Fransa Vize Ücreti Ne Kadar 2022 - Eraytur
Eraytur Blog

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar 2022

Fransa vize ücreti 2021 verilerine göre güncel bir fiyatla bulunur. Fakat bu ücretlendirme her yıl güncellenebilir. Vize ücretinin geçmiş yıllara göre ödenmesi konsolosluk veya büyükelçilik bünyesinde kabul edilmez.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların belirli bir oranda vize harç ücreti ödemesi gerekir. Fransa vize ücreti, 60 Euro’dur. Bu ücret ülkede bulunma amacınıza göre değişir. Belirli bir yaş aralığında bulunan çocuklardan herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz. Ülkedeki seyahat amacınıza göre ekstra ücretler değişir. Ücretlendirme ile ilgili önceden bilgi sahibi olmak istediğiniz takdirde Fransa konsolosluğu, Fransa büyükelçiliği ya da Fransa Büyükelçiliği’nin görevlendirdiği vize acentaları ile irtibata geçmeniz önerilir.

Fransa Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Fransa vize ücreti, 60 Euro’dur. Bu ücret Fransa konsolosluğu, Fransa büyükelçiliği ya da Fransa konsolosluğunun görevlendirdiği diplomatik müdürlüklere ödenebilir^. Ücretin ödendiğine dair dekont kesinlikle istenir. Dekont olmadığı takdirde vizenizi alamazsınız. Fransa vize ücreti her yıl güncelleme gösterir. Ülkede bulunma amacınıza göre de farklılık sağlar. Bu yüzden önceden konsoloslukla irtibata geçip ödemenizi bu şekilde yapmalısınız. Geçmiş dönemlere göre bir ödeme yapılırsa bu fransa konsolosluğu bünyesinde yasal değildir.

Fransa Vize Ücreti Öğrenci

Fransa vize ücreti öğrenci için kısa süreli bir seyahat gerçekleşmiş ise 60 Euro’dur. 12 haftaya kadar kısa süreli ücretlerde bu fiyat bulunur. Vize başvurusu yaptığınız herhangi bir merkezle irtibata geçtiğiniz de buraya €25 ödemeniz istenir. Uzun dönem kalacak öğrenciler için fiyatlandırma değişir. Uzun dönem kalacak öğrenciler 75 Euro ödemelidir.

Fransa Vize Ücreti Vfs Global

Fransa vize ücreti vfs global başvuru merkezi ile gerçekleştirilecekse, bu isteğe bağlıdır. Vize başvuru merkezleri ile irtibata geçmeden önce kesinlikle randevu talebi oluşturmamalısınız. Randevu olmadığı takdirde vize işlemleriniz kısa bir süreçte gerçekleşmez. Fransa vize ücreti ülkede belirli bir süre bulunduktan sonra halen yaşamaya devam edecek olan kişiler için ekstra ücretlendirmeler ile bulunur. Burada oturum izni talep edilebilir. Toplam fiyatlandırmanın ödendiğine dair dekont evrak dosyası içerisinde yer almalı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×