Gambiya Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Gambiya Vizesi

Gambiya vize istiyor mu? Gambiya seyahati planlayan Türk vatandaşlarından bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri vize alması gerekmektedir. Siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 180 gün içerisinde 90 günle sınırlı olmak üzere Gambiya seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Gambiya vizesi almak için Ankara Gambiya Büyükelçiliğine müracaat etmek gereklidir. Banjul ve Amdalai sınır kapılarında kapıda vize uygulaması bulunur. Fakat kapı vizesi sırasında herhangi bir problem yaşanmaması adına seyahat öncesinde Eray Tur’dan vize danışmanlığı alınmasında fayda vardır.

Gambiya vize başvurusu yaparken eğer kapıda vize alınırsa 72 saat olarak ülkede seyahat etme hakkı verilir. Fakat daha uzun süreli bir seyahat planlanıyorsa Ankara Gamibya büyükelçiliğinden vize alınması gerekir.

Gambiya vizesi evrakları arasında pasaport mutlaka en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. 2 adet biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopisi eklenmelidir. Ayrıca seyahat boyunca kalınacak otele ait rezervasyon bilgileri ve uçak gidiş dönüş biletleri mutlaka bulunmalıdır.

Gambiya vize ücreti online başvuru esnasında ya da büyükelçiliğe başvuru esnasında ödenebilir. Euro üzerinden ödenen Gambiya vize ücreti kredi kartıyla da ödenebilir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×