Hırvatistan Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan vize istiyor mu? Hırvatistan ziyareti yapacak Türk vatandaşlarından bordo pasaport sahipleri için vize uygulaması yapılmaktadır. Ancak yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerinden 180 gün içerisinde 90 günden az olan seyahatlerde vize alınması şart değildir.

Hırvatistan vizesi Eray Tur aracılığı ile ya da Hırvatistan Büyükelçiliği ve konsolosluğu aracılığı ile alınabilir. Hırvatistan Schengen bölgesine dâhil olmasa da Schengen vizesi ile giriş yapılabilir. Bu sebeple vize işlemleri de Schengen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmelidir.

Hırvatistan vize başvurusu yapmak için Schengen şartları yerine getirilmelidir. Eğer kısa süreli seyahat planlanıyorsa C tipi, uzun süreli seyahat planlanıyorsa D tipi vize alınmalıdır. Hırvatistan ziyareti planlayan bir kişinin eğer Schengen vizesi varsa ayrıca Hırvatistan vizesi almasına gerek yoktur.

Hırvatistan vizesi evrakları, en az 3 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş bir pasaport,  vize talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, son 3 aylık banka hesap dökümü gibi evraklar gereklidir.

Hırvatistan vizesi ücreti için ödemeler Euro üzerinden yapılır. Öğrenci vizesi ücreti diğer vize ücretlerinden farklıdır.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×