurulan şirketin antetli kağıdına yazılan ticari davetiyede seyahatin ayrıntıları belirtilir.
 • Rezervasyonlar- Otel ve uçak rezervasyonları belgelendirilmelidir.
 • Güncel şirket evraklarının bildirimi- Son bir aylık ticari faaliyet belgesi aslı, imza sirküleri-beyannamelerinin, ticaret sicil gazetesinin fotokopileri verilmelidir. Ticari oda kaydı olmalıdır. Vergi levhası fotokopisi dosyada bulunmalıdır.
 • Mali gelir bildirimleri- Şirket banka hesaplarının dökümü bankaca imzalı ve kaşeli olarak sunulur, çalışanlar maaş bordrolarını üç aylık düzenletmelidir. Diğer gelir kalemleri onaylı olarak sunulur.

Mısır Vizesi Önemli Notlar 2021

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi, öncesinde seyahat amacını net bir şekilde belirlemelidir. Seyahat amacının belirlenmesi ile birlikte bu amaç doğrultusuna hizmet edecek olan vize türünün netleştirilmesinin beraberinde başvurarak gerekli hazırlıkları başlatabilmektedir. Seyahat nedenine uygunluk gösterecek olan vize türüne gerçekleştirilecek başvurularda taraflarca talep edilen bilgiler değişkenlik gösterebilmektedir.

Mısır vizesi için oluşturulacak talepler, talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde oluşturulması ile başlanmaktadır. Değerlendirmeye beyan edilecek olan bilgi ve belgelerin ilgili mercileri tarafınca onay görmüş olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Başvuruya ait olan belgelerin yetkili makamlar tarafından onaylanmış olması başvuru sürecine de olumlu etkiler sağlamaktadır. Başvuruya ait olan belgeler ile beraber Mısır vizesi başvuru formu ve talep dilekçesinin evraklarının da talep edilmesi şeklinde evraklar tamamlanarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Türkiye sınırları içerisinde hizmet vermekte olan yetkili temsilciler tarafından değerlendirilen başvuru dosyasına uygunluk gösteren vize talebi sonucu oluşturulmaktadır. Belgelerin ilgili makamlara iletilebilmesi için ilk olarak vize randevusunun oluşturulması şarttır. Belgelerin yetkili temsilcilere iletilebilmesi adına kesinlikle randevu alınması gerekmektedir. Kurum ile gerçekleştirilecek başvuru süresinde başvuru işlemleri yetkili uzmanlar tarafından, başvuruyu gerçekleştiren kişi adına yapılmaktadır.

Mısır vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/misir-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Mısır Vizesi

Mısır vizesi talep ederken talep ettiğiniz vize türüne göre doldurmanız gereken form da değişim gösterecektir.

Mısır’a vize var mı 2021; Mısır’a giriş adımlarını tamamlarken kesinlikle vize almanız gerekmektedir. Mısır’a giriş aşamasında vize başvuru sürecine dair sorunsuz bir ilk adımın atılması için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Mısır Türklere vize vermiyor; gerekli olan temel kıstaslara uygun bir biçimde başvuru adımlarının tamamlanması durumunda vize alma sürecine dair asla bir sorun meydana gelmeyecektir. Vize alma adımlarında Türkiye’ye özel olarak yaşanan bir kısıtlama yoktur.

Mısır vizesi ne kadar; 260 TL ödeme adımının sonrasında vize alım adımlarını tamamlamanıza imkan tanınmaktadır.

Mısır vizesi ücreti 2021 ödeme adımlarında dilediğiniz metodu kullanabilirsiniz. Ödeme adımının sonrasında değerlendirme aşamasından ret yanıtı alırsanız ödemiş olduğunuz tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir.

Mısır vizesi 2020 alım aşamasında sizin gerekli kontrol adımlarını tamamlamanız için bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası ile başvuru durumunu kontrol edebilirsiniz.

Mısır vizesi almak kolay mı; kurallara uygun hareket edilirse vize almak oldukça kolaydır. Eğer ilk vize talebiniz reddedildiyse en azından sonraki başvuruda profesyonel bir destek almak daha verimli olacaktır.

Mısır vizesi nasıl alınır; vize alım aşamasında başvuru formunun doldurulması sonrasında pasaport ve evrakların yetkili birimlere sunulması gerekir.

Mısır vizesi 2021 başvurusunun geçerli olması için harç ödemesi de tamamlanmalıdır.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Vize Ücreti

Mısır vizesinin yapılabilmesi adına kişi başvuruda bulunmadan önce gerekli evrakların içerisine vize harç bedelinin ödenmiş olduğuna dair bir belgeyi de eklemiş olması gerekmektedir. Mısır vizesinin başvurusunda bulunmak için kişi kendi adına 150 Euro ödemesi gerekmektedir. Ayrıca ödediğine dair bir belgenin de talep edilen evrakların içerisine eklenmesi mecburidir. Mısır vizesi için gerekli olan evraklar ise şu şekildedir;

 • Pasaport: Başvuru denildiği zaman akla gelen ilk evrak pasaporttur ve pasaportun da belli başlı kurulları bulunmaktadır. Başvuru yapacak olan kişinin pasaportunun en az 10 yıllık olması şarttır. Aksi halde vize başvurusunda bulunma hakkına sahip değildir ve pasaportunun süresi yenilenerek pasaport yenileme işlemi için gerekli makamlara müracaat etmesi gerekmektedir. Pasaportun deforme olmamasına ve eksik bir herhangi sayfasının bulunmamasına oldukça önem gösterilmelidir. Gerekli vizenin işlenmesi adına, kişinin mevcut pasaportundan en az 2 adet sayfanın bol bulundurulması gerekmektedir. Bunun akabinde seyahat bitim tarihinden itibaren kişinin pasaportunun en az talep edilen ay boyunca devam etmesi gerekmektedir.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Başvuru yapacak olan kişinin nüfus cüzdanının ön ve arka sayfasının net ve okunaklı olacak bir şekilde fotokopisi çekilip beyan edilecek başvuru dosyasının içerisinde bulundurulmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Beyan edilecek fotoğrafın uluslararası nitelik taşıması istenilen bir diğer talepler arasında bulunmaktadır. Ayrıca fotoğraf yine yetkili makamlar tarafından istenen ölçülere, arka fonun da beyaz olmasına ayrıca dikkat edilmelidir. Başvuru yapacak kişi biyometrik fotoğrafı son 6 ay içerisinde çektirmiş olmalıdır. Bunun nedeni ise kişinin güncel görünümünün olması içindir. 2 adet biyometrik fotoğraf başvuru yapmak için yeterli bir sayı olarak kabul edilmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Kişinin seyahatinde oluşabilmesi muhtemel olan sağlık sorunlarının ve ciddi vakaların olması nedeni ile uluslararası bir geçerliliği bulunan seyahat sağlık sigortasının da yaptırılarak başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir.
 • Rezervasyon Belgeleri: Kişinin Mısır seyahati boyunca konaklayacak olduğu yere ait rezervasyon çıktısının ve ayrıca uçak biletinde gidiş ve dönüş tarihlerini yer aldığı biletin çıktısı talep edilmektedir.
Mısır vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/misir-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Mısır Türklere Vize Vermiyor

Mısır Türklere vize vermiyor; uygun koşullar sağlanarak başvuru adımlarının tamamlanması durumunda vize ile alakalı herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir.

Mısır vizesi 2020 ve 2021 senesinde firmamız üzerinden talep edilen ve hızlıca yanıt alınan alternatifler arasında yer almaktadır.

Mısır Türklere vize vermiyor şeklinde belirtilen unsurlar evrakların temin edilmemesi ya da başvuru formuna ilişkin bazı hataların meydana gelmesinden kaynaklanabilir.

Mısır vizesi kaç günde çıkar; yaklaşık olarak 4 haftalık bir süre içerisinde vizenize onay almanız sağlanacaktır.

Mısır vizesi 2021 talep adımlarını tamamlarken 260 TL değerinde bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Ayrıca vize alım sürecinde bir danışmanlık hizmeti alıyorsanız harcın yanı sıra bir de vize ücreti ödeme adımını tamamlamanız yeterli olacaktır.

Mısır vizesi 45 yaş üstü 2020 için de aynı koşullarda geçerliliğini sürdürmektedir. Firmamız size sunmuş olduğu VIP hizmetler ile herhangi bir başvuru adımı ile uğraşmadan sorunsuz şekilde erişim adımını tamamlamanızı mümkün kılacaktır.

Mısır’a vize var mı 2021; vize talep eden ülkeler arasında bulunmaktadır. Başvuruda bulunacağınız vize türüne göre doldurmanız gereken başvuru formu da değişim arz edecektir.

Mısır vize ücreti 2021 ödeme adımının akabinde ret yanıtı almanız söz konusu olursa bu yatırmış olduğunuz harcın tarafınıza iade edilmesine imkan tanınmayacaktır. Bu kural sadece Mısır için geçerli değildir. Diğer ülkelerde de aynı şekilde iade prosedürü bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×