Çek Vize Ücreti (Güncel Fiyatlar) - Eraytur
Çek Vizesi

Çek Vize Ücreti (Güncel Fiyatlar)

Çek vize ücreti, kısa ve uzun süreli Çekya seyahatleri yapabilmek için ödenen bir bedeldir. Çek dış temsilcilikleri tarafından belirlenen konsolosluk harçları ve vize başvuru merkezlerinin verdiği hizmet bedellerinden oluşur.

 • Konsolosluk harçlarını belirleme yetkisi Çek dış temsilciliklerinin yetkisi dahilindeyken, vize başvuru merkezleri aracılık hizmetleri ve isteğe bağlı ek hizmetler için ücret almaktadır.
 • Çek vize ücreti, Schengen vize bölgesi fiyat uygulaması ile uyum içerisinde belirlenir. Vize türlerine göre değişen vize ücretleri zaman içerisinde değişebilmektedir.
 • Konsolosluk harçları Euro üzerinden nakit tahsil edilir, vize başvuru merkezi ücretleri ise Euro karşılığı Türk lirası bedelinden ödenebilir ve kredi kartı ile ödeme imkânı bulunmaktadır.
Kısa süreli Turistik Vizeler 80 Euro
Kısa süreli Ticari Vizeler 80 Euro
Kısa süreli Aile-Arkadaş ziyareti vizesi 80 Euro
Kısa süreli Kültürel Vizeler 80 Euro
Kısa süreli Transit Geçiş Vizesi 80 Euro
0-6 Yaş Grubunda Çocuklar Bedelsiz
6-12 Yaş Grubunda Çocuklar 40 Euro
Vize başvuru merkezlerinde Çekya vizesi ücretleri tahsil edilmektedir. Global Visa Services vize ofisleri Schengen vize bölgesindeki ülkelerin vize ücretinin tahsilinin yanı sıra tüm vize işlemlerini etkin bir şekilde tamamlamaktadır.

Çek Vize Ücreti Güncel Fiyatlar

Çek vize ücreti, Konsolosluk harçları Çekya dış temsilcilikleri tarafından açıklanmakta ve Schengen vize bölgesi vize ücretlendirmesi tarifesine göre belirlenmektedir. Konsolosluk harçlarının yanı sıra Çekya vizesi alabilmek için vize başvuru merkezleri aracılığı ile verilen hizmetler ayrı bir ücretlendirmeye tabidir.

2023 yılında geçerli olacak kısa süreli Schengen vize ücretleri vize kategorilerine göre şu şekildedir:

 • Kısa süreli Turistik Vizeler                          80 Euro
 • Kısa süreli Ticari Vizeler                             80 Euro
 • Kısa süreli Aile-Arkadaş ziyareti vizesi       80 Euro
 • Kısa süreli Kültürel Vizeler                         80 Euro
 • Kısa süreli Transit Geçiş Vizesi                   80 Euro
 • 0-6 Yaş Grubunda Çocuklar                      Bedelsiz
 • 6-12 Yaş Grubunda Çocuklar                    40 Euro

0-6 yaş grubundaki çocuklar için konsolosluk ücreti alınmazken, aracılık hizmet bedeli tahsil edilmektedir. Arnavutluk, Sırbistan, Makedonya, Bosna-Hersek, Ukrayna, Rusya, Karadağ, Moldova, Gürcistan ve Azerbaycan vatandaşları tüm kısa süreli vize türlerinde 40 Euro konsolosluk harcı öderler.

Çek vize ücretleri içinde yer alan vize başvuru merkezi ek hizmetleri şu şekildedir:

Ek hizmetlerin her biri ayrı ayrı ücretlendirilir. Ek hizmetler sayesinde vize başvuru hazırlık süreci hızlıca tamamlanır ve konforlu-sağlıklı bir vize başvurusu yapılır.

Vize ücretleri vize reddi kararı sonrasında geri iade edilmez. Yeniden başvurularda tüm konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru hizmet bedelleri yeniden ödenmek durumundadır. Bu nedenle vize başvurularının güvenilir adreslerde işleme konulması çok önemlidir.

Global Visa Services vize başvuru merkezi ofisleri ülkemizin her yerinden gelen başvuruları profesyonel bir yaklaşımla, hızlıca tamamlamaktadır.

Çek vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×