Çek Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Çek Vizesi

Çek Aile Birleşimi Vizesi

Çek Aile Birleşimi vizesi, Çek vatandaşı bir kişiyle evlenmiş ya da Çekya’da oturum ve çalışma izni bulunan kişilerin aile bireylerinin başvurabileceği bir vize türüdür. Uzun süreli vize kategorisinde bulunan Aile Birleşimi vizelerine başvuran kişiler, eşleriyle ya da aile bireyleriyle Çekya’da oturabilmek için Çekya dış temsilciliklerinden onay alabilirler. Aile birleşimi vizesi Schengen D tipi uzun süreli vize kategorisindedir ve ulusal vize statüsünde sayılır.

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi

Çek Aile Birleşimi Vizesi

Çek Aile Birleşimi vizesi için Ankara Çekya Büyükelçiliği ve İstanbul Çekya Başkonsolosluğu’na şahsen başvuru yapmak gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi için istenen gerekli evrakları sağlayan kişiler vize randevularına katılarak parmak izi verme ve mülakat işlemlerini tamamlayarak vize başvurusunda bulunurlar.

Çek Cumhuriyeti turistik vize veriyor mu?

Evet, bu ülkeye kısa süreli turistik seyahat gerçekleştirecek olan kişilerin öncelikle buna uygun bir turist vizesi almaları şart koşulmuştur.

Çekya vize istiyor mu?

Evet, bu ülkeye giriş yapmak isteyen Türk vatandaşların seyahat amaçlarına uygun bir Çek vizesi almaları zorunludur.

Çek Cumhuriyeti vizesi nasıl alınır?

Çekya vizesi alacak olan kişiler öncelikle seyahat amaçlarına uygun bir vize için başvuruda bulunmalı ve bunun için de ilgili evrak listesini tam- hatasız bir şekilde tamamlayarak teslim etmelidir.
Vize başvuru merkezleri uzun süreli Çek Aile Birleşimi vizesi aracılık hizmetlerinde bulunmaktadır. Aile birleşimi vizesi için gerekli evrak listesine başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür. Vize randevuları alınması ve vize randevularında refakat hizmetleri vize başvuru merkezlerinde verilmektedir.

Çek Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi

Çek Aile Birleşimi vizesi için Çek dış temsilcilikleri gerekli evrak listesini duyurmuştur. Bu evrak listesindeki evraklarını tamamlayan kişiler Büyükelçilik ve Konsolosluk binasındaki randevularına katılarak vize başvurusunda şahsen bulunurlar.

Çek Aile Birleşimi vizesi için istenen temel evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru formu ve dilekçe- Aile birleşimi vize başvuru formu tam olarak doldurulmalı, hata yapılmamalıdır. Dilekçe konsolosluğa hitaben yazılır ve vize talebi yapılır.
 • Pasaport aslı ve fotokopileri- Daveti yapan kişi ve vize başvurusunda bulunan kişinin pasaport aslı ve renkli fotokopileri verilir.
 • Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı- Vize başvuru sahibinin nüfus cüzdanı ya da kimlik kartının fotokopileri dosyaya eklenir.
 • Nüfus kayıt örneği- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği barkotlu olarak alınmalıdır.
 • İkametgâh belgesi- İkametgah belgesi onaylı olmalıdır.
 • Adli sicil belgesi- Adli sicil kaydında sabıka bulunmaması olumludur. Belge onaylı olmalıdır.
 • Vatandaşlık belgesi- Çek vatandaşlarından istenir. Çek doğum belgesi doğuştan Çek vatandaşlarından talep edilir.
 • Davetiye- Çekya’da oturan kişinin bilgilerinin yer aldığı davetiye yazısı yazılmalıdır.
 • Davet eden kişinin kira kontratı ya da ev tapusu- Davet eden kişinin ikametgah ettiği konutun kira kontratı, ev sahibi ise ev tapusu istenir.
 • Uluslararası Evlilik kayıt örneği (Formül B)- Evli çiftlerin Uluslararası evlilik kayıt örneğini vermesi gerekir.
 • Maaş ve gelir belgeleri- Her aile bireyinin maaş ve gelir belgeleri verilmelidir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Kriterlere uygun beyaz arka fonlu iki fotoğraf dosyada olmalıdır.
 • Sağlık raporu ve sağlık sigortası- Yetkili sağlık kurumlarından alınan sağlık raporu dosyaya eklenir. Sağlık sigortası kriterlere uygun düzenlenmelidir.
Çek vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×