Fransa Vizesi 2022 İçin Gereken Belgeler - Eraytur
Fransa Vizesi

Fransa Vizesi 2022

Fransa vizesi 2022 senesinde gidiş amacına göre alınır. Schengen ülkelerinden birisi olduğu için buna göre hareket edilerek, standart evrakların tamamlanması, bunların konsolosluk veya aracı kurum üzerinden yollanması gerekiyor. Bu sayede izni alabilirsiniz. Fransa vizesinin değişik türleri olduğunu da hiçbir şekilde unutmamak lazım.

Fransa

Fransa vizesi kaç günde çıkar: Fransa vizesi 2022 yılı başvuruları en fazla 15 günlük bir zaman dilimi içerisinde sonuçlanır. Avrupa ülkesi olan Fransa son derece köklü bir geçmişe sahiptir. Güney kısmında Akdeniz bulunur. Batıdaki komşusu ise İspanya’dır. Doğusunda Almanya ve İtalya ile çevrilidir. Başkenti Paris olan Fransa, 67 milyon insana ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Fransa vizesi 2022 yılı başvurularında her zaman bazı resmi evrakların toplanması ve bunların konsolosluğa sunulması şarttır. Fransa vizesi gerekli evraklar 2022 yılı için şu belgelerden oluşuyor;

 • Fransa vizesi 2022 senesi sürecinde pasaportunuzun olması lazım. Her türlü ihtimale karşılık geçerlilik süresinin 6 ay olması tavsiye edilir.
 • Bir başvuru formu konsolosluk sayfası üzerinden hemen edinildikten sonra doldurulmalıdır.
 • Aynı zamanda neden Fransa’ya gitmek istediğinizi, konsolosluğa hitaben yazılacak olan bir dilekçe içerisinde açıkça ifade etmeniz de önem arz eder.
 • Biyometrik, yani arka fonu beyaz 2 tane fotoğrafın vize başvurusu kapsamında sunulması şarttır.
 • Rezervasyon kayıtları olmadan vize alınması gibi bir durum söz konusu olmadığından hem uçak bileti hem de otel konaklama belgesi, vize alımı çerçevesinde verilmelidir.
 • Hesapta TL ya da daha farklı bir para biriminden meblağ olmak zorundadır. Bunu gösterebilmek için banka hesap dökümünü bankadan alarak dosyanın içine eklemek gerekmekte.
 • Meslek durumunu gösteren dokümanları unutmamak lazım.
 • Fransa vizesi gerekli evraklar 2022 yılında her daim seyahat sağlık sigortasını da kapsar. Bunu kendi başınıza elde etmeniz mümkün olmadığından, aracı kurumdan ilgili hususta destek almanız çok mantıklıdır.
 • Kimlik kartının sureti, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgelerin verilmesinin ardından artık işlemler de bitmiş olacaktır.

Fransa Vizesi 2022

Fransa Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Fransa aile birleşimi gerekli evraklar, bu ülkede yaşayan eşinin yanına gitmek isteyen Türk vatandaşlarının edinmesi şart olan şu belgelerden oluşur;

 • Her şeyden önce Fransa vizesi 2022 yılı prosedürüne göre bir pasaportunuzun bulunması gerekmekte.
 • Ulusal yani uzun süreli D tipi başvuru formunun doldurulması lazım.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf, süreç içerisinde istenen evrakların içinde dikkat çeker.
 • Üst kısmı başarılı bir biçimde doldurulacak olan OFII formu istenir. Bunu Fransa makamlarından istemek gerekiyor. Fransızca olacak şekilde ilgili bilgilerin yazılması mühimdir.
 • Kimlik fotokopisi olmak zorundadır.
 • Son iki aylık dönemi kapsayacak şekilde, Fransız evlilik sözleşmesinin sureti sunulmalıdır.
 • Aile cüzdanı da konsolosluğun istediği evrakların içinde öne çıkar. Bunun çok eski olması durumunda ise son bir aylık ahvali şahsiye kayıt örneği verilmelidir.
 • Fransız vatandaşlığı sertifikası veya CNIS evrakının, bu vize için bir ön koşul olmadığını unutmamak lazım.
 • Doğum belgesi istenir ve bunun tamamı talep edilirken, isteyen kişiler ise Fransız olan eşin vatandaşlık geçiş evrakını sunması lazımdır.

Fransa Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Çalışmak için Fransa’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları, tanımlanmış olan özel prosedüre göre hareket etmek zorundadırlar. Yine birtakım belgelerin öne çıkmış olduğunu görmekteyiz. Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar şöyledir;

 • Fransa vizesi 2022 yılı başvurularında istenen ilk belge her zaman pasaport olmaktadır. Bunda aranılan bazı koşullar söz konusudur. Örneğin son 10 yılda çıkarılmış olması gerekiyor. Ayrıca 3 aylık geçerlilik kriteri de mevcuttur. Aksi halde yapılacak başvuruların kabul edilemeyeceğini bilmek lazım.
 • Bunun yanı sıra 2 tane fotoğraf olmalıdır ve bunların 3.5 x 4.5 mm ölçülerine sahip olması temel bir kural olarak konsolosluk tarafından ifade edilmiştir.
 • Vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilecek olan bazı hususların bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Bunların başında ise çalışmayla alakalı detayların belirtilmesi, kişisel bilgiler ve tarih alanları gelmektedir.
 • Fransa sınırları içerisinde nerede çalışılacağının ifade edilmesi, sunulacak olan resmi evrakla mümkündür. Hem şirketin adı hem de hangi pozisyonda olunacağı belirtilmelidir. İlgili evrakı alabilmek için mutlaka işletme ile görüşme yapmak, durumu açıklamak şarttır.
 • Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar arasında kesinlikle detaylı bir özgeçmişin bulunması mühimdir.
 • Çalışma bakanlığı tarafından onaylanmış olan iş sözleşmesinin sunulmasıyla süreç sona erer.

Fransa Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Eğitim imkanlarının oldukça geniş ve fazla olduğu bu ülkeye, öğrenim görmek için giden Türklerin sayısı son derece fazladır. Şart olan başvurunun yapılmasının hemen ardından yine belge toplama işlemine geçilir. Fransa öğrenci vizesi gerekli evraklar şöyledir;

 • Fransa vizesi 2022 senesi öğrenci izni başvurularında öğrenim süresi ile pasaportun geçerlilik zamanının paralel olması gerekmektedir. Ne kadar bir zaman dilimi boyunca eğitim alınacaksa ona göre pasaportun edinilmesi lazım. Bu da minimum 6 ay geçerlilik anlamına gelmektedir.
 • 2 tane fotoğraf, yapılacak olan başvuru işlemlerinde sunulur. Bunlardan birisi formun üzerinde yer almalıdır. Ancak yapıştırılmaması sadece iliştirilmesi önemlidir. Bu resimlerde aranılacak olan özellikler ise 3.5 x 4.5 mm olması, yüzün kapanmayacak şekilde belirgin olarak görünmesi, biyometrik özellikleri taşıması şeklindedir.
 • Fransa öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında kimlik kartının sureti de bulunmalıdır. Bunda resim olmalı, ön ve arka kısmı çekilmelidir.
 • Önceden alınmış olan bir vize söz konusu ise bunun sunulması, size büyük bir avantaj sağlayacağından ilgili detayı hiçbir şekilde unutmamalısınız.
 • Eğitim vizesi için bu ülkeye gidecek olanların bilmesi gereken bir diğer husus ise okunacak okulla daha önceden iletişim kurulmasının şart olmasıdır. Bu sayede yapılacak başvurunun olumlu bir biçimde neticelenmesi, aynı zamanda buradan bir davetiyenin alınması gerekmektedir. İşte bu evrak konsolosluğun istediği dokümanların içindedir.
 • Uçak bileti bilgileri istenir. Bunun hem gidiş hem de dönüş şeklinde olması lazım.
 • Aynı zamanda konaklama yapılacak olan yere dair tüm detayların paylaşılması da sürecin çok mühim bir parçası olarak dikkat çeker.
 • Başvuru işlemini yapan ve aynı zamanda çalışan kişilerin ise kurumlarından almış oldukları, eğitimin sonrasında işe döneceğini gösteren doküman istenmektedir.
 • Türk vatandaşı olarak eğitim hayatını burada devam ettirecek olan kişilerin, kaldıkları süre boyunca hayatlarını hangi para ile sürdürecekleri de önemli bir detay olmasından dolayı bununla alakalı evrakın da konsolosluğa sunulması gerekiyor.
 • 18 yaşına henüz girmemiş olan kişilerin gerçekleştirecekleri başvuru işlemlerinde ise ailelerinden izin alması şarttır. Bu yazılı bir evraktır. Muvafakatname adı verilir. Noter üzerinden, yasal ve kurallara uygun bir biçimde edinilmesi hususunda bir sorun yoktur.
 • Eğer buradan alınacak olan eğitim ile Türkiye’deki eğitim sürelerinin çakışması durumunda ihtiyaç duyulan şey okuldan alınacak izindir. Bunun hem mühürlü olması hem de altında ıslak imzanın yer alması şarttır.
 • Mezun olan kişilerin diplomalarını sunması gerekirken henüz mezun olmamış Türk vatandaşlarının ise öğrenci olduklarını, okullarından alacakları bir belge ile kanıtlamaları esastır.

Tüm bunlara ek olarak Türk vatandaşları Fransa’da dil öğrenmeye de gidebilirler. 3 değişik başvuru yönteminin olduğunu görmekteyiz. Bunlar kısa süreli Schengen, 6 aylık ve 6 aydan uzun olacak şekildedir.

Fransa Vizesi Ücreti 2022

Fransa vizesi ücreti 2022 yılında ödenmesi mutlaka lazım olan bir meblağdır. Ülkeye giriş amacının farklı olmasında bile aynı yani sabit bir meblağ karşımıza çıkar. Bu da 80 Euro şeklindedir. Aracı bir kurumun tercih edilmesi halinde ise ekstrandan ödenecek olan birtakım hizmet bedelleri mevcuttur. Fransa vizesi ücreti 2022 senesi ücretinin yatırılması işlemlerin hemen başlangıcında yapılmalıdır.

Süreç son derece açıktır. Her ne kadar Fransa konsolosluğu bunu Euro olarak ifade etmiş olsa da, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının TL ile ödeme yapması da opsiyonların içinde öne çıkar. Buna ek olarak banka havalesi, bu işlem sırasında kullanılması gereken yöntemdir.

Fransa Vizesi Aile Birleşimi 2022

Fransa vizesi aile birleşimi 2022 yılında tanımlanacak olan ve şu an da geçerliliği bulunan kurallara göre yapılır. Eşi Fransız olan veya bu ülkenin vermiş olduğu bir oturma iznine sahip kişilerin bu izni almalarının önünde bir engel yoktur. Türk vatandaşlarının dikkat etmesi gereken birtakım hususlar mevcuttur.

Fransa vizesi aile birleşimi 2022 başvuru aşamalarında eksik bir belge olmamalıdır. Buna konsolosluk çok büyük bir önem verir. Fransa vatandaşı yetişkin bir kişinin yasal olarak tanımlanmış ebeveyni olmanız halinde bu vizeyi yine alabilirsiniz. 21 yaşından küçük Fransız vatandaşı çocukların bakımlarının sizin anne ve babanız tarafından yapılması da ilgili başvuru sürecinin tamamlanması demektir.

Fransa Çalışma Vizesi 2022

Fransa çalışma vizesi 2022 senesi kuralları çok açıktır. Buna göre Türk vatandaşlarının kesinlikle burada açık adresi bulunan bir şirketle iletişim kurması, bu noktada sözleşme imzalaması şarttır. Çalışma bakanlığının ilgili iznin verilmesi konusunda tam yetkili olduğunu unutmamak gerekiyor. Genellikle Fransa çalışma vizesi 2022 yılı başvurularının ardından tanımlanmış iznin süresi farklılık göstermekle beraber 1 senedir. Bunun daha farklı türleri de söz konusudur.

Örneğin isteyen kişiler 90 günden kısa olacak şekilde ilgili vizeyi alabilirler. Bu noktada prosedürler aynı olmakla beraber daha sınırlı sayıda belgenin verilmesi gerekiyor. Bu sayede süreç biterken, tanınmış olan çalışma izni sayesinde bu ülkede belli bir süre boyunca kalabilirsiniz. Uzatmak isteyenlerin yine farklı evraklar üzerinden işlemlerini yapmaları gerekmekte.

Fransa İş Arama Vizesi 2022

Fransa iş arama vizesi 2022 senesinde alınabilir. Fakat burada Türk vatandaşlarının hiçbir şekilde unutmaması gereken bir ayrıntı vardır. Bu şekilde tanımlanmış olan izin yoktur. Ancak bunun yerine bahsettiğimiz çalışma vizesinin alınması söz konusu olacaktır.

Fransa iş arama vizesi 2022 yılı kategorileri arasında süreci kısa ve uzun süreli olmak üzere iki farklı şekilde tanımlamak lazım. Özellikle 90 günden daha kısa olacak şekilde çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının kesinlikle Fransa Çalışma Bakanlığı üzerinden işlemleri en kısa zaman dilimi içinde başlatması gerekiyor. DIRECCTE adındaki kurumun sunduğu onaylı izin bu sayede elde edilir. Konsolosluğa gönderilmesinden sonra artık geçerli hale gelecektir. Uzun süreli olanlarda ise prosedür daha farklıdır. Uzun süreli oturum vizesi alınmalıdır.

Fransa Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Fransa eğitim & Erasmus vizesi 2022 yılında sunulmuş olan kategorilerin içinde dikkat çekmektedir. Fransa vizesi 2022 başvurusu yapılırken, dikkat edilmesi gerekli evrak temininin sağlanmasının ardından konsolosluk süreci hızlı bir biçimde değerlendirmektedir. Kısa süreli, sınav vizesi, uzun süreli olmak üzere farklı kategoriler üzerinden ilgili iznin verilmiş olduğunu görmekteyiz. Bunun sürelerine baktığımızda karşımıza 3 ile 6 ay, 4 ile 12 ay gibi opsiyonlar çıkar. 12 aylık olan ayrıca oturum izni yerine geçmektedir. Bundan dolayı birçok kişi başvurularında her zaman bunu alabilmek adına gerekli olan tüme evrakları sağlamaktadır.

Fransa eğitim & Erasmus vizesi 2022 başvurularında en çok merak edilen hususlardan birisi ise Erasmus vizesinin nasıl alındığıdır. Özel tanımlanmış bir program olmasının yanı sıra temel amacı farklı ülkelerden öğrencilerin bir araya gelmesini sağlamaktır. Bu noktada bir burs da söz konusudur. Fransa bu sistem içinde her zaman yer alır.

İlgili program kapsamında bu ülkeye gidebilmek için şu belgeleri hiçbir eksiklik bulunmadan hazırlamak lazım;

 • Uzun süreli olarak tanımlanmış talep formunun sadece imzalanması gerekmekte. Bu işlem çok hızlı bir biçimde tamamlanır.
 • Ardından ise pasaportunuzu, konsolosluğa yollanacak olan evrakların içine eklemek gerekiyor. Burada unutulmaması gereken noktalardan birisi aynı zamanda bunun fotokopisinin de sunulmasıdır.
 • Aracı kurum üzerinden hareket etmek ve eğitim danışmanlarının yönlendirmesiyle evrak temin etmek daha kolay olacağından, zorunlu olan seyahat sağlık sigorta poliçesini de bu sayede almış olursunuz.
 • Bunun yanı sıra uçak biletinin rezervasyonu, konsolosluğun her zaman istemiş olduğu belgelerin içinde yer alır.
 • Otel bilgileri de buna dahildir.
 • Erasmus belli bir zaman dilimi boyunca devam eder. 6 ay ya da 12 ay şeklindedir. Bundan dolayı ilgili sürede buradaki masrafların nasıl karşılanacağını göstermeniz, bunun finansal evraklar üzerinden yapmanız gerekmekte. Aynı durum eğitim masrafları konusu için de geçerlidir.
 • Sertifika şeklinde olan eğitim programının bu vize kapsamında mutlaka sunulması esas kuralların içinde bulunur.
 • Hem nüfus cüzdanı hem de bunun bir adet olacak şekilde fotokopisi konsolosluğa gönderilmelidir.
 • 18 yaşından gün almamış olan kişilerin ise ebeveynlerin onayı neticesinde bunların attığı imzaya sahip bir muvafakatname sunmaları gerekmektedir.
 • Öğrenci belgesi, Türkiye’deki okuldan alınmalıdır. Burada dikkat edilecek olan husus ise ilgili evrakın üzerinde ıslak imza ve mührün bulunmasının bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmasıdır.
 • Transkript notları gösteren belge demektir. Bu olmadan vize başvurusu söz konusu değildir.
 • Gerek diploma gerekse 2 tane fotoğraf ile süreç tamamlanmış olur.

Fransa Vize Reddi 2022

Zaman zaman Fransa vize reddi 2022 yılı içinde söz konusu olabilmektedir. Bunun nedenleri söz konusudur. Fransa vizesi 2022 başvurusunu yaptıktan sonra amaca uygun olmayan evrakların sunulması halinde olumsuz bir yanıtla karşı karşıya kalmanız ihtimallerin içindedir.

Bunun yanı sıra özellikle tanımlanmış ve konsolosluk tarafından istenen evrakların eksik olması halinde de Fransa vize reddi 2022 senesinde karşınıza çıkmış olacaktır. Son olarak finans belgelerinden bahsetmek lazım. Yeterli miktarda paranın hesapta bulunmaması, sürecin sizin açınızdan olumsuz bir biçimde sonlanması demektir. Fransa vizesi 2022 yılı başvurularını yapacak olan Türk vatandaşlarının işte bunların tümüne azami derecede dikkat etmesi şarttır.

Fransa vize tipleri nelerdir?

Fransa vize türleri içinde aile birleşimi, turistik, çalışma ve eğitim vizeleri söz konusudur.

Fransa vizelerinde başvuru işlemleri nereden yapılır?

Fransa vize başvurularını konsolosluk veya aracı kurum üzerinden kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Fransa vizesinin çıkış süresi nasıl?

Fransa vize çıkışında süre, başvuru amacına göre farklılık gösterirken en erken bir hafta şeklindedir.

FRANSA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
FRANSA TİCARİ BELGELER FRANSA TURİSTİK BELGELER
Fransa Vizesi 2022 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru EvraklarıFransa Vizesi 2022 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Fransa Vizesi 2022 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru DilekçesiFransa Vizesi 2022 1 – wordicon1 Türkçe Dilekçeler
Fransa Vizesi 2022 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru DilekçesiFransa Vizesi 2022 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur.
Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×