Gambiya Vizesi: 2023 Vize Prosedürleri - Eraytur
Gambiya Vizesi

Gambiya Vizesi: 2023 Vize Prosedürleri

Gambiya`ya gitmek isteyenler öncelikle seyahat amacını belirlemelidir. Çünkü vize türleri seyahat amacınız göre belirlenmektedir. 2022 yılı güncel vize rehberidir.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır?

Gambiya`ya seyahat edenler Turistik ve Ticari vize seçeneklerinden yararlanabilir. Bu vize türlerine sahip olmak için ödemeniz gereken tutar 40 Dolardır.

 

Gambiya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Gambiya vize sahibi olmak isteyen kişiler, ilk önce gerekli evrakları hazırlamalıdır. Evraklar hazırlandıktan sonra vize şirketinden randevu almalısınız. Randevu aldıktan sonra randevu günü şirketin ilgili ofisine gitmelisiniz.

Randevu sırasında sizden talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde takdim etmeniz gerekir. Bu belgeleri takdim ettikten sonra yetkililer tarafından evraklar kontrol edilir. Ardından tüm süreçleri tamamlayarak vize ücreti ödemeli ve vize başvurusunu sonlandırmalısınız.

Başvuru işleminden sonra vizeniz hazır olduğu zaman size bilgi verilecektir.

Gambiya Turistik Vize Nasıl Alınır?

Gambiya seyahati planlayan kişiler öncelikle gidiş sebeplerini belirlemelidir. Gidiş sebebi belirlendikten sonra hangi vize tipine ihtiyacınız olduğuna karar verebilirsiniz.

Sanatsal veya kültürel aktivitelere katılmayı planlıyorsanız, Gambiya Turistik Vizes alabilirsiniz. Bunun yanı sıra akraba, tanıdık veya arkadaşınızı ziyaret etmek için Gambiya seyahati düşünüyorsanız, Gambiya Turist vizesini tercih edebilirsiniz.

Gambiya`ya seyahat edecek kişiler aşağıdaki pasaportlardan birine sahip ise, Gambiya vizesi alması gereklidir.

 • Gri (Hizmet)
 • Bordo (Umuma Mahsus)
 • Yeşil (Hususi)

Eğer Siyah (Diplomatik) pasaport sahibiyseniz, 90 günü aşmamak şartı ile vizesiz seyahat etmek imkanına sahipsiniz.

Gambiya vizesi en az 3 aylık verilmektedir. Ekstra hızlı işlemler için ise Gambiya Express tarzı hizmetler tercih edilebilir.

Vize başvuru yapmayı planlıyorsanız, tüm işlemlere minimum 10 gün önce başlamanız önerilmektedir. Ayrıca ülke sınırlarında istenmeyen sorunlar ile karşılaşmamak için pasaportunuzun deforme olmadığına dikkat etmelisiniz. Deforme olan pasaport ile ülke sınırında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Birçok Afrika ülkesinde görülen sarıhumma salgınından korunmak için ülkeye giriş yapmadan minimum 10 gün önce aşı olmanız gereklidir. Ayrıca sarı hummaya karşı aşı olduğunu gösteren kart mutlaka yanınızda olmalıdır. Son olarak pasaportunuzun vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.

Turistik vize almak istiyorsanız gerekli evraklar listesini hazırlamalı ve listeye uygun olarak belgeleri toplamalısınız. Hazırlanan tüm belgelerin güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü güncel olmayan belgeler hiçbir şekilde geçerli sayılmayacaktır. Aynı zamanda hazırladığınız belgelerin vize türüne uygun olması oldukça önemlidir. Ticari vize almayı düşünüyorsanız Turistik vize evraklarını hazırlarsanız vize alma süreci başarısız olacaktır. Bu nedenle evrakların doğru hazırlanması için tüm evrakları titizlikle hazırlamalısınız.

Gambiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gambiya vizesi için gerekli evrakları hazırlamaya başlamadan önce vize türü seçilmelidir. Vize türü seçildikten sonra gerekli evrakların hazırlanması prosedürüne başlamalısınız.

Eğer Gambiya Turistik Vize Başvurusu yapacaksanız hazırlamanız gereken evraklar aşağıdaki şekilde olacaktır.

 • Pasaport ve kopyası (Ülkeye döneceğiniz tarihten sonra en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır)
 • Gambiya Vize Başvuru Formu (Bu formu gerçek ve eksiksiz bilgiler ile doldurmalısınız)
 • Biometrik vesikalık fotoğraf (İki adet biometrik foto hazırlanmalıdır)  
 • Seyahat amacınızı açıkça belirten vize dilekçesi
 • Seyahat için kullanılacak uçak rezervasyon bilgisi
 • Konaklanacağınız otelin rezervasyon bilgileri

Gambiya Ticari Vize sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki evrakları hazırlamalısınız.

 • Seyahat edecek her biri kişi için 2 adet biometrik fotoğraf
 • Uçak rezervasyonu bilgileri
 • Pasaport ve fotokopisi
 • Uçak rezervasyon bilgileri
 • Konaklama bilgileri
 • İş ile ilgili seyahati açıklayan İngiliz dilinde yazı (firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır)

Belirttiğimiz belgeler dışında çalıştığınız firmadan ek belgeler de talep edilebilir. Bu sebeple gerekli vize evrakları hakkında vize şirketiniz ile görüşmelisiniz.

Yukarıda belirtilen belgeleri hazırladıktan sonra vize şirketinize giderek vize alma prosedürünü başlatmalısınız.

Gambiya vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/gambiya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Gambiya Vizesi İçin Randevu Nasıl Alınır?

Gambiya vizesi için randevu almadan önce gerekli evrakları hazırlamış olmalısınız. Gerekli evraklar hazır hale getirildikten sonra vize şirketlerine başvuru yapabilirsiniz.

Vize alanında hizmet veren firmaların Gambiya ülkesi için randevu sistemi olmadan hizmet verdiğini görebiliriz. Yani, herhangi randevu almanız gerek kalmadan hafta içi istediğiniz saatte giderek vize alma sürecini başlatabilirsiniz.

Gambiya vizesi için gerekli evrakları önceden hazırlamanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Tüm belgelerin eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması hızlı bir şekilde vize sahibi olmanıza olanak sağlayacaktır.

Eğer gerekli belgeleri nasıl hazırlayacağınız hakkında bilgi sahibi değilseniz, çalıştığınız vize şirketinden destek alabilirsiniz.

Gambiya Vize Başvuru Formu

Gambiya vizesi almak isteyen bireylerin doldurması gereken en önemli belgeler arasında başvuru formu yer almaktadır. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmanız gereklidir.

Gambiya vize başvuru formu toplamda 29 adet sorudan oluşmaktadır. Başvuru formu belgesi için vize şirketinizden destek alabilirsiniz. Bunun yerine vize firmanızın internet sayfasına giderek ilgili kısımdan başvuru formunu indirebilirsiniz.

Başvuru formu doldurulacağı zaman bilgilerin doğru girilmesi zorunlu olduğu bilinmelidir. Bilgilerde herhangi yanlış olması durumunda vize başvuru işlemi olumsuz sonuçlanır.

Formda yazdığını bilgileri 3. Şahıslar ile paylaşmamanız gereklidir. Bilgilerin gizliliği tamamen korunmalıdır.

Gambiya Vize başvuru formunu doldurduktan hemen sonra aşağı kısımda yer alan tarih bölümüne formu doldurduğunuz tarihi girmelisiniz. Ardından imzanızı atarak formu şirket yetkilisine vermelisiniz.

Son olarak vize başvuru formunda sağ üst kısımda yer alan fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda fotoğrafın uygun ebatlarda olması gereklidir.

Gambiya kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/Gambiya-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

Gambiya Vize Ücreti

Gambiya Vize Ücreti çalıştığınız vize firmasına göre ufak farklılıklar gösterebilir. Ancak fiyatların ortalama aynı oranda olduğunu söyleyebiliriz.

Gambiya vize türlerine göre ödemeniz gereken ücretleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • 3 Aylık Turistik Vize – 100 Dolar (Çoklu giriş)
 • 3 Aylık Ticari Vize – 100 Dolar (Çoklu giriş)

Belirtilen ücretler döviz değişikliği sebebiyle daha farklı olabilir. Bu nedenle vize almadan önce fiyat bilgisi almanızı öneririz.

Gambiya vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/gambiya-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Gambiya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gambiya Turistik vize işlemleri genel olarak 4 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda başvuru sahiplerinin vize işlemleri daha geç sonuçlanabilir.

Vize sonuçlanmasının sebepleri genel olarak bayram günleri, yoğunluk ve kişiye özel durumlardır. Bazı durumlarda seyahat edecek kişilerden ekstra belgeler talep edilebilir. Bu gibi durumlarda sizden istenen bilgileri vize şirketine takdim etmeniz gereklidir. Aksi halde vize süreciniz iptal edilecektir.

Gambiya vizesi kaç günde çıkar? sorusuna kısaca yanıt vermemiz gerekirse 5 gün içerisinde sonuç alabileceğinizi söyleyebiliriz. Fakat işlemlerin gecikmesini de göz önünde bulundurduğumuz zaman vize alma işlemine en az 15-20 gün öncesinde başlamalısınız. Daha geç başlamanız durumunda gecikme yaşayabilir ve Gambiya seyahat planınız iptal olabilir. 

Gambiya`nın Vize İstemediği Ülkeler

Gambiya`ya hiçbir vize almadan seyahat edebilirsiniz. Belirtilen ülkelerde yaşayan kişiler 90 gün boyunca hiçbir vize sahibi olmadan seyahat edebilir.

Gambiya`ya 3 ay vizesiz seyahat edebilecek ülkeler aşağıdaki şekildedir.

 • Arnavutluk
 • Finlandiya
 • Mali
 • Slovenya
 • Almanya
 • Malta
 • Solomon Adaları
 • Gana
 • Karadaş
 • Surnam
 • Esvatini
 • Fas
 • Nepal
 • Tayvan

Yukarıda belirtilenler dışında daha birçok ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için internet üzerinde kısa araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

Gambiya`ya varıldığında vize alabilecek ülkeler ise aşağıdaki şekildedir.

 • ABD
 • Fransa
 • İspanya
 • Portekiz
Gambiya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/gambiya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Gambiya Vizesi S.S.S.

 

Gambiya vize istiyor mu?
Gambiya vize istemektedir. Ancak sadece diplomatik pasaport sahibi olan kişiler bu vizeye gerek duymamaktadır. Gambiya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları şayet bordo pasaport sahibi iseler, o zaman vize almaları zorunlu kılınmıştır. Ancak kişilerin resmi pasaportları bulunmaktaysa o zaman seyahat süresi 90 günü aşmadığı takdirde vize almalarına gerek yoktur diyebiliriz. Gambiya vize talep etmektedir. Diplomatik amaç ile giriş yapacak olan kişilerin 90 günü aşmamak koşulu ile ülkeye vizesiz giriş yapmasına imkan verilir. Bordo, yeşil ve gri pasaport sahip olan T.C. vatandaşlarının vize uygulamalarına yer vermeleri istenir. Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi Pasaport sahiplerinin vize başvuruları kabul edilirken siyah pasaporta dair 90 gün muafiyete yer verilir. Gambiya, Türk vatandaşlarının 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vize talep etmez. Ancak 90 günden uzun süre ikamet edecek olan kişiler, ülkeye gitme amacına göre vize almalıdır.
Gambiya vizesi nasıl alınır?
Gambiya vizesi almak isteyen kişiler ilk önce seyahat amaçlarını belirlemeli ve buna göre gerekli kılınan vize evraklarını eksiksiz bir şekilde Gambiya Konsolosluğuna teslim etmelidirler. Gerekli vize ve evrak incelemeleri yapıldıktan sonra olumlu sonuç alınması halinde kişiler Gambiya vizesi alabilirler. Gambiya vizesi için konsolosluk üzerinden başvuru formunun temin edilmesi ve doldurulmasının sonrasında, pasaportunuz ve ek talep edilen belgeler ile beraber sunmanız gerekmektedir. Gambiya seyahati için pasaport, başvuru formu ve belgeleriniz eşliğinde vize başvurusunda bulunmanız istenir. Seyahat nedenine uygun olan vize türünün tercih edilmesi ve ilgili belgeler ile müracaat edilmesi istenir. Gambiya vizesi almak için vize başvuru formunu doldurmanız ve randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf gibi gerekli evrakları vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×