Mısır Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Mısır Vizesi

Mısır Aile Birleşimi Vizesi

Mısır aile birleşimi vizesi, vize sahibine Mısır’da belli bir süre oturma izni veren uzun süreli bir vizedir. Aile birleşimi vizesine Mısır vatandaşları ile evlenen kişiler ya da Mısır’da oturma izni bulunan kişilerin aile bireyleri başvuruda bulunur.

Avusturalya Vize Reddi ve Çözümü

Mısır Aile Birleşimi Vizesi

Mısır aile birleşimi vizesi başvuruları vize başvuru sahibi tarafından Mısır dış temsilciliklerine bizzat yapılmalıdır. Her aile bireyi ayrı ayrı başvuru yapmalıdır, istenen evraklar Mısır’da oturan aile bireyi tarafından ve vize başvuru sahibi tarafından hazırlanır.

Mısır Türklerden vize istiyor mu?

Türkiye’den seyahat edecek olan bordo pasaport hamili olanlar için vize prosedürleri açıklanmış ve uyulması istenmiştir.

Mısır'a vizesiz gidilir mi?

Resmi pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları 90 günlük yasal sınıra bağlı olarak vizesiz seyahat edebilir.

Mısır için vize nasıl alınır?

Gerek şahsen gerekse başvuru acentelerinin aracılığı ile Mısır vizesine başvuru yapabilir ve belgeleriniz eşliğinde müracaatınızı tamamlayabilirsiniz.

Mısır vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/misir-vizesi-basvuru-merkezleri/  vize uzmanları vize başvuru dosyalarının hazırlanmasında ve Mısır dış temsilcilikleri vize randevusu alınmasında vize başvuru sahibine yardımcı olacaklardır. Aile birleşimi vize başvurusunun hatasız yapılması için uzman desteği alınması çok önemlidir.

Mısır aile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize olduğundan daha çok evrak istenmektedir. Vize başvuru dosyasındaki her evrak doğru bilgilerle hazırlanmalı ve eksiksiz olarak belgeler vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Mısır vize reddi >> eraytur.com/misir-vize-reddi/  kararı çıkmaması için vize başvurularının vize uzmanı desteğiyle hazırlanması gerekir.

Mısır Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evraklar

Mısır aile birleşimi vizesi için gerekli evrakların listesine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür. Vize başvuru sahipleri e-posta atarak en güncel Mısır vize başvuru bilgilerine ulaşabilir.

Mısır aile birleşimi vizesi için şu evraklar gereklidir:

 • Mısır vize formu >> eraytur.com/misir-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Mısır vize formu ve dilekçesi düzgün şekilde hazırlanmalıdır.
 • Mısır seyahati için geçerli pasaport aslı ve renkli fotokopileri- Geçerli pasaportun aslı ve fotokopileri vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Mısır vizesi için başvuran kişinin kimlik belgeleri fotokopisi- Nüfus kimlik belgesi fotokopisi ve diğer kimlik belge fotokopileri verilmelidir.
 • Mısır vize başvuru dosyasında iki adet biyometrik fotoğraf- Uygun ölçülerde ve şekilde biyometrik fotoğraflar hazırlanmalıdır.
 • Mısır vize başvurusunda bulunan kişinin vukuatlı nüfus kaydı ve adli sicil kaydı- Barkotlu vukuatlı nüfus kaydı örneği ve adli sicil kaydı verilmelidir.
 • Mısır vize başvuru sahibi ve Mısır’daki aile bireyi gelir belgeleri- Tüm gelir belgeleri düzenlenmelidir. Banka hesap özetleri, maaş bordroları, kira ve faiz gelirleri, araç ruhsatları ve tapu fotokopileri verilmelidir.
 • Mısır vatandaşı kişinin doğum belgesi- Mısır vatandaşının doğum belgesi örneği sunulmalıdır.
 • Evli çiftlerin uluslararası evlilik belgesi- Evlilik belgesi her ülkede geçerli olmalıdır.
 • Türkiye evlenme cüzdanı örneği- Evlenme cüzdanı örneği düzenlenmelidir.
 • Mısır’da oturan kişinin izin belgeleri, çalışma belgeleri- Oturma izin belgeleri ve çalışma belgeleri onaylı olarak düzenlenmelidir.
 • Mısır’daki konut bilgileri- Mısır’daki konut tapu ve kira kontratı fotokopisi verilmelidir.
 • Boşanmış kişilerden boşanma ilamı- Boşanmış kişiler boşanma kararlarının örneklerini sunmalıdır.
 • 18 yaşından küçük çocuk belge ve izinleri- Küçük çocukların velayet ve veraset belgeleri onaylı olmalıdır. İzinler ebeveynler tarafından verilmelidir.

Mısır aile birleşimi vizesi belli bir süre için verilir, bu sürenin bitiminde tekrar başvuru yapılarak uzatılabilir. Mısır’da sürekli oturma ve çalışma izni için farklı bir başvuru süreci bulunmaktadır.

Mısır vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/misir-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×