Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi

Hırvatistan Aile Birleşimi vizesi, Hırvatistan vatandaşları ile evlenmiş kişilerin eşleri ile Hırvatistan’da beraber yaşamak ya da Hırvatistan’da oturma izni bulunan bir kişinin aile bireylerini yanına alabilmek için başvurduğu uzun süreli bir vize türüdür.

Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi

Hırvatistan Aile Birleşimi vizesi sahipleri Hırvatistan’da belirlenen süre içerisinde ikametgah hakkı kazanır. Eşler ve çocuklar ayrı ayrı Hırvatistan dış temsilciliklerine şahsen başvurarak vize randevularına katılır. Vize başvuru dosyasında Hırvatistan vize evrakları>> eraytur.com/hirvatistan-vize-evraklari/  bulunmalıdır. Bu belgelere ek olarak Hırvatistan’da bulunan kişilerden ve dış temsilciliklere vize başvurusunda bulunan kişilerden ek belgeler istenir.

Global Visa Services Hırvatistan vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/hirvatistan-vize-basvuru-merkezleri/  Aile birleşimi vizesi başvuru sahiplerinin vize başvuru dosyalarının hazırlanmasında uzman danışman desteği sunar, Hırvatistan dış temsilciliklerinden alınan vize randevularını koordine eder.

Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi İçin Gereken Evraklar

Hırvatistan Aile Birleşimi Vizesi için vize başvuru dosyası titizlikle hazırlanmalıdır. Hırvatistan dış temsilcilikleri vize bölümünde vize başvuru dosyaları ayrıntılı olarak incelenir. Vize kriterlerine uygun bulunmayan vize başvuru dosyaları Hırvatistan Vize Reddi >> eraytur.com/hirvatistan-vize-reddi/  kararı ile sonuçlanabilir. Bu nedenle vize başvurularının vize başvuru merkezlerinde uzman desteği ile hazırlanması çok önemlidir.

Hırvatistan Aile Birleşimi için istenen belgeler şunlardır:

 • Hırvatistan vize formu >> eraytur.com/hirvatistan-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Vize formu iki nüsha halinde hazırlanmalı, doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Vize talep dilekçesinde vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat amacı belirtilmeli, Hırvatistan’daki eş ya da ebeveynin bilgileri verilmelidir.
 • 3 Adet biyometrik fotoğraf- Son 6 ay içinde, beyaz arka fon üzerinde çekilmiş fotoğraflar biyometrik özellikte olmalıdır.
 • Kimlik belgeleri ve pasaport fotokopileri- Nüfus cüzdan ya da kimlik kartı fotokopileri verilmelidir. Geçerli pasaport ve eski pasaportların renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği- Barkotlu nüfus kayıt örneği verilmelidir.
 • Evli çiftler için Uluslararası Evlilik Kayıt Formu- Tüm dünyada geçerli evlilik kayıt formu düzenlenmelidir.
 • Uluslararası Evlilik Cüzdanı fotokopisi- Türkiye’deki evlilik cüzdanı fotokopisi verilmelidir.
 • Hırvatistan vatandaşları için doğum belgesi- Hırvatistan vatandaşı eşin doğum belgesi düzenlenmelidir.
 • Hırvatistan’daki kişinin oturum izin belgesi- Hırvatistan’da oturum izni bulunan kişi izin belgesi fotokopisini vermelidir.
 • Hırvatistan’daki kişinin çalışma belgesi- Hırvatistan’da çalışma durumu belgelendirmelidir.
 • Davet mektubu- Hırvatistan’daki kişi Türkiye’ye bir davet mektubu yollamalıdır.
 • Hırvatistan’daki konutun kira kontratı ya tapu fotokopisi- Hırvatistan’da ikametgah edilecek konutun kira kontratı ya da tapu fotokopisi verilmelidir.
 • Eşler daha önce boşandı ise boşanma belgeleri fotokopileri- Daha önceki evliliklerin boşanma kararları dosyaya eklenmelidir.

Bu belgelerle hazırlanan vize başvuru formları randevu alınarak Hırvatistan dış temsilciliklerine teslim edilmelidir. Değerlendirme sonunda vize bölümü ek belgeler vize başvuru sahiplerinden istenebilir.

Hırvatistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/hirvatistan-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×