Hırvatistan Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Vize Formu ve Dilekçe

 

Hırvatistan vize formu, Hırvatistan dış temsilcilikleri tarafından hazırlanmış bir bilgi toplama formudur. Hırvatistan vize dilekçesi ise vize başvuru sahiplerinin talep ettikleri vize türünü ve seyahat bilgilerini bildirerek vize talebinde bulundukları şahsi bir talep dilekçesidir.

Hırvatistan Schengen Vize Başvuru Formu

Hırvatistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global Hırvatistan  Vize Başvuru Formu

Hırvatistan  Vize Başvuru Formu PDF

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Hırvatistan Dilekçe Örneği

Hırvatistan Vize Formu ve Dilekçe

Hırvatistan vize formu, vize başvurusunda bulunan kişilerin şahsi bilgilerini, seyahat amaçlarını, konaklama bilgilerini içeren bilgi toplama amaçlı hazırlanmış bir formdur. Vize formuna Hırvatistan dış temsilciliklerinden veya Hırvatistan vize başvuru merkezleri ofislerinden ulaşmak mümkündür.

Hırvatistan vize formu, çıktısı alınarak tükenmez kalemle okunaklı bir şekilde doldurulur ve ıslak imza ile onaylanır. Vize formunda verilen bilgiler kesin ve doğru olmalıdır. Formdaki bilgi alanlarını doldurmak için vize merkezlerindeki uzman danışmanlardan yardım alınabilir.

Hırvatistan vize dilekçesi, turistik seyahatlerde ve ticari seyahatlerde farklı bir biçimde yazılmaktadır. Doğru bilgilerle düzenlenen dilekçede talep edilen vize türü ve seyahat hakkında bilgiler verilmektedir.

Global Visa Services vize merkezlerinde Hırvatistan vize formu doldurma ve vize dilekçesi yazma işlemleri uzman danışmanlar denetiminde gerçekleştirilmektedir.

Hırvatistan Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Hırvatistan vize formu kişisel bilgilerin, meslek durumunun, seyahat bilgilerinin bulunduğu alanlardan oluşmaktadır. Çıktısı alınan form kesinlikle hatasız doldurulmalıdır. Vize formu ve dilekçesinde yapılacak hataları Hırvatistan dış temsilcilikleri vize bölümünce Hırvatistan vize reddi kararı alınmasına neden olabilir.

Hırvatistan vize formu içerisinde doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Hırvatistan vize başvurusunda bulunan kişilerin bilgileri- Kimlik belgesindeki bilgiler yazılmalıdır.
  • Seyahat hakkındaki bilgiler- Seyahat amacı, tarihi belirtilmelidir.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin çalışma durumu- İş durumu, iş yeri bilgileri verilmelidir.
  • Hırvatistan’da konaklanacak otel bilgileri– Kalınacak otelin adı, adresi yazılmalıdır.
  • Aile ziyareti, ticari ziyaretler gibi durumlarda Hırvatistan’dan davet gönderen kişinin bilgileri- Davet eden kişinin kişisel bilgileri verilir.

Hırvatistan Vize Dilekçesi Yazma Şekli

Hırvatistan vize dilekçesi yazılırken tarih bulunmasına dikkat edilmelidir. Seyahat amacı, tarihleri ve seyahatin finanse edilmesinin yolu belirtilen dilekçede başvuru sahibinin adresi, telefonu ve diğer iletişim bilgileri yer almalıdır. Çalışan kişiler işyeri görev ve unvanlarını belirtmelidirler.

Hırvatistan ticari talep dilekçeleri firma antetli kağıdında yazılmalıdır. Dilekçe şirket yetkilisinin imzasını ve kaşesini taşımalı, imza sirküleri ek olarak verilmelidir. Ticari dilekçelerde şirket ismi, adresi gibi bilgiler bulunmalıdır. Hırvatistan’da iş yapılacak firma bilgileri de yer almalıdır.

Bütün dilekçe türlerinde sponsor varsa sponsor bilgileri ve mali durumu hakkında bilgiler verilmelidir. Türkçe ve İngilizce yazılan dilekçeler Hırvatistan konsolosluğuna hitaben yazılır.

Global Visa Services vize ofislerinde Hırvatistan vize formu ve dilekçesi yazıldıktan sonra Hırvatistan vize ücreti ödenebilir ve vize işlemleri hızlıca tamamlanabilir.

 
Hırvatistan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/hirvatistan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×