Hırvatistan Vize Reddi Ve Çözümü - Eraytur
Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Vize Reddi Ve Çözümü

Hırvatistan vize reddi, Hırvatistan vize başvuru dosyasının vize kriterlerine uygun bulunmadığı anlamına gelmektedir. Bu kararla vize başvurusunda bulunan kişinin Hırvatistan’a giriş yapamayacağı bildirilir. Vize reddi kararı vize başvuru sahibine resmi, gerekçeli bir yazı ile iletilir.

Hırvatistan Vize Reddi Ve Çözümü

Hırvatistan vize reddi kararı verilmesinin en temel nedeni Hırvatistan Vize Evrakları dosyasının uygun hazırlanmamasıdır. Vize başvurularında en büyük hata bile yapılmaması gerektiğinden vize başvurularının uzman vize danışmanlarının kontrolünde tamamlanması önem kazanmaktadır.

Global Visa Services Hırvatistan vize başvuru merkezleri, tüm vize türlerinden en sağlıklı vize başvurularının yapılacağı güvenilir bir adrestir. Gaziantep, İstanbul, Ankara gibi vize merkezlerinde ülkemizin her yerinden vize başvuruları kabul edilmekte, hızlı ve konforlu bir vize başvuru süreci vize başvuru sahiplerine sunulmaktadır.

Hırvatistan Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Hırvatistan vize reddi kararı verilmesinde tek yetkili kurum Hırvatistan dış temsilcilikleridir. Büyükelçilik ve konsolosluk vize bölümleri kendilerine ulaşan her vize başvuru dosyasını ayrıntılı bir şekilde inceler, belgeleri kontrol eder ve vize kriterlerine uygun bulunmayan başvurular Hırvatistan vize reddi kararı ile sonuçlanır.

Hırvatistan vize reddi kararının verilmesinde temel nedenler şunlardır:

  • Hırvatistan Vize Formu ve dilekçesindeki hatalı bilgiler- Vize formu ve dilekçede verilen bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır.
  • Hırvatistan vize başvuru dosyasında hatalı ve eksik evrak bulunması- Vize başvurusu için gerekli evraklar eksik olmamalı, bilgiler birbirleriyle çelişmemelidir.
  • Vize türünün seyahat amacına uygun olmaması- Talep edilen vize türü seyahat amacına uygun olmalıdır.
  • Vize başvuru sahibinin yeterli mali gücünün olmaması- Kişinin mal varlığı seyahat masraflarını karşılayacak düzeyde olmalıdır. Banka hesaplarında yeterli bakiye bulunmalıdır. Sponsor güvencesi sağlanmalıdır.
  • Başvuru yapan kişinin ülkesine geri döneceğine dair kanıtlarının olmaması- Kişini ülkesine bağlayacak aile bağları, mesleki ve kariyer bağları olmalıdır.
  • Sağlık problemleri ve Hırvatistan seyahat sağlık sigortasının uygun bulunmaması- Seyahat edecek kişinin bulaşıcı hastalığı olmamalıdır. Seyahat sağlık sigorta bedeli en az 30.000 Euro bedelli olmalıdır.
  • Güvenlik endişeleri- Başvuru yapan kişilerin suç organizasyonları ile ilişkisi bulunmamalıdır. Kamu güvenliğini tehdit edici suçları işlememiş olması gerekir. Schengen vize bölgesi ülkelerinden sınır dışı edilmiş olmamalıdır. Uyuşturucu bağımlığı gibi kötü alışkanlıkları olmamalıdır.

Hırvatistan Vize Reddi Kararının Çözümü

Hırvatistan vize reddi kararı Hırvatistan dış temsilcilikleri tarafından vize başvuru sahibine gerekçeli kararla bildirilir. Bu karara belirtilen tarihe kadar itiraz etmek mümkündür. İtirazdan bir sonuç alınamazsa vize reddi kararı temyize götürülür. Vize reddi kararı kesinleşirse kişi yeni bir başvuru yapabilir.

Hırvatistan vize reddi kararı verildikten sonra Hırvatistan vize ücreti olarak ödenen konsolosluk vize harçları ve başvuru merkezi hizmet bedelleri geri ödenmez. Bu neden mevcut başvuruların dikkatlice hazırlanması ve uzman vize danışmanlarının kontrolünden geçmesi en sağlıklı vize başvuru yöntemidir.

Global Visa Services vize başvuru ofislerinde yapılan vize başvuru işlemleri hatasız bir şekilde ve hızlıca tamamlanır. Global Visa Services vize merkezleri yüksek vize kabul oranıyla sektöründe öncü bir rol oynamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×