Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi

Hırvatistan Aile Birleşimi vizesi, Hırvatistan vatandaşları ile evlenmiş kişilerin eşleri ile Hırvatistan’da beraber yaşamak ya da Hırvatistan’da oturma izni bulunan bir kişinin aile bireylerini yanına alabilmek için başvurduğu uzun süreli bir vize türüdür.

İsveç Vize Reddi ve Çözümü

Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi

Hırvatistan Aile Birleşimi vizesi sahipleri Hırvatistan’da belirlenen süre içerisinde ikametgah hakkı kazanır. Eşler ve çocuklar ayrı ayrı Hırvatistan dış temsilciliklerine şahsen başvurarak vize randevularına katılır. Vize başvuru dosyasında Hırvatistan vize evrakları>> eraytur.com/hirvatistan-vize-evraklari/  bulunmalıdır. Bu belgelere ek olarak Hırvatistan’da bulunan kişilerden ve dış temsilciliklere vize başvurusunda bulunan kişilerden ek belgeler istenir.

Hırvatistan vize istiyor mu?

Schengen vizesine sahip olanlar Hırvatistan vizesine başvurmak zorunda değil. Ancak Schengen yoksa bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır.

Hırvatistana vizesiz gidilir mi?

Bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının Schengen ya da Hırvatistan vizesi olmadan ülkeye giriş yapmalarına izin verilmez.

Hırvatistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Başvuru tarihinden itibaren en az 15 iş gününe yer verilir. En fazla da 21 iş günü içerisinde sonucu öğrenirsiniz.

Global Visa Services Hırvatistan vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/hirvatistan-vize-basvuru-merkezleri/  Aile birleşimi vizesi başvuru sahiplerinin vize başvuru dosyalarının hazırlanmasında uzman danışman desteği sunar, Hırvatistan dış temsilciliklerinden alınan vize randevularını koordine eder.

Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi İçin Gereken Evraklar

Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi için vize başvuru dosyası titizlikle hazırlanmalıdır. Hırvatistan dış temsilcilikleri vize bölümünde vize başvuru dosyaları ayrıntılı olarak incelenir. Vize kriterlerine uygun bulunmayan vize başvuru dosyaları Hırvatistan Vize Reddi >> eraytur.com/hirvatistan-vize-reddi/  kararı ile sonuçlanabilir. Bu nedenle vize başvurularının vize başvuru merkezlerinde uzman desteği ile hazırlanması çok önemlidir.

Hırvatistan Aile Birleşimi için istenen belgeler şunlardır:

 • Hırvatistan vize formu >> eraytur.com/hirvatistan-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Vize formu iki nüsha halinde hazırlanmalı, doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Vize talep dilekçesinde vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat amacı belirtilmeli, Hırvatistan’daki eş ya da ebeveynin bilgileri verilmelidir.
 • 3 Adet biyometrik fotoğraf- Son 6 ay içinde, beyaz arka fon üzerinde çekilmiş fotoğraflar biyometrik özellikte olmalıdır.
 • Kimlik belgeleri ve pasaport fotokopileri- Nüfus cüzdan ya da kimlik kartı fotokopileri verilmelidir. Geçerli pasaport ve eski pasaportların renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği- Barkotlu nüfus kayıt örneği verilmelidir.
 • Evli çiftler için Uluslararası Evlilik Kayıt Formu- Tüm dünyada geçerli evlilik kayıt formu düzenlenmelidir.
 • Uluslararası Evlilik Cüzdanı fotokopisi- Türkiye’deki evlilik cüzdanı fotokopisi verilmelidir.
 • Hırvatistan vatandaşları için doğum belgesi- Hırvatistan vatandaşı eşin doğum belgesi düzenlenmelidir.
 • Hırvatistan’daki kişinin oturum izin belgesi- Hırvatistan’da oturum izni bulunan kişi izin belgesi fotokopisini vermelidir.
 • Hırvatistan’daki kişinin çalışma belgesi- Hırvatistan’da çalışma durumu belgelendirmelidir.
 • Davet mektubu- Hırvatistan’daki kişi Türkiye’ye bir davet mektubu yollamalıdır.
 • Hırvatistan’daki konutun kira kontratı ya tapu fotokopisi- Hırvatistan’da ikametgah edilecek konutun kira kontratı ya da tapu fotokopisi verilmelidir.
 • Eşler daha önce boşandı ise boşanma belgeleri fotokopileri- Daha önceki evliliklerin boşanma kararları dosyaya eklenmelidir.

Bu belgelerle hazırlanan vize başvuru formları randevu alınarak Hırvatistan dış temsilciliklerine teslim edilmelidir. Değerlendirme sonunda vize bölümü ek belgeler vize başvuru sahiplerinden istenebilir.

Hırvatistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/hirvatistan-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Oturma İzni

Hırvatistan oturma izni almak için pek çok seçenek vardır. Bunlar; uzun dönem vizesi almak, evlilik yolu ile oturma izni almak ve çalışma vizesi ile oturma izni almak gibi yöntemlerdir. Ayrıca yatırım ve iş gibi seçenekler dahilinde de oturma izni almak mümkündür.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler aynı zamanda Hırvatistan oturma izni nasıl alınır sorusunun da cevabıdır.

Bu soru Hırvatistan vatandaşlığı nasıl alınır sorusunu da beraberinde getirmektedir. Uzun yıllar bu ülke sınırları içerisinde oturmuş kimseler, hükümetin vatandaşlık konusundaki şartların uyum sağladıkları takdirde bu hakka sahip olabilirler. Ancak vatandaşlık konusunda en kolay ve hızlı yöntem, evlilik yolu ile bu hakkı kazanmak olarak bilinmektedir.

Hırvatistan oturma izni kolay alınır mı sorusunun yanıtı da bu bağlamda vatandaşlık hakkı kazanmak isteyen kişilerin merak ettikleri arasında yer almaktadır. Eğer bu ülkede oturma izni almak istiyorsanız öncelikle uzun süreli vize türlerinden birine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Uzun süreli vizeler, turistik vizelere göre daha zahmetli olduğu için sağlam sebepleriniz ve bunu kanıtlayan belgeleriniz olmadığı sürece bu konuda zorluk yaşayabilirsiniz.

Hırvatistan oturma izni ücretli mi sorusu için oturma izninin gerektirdiği vize türünün ücrete tabi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca turistik vizeler için de başvuru harç bedeli yatırılması gerekmektedir.

Emeklilere oturma izni veren ülkeler de orta yaşı geçen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Ancak Hırvatistan’ın bu kimselere tanıdığı böyle bir avantaj yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×