Mısır Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Mısır Vizesi

Mısır Vize Formu ve Dilekçe

 

Mısır vize formu ve dilekçe Mısır vize başvurularında hazırlanması gereken iki temel evraktır. Mısır vize formu ile vize başvurusu resmi bir hale getirilir ve vize talep dilekçesinde talep edilen vize türü belirtilir. Bu belgelerin uzman vize danışmanları eşliğinde hazırlanması hatasız bir vize başvurusu için çok gereklidir.

Mısır Schengen Vize Başvuru Formu

Mısır Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Mısır  Vize Başvuru Formu PDF

Mısır Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Mıısr Vize  Dilekçe Örneği

Mısır Vize Formu ve Dilekçe

Mısır vize formu, Mısır dış temsilcilikleri vize bölümünce vize başvurusu sahibi hakkında bilgi toplama amacıyla hazırlanmıştır. Vize başvuru sahibi doğru ve eksiksiz bilgilerle formu doldurmalı ve ıslak imza ile imzalamalıdır. Başvuru formundaki bilgiler Mısır vize evrakları içerisinde bulunan bilgilerle çelişmemelidir.

Mısır vize talep dilekçesi, vize başvurusu yapan kişinin talep ettiği vize türünü belirttiği bir talep dilekçesidir. Vize başvuru sahibi dilekçede Mısır seyahati hakkında ve kişisel bilgileri hakkında bilgiler verir. İngilizce, Arapça ve Türkçe hazırlanabilen dilekçe Mısır dış temsilciliklerine hitaben yazılmalıdır.

Mısır Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Mısır vize formu İnternetten çıktısı alınarak doldurulur, vize uzmanları eşliğinde hazırlandığında hatasız bir başvuru sağlanmış olacaktır. Okunaklı bir yazı ile doldurulan formdaki bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Form ıslak imza ile doldurulur ve Mısır vizesi başvuru merkezleri tarafından hazırlanan vize başvuru dosyasına eklenir.

Mısır Vize Formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Mısır seyahatine çıkacak kişinin bilgileri- Mısır’a gidecek kişinin kimlik belgelerinde yer alan kişisel bilgiler doğru bir şekilde yazılmalıdır.
  • Mısır vize talebinde bulunan kişinin pasaport bilgileri- Vize talebinde bulunan kişinin pasaport türü, alınış ve bitiş günleri, pasaportun ön yüzünde yer alan numarası yazılmalıdır.
  • Mısır seyahatinin ayrıntıları- Mısır’da gidilecek yerler, gidiş ve dönüş tarihleri belirtilmelidir.
  • Mısır vize talebinde bulunan kişinin çalışma durumu- Mısır vize talebinde bulunan kişinin iş ve gelir bilgileri yazılmalıdır.
  • Mısır’da konaklanacak otel hakkında bilgiler- Mısır’daki otelin adı ve adresi verilmelidir. Konaklama tarihleri belirtilmelidir.
  • Mısır’dan davetiye gönderen kişinin bilgileri- Mısır’da davet gönderen kişinin bilgileri yazılmalıdır.
  • Diğer bilgiler- Belirtilmesi gereken diğer noktalar bu alanda verilir.

Mısır bilgi formu doldurulduktan sonra Mısır vize talep dilekçesi yazılarak vize başvuru işlemleri vize danışmanları eşliğinde süratle tamamlanacaktır.

Mısır Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Mısır vize talep dilekçesi Mısır dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılır. Dilekçede seyahat amacı ve tarihleri belirtilir. Mısır seyahatini karşılama yöntemi belirtilir, sponsor bilgileri verilir. Vize başvuru sahibi dilekçede adresini ve iletişim bilgilerini bulundurmalıdır.

Mısır ticari vize dilekçeleri şeklen farklı hazırlanır, firmanın antetli kağıdı kullanılmalıdır. Şirket bilgileri ve vize başvuru yapanın şirketteki görev veya unvanları belirtilmelidir. Dilekçeyi şirket yetkilisi imzalar ve kaşeler, imza sirküleri ekte bulunmalıdır. Mısır’daki şirketin bilgileri de dilekçeye yazılmalıdır.

Mısır vize formu ve dilekçe hazırlanarak vize başvuru dosyası gerekli evraklarla tamamlanır, Mısır vize ücreti ödendikten sonra vize başvuru işlemleri vize başvuru merkezlerinde özenli bir şekilde güvenle tamamlanacaktır.

Mısır vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/misir-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×