Çek Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Çek Vizesi

Çek Vize Reddi ve Çözümü

Çek Vize reddi kararı, Çek dış temsilcilikleri tarafından verilen ve Çekya vizesi için yapılan başvurunun Schengen vize kriterlerine uygun bulunmadığını tespit eden resmi bir karardır. Vize reddi kararı Çekya vize departmanının ayrıntılı incelemesi sonucu verilir ve bir resmi yazı ile vize başvurusu yapan kişinin vize başvurusunda belirttiği adrese yollanır. Bu karara itiraz hakkı mevcuttur.

Çek Vize Reddi ve Çözümü

Çek vize reddi kararı genelde vize başvuru dosyasının düzgün bir şekilde Çek dış temsilcilikleri vize merkezine iletilememesi sonucu alınır. Bunun yanında vize başvurusunda bulunan hatalı belgeler, mali durumun yetersiz bulunması, güvenlik gibi sebeplerde vize reddi kararının çıkmasına neden olabilir.

Çekya vize başvuruları Schengen vize bölgesi vize kriterleri ile uyumludur ve uzman danışmanlar gözetiminde yetkin vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılan başvurularda yüksek kabul oranlarına ulaşılmaktadır. Global Visa Services vize başvuruları konusunda 30 yıla yaklaşan deneyimi ile en etkin ve sağlıklı başvuruların yapıldığı kurumsal bir vize başvuru ağıdır. Vize başvuru merkezi ofislerimiz tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını koordine ederek en kısa zamanda vizenizi güvenle almanıza yardımcı olur.

Çek Vize Reddi Nedenleri ve Schengen Vize Bölgesi Vize Kriterleri

Çek vize reddi kararının şekil, içerik ve güvenlikle ilgili nedenleri bulunmaktadır. Schengen vize bölgesi ülkeleri ve Çekya dış temsilcilikleri vize departmanlarında tüm başvurular ayrıntılı bir şekilde incelenmekte, vize başvuru dosyalarında Schengen vize bölgesi vize kriterlerine uygunluk aranmaktadır.

Çek vize reddi nedenleri arasında şu Schengen vize bölgesi vize kriterlerine uygunsuzluklar bulunur:

  • Seyahat türünün ve amacının belirtilmemesi, hatalı vize türü talebi. Turistik, Ticari, Aile ziyareti, Aile birleşimi gibi vize türlerinde ayrı prosedürler uygulanır ve farklı evraklar istenir.
  • İstenen vize türünde tüm evrakların hazırlanmaması, hatalı ve yanlış beyan. Her vize türü için istenen evraklar tamamen hazırlanmalıdır, belgelerdeki bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat bitiminde ülkesine döneceğine dair güvence verememesi. Kişinin ülkesine geri döneceğine dair aile bağları olmalıdır, iş hayatında ciddi bir kariyeri bulunmalıdır.
  • Seyahatlerle ilgili evrakların onaylı olmaması, uygun bulunmaması. Pasaportların geçerlilik tarihinin yeterli olmaması, ulaşım ve konaklama bilgilerinin onayının bulunmaması.
  • Vize başvurusunda bulunan şahsın sağlık durumunun ve sağlık sigortasının uygun olmaması. Bulaşıcı hastalığı bulunan, ağır rahatsızlıkları bulunan kişilerin Tedavi amaçlı vizeler dışında diğer vize türlerinde uygun bulunmaması söz konusu olabilir. Seyahat sağlık sigortaları en az 30.000 Euro bedelli olarak yapılmalıdır.
  • Başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayacak mali gücünün bulunmadığına dair tespit. Kişinin banka hesaplarında yeterli bakiye olmaması, sponsorun garanti vermemesi, seyahat masraflarını karşılayacak bir gelirinin olmaması finansal yetersizlik olarak görülür.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin kamu düzenini bozacak niteliklerde suçlara karışmak ve uluslararası suç örgütleriyle bağının tespit edilmesi

Çek Vize Reddi Kararı Çözümü

Çek vize reddi kararı Çekya vize departmanı tarafından verildikten sonra resmi yazı ile vize başvurusunda bulunan kişiye bildirim yapılır. Vize başvuru sahibi yazıda belirtilen süre içinde itiraz hakkına sahiptir. İtiraz ya kabul ya da ret edilir, vize reddi kararı Çekya dış temsilcilikleri tarafından kesin bir şekilde verilirse, vize başvuru sahibi bu kararı temyiz edebilir.

Çek vize başvurularında ödenen konsolosluk harçları ve aracı kurumlar tarafından verilen tüm hizmet bedelleri Çek vize reddi kararı sonucu geri iade edilmez. Bu yüzden vize başvurularında uzman bir kurumun desteği çok önemlidir. Global Visa Services vize başvuru merkezleri uzman kadrosuyla vize başvurularının en güvenilir adresidir.

Çek vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/cekya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×